Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 20:34   #1
Obijesna voznja

Danas došlo do mene da poznanika ganja euroherc za 50000 kn jer je obijesnom voznjom (navodno prebrzo vozio) skrivio prometnu za koju je njegovo osiguranje ( euroherc) moralo isplatiti štetu.
Jel to moguće?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 20:58   #2
.

da bi si se za nekoga tvrdilo da je obijesnom vožnjom počinio prometnu nezgodu, takva činjenica mora biti utvrđena pravomoćnom sudskom odlukom, radi se o kaznenom dijelu iz članka 226 KZ/11....da li osiguravajuće društvo u tome slučaju može pozvati štetnika na naknadu štete, vjerojatno se propisuje općim uvjetima poslovanja osiguravatelja....sasvim moguće da je tako, naravno da se to kazneno djelo može počiniti i pod utjecajem aklohola, onda dileme oko toga jasno da nema...
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:04   #3
S Eurohercom kao i ostalim osiguranjima onog smrada Grgića je sve moguće.

Trebaš vidjeti podneske koje njegovo odvjetničko društvo štanca u postupcima naknade štete (pogotovo naknada nematerijalne štete - tjelesne ozljede i smrti) u kojima je neko od njegovih osiguranja tuzenik, odvratno nešto.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:21   #4
Jel prijete tužbom ili?

Građanska odgovornost je šira od kaznene tako da ga mogu upozoriti i ako ne plati čak pokrenuti parnicu ukoliko smatraju da je štetu počinio (doduše s upitnim uspjehom).

Možda indirektno i prijete kaznenom prijavom za takav sitniš, nebih se uopće čudio ti uvjek mogu niže.

Možda je naznaka stvari koje dolaze i da je protiv njega podnesena kaznena prijava.

Možda je podensena pa je državno otklonilo, pa je ovo ako prođe-prođe prije nego zatvore predmet.

Bez kompletnog sadržaja dopisa teško je odgovoriti.

Neka s dopisom ide kod nekoga tko se razumje u te stvari.

Do tad je dosta dobar savjet da ne plaća ništa.
__________________
protector of red candles and defender of bears
Vey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:58   #5
ček malo - jel ima kakva slika, video il nešta...jer ako nema onda tako mogu bilo kome uzet broj tablice i reć kako si objesnom vođžnjom bio krivac za sudar/izlijetanje i sl...nemjte reć da je to sad novi trend kad se neko spizdi pa napamet da nečji broj tablice kako bi makno krivicu sa sebe...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 22:12   #6
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
ček malo - jel ima kakva slika, video il nešta...jer ako nema onda tako mogu bilo kome uzet broj tablice i reć kako si objesnom vođžnjom bio krivac za sudar/izlijetanje i sl...nemjte reć da je to sad novi trend kad se neko spizdi pa napamet da nečji broj tablice kako bi makno krivicu sa sebe...
ne lupetaj, nema objesne vožnje bez pravomoćne presude, sudski postupak se pokreće kaznenom prijavom nadležne policijske postaje koja u prilogu mora sadržavati, zapisnik o očevidu, fotodokumentaciju očevida, obavijesne izjave sudionika događaja odnosno očevidaca, skicu mjesta događaja, podatke o šteti za sudionike događaja (ako je nastala). nakon toga državno odvjetništvo provodi dokazne radnje, podiže se optužnica, sud provodi raspavu i donosi osuđujuću presudu koja mora biti potvrđena odlukom višeg županijskog suda, za slučaj da je neka od stranaka kaznenog postupka podnijela žalbu na presudu....tek nakon toga osiguravatelj podnosi zahtjev za regres prema svome osiguraniku.
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 06:11   #7
Što tebe točno zanima? Je li moguće da osiguranje traži regres kod obijesne vožnje? Da, moguće je, ista stvar kao da si pijan. Ali to mora na neki način biti ustanovljeno(je li dovoljan policijski zapisnik, ili je potrebno nešto više, nisam siguran).


Opaska: U slučaju nesreće tolerancija se ne računa. Dakle, uz ograničenje 50, sve preko 100 je obijesna vožnja(osim toga divljanje, utrka, slalom, prolazak kroz crveno, a za punu crtu nisam ziher).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 09:35   #8
Oprosti ali tolerancija se računa UVIJEK - jer je u postupku mjerenja brzine. Objesna samo prebrza vožnje s tim nema veze
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:20   #9
Euroherc grupacija jos jednom je dokazala da je dno, to se vec odavno zna da kad trebaju nesto isplatiti traze bilo koji izgovor da ne isplate. 100% nisu ni drugoj strani isplatili 50 000kn nego su valjda u to uracunali svoje "troskove". Mora da je usteda od 100-200kn bila vrijedna toga.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:53   #10
Nije niti Croatia ništa bolja zadnje vrijeme.
Jedva naplatili kasko za razbijeni kombi, a tome je prethodilo skoro dva mjeseca ciganjenja s njihove strane i da nismo uzeli odvjetnika sumnjam da bi uspjeli...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:06   #11
To treba po kratkom postupku rijesiti putem crne reklame da ostanu bez pola klijenata i da konacno stave kljuc u bravu, drugog nacina nema.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:35   #12
Kad sam bio na sudu sa Jadranskim meni je dovoljno bilo da na sudu vidim 90% sporova iz Euroherc grupe.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:05   #13
Euroherc je poznat od prije, ali trend se mijenja koliko čujem i nisu jedini koji se razvlače po sudovima evo mi smo umalo završili sa Croatiom, a komplet vozni park kod njih osiguran zadnjih 20god. i nikad problema do unazad dvije godine...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:21   #14
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Euroherc je poznat od prije, ali trend se mijenja koliko čujem i nisu jedini koji se razvlače po sudovima evo mi smo umalo završili sa Croatiom, a komplet vozni park kod njih osiguran zadnjih 20god. i nikad problema do unazad dvije godine...
U zadnje dvije godine Croatia osiguranje je privatizirana.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:31   #15
vjerojatno je to onda razlog što su postali kao Euroherc
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:48   #16
Oprostite, ali ja ne želim platiti skuplje premije, da će od mog osiguranja isplatiti štetu koju namjerno rade idioti. Ako je bila objesna vožnja, neka sam plati. Ako nije, neće platiti. A o tom ne odlućuje euroherc. Tako jednostavno je to.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:53   #17
platiti češ ti povečanje tako i tako ,a drugi je problem što će se od sad se više i više toga smatrati objesnom vožnjom....samo zato da si oni povečaju zaradu
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:56   #18
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Euroherc je poznat od prije, ali trend se mijenja koliko čujem i nisu jedini koji se razvlače po sudovima evo mi smo umalo završili sa Croatiom, a komplet vozni park kod njih osiguran zadnjih 20god. i nikad problema do unazad dvije godine...
Pa zato što je u zadnjih 20 godina vlasnik Croatie bila država a od nedavno je vlasnik ADRIS. Promjena u ponašanju je bila očekivana.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 13:00   #19
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Oprostite, ali ja ne želim platiti skuplje premije, da će od mog osiguranja isplatiti štetu koju namjerno rade idioti. Ako je bila objesna vožnja, neka sam plati. Ako nije, neće platiti. A o tom ne odlućuje euroherc. Tako jednostavno je to.
Ja ti nakon ovakvog posta samo želim da se moraš natezat s Eurohercom za štetu, nadam se samo materijalnu, za koji nisi ni najmanje kriv.

Ako nisi praznoglavi mulac, trebao bi znat što su osiguranja i na kojem principu rade (i tu zaboravi kako se ponašala Croatia koja je praktički poslovala po istom principu ko iz vremena Juge sve do nedavne privatizacije).
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 13:05   #20
A sad smo već pri tome, da čovjek ni ništa kriv, kamoli da je obijesno vozio.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.