Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2016., 17:22   #1
Provjera Auta iz Njemačke

Poštovanje svima

Zanima me kupnja automobila iz Njemačke , konkretnije radi se o Golfu VI.

Sada koliko čujem što se tiče pomicanja kilometraže relativno sam siguran u Njemačkoj pri kupnji auta mada realno svugdje svega ima , tako i gore.

Zanima me u konkretnom slučaju dali preko broja šasije mogu saznati povijest auta. Pošto se radi o mlađem autu pretpostavljam da su zbog garancije večina servisirali auta u ovlaštenim servisima, te dali se onda s brojem šasije iz Hrvatske preko ovlaštenog servisa može provjeriti dali je auto bili udareno odnosno dali je išta na njemu bio mjenjano.

Uz to jedno glupo pitanje ( iako je i gornje vjerojatno ).

Što se tiče godine modela dali se ona podudara sa godinom proizvodnje u večini slučajeva ?
Gledajuću auta na mobil.de tamo se od podataka može samo vidjeti datum prve registracije auta , dok njuškalo traži i godinu proizvodnje i koji je model , te da ne pitam svaki put putem maila prodavača iz Njemačke , dali mi netko na gornje pitanje može odgovoriti ...

Sorry ekipa na glupostima , ali internet kao oruđena je korisno , ali od količine informacija se pogubiš ; a vjerujem da mogu dobiti ako netko ima volje pomoć odgovore u 2 rečenice.

Hvala unaprijed
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 21:24   #2
Kao što si i sam zaključio i na zapadu može biti svega. Možeš provjeriti auto po broju šasije, ali ako baš idemo u detalje i tu ima mjesta malverzacijama, jer se tamo vide samo km sa kojima je vozilo došlo u servis, odnosno na kojoj je km odrađen servis.
Primjerice znam za slučaj gdje je čovjek kupio auto star 2 god, pegla 80 tkm godišnje, a prijavljuje oko 15 - 20 000 km godišnje, što zbog osiguranja, što zbog nekih drugih stvari. Auto je u prve dvije godine prešao stvarno 40 tkm, a u ostale 3 oko 240 000 km što ukupno bude oko 280 000 km.

Ukratko završit će kod nas sa urednih cca 100 000 km i urednom servisnom.

Tako da ako te baš netko želi zaje... zaje će te po "zakonu i propisu".

NA mobilu i sl. oglasnicima piše od kad je auto u prometu, npr. 10/2010..., a kod nas ti godina modela označava godinu modela kad je taj auto izašao, a godina proizvodnje godina kad je auto proizveden.

Primjerice Audi A4 B8 - godina modela 2008, godina proizvodnje 2010.

E sad kod nas ima svega pa lako možeš na njuški naći oglas gdje piše godina modela 2008., a godina proizvodnje 2007. Mada ne zamaraj se time.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 22:33   #3
Oooo, pa postoji to - VW je bio poznat da je poslije ljeta počinjao sa MY iduće godine. I onda STVARNO imaš model 2008 proizveden 2007.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 22:36   #4
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Oooo, pa postoji to - VW je bio poznat da je poslije ljeta počinjao sa MY iduće godine. I onda STVARNO imaš model 2008 proizveden 2007.
Nisam to znao. Baš neki dan vidim na našem oglasu oglas tipa, model 2008., god. proiz. 2007.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 22:49   #5
Proizvedeno od 01.09. u tekućoj godini je modelski slijedeća godina.
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.