Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2004., 13:20   #1
inregralno, cjelovito i graham brašno?

Čuli smoda su pojmovi cjelovito, integralno i graham brašno razločiti pojmovi. O čemu se radi? Uz naš pekač kruha dobili smo recepte u kojima se to razlikuje, također spominje se neki poseban suhi kvas u pakiranju od 15g, kojeg valjda ima kupiti vani, a najčešće nam se spominje u receptima sa cjelovitim brašnom. Znate li nešto o tome?
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 14:13   #2
Integralno i cjelovito - to nije isto???

Graham nije to isto - to sam i ja čuo, ali ne znam tehničke detalje mljevenja i prosijavanja (ili neprosijavanja). Hajd baš bi me zanimalo u kojem je klica i ovojnica, jel se melje na vodeničnom ili može i na ruke.

E, je ti integralna kuhinja sa pekačem. Da si napisao da ćeš to tijesto metnuti pod peku i žar od drva iz didine šume, uz mirisni štapić i par poruka univerzumu nego u neki pekač. Kaman.
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 16:10   #3
integralno brašno
poznato je i kao cjelovito, punovrijedno ili punozrnato brašno. Dobiva se mljevenjem cijelog, oljuštenog zrna pšenice ili drugih žitarica zajedno s klicom i ovojnicom. Integralna brašna zadržavaju sve hranjive sastojke i aromu žitnog zrna. Imaju visoku hranidbenu vrijednost. Zbog masnoća koje sadrže treba ih utrošiti odmah nakon mljevenja.

graham brašno
nazvano je po bostonskom liječniku iz 19. stoljeća. To je grubo mljeveno integralno brašno poznato i kao prekrupa.

durum brašno
dobiva se mljevenjem posebne, tvrđe sorte pšenice i zbog veće količine glutena koristi se u proizvodnji vrlo kvalitetne tjestenine. Durum brašno nije prikladno za krušna tijesta.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 10:39   #4
Sad smo pametniji .
RobiKa, u pravu si, ali kad je tlaka mjesit
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.