Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2014., 09:44   #101
Kvalitetna sirovina, dobro ispržena, dobro mljevena i dobro skuhana je bitna stvar za svaku kavu pa i tursku.
Kvaliteta same kave kod kuhanja turske kave je jednako bitna kao i npr kvaliteta kod kuhanja dobrog ručka ili kvaliteta vina ili bilo čega srodnoga.
Naravno, i doživljaj tih okusa je nešto što se razvija, u početku ti bude sve isto ali kako sve više isprobavaš, počneš učiti i doživljavati razlike.
I onda otkriješ da znaju biti jaaaako velike.
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 19:16   #102
Jedinu tursku kavu koju volim i u kojoj guštam isto koliko i u espresso kavi (veliki obožavatelj espressa) je arapska mljevena kava sa kardamonom. Nju mi suprug donese sa Bliskog istoka. Sitnije je mljevena, gusta, a kardamon daje neki specifičnu aromu i punoću okusa, fantazija. Ako ste u mogućnosti nabaviti obavezno probajte.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 09:51   #103
Jooj sjetilo me da sam prije dva tjedna probala nešto fenomenalno - vietnamska kava, mješavina arabice, robuste i tamarinda, pripremljena sa malo mlijeka i šećera. Iako inače pijem espresso, bez ičega, i ne znam detalje koja arabica i robusta su bile u ovome, ovo je bila najbolja kava koju sam ikad probala. Sa prekrasnim čokoladnim okusom.
Srećom pa sam dobila sample na kojem se vidi logo za skuhati doma
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 11:41   #104
Volim isprobavat kave sa različitim začinima.
Može li se ova kuhati na način priprave kao turska kava. Vidim da imaju svoj poseban način spravljanja kave. Gdje nabavit taj tamarind? Ako nije problem podijeli s nama recept.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 09:42   #105
Sorry nemam ti nikakav recept za to, objašnjavali su mi da se zrna kave kod njih melju zajedno sa tamarindom, to je sve. I nakon što se skuha dodaju mlijeko i šećer. Probala sam i bez mlijeka i šećera, i iako espresso inače pijem tako, ovakvoj kavi jednostavno to paše, istakne okus baš divno.

Evo na vrećici pišu ovi podaci ako želiš naručiti direktno:
www.hillkoff.com, FB:lungpoecoffee
Coffee ART, "Lung Poe" (Uncle Poe), Traditional Thai style coffee, roasted, blended.
Arabica, robusta & tamarind (Art)

E da, nije Vietnam, ta je druga koju imam.
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 10:41   #106
Hvala.
Pokušat ću naručit, vidim imaju dobrih proizvoda. Šteta što im stranica nije malo više "engleska".
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 08:42   #107
htjedoh malo za promjenu probati drugačiji okus turske kave, pa sam prema ovim preporukama našla arabicu sa kardamomom u Zg, u dućanu Tigris oaza http://www.tigrisoaza.hr/kontakt/ u Importanne centru. marka je Najjar, porijeklo Brazil, 200 g je 31,00 kn. fino mljevena, duboko tamna i vrlo aromatična kava - trebat ću zapravo smanjiti svoju uobičajenu dozu u džezvi, ispala mi je skoro prejaka
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 10:28   #108
Dragi svi, imam jednu borderline-offtopik molbicu

Naime, traži se mlinac za kavu Miki

Ovakav:

Miki je mlinac za kavu kojega je dizajnirao Bruno Planinšek 1956. za firmu Elektron iz Samobora. Kasnije, u 60-tima, mlinac Miki je redizajniran, ali mora izgledati kao ovaj s fotografije. Miki se traži za potrebe izložbe svojeg, nažalost pokojnog, dizajnera u Tehničkom muzeju u Zagrebu, koja se otvara sljedeći mjesec. Ako netko slučajno još uvijek ima ovaj mlinac bilo bi prekrasno, humano i plemenito da ga posudi za izložbu. Prokopajte malo po špajzama svojih baka, možda možete pomoći. Unaprijed hvala.

Ako netko slučajno ima i spreman ga je posuditi, neka se inicijalno javi meni u inbox, pa ćemo se sve dalje dogovoriti.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 13:46   #109
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
htjedoh malo za promjenu probati drugačiji okus turske kave, pa sam prema ovim preporukama našla arabicu sa kardamomom u Zg, u dućanu Tigris oaza http://www.tigrisoaza.hr/kontakt/ u Importanne centru. marka je Najjar, porijeklo Brazil, 200 g je 31,00 kn. fino mljevena, duboko tamna i vrlo aromatična kava - trebat ću zapravo smanjiti svoju uobičajenu dozu u džezvi, ispala mi je skoro prejaka
Cijena je skroz ok, s obzirom na cijene takvih kava u nekim našim dućanima delicija.
Ja koristim Mahmound Maatouks Lebanese cardamom coffee, 100% Brazillian Arabica with cardamom. Na pakiranju imam recept:
Preparing authentic Lebanese coffee
For each cup of fresh water, 60 ml, add one teaspoon of coffee. Stir the coffee well over low heat. Bring to a boil. Lower heat and let settle.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 13:58   #110
BBC drama, jesi možda probala direktno začiniti svoju kavu? vidjela sam u dućanu i sjemenke kardamoma, pa samo ne znam bi li ubacila cijelu u vodu ili samo unutarnji dio sjemenke u mlinac ili kak...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 15:18   #111
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
BBC drama, jesi možda probala direktno začiniti svoju kavu? vidjela sam u dućanu i sjemenke kardamoma, pa samo ne znam bi li ubacila cijelu u vodu ili samo unutarnji dio sjemenke u mlinac ili kak...
Nisam nikada radila sama kavu sa kardamomom. Iako volim taj začin, i u arapskim kolačima je odličan, izgubljena sam po pitanju korištenja kardamoma. Neki ga koriste kao mahunu (u njoj su sjemenke), neki peku sjemenke pa ih drobe ili mliju. Kako ne znam količine koje se koriste onda ne radim homemade proizvode. Znam samo da brzo gubi na kvaliteti ako se samlije i ne potroši u kratkom vremenu. Zeleni kardamom je pravi.

Zadnje uređivanje BBC drama : 10.11.2014. at 15:23.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 13:30   #112
Zamolio bih sve koji mogu izdvojiti malo vremena da ispune kratku anketu o kavi.

Anketa se nalazi na stranici:

https://docs.google.com/forms/d/1f5t...h2JEI/viewform
Anoniman4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 00:35   #113
Quote:
Anoniman4 kaže: Pogledaj post
Zamolio bih sve koji mogu izdvojiti malo vremena da ispune kratku anketu o kavi.

Anketa se nalazi na stranici:

https://docs.google.com/forms/d/1f5t...h2JEI/viewform
ako si ti to slagao, trebao bi ispraviti besmisleno pitanje, "pijete li mljevenu kavu". nitko ne pije mljevenu kavu - ili, svi je pijemo, ako si neprecizan. trebalo bi biti, kupujete li mljevenu kavu / za razlike od one u zrnu? ili za razliku od gotove u kafiću? zapravo, ne znam šta ti je cilj saznati.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:57   #114
Trebam preporuku za neku fensi kavu za poklon ako netko želi podijeliti iskustva

U blizini se otvorio dućan sa svim mogućim vrstama kava pa da znam kako suziti izbor
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 11:48   #115
Gdje, koji? Imaju li kakav popis na webu?
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 10:19   #116
Jacobs Monarch, ona zelena od koje je i počela ova tema se vratio na naše tržište! Za sada uočen (i kupljen) u Kauflandu, Kaufland uvoznik!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 11:52   #117
jeeeeeeeeeee!
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 00:33   #118
mada... ajde ti prvo njega kupi i probaj pa javi ovdje kakav je :deedy:
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 09:08   #119
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Jacobs Monarch, ona zelena od koje je i počela ova tema se vratio na naše tržište! Za sada uočen (i kupljen) u Kauflandu, Kaufland uvoznik!
Dakle, neću kupiti ciglicu u mileru danas
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 10:22   #120
Pa jesam lijepo napisala da sam kupila

Probala sam, ne vidim neku razliku u odnosu na prije, dapače, rekla bih da se zadržala kvaliteta kakva je i bila.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.