Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2016., 17:00   #21
Poldark

Poldark.
Izvrsna BBC serija o vremenu lokalnog engleskog plemstva iz 18.stoljeća..
Nisam do sada ozbiljno pratio,ali sve ide u prilog tome da hoću.
Vrlo dobra ekranizacija...
__________________
Veoma su ceste noci kad nemir neda usnuti.
Nemir koji je isprva sladak i drag,a sto duze zalazi u noc biva sve tezi i mucniji
- Ex Ponto
Daluge Klaipeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 17:11   #22
Prva sezona od 8 epizoda je završena. Navodno je u toku snimanje druge sezone.

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz...s-Poldark.html

Trebalo bi da ide još pet sezona.

Da li si čitao knjige?
Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 20:30   #23
Quote:
Andreas Sam kaže: Pogledaj post
Prva sezona od 8 epizoda je završena. Navodno je u toku snimanje druge sezone.

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz...s-Poldark.html

Trebalo bi da ide još pet sezona.

Da li si čitao knjige?
Nisam čitao knjige.Uopće nisam upoznat sa Poldarkom...
Ja to ponajviše pratim iz povijesnog kuta kostimografija,uvjeti života,stalež i sl.
Ali,primjetio sam tu seriju koja kao što BBC proizvodi izvrsnost..

Ti si čitao knjige...od kojeg su autora i kada su napisane?
Pratiš li seriju i koje je tvoje mišljenje?
__________________
Veoma su ceste noci kad nemir neda usnuti.
Nemir koji je isprva sladak i drag,a sto duze zalazi u noc biva sve tezi i mucniji
- Ex Ponto
Daluge Klaipeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 21:10   #24
Nisam ni ja čitala Imaš na najavnoj špici ime autora knjiga (Winston Graham https://en.wikipedia.org/wiki/Poldark). Serija je adaptacija. Ne znam zaista kako je urađena, šta je ušlo u seriju šta nije itd.

Pojela sam tih 8 epizoda za dve noći (toliko o praćenju), meni je bila super. Taman dovoljno svega. Zanimljivo je i sa stanovišta "prvobitne akumulacije kapitala". Kad vidiš kako su počeli neki štajaznam ingliš bankari koji to rade "generacijama". Šljam.

Super što si otvorio temu, još sam pod utiskom a nemam sa kim da pričam
Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 22:58   #25
Quote:
Andreas Sam kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja čitala Imaš na najavnoj špici ime autora knjiga (Winston Graham https://en.wikipedia.org/wiki/Poldark). Serija je adaptacija. Ne znam zaista kako je urađena, šta je ušlo u seriju šta nije itd.

Pojela sam tih 8 epizoda za dve noći (toliko o praćenju), meni je bila super. Taman dovoljno svega. Zanimljivo je i sa stanovišta "prvobitne akumulacije kapitala". Kad vidiš kako su počeli neki štajaznam ingliš bankari koji to rade "generacijama". Šljam.

Super što si otvorio temu, još sam pod utiskom a nemam sa kim da pričam
Imaš već otvorenu temu o seriji....poldark spoileri.

Postoji i stara verzija iz 1975. Snimljene su 2.sezone. Nisam još gledala, nemam vremena, al planiram. Izgleda da je u svoje vrijeme bila jako popularna.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 23:02   #26
Ovdje možete komentirati samo epizode prikazane na televiziji. Događaje iz sljedeće sezone, molim, komentirajte na temi na Spojlerima. Hvala!
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:13   #27
Napokon jedna serija za moju malenkost.obozavam sve bbc serije koje sadrze kostime u sebi os brontica (jane eyre rastura.serija bolja od svih filmova cak i od onog sa fasbenderom) do austinice.obozavam tu neku nevinu strast glavnih junaka,ma obozavam sve.samo nazalost tako je malo takvih serija i filmova kod nas.ps.valjda ross nebu nakraju sa elizabeticom
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 13:27   #28
Serija je prava ženska . Demelza i Ross su savršeni zajedno, predobra mi je njihova priča .
yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 19:53   #29
E ovako, pošto u zadnjih mjesec dana od kad je serija počela ne radim ništa drugo sem istražujem,kopam i zalazim u svaki post u kojem se spominje Poldark naišla sam na zanimljive članke,tražila sam i knjige al' u Hrv. ih nema pa čak ni na engleski Pronašla sam samo sažetke knjiga na netu i odmah da vas razveselim po knjigama a ima ih 12..Ross i Demelza ostaju skupa... radnja knjiga seže sve do njihove starosti.. moram priznat da mi je laknulo! I da, knjige jesu malo drugačije od same serije,mada kažu da je puno bliža ova od prve adaptacije iz 70' ...scenaristica je malo drugačije okarakterizirala likove,recimo Elizabeth nije ni približno toliko duševna i dobra,dapače ona je hladna,umišljena i njezin odnos spram Demelze ni približno nije kao u seriji,i u knjizi je nitko ne voli osim Rossa...a i to će doći svom kraju,jer naravno da Ross u jednom trenutku shvati da je ljubav njegovog života upravo sama Demelza evo jedan dio iz 5-og djela knjige.. The Blac Moon.. "But I want her, not any other, not the most beautiful eighteen-year-old damsel born out of a sea-shell, not the most seductive houri of any sultan’s harem; I want her with her familiar gestures and her shining smile and her scarred knees, and I know she wants me in just that same way, and if there’s any happiness more complete than this I don’t know it and am not sure I even want it." https://45.media.tumblr.com/b05db8c9...tmpvo1_500.gif
id55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 20:26   #30









Evo i najnovije... between scenes
id55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 19:10   #31
Quote:
Andreas Sam kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja čitala Imaš na najavnoj špici ime autora knjiga (Winston Graham https://en.wikipedia.org/wiki/Poldark). Serija je adaptacija. Ne znam zaista kako je urađena, šta je ušlo u seriju šta nije itd.

Pojela sam tih 8 epizoda za dve noći (toliko o praćenju), meni je bila super. Taman dovoljno svega. Zanimljivo je i sa stanovišta "prvobitne akumulacije kapitala". Kad vidiš kako su počeli neki štajaznam ingliš bankari koji to rade "generacijama". Šljam.

Super što si otvorio temu, još sam pod utiskom a nemam sa kim da pričam
Muzička špica je zakon.
A,sama serija je potpuno nekonvencionalna.Nije tipična priča..Nimalo nema opuštanja.Sve je u nekoj napetosti..
__________________
Veoma su ceste noci kad nemir neda usnuti.
Nemir koji je isprva sladak i drag,a sto duze zalazi u noc biva sve tezi i mucniji
- Ex Ponto
Daluge Klaipeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 20:18   #32
Počela sam pratiti, jer me privukla lijepa priroda i opuštena atmosfera, super mi je scena kad Demelza i pas leže u visokoj travi među cvijećem. Nisam upratila zašto se Poldark nije oženio s Elizabeth, nadam se da nije kao ono u meksičkim sapunicama da bi htjeli biti skupa, al ne mogu bez ikakava valjana razloga, nego da je razlog veći. Jel ona mislila da je mrtav u ratu? Inače se slažem s onim što je Francis rekao Poldarku nakon što je Demelza pjevala za Božić, da zavidiš nekom što ima nešto, a u stvari ti imaš bolje, jer je i meni Demelza bolja od Elizabeth.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 11:35   #33
Da, mislili su da je mrtav, nije ga bilo 3 godine i taman kad se vratio već je bila zaručena za njegovog bratića. Kad se vratio osjećaji su se vratili. Bilo je malo dilema s njene strane, ali se umiješala mama koja joj je objasnila da nisu u poziciji da se uda za nekog osiromašenog.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 00:51   #34
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Da, mislili su da je mrtav, nije ga bilo 3 godine i taman kad se vratio već je bila zaručena za njegovog bratića. Kad se vratio osjećaji su se vratili. Bilo je malo dilema s njene strane, ali se umiješala mama koja joj je objasnila da nisu u poziciji da se uda za nekog osiromašenog.
Aha..to je, dakle, to, hvala. OK, siromaštvo je dobar razlog, nadam se samo da ne budu na kraju skupa kao u već 369 serija koje smo gledali, a i očito favoriziram Demelzu.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 00:37   #35
ako se još netko pita zašto gledati seriju....



priznajem, počela sam samo zbog njega ali serija je super
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 01:56   #36
Pročitala sam negdje da je postao jako popularan među ženama taj glumac i da serija isto rastura po popularnosti.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 11:17   #37
Odgledala svih 8 epizoda, jako mi se svidja serija i bas se veselim nastavku...
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 16:51   #38
Nekako slutim kod naše ženske publike da traže novi Ponos i Predrasude preko Poldarka...
Iako,u vremenskom kontekstu Ponos i Predrasude dolaze u vrijeme pretnapoleonskih ratova dok je naš dotični gospodin Poldark kapetan sudjelovao kao dio britanske vojske u borbama protiv protivnika Krune u sjevernoj Americi.
Dakle,Poldark živi baš u vremenu kada je sjeverna Amerika proglasila Deklaraciju o nezavisnosti i kada je prekinula i na koncu uspijela vojno prekinuti sve sveze sa britanskom Krunom.
Godina je 1783...

Ponos i Predrasude su otprilike desetak godina kasnije...
__________________
Veoma su ceste noci kad nemir neda usnuti.
Nemir koji je isprva sladak i drag,a sto duze zalazi u noc biva sve tezi i mucniji
- Ex Ponto
Daluge Klaipeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 17:07   #39
Talking

Quote:
id55 kaže: Pogledaj post
E ovako, pošto u zadnjih mjesec dana od kad je serija počela ne radim ništa drugo sem istražujem,kopam i zalazim u svaki post u kojem se spominje Poldark naišla sam na zanimljive članke,tražila sam i knjige al' u Hrv. ih nema pa čak ni na engleski Pronašla sam samo sažetke knjiga na netu i odmah da vas razveselim po knjigama a ima ih 12..Ross i Demelza ostaju skupa... radnja knjiga seže sve do njihove starosti.. moram priznat da mi je laknulo! I da, knjige jesu malo drugačije od same serije,mada kažu da je puno bliža ova od prve adaptacije iz 70' ...scenaristica je malo drugačije okarakterizirala likove,recimo Elizabeth nije ni približno toliko duševna i dobra,dapače ona je hladna,umišljena i njezin odnos spram Demelze ni približno nije kao u seriji,i u knjizi je nitko ne voli osim Rossa...a i to će doći svom kraju,jer naravno da Ross u jednom trenutku shvati da je ljubav njegovog života upravo sama Demelza evo jedan dio iz 5-og djela knjige.. The Blac Moon.. "But I want her, not any other, not the most beautiful eighteen-year-old damsel born out of a sea-shell, not the most seductive houri of any sultan’s harem; I want her with her familiar gestures and her shining smile and her scarred knees, and I know she wants me in just that same way, and if there’s any happiness more complete than this I don’t know it and am not sure I even want it." https://45.media.tumblr.com/b05db8c9...tmpvo1_500.gif
I mene serija zarazila, i ja kao luda tražim drugu sezonu na internetu .Ne znam da li se uopće počela prikazivati u UK. Ross i Demelza kao par super, meni se osobno ne sviđa Elizabeth ni kao prikazana " ljubazna "u seriji.

Nešto su ismijavali seriju zbog nekakvih nelogičnosti u seriji, odnosno prikaza tekovina našeg doba, ali koga briga za to kada Ross izgleda takooo dobro i muževno.
crveni koralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 19:20   #40
Snimanje 2.sezone u punom jeku
Nije uvijek lako,vjetar puše i gaze po moru usred zime ...

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz....html#comments



http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz...Tomlinson.html

Trouble in paradise
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.