Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2005., 09:42   #1
Chat podforuma Domovinski Rat - off, zahvale i pozdravi

Napomena moderatora:
Ovo je nakupina poruka sa raznih tema s podforuma Domovinski rat koja služi i kao chat tema za taj podforum.
Poruke koje se ne budu držale pravila podforuma Domovinski rat će se i dalje dodavati na ovu temu.


Quote:
Mort kaže:
Mi smo samo uzimali vino, romane i kazete. I ako je bio kakav pršut i sir.
Da, uzimala se hrana. Ponekad deke, ako je bilo hladno. Ništa drugo nismo dirali. Bilo je onih koji su htjeli uzeti i druge stvari, ali im nismo dopustili.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 13.11.2010. at 09:44. Reason: Napomena moderatora
Simba-OS is offline  
Old 17.05.2006., 14:40   #2
Daj imal šta o ratu u bosni tj između muslimana i hrvata jer me to živo interesuje kako je bilo jeli ko išao tamo u to vrijeme

Zadnje uređivanje Simba-OS : 17.05.2006. at 19:07.
SANJAR is offline  
Old 17.05.2006., 16:38   #3
Ekipa jeli sudjelovao tko od vas u Akciji Maslenica sjećanj 1993?? Ima li koja priča sa terena...
Total40 is offline  
Old 18.05.2006., 09:55   #4
Quote:
Total40 kaže:
Ekipa jeli sudjelovao tko od vas u Akciji Maslenica sjećanj 1993?? Ima li koja priča sa terena...
Šta te zanima?
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Old 18.05.2006., 10:51   #5
Quote:
brale_st kaže:
Šta te zanima?
Pa dosta sam čitao o akciji i znam dosta podataka,doduše nisam sudjelovao jer sam bio pre mlad ali sam u skloništu pod granatama željno iščekivao vijesti sa terena i redom oslobođena Hrvatska sela: Crno,Babindub,Islam Latinski,Grčki,Novigrad,Maslenica,Jasenice...Znam da su naši imali bolji omjer snaga na terenu ali Srbi su nakon početnog gubitka napravili par jačih proboja (provalili su u skladišta oružja koje su plave kacige držale pod nadzorom...)na smjeru Kašića,Paljuva i tog djela...Zanimalo bi me koje prava priča sa terena iz prve ruke ljudi koji su sudjelovali u akciji (borbe oko Islama Grčkog i Kašića)...bio bih baš zahvalan...
Slava našim braniteljima...
Total40 is offline  
Old 19.05.2006., 15:52   #6
A šta ću ti pričat, ima dosta priča od kojih neke nisu baš za ovakvi javni forum.
U svakom slučaju za mene je Maslenica bija najteži dil rata. U to su vrime četnici još uvik bili tehnički puno isprid nas.

Najdraža mi je priča kad su Arkan i komandant Vukova sa Vučjaka (zaboravija san mu ime) pizdili isprid kamera televizije srpske krajine kako će vratit vekovne srpske prostore i poćerati ustaše u more. Iznenada se za vrime govora Arkana čuje zvižduk mine i snimka se prekida, a za dva dana dolazi vijest s radio Gračaca kako je komandant Vukova s Vučjaka poginuo herojskom smrću od podmukle ustaške bande.

Sutradan je opet Arkan pizdija isprid TV kamere, pomalo iznerviran.

Slična se situacija dogodila i prije, na samom kraju napada, kad smo se već počeli vraćat nazad na položaje u Pridragu i Paljuv, onda je komandant benkovačke brigade isto tako prid kamerama junački dobija granatu. Ovo na žalost nisan ima prilike vidit ali je sigurno podiglo moral kamermana i montažera srpske vojske.

E da, i još jedna priča koju su naši prisluškivači prepričavali misecima posli.
Zove frajer iz Beograda rodbinu u Benkovac, čuje se samo njega, ne i ovoga iz Benkovca. I krene razgovor, kako si, kako familija... I onda:
- I dobro kakva je situacija na liniji?
-.... (ne čuje se).
- Auuuu...
- ....
-Auuuuuu jebote....
-.....
-Auuuu boktejeboooooo...
-......
-Uuuuuu boktejebooooo čoečeeeeeeeeeee...
-......
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Old 17.05.2006., 17:00   #7
Quote:
SANJAR kaže:
DAJ IMAL ŠTA O RATU U BOSNI TJ IZMEĐU MUSLIMANA I HRVATA JER ME TO ŽIVO INTERESUJE KAKO JE BILO JELI KO IŠAO TAMO U TO VRIJEME
kaj se deres
naravno da ima
i to djela linije di na jednoj strani granicis sa muslimanima a na drugoj sa srbima
 
Old 20.05.2006., 15:50   #8
Ima nas koji smo predaleko OTV odašiljaču. O čemu se radilo?
Simba-OS is offline  
Old 21.05.2006., 00:02   #9
Quote:
Simba-OS kaže:
Ima nas koji smo predaleko OTV odašiljaču. O čemu se radilo?
Emisija u kojoj su se pustale cetnicke pjesme (pjevali su ih njihovi borci).
Inace, takvih likova je bilo da bi ih Tarantino zlatom platio.
Inace, dobro je da se netko sjetio pustiti kako su nam izgledali neprijatelji i sto su pjeval, zaboravljaju to neki a ovi mladi ni nemaju prilike igdje to vidjeti.
Vise na:

http://www.domovinskirat.com/content...13/65/lang,hr/

http://www.domovinskirat.com/content...15/65/lang,hr/
porga is offline  
Old 21.05.2006., 00:04   #10
Quote:
porga kaže:
Emisija u kojoj su se pustale cetnicke pjesme (pjevali su ih njihovi borci).
Inace, takvih likova je bilo da bi ih Tarantino zlatom platio.
Inace, dobro je da se netko sjetio pustiti kako su nam izgledali neprijatelji i sto su pjeval, zaboravljaju to neki a ovi mladi ni nemaju prilike igdje to vidjeti.
Vise na:

http://www.domovinskirat.com/content...13/65/lang,hr/

http://www.domovinskirat.com/content...15/65/lang,hr/

Dobri su još ti..kakvi su danas u Kumrovcu bili..

Ugođaj ko u Vukovaru nakon pada...
Inkvizitor is offline  
Old 21.05.2006., 00:20   #11
Quote:
Inkvizitor kaže:
Dobri su još ti..kakvi su danas u Kumrovcu bili..

Ugođaj ko u Vukovaru nakon pada...
Vidio sam. Strasno.
Sjetio sam se Feniksa kad je onaj neki Zagorac (cini mi se da se preziva) nesto gnojio o Titi i dobrom zivotu, ili kojecemu.
porga is offline  
Old 21.05.2006., 00:54   #12
Quote:
porga kaže:
Emisija u kojoj su se pustale cetnicke pjesme (pjevali su ih njihovi borci).
Inace, takvih likova je bilo da bi ih Tarantino zlatom platio.
Inace, dobro je da se netko sjetio pustiti kako su nam izgledali neprijatelji i sto su pjeval, zaboravljaju to neki a ovi mladi ni nemaju prilike igdje to vidjeti.
Vise na:

http://www.domovinskirat.com/content...13/65/lang,hr/

http://www.domovinskirat.com/content...15/65/lang,hr/
Pretpostavljam da su izgledali kao pobjednici ovogodišnjeg eurosonga.
Simba-OS is offline  
Old 21.05.2006., 20:32   #13
Quote:
Simba-OS kaže:
Pretpostavljam da su izgledali kao pobjednici ovogodišnjeg eurosonga.
Tako nekako.
porga is offline  
Old 21.05.2006., 16:22   #14
Ima li netko iz Istre?
stefano is offline  
Old 24.05.2006., 13:39   #15
Quote:
stefano kaže:
Ima li netko iz Istre?
Ima.da,hrvata iz istre,a ne beogrsadjana koji su bili u istri na moru u svojim vikendicama,dok su granatirali po hr. p.s. talijane su iselili 1954 kad su anektirali trst...
bozanstvena333 is offline  
Old 24.05.2006., 16:06   #16
svojevremeno su me /nas u jna poducavali specijalnom ratu
tada je bilo nevjerojatno , kave su gluposti nadrobili
nakon dr bilo je vjerojatno
nakon svega , opet je postalo nevjerojatno , da ti se takve stvari mogu dogadati u tvojoj drzavi
danas , sa svim naucenim tada i implementiranim ovdje , tvrdim da nista od toga nije slucajno i da se i dalje vodi specijalni rat
u tom ratu mi gbim , samo zato jer od naseg vodstva nitko nije imao muda maknuti sumnjivce s kljucnih pozicija
primjer je tip koji se meni prijetio da cu izgubiti posao ako se prijavim u ZNG , a i danas je faca u mojoj firmi
jedino kaj mi je dandanas zao je kaj ga nisam tada kad sam mogao , istovario kroz prozor
mnogima je zao sto nisu jednostavno otisli
ZgSash is offline  
Old 24.05.2006., 16:25   #17
Quote:
zg_sash kaže:
svojevremeno su me /nas u jna poducavali specijalnom ratu
tada je bilo nevjerojatno , kave su gluposti nadrobili
nakon dr bilo je vjerojatno
nakon svega , opet je postalo nevjerojatno , da ti se takve stvari mogu dogadati u tvojoj drzavi
danas , sa svim naucenim tada i implementiranim ovdje , tvrdim da nista od toga nije slucajno i da se i dalje vodi specijalni rat
u tom ratu mi gbim , samo zato jer od naseg vodstva nitko nije imao muda maknuti sumnjivce s kljucnih pozicija
primjer je tip koji se meni prijetio da cu izgubiti posao ako se prijavim u ZNG , a i danas je faca u mojoj firmi
jedino kaj mi je dandanas zao je kaj ga nisam tada kad sam mogao , istovario kroz prozor
mnogima je zao sto nisu jednostavno otisli
A taj koji ti je prijetio je sada sigurno velika HRVATINA...
Total40 is offline  
Old 25.05.2006., 15:24   #18
Šteta je da se Ministarstvo branitelja (...) nije dosjetilo da složi neku web stranicu na kojoj bi sudionici rata (vojni ili civilni) mogli objaviti svoja svjedočanstva na način na koji su to ovdje učinili i koja bi potom bila sistematizirana (po vremenu, lokaciji...) i svima dostupna.

Mislim da bi to bio najbolji doprinos očuvanju sjećanja na događaje jer danas "istinu" o ratu kroje razni političari i udruge na način koji njima odgovara. Takve "istine" nemaju nikakav kredibilitet, a u ovakva ljudska svjedočanstva stvarno nemam razloga sumnjati.

za temu!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 26.04.2011., 23:09   #19
ideja za pet (5)

Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Šteta je da se Ministarstvo branitelja (...) nije dosjetilo da složi neku web stranicu na kojoj bi sudionici rata (vojni ili civilni) mogli objaviti svoja svjedočanstva na način na koji su to ovdje učinili i koja bi potom bila sistematizirana (po vremenu, lokaciji...) i svima dostupna.

Mislim da bi to bio najbolji doprinos očuvanju sjećanja na događaje jer danas "istinu" o ratu kroje razni političari i udruge na način koji njima odgovara. Takve "istine" nemaju nikakav kredibilitet, a u ovakva ljudska svjedočanstva stvarno nemam razloga sumnjati.

za temu!
Jeli netko kontaktirao onog lika iz Min. branitelja, ma ljudi treba to sve skupa objaviti i učiti dicu o tome, jer inače, svi smo zločinci...
 
Old 25.05.2006., 16:44   #20
Imaš domovinskirat.com.
Možeš mislit stranice Ministarstva branitelja - bilo bi cenzure ko u priči.
Simba-OS is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.