Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2015., 06:56   #141
kad se preda zahtjev za rodovnicama, može biti da je recimo jedan papir zaboravljen ili da oni zahtijevaju dodatne papire, pa se onda cijeli taj proces produžuje...dok oni tebe nazovu, dok ti posumnjaš da nije nešto u redu pa ti nazoveš i tako...
zna se produžiti..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 08:28   #142
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne znam za drugu uzgajivačnicu u Koprivnici osim Capronce. Možda se varam, ali napisat ću svoje iskustvo. Elementi su isti, ali je tumačenje različito. Ljepota je, čini se, ipak u oku promatrača.

Mala Judita stigla je iz Capronce u drugoj polovici svibnja prošle godine. S uzgajivačem sam kontaktirala nekoliko mjeseci prije toga, tri puta bila u uzgajivačnici, upoznala se s uzgajivačem i psima, porazgovarala, odabrala štene... Ne znam što za tebe znači "vrlo skupo štene", ali kvalitetan čistokrvni pas ima svoju cijenu - kada sam nabavljala Jucku, raspitala sam se, znala sam koliko ću platiti i što ću dobiti - u onim okvirima u kojima je ljudski moguće to predvidjeti. I Jucko je imala proljev kao štene, za svaki slučaj napravili smo koprološki test, ali nije imala giardiju niti ikakve druge parazite, nego šteneći proljev koji se smirio zahvaljujući animaBARF-u. Rodovnik je, mislim, došao za neka četiri mjeseca, no u međuvremenu sam kontaktirala s uzgajivačem, i to ne samo u vezi s Juckinim proljevom, nego valjda sa svačim što nisam znala i za što mi je trebao savjet. Svaki mi je put uzgajivač ispričavajući se napomenuo kako još uvijek čeka papire iz HKS-a i da će svim kupcima poslati rodovnike čim stignu.

Tako je i bilo. Jucko je prekrasam mladi pas koji će za koji dan navršiti 11 mjeseci, podrška starijoj prijateljici Sitki, a meni golema radost. Zahvaljujući dobrom porijeklu ima velike šanse da bude i ostane zdrava te da se ni ona ni ja ne mučimo boleštinama i liječenjem kao što je bilo sa Sitkom. Život ne daje nikakve garancije, no nadam se da nas neće zadesiti ništa nepredviđeno, a ono što smo mogli i što budemo mogli predvidjeti, odradila sam i odradit ću u okviru ljudskih mogućnosti.

Dakle, ako govorimo o istoj uzgajivačnici, odgovor na tvoje pitanje glasi: nazovi uzgajivača ili mu pošalji mejl pa se dogovorite. Sretno.
Hvala na odgovoru!
Da, to je ta uzgajivacnica, prije tocno mjesec dana smo se culi i tada je rekao kako su papiri gotovi i da ih se teeba postambiljati pa ce poslati.
Malo mi dugo to stambiljanje traje moram priznati i samo zato su se javile sumnje.
Inace, pas je prekrasan, ima sve predispoticije da bude zdrav, novaca mi nije zao, samo sam ocekivala da ce mi prihe svega u startu napomenuti( isto smo kontaktirali mjesecima prihe okota i pripremali se na sve ) stene ima proljev vec danima, u leglu se javila giardija....- ne bi odustali od kupnje jer s 3posjeta vetu to izljecivo
. Samo mislim da je i s papirima trebao reci- gle, to traje od 3 do 6 mj, strpute se i sve bi bilo ok. Umjesto toga on nam je kod preuzimanja rekao da ce nsm do Bozica poslati.
Danas ga opet zovem pa cu vidjeti.
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 09:23   #143
Pa ne štambilja on, nego štambiljaju u HKS-u. I vjerojatno čeka da se skupe rodovnici od dva ili tri legla - kad sam ja bila tamo tri su mu se kuje okotile u razmaku od tjedan ili dva - pa onda sve skupa šalje ili čeka neki drugi razlog za odlazak u Zagreb da bi sve najednom obavio.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 10:47   #144
Evo čula sam se s uzgajivacem i rekao je da će ih ovih dana poslati, dugo se čekalo da ih postambilja njegov vodja uzgoja- što god to značilo...
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 14:11   #145
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Evo čula sam se s uzgajivacem i rekao je da će ih ovih dana poslati, dugo se čekalo da ih postambilja njegov vodja uzgoja- što god to značilo...
Što je vođa uzgoja, vidi u čl. 5 HKS-ovog Uzgojnog pravilnika, a isto ponavlja i Retriever klub, a ovdje ti je naveden i vođa uzgoja za retrivere.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:05   #146
Evo stigla mi je rodovnica, datum na njoj je 19.12.2014.
Ispricao se na kasnjenju i to je to.
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 19:10   #147
Da li netko može reći kako izgleda prava Rodovnica i što sve sadrži a kako falsifikat? Jel treba imati neke zlatne ili srebrne žigove?
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 20:05   #148
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
Da li netko može reći kako izgleda prava Rodovnica i što sve sadrži a kako falsifikat? Jel treba imati neke zlatne ili srebrne žigove?
Nema nikakvih zlatnih ni srebrnih žigova, samo ja na prvoj stranici dolje ispupčeni logo FCI-a. Ako među Googleovim slikama potražiš "rodovnica", prikazat će ti se kako treba izgledati i što treba sadržavati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 21:17   #149
Moje sve imaju plavi zig od HKSa i crni od nase udruge
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 11:30   #150
Kada dolaziš po čistokrvno štene (u ovom slučaju riječ je o Amstaffu), da li to podrazumijeva da je štene cijepljeno protiv "dječjih bolesti",(o)čišćeno od parazita, čipirano (ima zdravstvenu knjižicu/putovnicu) i rodovnik? - naletila sam na slučaj gdje sam čipirano štene sa zdravstvenom i nejasnim cjepljenjem mogla uzeti (kupiti) odmah, ali sam rodovnicu trebala čekati iz BiH (a leglo je u RH!) - molim pomoć, stvarno sam zbunjena po tom pitanju (meni je nelogično, ali ne znam kako to funkcionira u tom svijetu)..
Da li smo pogriješili što smo odustali? (starost šteneta je 3 mjeseca)
LillyRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 19:01   #151
Kad kupujes cistokrvno stene to podrazumijeva da uz njega dobivas knjizicu/putovnicu, da je minimalno jednom, a ovisno o starosti i vise puta cijepljeno protiv zaraznih bolesti, da je pravilno cisceno protiv parazita, da je cipirano te da posjeduje rodovnik. E sad, nas hks je spor pa se zna dogodit da rodovnici nisu gotovi dok je stene spremno za preuzimanje - uzgajicac ti moze pokazat prijavu legla, a rodovnicu ti posalje kad je gotova.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 19:45   #152
Imala sam situaciju gdje sam rodovnicu trebala čekati iz BiH, a ne iz RH gdje se leglo nalazi - ugl. odustala sam..mada mi je žao jer je pasica bila i ostala prelijepa...
Od prijave legla ni "P", spomenuta je neka potvrda o parenju (rukom pisana), uzgojna dozvola i/ili rodovnici roditelja također nisu dati na uvid (to bi trebalo biti spremno u tim situacijama, bar mislim), tako da..no comm..teško razočarenje.
LillyRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 20:07   #153
Tako je, uzgojne i rodovnice roditelja su trebale bit dane na uvid.
Bolje da si odustala nego nasjela na prevaru. Ne treba ti bit zao, ima nekoliko dobrih uzgajivacnica stafova kod nas tako da ces sigurno ponovo nac prelijepu pesicu
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:14   #154
koliko god želi. i može
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 14:35   #155
zna li netko gdije pas dobiva ocjenu tipa dobar, vrlo dobar ili odličan....na izložbi ? trebam ocjenu prije nego pristupim uzgojnom pregledu....dakle di trebam otići da se pas prije toga ocijeni ?
__________________
ne brinite što ljudi misle oni to rijetko rade!
cura-sa-foruma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 15:31   #156
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
zna li netko gdije pas dobiva ocjenu tipa dobar, vrlo dobar ili odličan....na izložbi ? trebam ocjenu prije nego pristupim uzgojnom pregledu....dakle di trebam otići da se pas prije toga ocijeni ?
Koliko znam, ako ne postoji ocjena s izložbe, može se dobiti na samom uzgojnom pregledu.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 17:38   #157
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
zna li netko gdije pas dobiva ocjenu tipa dobar, vrlo dobar ili odličan....na izložbi ? trebam ocjenu prije nego pristupim uzgojnom pregledu....dakle di trebam otići da se pas prije toga ocijeni ?
Nazovi Kinološki ili im pošalji mejl. Točnije, kontaktiraj psminski klub. Za labradore znam da ide ovako kako piše Coco Nut.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 21:49   #158
Pas može dobiti ocjenu i na samom uzgojnom pregledu, samo se prijavljuje uzgojni sa ocjenom eksterijera. Treba doći sa rodovnikom, potvrdom o članstvu u HKS-u i zdravstvenom knjižicom. Ovisno koju pasminu imate, za neke je obavezno doći sa snimkom kukova, i nekima ide i obavezna provjera naravi.
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2021., 23:13   #159
Jedno teoretsko pitanje koje mi je palo na pamet: tko i kako garantira da su štenci od baš tih roditelja, npr oca? Pogotovo ako uzgajivačnica ima puno pasa? Npr ako je u rodovnici tata "Mate the svjetski šampion", tko garantira da nije skočio na kuju neki drugi pas iste pasmine?
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 07:11   #160
Moraš vjerovati uzgajivaču, kao i muž ženi.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.