Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2014., 16:58   #961
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ako to ide teško treba pomoći a to je kalcij jer u tom dobu dolazi i do izmjene zubiju.
apsolutno..postoje i udlage za uši koje pomažu. no, ako se dižu uredno, ne treba forsirat kalcij više nego što u hrani dobije.
kontra svega is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 13:12   #962
Quote:
Chansomps kaže: Pogledaj post
Uha?

Ne znam za uha ali uši im se podižu do 6-7 mjeseca.
bome "uha" je gramatički ispravno, uši su množina od uš, mala parazitna životinjica ali eto, moja NJO je bila stara 3 mjeseca kad su uši stajale kompletno uspravne, jela je welpenkalk od canine i kvalitetnu hranu za štence!
donili is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 22:11   #963
Moj je drugo podigao nešto prije 2.5mj starosti
Švicarac al dođe na isto, ne? :P
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 22:23   #964
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pasmina je jednostavno nestala iz mode. Sjećam se doba kad su gradom išli samo dobermani, pa rotvice, erdel terijeri pa onda westiji...mopsi, francuski buldozi...

Usto zbog problema sa kukovima, spondilozom i svim ostalim bolestima koje se genetski ponavljaju u uzgoju - ljudi su ih počeli izbjegavati te kupovati druge pasmine.

Policija sve više koristi belgijske ovčare a Nijemac (DS) je lagano pao u zaborav. Usto postoje klanovi u uzgoju i nerijetke su mučke...
Kad sve to zbrojiš DS ima malo, premalo što je šteta.
Istina, sad su pit pasmine "kul".
I oni king charles... kako li se zovu ...

Gledam recimo zlatne retrivere u svom kvartu... ni jedan ispod 10god starost
Očito su tih godina bili najviše "in".

Što se njemaca tiće, od malena sam znala da je to pas za mene
Njemac pa njemac.
Ali onda sam otkrila kako ih ima i u bijeloj boji i tu se ljubav (što se boje tiće) prelomila

Inaće sam uvijek ciljala na one radne boje, prošarane


Ova dva su osobno meni nešto najljepše što sam vidla :3


__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 10:29   #965
kako misliš ima ih u bijeloj boji?
kontra svega is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 10:33   #966
Bijela boja nije standard NjO.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 13:34   #967
nije ni onaj prosarani u standardu pa je i dalje NJO
do nedavno ni dugodlaki njo nije bio u standardu

kanadski, svicarski... pa da do prekosutra mjenjaju drzave...makar zadnje kaj sam cula je da ih zele vratit u "bijele njemacke" a ne "svicarske"

to sto su izdvojili, preimenovali i lupil novi standard ne mjenja cinjenicu da su prvi bijeli dosli od "obicnih" njo
nisu dodavali druge pasmine da bi dobili bijele

i dan danas smedja kuja moze okotit bijele samo su onda van "standarda" i papire za bijelog moze imat samo onaj iz ustaljene bijele linije.

na kraju dana to su dva ista psa druge boje.

kak bi na selu rekli, nije govno nego se pas posro



uostalom, da random osobo stavimo bijelog iz "njemackog" legla i bijelog iz "svicarskog" legla bez prilozenih papira nebi mogao eec koj je koj


inace, kad smo na standardima, moj je van svih xD
braca su mu da ti mozak stane, tata jedan od najljepsih koje sam vidla a moj mala lagana smizla sa kratkim repom xD
urodjen defekt ali on je moja naj smizla <3
sta nema u repu ima u glavi
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars

Zadnje uređivanje fermina-daza : 16.04.2014. at 17:23. Reason: spajanje postova
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 22:23   #968
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
uostalom, da random osobo stavimo bijelog iz "njemackog" legla i bijelog iz "svicarskog" legla bez prilozenih papira nebi mogao eec koj je koj
Pa i bi. Pogledaš im zadnji trap i sve ti je jasno. Na žalost.

Meni su švicarci super.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 00:44   #969
pitala me susjeda koja ima smedjeg kakvog to psa imam. Rekl, isto sto i vi samo druge boje.
pita ona pa zasto ima tako ravna ledja?
reko, fala bogu da ima -.-

nek on meni ima i tih 20cm repa, pa da nem uopce, samo neka hoda kak spada a ne da je invalid od rodjenja...
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 15:28   #970
Imam albino njemačkog ovčara. Zove se Vuk.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 02:02   #971
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
pitala me susjeda koja ima smedjeg kakvog to psa imam. Rekl, isto sto i vi samo druge boje.
pita ona pa zasto ima tako ravna ledja?
reko, fala bogu da ima -.-
ja imam švicarskog (kanadskog, kako god..). našla sam se u ponešto tog što kažeš.
sigurno 200 god su samo njemački u obitelji, uvijek muški, uvijek jedan. s jednim sam prohodala, uginuo je sa 12 i namučio se zadnjih godina. poslije smo imali 2, jedan je uginuo sa 6 godina, jedan sa 3. bili su jako slabi, stalno kod veterinara.
svi smo jako vezani za psa, svaki je živio s nama u kući, spavao nekom pod krevetom.. nakon zadnjeg njemačkog nam je trebalo dugo da odlučimo ponovo imati psa.

tad je nastupio švicarac i bome sam preoduševljena. imao je gliste kao beba i nikad poslije problema. uskoro će 3 godine. tvrdoglav je, pametan, jako zaštitnički nastrojen (što nije uvijek tako krasno), treba puno pažnje. nikad ga ne ostavljamo samog, to mrzi najviše na svijetu. pravi je pasofski frend .
i najvažnije, to je zdrav, sretan pas. obožavam ga gledati, ima neki ludi manekenski pogled preko ramena, i ima ravna leđa. ta ravna leđa jednostavno obožavam na njemu.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 21:28   #972
ekipa kako ide sezona linjanja? je l ima neko neki stvarno dobar savjet jer ja gotovo svakodnevno sa onog svog LInjavca svučem jedno jastuče - ako nekome fali ispune - slobodno neka javi. dode mi da ga obrijem - a koliko on uziva dok to skidam s njega cii mi se da se uopce ne bi bunio neko vrijeme biti "gol". necu - samo se zezam! ali stvarno - neki savjet... kako čim prije skinuti to sve s njega? i btw. cini li se meni ili ta dlaka zaudara? moj peso inace ne smrdi - mislim, ni ne miriši, ima svoj miris - ali otkad se linja, ono malo zaudara...ali malo i nemojte sad da on cuje da sam to rekla...
PoomPieDoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 15:30   #973
Budi sretan/na za linjanje - mi imamo problem sa gadnim seboreičnim dermatitisom
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 21:06   #974
Quote:
PoomPieDoo kaže: Pogledaj post
...ali stvarno - neki savjet...
Za furminator jako puno ljudi kaže da stvarno pomogne kod linjanja. Imaš i na youtubu puno filmica o njemu pa pogledaj. Ali košta...

http://goo.gl/hGlqb8
arunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 17:07   #975
Nemam pojma koliko košta taj furminator - ali nas je puno povoljnije i dosta efikasno posluzila običnačelična četka - cijena je od nekih 10tak kuna pa na više... Dakle kod nas je sezona službeno završila - ima već - četkala sam ga tom čeličnom četkomi uživao je - mora se biti doduše pažljiv i raditi to u rukavicama jer se može porezati na četku a i pri četkanju pese da mu se ne ide baš uz kožu - iako je njemackim ovcarima do kože uglavnom teško i doći. Moj bude u vrtu pa mi nije toliko hitno da mu odstranim svu dlaku iako bi bilo super da to spadne odjednom. Susjed koji takoder ima NJO smatra da su im ove "neodlučne" vremenske prilike produžile sezonu linjanja...
PoomPieDoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 16:47   #976
Imali smo u planu uzeti nekog psa,trebao je to biti samojed,ali odustali smo iz vise razloga,pa smo se vratili na njemačkog ovačara jer smo vec imali jednog ,naš pokojni đoni je imao 16,skoro17 godina kad smo ga uspavali,više nije mogao stajati na zadnje noge,oglušio je i vid mu mije baš bio najbolji.Hranio se domacom hranom,sve sto smo mi jeli jeo je i on,di smo isli mi isao je i on,zivio je vani odkad je dosao u nas,nikad ga kuca nije privlacila uvijek je htio stati vani(Nikad nije bio na lancu),uzicu ke imao samo prvoh 6 mj,a kasnije Je imao ogrlicu reda radi...
Planiramo ga kupiti u nekoj od uzgajivacnica.Trazila sam neke i naletila sam na uzgajivacnicu Solaris,cini mi se kao dosta kvalitetna uzgajivacnica,i cijena stenaca nije visoka nego oko 200 eura,(sad neznam jel tu ukljucena cijena ciscenja od glista,cijepljenja i toga),ali koliko sam vidjela drze do pasa.Ima li tko iskustva sa njima ??i jel znate kakve rezultate imaju po izložbama???
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 20:29   #977
Halo, opet ja!


Tobi2,
molim te nemoj razmišljati...opet uzmi NJO.
Bez uvrede svima, svaki pas je krasan. Ali je samo jedan NJO. Oni koji ga imaju ili su ga imali, dobro to znaju.
A znam i ja, koja sam ga nedavno izgubila.
Nakon 10 godina i 3 mjeseca druženja i prijateljstva s njime...žao mi je...još se oporavljam.
On je bio "moja prva ljubav" i ako ikada opet bude neki pas u mene, bit će to NJO.


Možda jednom budem mogla pisati o njemu, mome Psu, mojoj Bebi, mome Kanu.
Još uvijek, od 4.2. ove godine svakodnevno buljim u silne fotografije i filmove o njemu, utapam se u pivi...ma, bez veze.

Ima li netko ideju kako preboljeti smrt prijatelja?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 20.02.2015. at 23:18. Reason: spajanje postova
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 21:07   #978
njemacki ovcar

imam jedno pitanje, imam njemackog ovcara, ima 8 mjeseci, usi su bile jedno vrijeme podignute, onda su oba pala prije mjesec, znatel vi zbog cega i hoce li se uopste podici, unaprijed hvala..
semirkole is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 10:53   #979
Quote:
semirkole kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje, imam njemackog ovcara, ima 8 mjeseci, usi su bile jedno vrijeme podignute, onda su oba pala prije mjesec, znatel vi zbog cega i hoce li se uopste podici, unaprijed hvala..
Ja mislim da je to zbog kalcija (neka me ispravi netko stručniji), kad im u toj dobi 6-8 mj rastu pravi zubi, onda se uši znaju spustit zbog toga što (ovo je totalno nestručno objašnjenje ) zubi "potroše" kalcij, i zbog toga je hrskavica nešto slabija.

Možda da probaš uvest više kalcija u prehranu..
supradyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:24   #980
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Možda jednom budem mogla pisati o njemu, mome Psu, mojoj Bebi, mome Kanu.
Još uvijek, od 4.2. ove godine svakodnevno buljim u silne fotografije i filmove o njemu, utapam se u pivi...ma, bez veze.

Ima li netko ideju kako preboljeti smrt prijatelja?
Žao mi je zbog tvog gubitka. Mislim da je istina ona stara- vrijeme liječi sve rane. Moj NJO je umro prije dvije godine i mi ga još nismo preboljeli, ali lakše je. Stalno nosim cvijeće na njegov grobić pa mi to pomaže. Tako ga mogu posjetiti i još uvijek pričati s njim. Manje će boljeti s vremenom, drži se.
Druzila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.