Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2015., 18:53   #581
Velika je razlika između čisto i sterilno
I moji noževi su čisti ali daleko od toga da su sterilni XD
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 18:59   #582
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
nisam pobornik kupiranja, ali ono nije jedan od kriterija kod ocjenjivanja kvalitete uzgajivača.
Ne uzgajam pse (nit uvijeta nit novaca nit pretjerane želje) ali uzgajam štakore.
Dajem za primjer jer jako velikom dijelu ljudi je njihov rep gadljiv i kaj bi ja sad trebala? Kupirat im repove jer je nekoj tamo šuši to estetski ljepše?
Da, stvarno sam imala takvih upita...

Ako nastrada ok, ako se rodi bez repa ok ali da ću ih ići kirurški "korigirat" kako se kome zmisli jer je njemu tako "ljepše". Ma bjež...
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 19:13   #583
ti tvoji potencijalni kupci su budale. dobro je dok ima onih koji žele prirodne štakse.

no kod kupaca pasa je malo drukčije - uzgajivači određenih pasmina (npr. dobermana) često moraju kupirati štence koje misle prodati jer ih inače nikako ne bi uspjeli prodati. neće kupirati onog kojeg puštaju za sebe jer s takvim ne bi mogli na izložbe i u uzgoj. tu se malim koracima prave pomaci prema našem viđenju pasmine pa će za neko vrijeme nekupirani dobermani postati normala, a kupirani "čudni" (kao što danas više ne možemo sresti kupiranog boksera, a ja ih se sjećam iz djetinjstva).
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 19:28   #584
Ma svakakvih ima...
Ja im kažem da si odu kupit hrčka XD

Znam da je danas "normalno" vidjet skroz skupiranog dobermana i iskreno mi je žao toga
Jeste da sam i ja prvi put blejala u neskupiranog dobermana misleći kakav je to ptičar ali inaće sve preferiram "u komadu"

Ali recimo sve češće vidim dobermane spuštenih ušiju makar još uvijek bez repa. Kada pitam ljude kažu da su repovi već bili odrezani kad su se javili pa su tek stigli reć da im uši ne diraju
A i sve više rotova vidim da imaju repove
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 21:36   #585
Kod radnih lovačkih pasa apsolutno sam za kupiranje repova, uši nikako, ali rep da iz očitih razloga.
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:20   #586
Quote:
Victory =) kaže: Pogledaj post
Kod radnih lovačkih pasa apsolutno sam za kupiranje repova, uši nikako, ali rep da iz očitih razloga.
S ovim se apsolutno slazem! Imam pticara i to je strasno kaj im se dogadja s nekupiranim repovima.
Moja si je tako ozljedila rep (vrh cijeli, do kosti) da je krvario mjesec dana, sviii zidovi do metra visine u stanu su mi bili za farbat da ne kazem da se sad jako ruzno vidi da joj fali mali vrh repa. Iako su mi lijepsi s repom voljela bi da je kupirana jer su jakooo skloni ozljedama sto je puno gore i bolnije od kupiranja repa na tek rodjenom stencu.
Imam i psa kupiranh usiju i s njima nikaaaad problema, dok drugi pas sa preklopljenim usima staaalno ima zmazane i povremeno upaljene usi.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 23:54   #587
mi smo nekad imali lovačke pse (brakirce), danas ridgebacka sa bičem od repa i nikad ništa (bar ne repu a on ko da je magnet za ozlijede)

A što se ušiju tiće, spuštene ili digute same shit.
Moj švicarac definitivno imazmazanije uši od ostalih jer mu svaki vrag nutra poprilično lako uđe. Još su fino onak roze pa čim zaruje negdje najrađe bi ga za zadnje noge primila i istresla (pogotovo pijesak sa plaže -.-) a u svoje 2 god života je već 3x vadio klas iz njih (do sad nam je samo 1 pas 1x vadio klas i imao je poludignute uši)
Ako se dobro brine za njihove uši i jedne i druge će biti čiste...

Ja svima redovito pogledam i po potrebi počistim uši i do sad je situacija bila ovakva:
Dante, 2 god (švicarac) - 1 upala i 3 klasa
Becky, 6 god, dignute uši - nekoliko upala (4 ako se ne varam)
Richy, 8god (ridgeback), spuštene uši - nikad ništa (što mu sve nije bilo bar su uši dobro prošle -.-)
Pokojni Max, 13 god, poludignute uši- 1x klas, 1 x upala
Maxica, 5 god, spuštene uši - nikad ništa (ajde ona ni prehladu nikad navukla nije )
Kora, 1 god, poludignute uši - čak se ni pošteno uprljale nisu XD


Na koncu konca je sve individualno i koliko god mi njih pazili nesreće i ozlijede se događaju ali i dalje smatram da rezat repove "jer bi se mogli ozlijedit" ili rezat uši "da se ne upale" ima jednako smila ko i rezat bilo šta drugo da se "bilo šta drugo ne odere/upali/otkine"

Richy si je išćašio rame kad je u trku stao u rupu, probio trbuh odsečenom stabljikom kukuruza i skoro oko iskopao na grmu. Jedino što mu mogu dat odstranit su oči da više ne divlja ko muha bez glave

A Danteu dat spustit uši rofl
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars

Zadnje uređivanje serpentine : 21.01.2015. at 00:00.
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 20:18   #588
Brakircima se ne režu ni uši ni rep kao ni ridžbekima, a ovi drugi ne idu kod nas u lov.

Zato kažem kod radno lovačkih pasa nema tu 'jer bi se mogli ozlijediti' već jedan dan sigurno budu, a onda će ta bol trajati i nekoliko dana, pogotovo jer ne vode svi preveliku brigu o psima, niti se vode veterinarima već se većina toga ''liječi doma'', a kad pas zbilja više nije od koristi, njega se riješi i nabavlja se novi.

Moji psi stalno idu u lov, (NAŽALOST) i već smo nekoliko puta imali problem sa ''slomljenim repom'' tj. limber tail, da im nije kupiran na polovicu, potrgali bi ga odmah i mogli bi samo na amputaciju, ovisno gdje bi točno puknulo.

Kao i recimo budale kojima pas nastrada od divlje svinje, ako nisu unutarnje povrede, pas se šiva kod kuće i jedva se čeka da rane malo zarastu da pas opet može u lov itd. no dobro to je već druga tema.
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 00:23   #589
Ahaa ma ja sam te shvatila kao lovačke pasmine a ne psi as in pojedinci (tvoji ili biločiji )
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 17:51   #590
Ima li ovdje netko tko je kupio labica krajem prosle godine u Capronci u Koprivnici?
Imam pitanje tj. trebam savjet, hvala puno unaprijed
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 19:29   #591
Quote:
bijelaorhideja kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje netko tko je kupio labica krajem prosle godine u Capronci u Koprivnici?

Imam pitanje tj. trebam savjet, hvala puno unaprijed

Kontaktiraj Didi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 19:52   #592
Hvala!
bijelaorhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 22:25   #593
Molim ukoliko je netko importirao štene iz druge države da mi kaže proceduru. Hvala!
DeVenator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 09:58   #594
Ispunis hksu jedan papir koji se zove Nostrificiranje rodovnice i uplatis za rodovnik. The end
Ili bi ti cijeli proces ulaska u drzavu?
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 16:16   #595
pozdrav!

koju uzgajivačnicu njemačkih boksera bi mi preporucili? ako netko ima iskustva ili bilo koja informacija mi je dobrodošla...
susjeda s kata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 16:53   #596
Pozdrav forumasi,

Naime trebao bi vas savjet i misljenje u vezi problema kojeg trenutno imam sa uzgajivacem.

Moj pas, tocnije japanska akita, koju sam kupio od jednog hrvatskog uzgajivaca, sa vrhunskim papirima i po prilicno visokoj cijeni tesko je bolestan.
Naime vec u prvih mjesec dana boravka u nasem domu pokazivao je sklonost bolestima i raznim upalama tako da smo od pocetka svakih mjesec dana bili kod veterinara.
U 10. mjesecu njegova zivota, pas je oslijepio, i pocele su mu se pojavljivati gnojne rane po cijelom tijelu, da bi mu nedugo nakon toga u Sloveniji bila dijagnosticirana autoimuna bolest, tocnije uveo dermatoloski sindrom sa prakticki nikakvom sansom za izljecenje s obzirom da je obolio u jako mladoj dobi i jos nije bio u potpunosti razvijen. Veterinar nam je predlozio da psa uspavamo, ali ipak smo odlucili nastaviti borbu i pas je zadnjih 5 mjeseci na 6 tableta dnevno i stanje varira, vid mu se djelomicno vratio, a rane su zacijelile mada su oziljci ostali. Ali s vremenom je stvorio imunitet na tablete i stanje se ponovno zakompliciralo, s tim da mu se sad otvaraju "rupice" izmedu jastucica sapa iz kojih neprestano izlazi gnoj, sto ga onemogucava u bilo kakvoj fizickoj aktivnosti. I tako smo dosli do faze kada je pitanje dana kada cemo ga morati uspavati kako se nebi dalje patio. Pas trenutno ima godinu i pet mjeseci od cega je ukupno bio zdrav manje od polovice svog zivota.
A tu dolazim i do problema sa uzgajivacem, koji se pokazao izuzetno bahatim i punim nerazumjevanja za nas problem.
Naime doticna gospoda ne da nema razumijevanja vec na moj spomen da bi htio novo stene, je rekla da nema sanse, a za povrat novca ili naknadu lijecenja koje je kostalo oko 10000kn po njenom nebi trebao pomisliti. Kaze kada bi pas imao dispalziju, ili nespusten testis da bi mi dala novo stene ali u ovom slucaju da nema sanse. A meni nikako nije jasno kako je moguce da za takvu banalnost kao nespusten testis mogu dobit stene, a za tesko bolesnog psa kojeg ceka eutanazija prije druge godine zivota na to po njenom nemam pravo.
Zato vas molim da mi pomognete savjetom, kome i di da se obratim, sta mogu uciniti, sta mogu traziti? Vec sam poslao upit HKS-u i cekam odgovor ali sumnjam da ce mi oni pomoci, zato molim bilo koga da mi pomogne, jer ako nista bahati stav i nebrigu uzgajivaca zelim kazniti na bilo koji nacin, cak mi nije bitno ni novo stene, ni novac samo ne zelim da ovakav odnos uzgajivaca prode nekaznjeno.
Unaprijed zahvaljujem svima onima koji su voljni pomoci.
maky11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 17:06   #597
Quote:
maky11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumasi,

Naime trebao bi vas savjet i misljenje u vezi problema kojeg trenutno imam sa uzgajivacem.

Moj pas, tocnije japanska akita, koju sam kupio od jednog hrvatskog uzgajivaca, sa vrhunskim papirima i po prilicno visokoj cijeni tesko je bolestan.
Naime vec u prvih mjesec dana boravka u nasem domu pokazivao je sklonost bolestima i raznim upalama tako da smo od pocetka svakih mjesec dana bili kod veterinara.
U 10. mjesecu njegova zivota, pas je oslijepio, i pocele su mu se pojavljivati gnojne rane po cijelom tijelu, da bi mu nedugo nakon toga u Sloveniji bila dijagnosticirana autoimuna bolest, tocnije uveo dermatoloski sindrom sa prakticki nikakvom sansom za izljecenje s obzirom da je obolio u jako mladoj dobi i jos nije bio u potpunosti razvijen. Veterinar nam je predlozio da psa uspavamo, ali ipak smo odlucili nastaviti borbu i pas je zadnjih 5 mjeseci na 6 tableta dnevno i stanje varira, vid mu se djelomicno vratio, a rane su zacijelile mada su oziljci ostali. Ali s vremenom je stvorio imunitet na tablete i stanje se ponovno zakompliciralo, s tim da mu se sad otvaraju "rupice" izmedu jastucica sapa iz kojih neprestano izlazi gnoj, sto ga onemogucava u bilo kakvoj fizickoj aktivnosti. I tako smo dosli do faze kada je pitanje dana kada cemo ga morati uspavati kako se nebi dalje patio. Pas trenutno ima godinu i pet mjeseci od cega je ukupno bio zdrav manje od polovice svog zivota.
A tu dolazim i do problema sa uzgajivacem, koji se pokazao izuzetno bahatim i punim nerazumjevanja za nas problem.
Naime doticna gospoda ne da nema razumijevanja vec na moj spomen da bi htio novo stene, je rekla da nema sanse, a za povrat novca ili naknadu lijecenja koje je kostalo oko 10000kn po njenom nebi trebao pomisliti. Kaze kada bi pas imao dispalziju, ili nespusten testis da bi mi dala novo stene ali u ovom slucaju da nema sanse. A meni nikako nije jasno kako je moguce da za takvu banalnost kao nespusten testis mogu dobit stene, a za tesko bolesnog psa kojeg ceka eutanazija prije druge godine zivota na to po njenom nemam pravo.
Zato vas molim da mi pomognete savjetom, kome i di da se obratim, sta mogu uciniti, sta mogu traziti? Vec sam poslao upit HKS-u i cekam odgovor ali sumnjam da ce mi oni pomoci, zato molim bilo koga da mi pomogne, jer ako nista bahati stav i nebrigu uzgajivaca zelim kazniti na bilo koji nacin, cak mi nije bitno ni novo stene, ni novac samo ne zelim da ovakav odnos uzgajivaca prode nekaznjeno.
Unaprijed zahvaljujem svima onima koji su voljni pomoci.
Za početak, o kojoj uzgajivačnici je riječ? Možda bi mogao pomoći drugim ljudima koji žele akitu, da znaju na koga obratiti pozornost i izbjeći.
Drugo, nisu svi uzgajivači isti. Kod autoimunih bolesti je problem u tome što nisu obavezno genetske bolesti pa shodno tome ne znači da je povezano s uzgajivačem. Neke od takvih bolesti se javljaju uslijed slabog imuniteta, kao i milijun drugih razloga, ali naravno, moguće je da je riječ o genetici.
Ako bolest nema nikakve veze s genetikom psa, uzgajivač nije dužan dati ti drugog psa. Ja osobno smatram da bi bilo u redu komunicirati s uzgajivačem, da vam da podršku i informacije o bolesti, jer vjerojatno on o tome više zna o novog vlasnika. S druge strane, barem da vam financijski pomogne u nekom dijelu i pokrije neke od troškova, ali najbolje bi bilo vidjeti s vetom i ustanoviti (ukoliko je moguće) da li je to genetska bolest. Ako je, onda bi svakako cijeli problem trebao rješavati uz pomoć uzgajivača, jer na kraju krajeva, postoji mogućnost da se bolest proširi i na sljedeća legla.
Za početak, najbitnije je pomoći psu pronaći odgovarajuće lijekove, kako bi ostao na životu i bolest dosegla remisiju, a tek onda rješavati ostale probleme.
Dalje, možda bi bilo dobro konzultirati još nekog veta, čisto da dobiješ još koje mišljenje i preporuku oko zdravlja.
Držim palčeve i nadam se da će beba biti dobro.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 17:27   #598
Naime rijec je o uzgajivacnici Samurai yashiki vlasnice Rebeke Tratnik.
Ne mogu vam ni nabrojati kod koliko smo veterinara bili i koliko misljena smo trazili, a u samom startu pojavljivanja bolesti i postavljanja dijagnoze doticna je negirala da je autoimuna, te je tvrdila da veterinari postavljaju tu dijagnozu kada ne znaju sta je psu. Bili smo kod preko 6 veterinara, od toga 2 u sloveniji, gdje su postavili dijagnozu, a terapiju je odredio hrvatski veterinar.
Bolest se zove uveo dermatoloski sindrom i ucestal je kod akita, haskija i jos nekih pasmina, a ucestalost pojavljivanja bolesti kod akita dovodi do zakljucka da se prenosi genetski.
maky11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 17:35   #599
uzgajivač je dužan isključivo ono na što se obvezao u ugovoru, a ako u ugovoru nije bilo govora o nekoj nadoknadi vezano za ovu bolest ili bolesti općenito nije dužan baš ništa.

oni koji generacijama nemaju problema s displazijom često na nedostatak te mane daju garanciju, kod pasmina gdje je česta urođena gluhoća koja se kontrolira prije predaje štenaca uzgajivači garantiraju da pas dobro čuje, neki daju zamjensko štene za sve bolesti koje su genetski uvjetovane ako se bolest pokaže dovoljno rano....

uzgajivač ti nije dužan ništa, nije se obvezao, no na njegovom mjestu ja bih svakako išla na povrat novca ili davanje drugog šteneta. ipak je u pitanju nasljedna bolest i to prilično zeznuta.

i još nešto, na ovom forumu je cura čiji pas ima autoimunu bolest kože, sličnu onoj koju ima tvoj pas, bore se cijeli život, no njena cura je dočekala godine koje se smatraju početkom starosti, pa ako želiš savjete, mogu je pozvati da ti se javi.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 17:40   #600
Autoimune boleti nisu nuzno genetski prenosive - moze bit do imuniteta psa, mogu bit posljedica cijepljenja/reakcija na neki lijek, 100 drugih razloga.
Ono sto ti ja mogu rec je da najgore sta mozes napravit uzgajivacnici je na sva zvona razglasit kaj ti se dogodilo sa psom i kako se doticna ponasala prema tebi.
I ako stanje nije genetski uvjetovano trebala je barem imati razumijevanja i probat pomoc ako ne drugacije barem savijetom.
Meni je prosli mjesec uginula vajmarka od torzije nakon operacije koju je prezivjela, a imala je manje od dvije godine. Ne mogu krivit uzgajivaca jer to nije samo stvar genetike, ali je on bio tu kad sam ga trebala, pomogao mi je savijetom i tjesio me kad se dogodilo najgore - to je najmanje sto mogu i trebaju napravit!

Zao mi je zbog peseka
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.