Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2013., 15:35   #421
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Črnomerec, nebudi bukva - lan; nitko nije rekao da MORA imati problema pas iz no name neregistrirane uzgajivačnice. Super je da ti je pas zdrav, uživajte. Javi se na ljeto da nam pričaš kako ste, kako disanje, kako vam je u šetnji.......
nisam bukva,ali procitaj postove od nekis znalaca,bolje receno vjerovatno uzgajivacq koji se boje za svoj proizvod a nakraju uvale ono kaj sam juce vidio,zao mi je tih ljudi jer su popusili pricu i svijeani su toga,inace jedna od na glasu uzgajivacnica,gle cuda u toj istoj je moja sestra uzela francuza za veliku lovu i ceati je gost veterinarakih ambulanti
__________________
40 i nekoliko kuka,30staža citat pešče-besperspektivni alkoholičar
crnomereczgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 17:00   #422
Prije svake kupnje se treba dobro informirati. Postoje ne tako dobre uzgajivačnice koje se bave više kvantitetom (i to popularnih i skupih pasmina), a manje kvalitetom, i većinom se posvuda same reklamiraju, umjesto da ih drugi reklamiraju. Mislim da znam o kojoj uzgajivačnici govoriš, ali činjenica je da na forumima postoji jako puno negativnih iskustava vezanih za njihov uzgoj, samo se trebalo malo bolje informirati prije uzimanja psa.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 17:19   #423
crnomerec, držim fige da je tvoj pas iznimka od pravila.
ipak, još je štene. javi se za koju godinu. vjerujem da će kao četverogodišnjak biti u puno lošijoj formi nego neki četrnaestogodišnjaci.
i da, postoje osjetljivije pasmine gdje i sa psom iz najboljeg uzgoja moraš češće vetu.

uživaj u psu i sreći koju si imao (jer je u pitanju sreća, ne pametan potez).
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 21:12   #424
Quote:
crnomereczgb kaže: Pogledaj post
nisam bukva,ali procitaj postove od nekis znalaca,bolje receno vjerovatno uzgajivacq koji se boje za svoj proizvod a nakraju uvale ono kaj sam juce vidio,zao mi je tih ljudi jer su popusili pricu i svijeani su toga,inace jedna od na glasu uzgajivacnica,gle cuda u toj istoj je moja sestra uzela francuza za veliku lovu i ceati je gost veterinarakih ambulanti
Čim spominješ francuze i engleze iz iste uzgajivačnice, znam o kojoj se radi....
Uglavom dotična uzgajivačnica nikako nije renomirana i svi koji se imalo raspitaju o nabavi engleza, francuza i mopsova koje ista "uzgaja" znaju da od nje nije pametno ni nacrtanog na papiru psa kupiti
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 12:54   #425
Mogu li znati o kojoj uzgajivacnici govorite? Ja kupujem Francuza ili Engleza, molim vas za savjete i preporuke za uzgajivacnice
sugarbabe55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 22:14   #426
Moze li mi netko na pvt napisati koje su to problematicne uzgajivacnice? Planiram kupiti buldoga i vec sam poceo kontaktirati i obilaziti uzgajivacnice, pa da znam koga da zaobilazim

Sent from my PMP5080CPRO using Tapatalk
kotva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 11:05   #427
Tema će biti otvorena nakon što se pregleda i očisti od offa na zadnjim stranicama.

Molim vas da ubuduće pogledate popis tema i svoje mišljenje, a koje izlazi iz okvira naslova, iznesete na za to odgovarajućoj temi.




EDIT: Dio postova je prebačen na "Čistokrvni psi" bez rodovnice, dio na O uzgajivačima..., a dio je obrisan. Raspravu nastavite na odgovarajućim temama. Hvala!
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.10.2013. at 14:37.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 21:16   #428
Engleski bulldog

Pozdrav ,

Imam engleskog bulldoga muškog star je 6 godina čistokrvni sa svim papirima .Danas me zvao čovijek i pito želim li ga pariti s njegovom kujom. Rekao sam da ću se javiti kroz par dana i zanimalo bi me kako to ide? Jel se treba šta platit ili dobijem štene ? Šta bi trebao tražiti ako mi možete pomoć molim Vas
sinalco6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:15   #429
Sigurno je bilo i prikladnijih tema za postaviti pitanje nego otvarati ovu.

Znači li "čistokrvni sa svim papirima" da ima i uzgojnu dozvolu?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:53   #430
Quote:
sinalco6 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ,

Imam engleskog bulldoga muškog star je 6 godina čistokrvni sa svim papirima .Danas me zvao čovijek i pito želim li ga pariti s njegovom kujom. Rekao sam da ću se javiti kroz par dana i zanimalo bi me kako to ide? Jel se treba šta platit ili dobijem štene ? Šta bi trebao tražiti ako mi možete pomoć molim Vas
Učlaniti se u HKS preko odgovarajućeg kluba. Obaviti uzgojni pregled i sve zdravstvene preglede i tek onda razmišljati o parenju
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:56   #431
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Sigurno je bilo i prikladnijih tema za postaviti pitanje nego otvarati ovu.

Znači li "čistokrvni sa svim papirima" da ima i uzgojnu dozvolu?

Oprostite tek sam napravio acc neznam kak ovo jos funkcionira ,
nema uzgojnu dozvolu
sinalco6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 07:18   #432
Platiš godišnju članarinu HKSu
Napraviš snimku kukova
Odeš napraviti uzgojnu dozvolu. Prva ti je sada u Zagrebu 07.03.na poligonu KOSSPa. http://www.hks.hr/web/index.php?str=191

e onda bi ženka trebala doći k tvom mužjaku.
U pravilu se danas uzimaju novci, rijetko tko uzima štene, no to ovisi o vašim dogovorima. Ti odlučuješ koji bi iznos ili štene.

No s time da ti mužjak nema ni uzgojnu, a to te vlasnik ženke nije niti pitao, pretpostavljam da ženka nema niti rodovnik.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 19:58   #433
vjerojatno za uzgojnu treba i neki zdravstveni pregled. zoveš hr.kinološki savez i pitaš što sve treba za uzgojnu za eng.buldoga.
imaj na umu da je ogromna šansa da ti pas nije u stanju prirodno spariti kuju. to je kod buldoga prečesto i tolerira se (iako po mojem mišljenju pas koji fizički nije sposoban naskočiti na kuju ne bi smio imati status parnjaka) i tada se ide na inseminaciju. inseminacija ima dobre strane, smanjuje se mogućnost spolnih bolesti. ako idete na prirodno, preporučam da se kuji ako je ranije parena naprave brisevi. od prijateljice poznanik je izgubio psa zbog spolne bolesti.

i ja isto sumnjam da ženka ima išta od papira. vlasnici pravih buldoga znaju kako su skotnost i okot jako rizični za njihove kuje i dobro promisle o svemu, parnjaka biraju pomno, ne nalaze ih usput samo po principu "lijep je".
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 08:48   #434
Bok ekipa!

Napokon smo osigurali uvjete za psa, a kako smo i ja i dečko oduvijek htjeli engleskog buldoga, ne dvojimo. Želimo zdravog muškog štenca i nije bitno koliko dođe. Ne mislimo ga parit niti vodit po izložbama. (imala sam cimericu koja ima uzgajivačnicu tornjaka i ide s njima na izložbe pa sam išla i ja s njom i iskreno nisam fan izložbi, tako da ni svog psića ne mislim vodit).


Ono što mene zanima, postoji li u RH trenutno dobra i kvalitetna uzgajivačnica? Gledala sam uzgajivačncie po HKS, prijavljena legla i slično, ali baš o tim nekim uzgajivačnicama se na internetu mogu naći svakakve priče pa nisam baš sretna o kupovini štenaca s njuškala nema priče.


Ne govorim bez veze, što se mene tiče, može štenac biti i bez papira, ali znam da je jako rijetko dobiti zdravog štenca bez papira, stoga se ne želim kockat s tim budući da znam da su i zdravi dosta osjetljiva pasmina.

Stoga, imate preporuke za uzgajivačnice? :/
greenberyll is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 21:33   #435
engleski bulldog uzgajvači

Dobro večer svima
Zovem se oliver i živim u švicarskoj i tražim prave i istinske uzgajvače engleskog bulldoga u hrvatskoj veliki sam obožavatelj engleskih bulldoga i dosta toga sam čitao o njima i tražim jedno štene za kupit idealno muškarca naravno sa svim papirima i porijetlom.
Imali smo 14 godina prekrasnog pasa staforski bullterijer nažalost prošle godine ga bolest dostigla tako da nismo imali drugog izbora nego ga uspavati. Ali siguran sam da je imao prekrasnih 14 godina.
Zahvaljujem vam se unaprijed naravno adrese mozete mi u privatnu poštu poslati
Lijep pozdrav
crobully is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 21:42   #436
zovi ili piši hr.kinološkom savezu da ti pošalju popis uzgajivača. svakog proguglaj kako bi našao iskustva kupaca njihovih štenca jer je pasmina zdravstveno osjetljiva i najbitnije ti je kupiti što zdravijeg psa. na forumu potraži temu o engl.buldogu, postoji i pročitaj što forumaši pišu o svojim psima. sretno!

osobno, da imam love, gledala bih svjetsko tržište. neki su orjentirani više na izložbe, ali ima ih kojima je zdravlje na prvom mjestu. davno sam čitala o uzgajivačnici u kojoj su jedinke za uzgoj fizički pravi buldozi, ali agilniji i u uzgoju ostaju samo oni koji se prirodno pare i kote. naravno, srce, disanje i zglobovi su prva stvar koja se gleda.

edit: poznavala sam jednog koji je do smrti bio zdrav i relativno pokretan. mogao je u normalne svakodnevne šetnje unatoč kilaži. uspavan je sa 12 godina. kupljen u splitu. uzgajivača ne znam.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 20:28   #437
Da li bi neko bio ljubazan,da se javi na pp i podijeli svoja iskustva sa ovom pasminom? U ova 2 dana treba da dobijem štene i jako se plašim da necu nesto uraditi kako treba,tako da bi mi bilo koji savjet dobro došao . Hvalaa
__________________
''It's a most distressing affliction to have a sentimental heart and a skeptical mind.''
spotlessmind101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 20:51   #438
Zašto na pp, a ne ovdje da i drugi imaju koristi?

No, engleski buldog je prvo pas pa onda buldog tako da slobodno čitaj i pitaj na općenitim temama o štencima, dresuri, hrani...
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 00:00   #439
Nisam željela da smaram sa brojnim pitanjima,ništa drugo zaista
Eto,najviše me zanima da li je problem što me dnevno nema 6h zbog obaveza na faksu?Naravno da bih mu se posvetila svih ostalih 18h,jos ce boraviti u stanu ali ipak brinem.
Takodje,kako se navikava da nuždu obavlja recimo na terasi ili da trazi vani ?
__________________
''It's a most distressing affliction to have a sentimental heart and a skeptical mind.''
spotlessmind101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 19:57   #440
Pozdrav
odlučio sam uzeti engleskog buldoga, pa bi li mi netko mogao preporučiti najbolju uzgajivačnicu, u nas ili vanka. Nemislin ga vodit na izložbe, ali bi volija imat bar neku garanciju da će bit zdrav.
Unaprijed hvala
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.