Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2015., 19:04   #2481
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
A zasto bi psa vodila na izlozbe ako te to ne interesira? Pa to je dodatna lova. Iskreno, ako nemate love za platiti psa iz provjere uzgajivacnice, bojim se da mu mozda ne bi mogli priustiti sve sto mu bude potrebno tijekom godina. Sto da dodje do zdr problema, kako bi placali veta?
Kako je SweetHeart jednom prilikom rekla, ako se ima za novi mobitel i ostale gadgete, cigarete i sl, kako se nema za psa s kojim bi proveli dobar dio zivota?!

Naci roditelji kupuju psaa sebi,a ne ja sebi jer oni stvarno imaju para,ali ljudi nezele dat za psa 1000 eura,ja kad za koju godinu budem samostalna kupit ce sebi psa sa rodovnicom,i svime ,i govorim kako bi ja njega voljela vodit na izlozbu.....moji roditelji bi sve ucinili da pas bude zdrav i dali bi svu lovu na njega ,a od uzgajivaca nece jer aKo kupe od uzgajivaca zdravo stene,kako ce zavrsiti ono stene kod stancera,ono mozda bolesno stene.....hoce li i njega kupiti netko ko ima para pa ce ga moci izljeciti??
Angelsss,iz koje uzgajivacnice je tvoj Yuki???.
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 19:31   #2482
Quote:
tobi2 kaže: Pogledaj post
Naci roditelji kupuju psaa sebi,a ne ja sebi jer oni stvarno imaju para,ali ljudi nezele dat za psa 1000 eura...
Ja ne bih da ispadnem bezobrazna,ali ova izjava je sama po sebi meni dobar znak da tvoji roditelji mozda i ne bi trebali nabaviti psa. Gle,pas je zivo bice,i kao takav nema cijenu. 800-1000 eura je zaista jedna normalna cijena za psa,kad ga vec kupujes. I vecina toga je zapravo otisla na troskove oko samog uzgoja i brigu za leglo,ne zaradi uzgajivac brdo love time.
Koliko bi dali za auto? Za mobilni telefon? Fensi televizor? Eto,mozda mozes i na takav nacin porazgovarati s njima i pokusati objasniti zasto pas od 1000 eura,a ne pas od 300 kn od stancera.

S druge strane stancer zaradi koliko god ti platis,jer nista ili skoro pa nista nije ulozio u to. Njih se zapravo lako rijesiti,ali dokle god ima dovoljno blesavih da od njih kupuju,dotle cemo i razmisljati kako ce zavrsiti stenci kod takvih... Kad ne budu imali racunicu od toga,tad vise i nece imati razloga da muce pse za nesto crkavice.

Ako starci vec toliko vole pse i razmisljaju od jadnicima kod stancera,ali im je cijena toliko bitna da ipak ne bi iz uzgajivacnice,mozda da onda razmisle o potpuno besplatnom mjesancu,koji isto tako crkava negdje vani po ovoj zimi,gladan i zedan i ceka da se desi cudo. Win win situacija,imas psa,a nisi dao 1000 eura,a nisi ni stanceru dao za rad na crno preko tudjih ledja.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 22:17   #2483
Nije za ovu temu i otisli smo predaleko....Ne nemaju oni ni fensi auto,ni fensi tv ni neki skupi mob .... Dapače mobitel nemaju nikakav ,auto imaju staru opel corsu ,a na odjeci bi im se im se prije moglo rec da spavaju ispod mosta nego da ima pustu lovu.....
A ja sad samo iznozim svoje misljenje i molim da ga se postiva...znam da uzgajivac dosta potrosi na te pse i to sve,i skroz postujem i mislim da bi svi trebali uzimati psa od uzgajivaca ili azila ,ali isto tako mislim da su uzgajivaci ko uzgajivači pre pre skupi da bi svi uzimali pse kod njih tako daa...dok je kod uzgajivaca cijena da ti se pamet okrene,bit ce ljudi koji ce traziti pse jeftinije ,sto znaci da ce biti stancera i tako u krug u nedogled
tobi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 22:51   #2484
Quote:
tobi2 kaže: Pogledaj post
Nije za ovu temu i otisli smo predaleko....Ne nemaju oni ni fensi auto,ni fensi tv ni neki skupi mob .... Dapače mobitel nemaju nikakav ,auto imaju staru opel corsu ,a na odjeci bi im se im se prije moglo rec da spavaju ispod mosta nego da ima pustu lovu.....
A ja sad samo iznozim svoje misljenje i molim da ga se postiva...znam da uzgajivac dosta potrosi na te pse i to sve,i skroz postujem i mislim da bi svi trebali uzimati psa od uzgajivaca ili azila ,ali isto tako mislim da su uzgajivaci ko uzgajivači pre pre skupi da bi svi uzimali pse kod njih tako daa...dok je kod uzgajivaca cijena da ti se pamet okrene,bit ce ljudi koji ce traziti pse jeftinije ,sto znaci da ce biti stancera i tako u krug u nedogled
Nisam te pitala koji auto voze i kako se oblace(niti imovinsko stanje,mislim da su to privatne stvari i da im nije mjesto tu),nego koliko bi dali danas novca za kvalitetan auto koji ce potrajati,telefon,tv uredjaj? Puno,a to nisu ziva bica. I jos ti lijepo iza toga napisah da je i to jedan od nacina kako nekome objasniti zasto jedno stene kosta koliko kosta ako se kupuje kako spada.

Tvoje je misljenje ok,ali od tvog misljenja nista ne zavisi,ako sam dobro skontala. Nezahvalno je voditi rasprave u necije trece ime... Cijene su takve kakve jesu,jer toliko kosta kad se stvari rade kako treba. Kad se ne rade kako treba,onda kosta manje,ali moze dugorocno da kosta i vise... Kako god bilo,sretno vam u nabavci psa
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 11:45   #2485
Ako ne uzmeš tj. ne kupiš štene od štancera
- leglo će se slabo rasprodati
- štancer mora hranit štence koji su mu ostali, trošak je veći a zarada manja
- štene ili štence koje nije uspio prodati primoran je pokloniti
- iduće leglo vjerojatno neće puštati kuji jer je ovo jedva rasprodao
- nema štancanja, nema bolesnih štenaca ni pasa koji pate
U tome je sva mudrost.

Kod uzgajivača se nađe štene koje nije za izložbe pa znaju ih prodati za onoliko koliko je koštalo cijepljenje, hrana... da pokriju troškove il znaju poklanjati pse koje im bivši vlasnici vrate. Samo treba biti strpljiv i tražiti.
A ako ti je preskupo dat veću cifru za izložbenog psa a želiš i imaš volju ić na izložbe, pa zakaj ne uzmeš psa u suvlasništvo?
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 13:30   #2486
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
ASto da dodje do zdr problema, kako bi placali veta?
Vratit će ga odakle je i došo, kao i prošlog. Pokvarena igračka.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 16:20   #2487
Quote:
tobi2 kaže: Pogledaj post
Angelsss,iz koje uzgajivacnice je tvoj Yuki???.

Yukija smo dobili od lika koji se htio baviti stancem i zaraditi lovu nabrzaka. Oba psa su mu imala rodovnike ali on nije imao uzgojnu dozvolu pa je probao stanc. Obzirom da je shvatio kako je tesko prodati stence a bilo mu je stalo do njih, nije htio da zavrse na cesti u losim uvjetima, podijelio ih je ljudima poput mene, kojima su ti stenci danas sve. Nakon toga je sterilizirao kuju.
To je razlog zasto se protivim kupovini bez papira.
Kad cemo uzimati samojedicu, udomit cemo je ili cemo je kupiti iz provjerene uzgajivacnice. Kako sam vec ranije pisala, imas uzgajivacnice po Srbiji i Bosni, gdje su stenci jeftini a opet imaju rodovnih i uzgajivace kojima je stalo do njih.
Kuzim ja da bi ti htjela samojeda ali to nije dovoljno. Nemojte davati lovu stancerima, nego udomite samojeda, pa stalno ih ima po oglasima. Ili skupljajte lovu i kupite. U svakom slucaju, nemoj da to bude ishitrena oddluka.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 14:27   #2488
Zamolio bih za informaciju od iskusnijih vlasnika ove vrste. Zanimalo bi me kada kujica Samojeda u potpunosti razvije svoju "odraslu" dlaku ? Odnosno kada joj dlaka, ako ikad dobije veći volumen odnosno postane onako fino bogata i napuhana. U prilogu slika kujice sa 6 mjeseci. Je li moguće da joj ovako i dlaka bude izgledala i dalje ?

http://postimg.org/image/5v65t3ow1/
http://postimg.org/image/aczovk3zl/
http://postimg.org/image/gxknyqkpj/
http://postimg.org/image/vxhm0bqzb/
http://postimg.org/image/5qmpoypqt/


Hvala !
__________________
--------------------PETA - People Eating Tasty Animals----------------------------
Jumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 14:46   #2489
Kujica ti je sad u fazi mijenjanja dlake iz šteneće u odraslu. Ali, kako ide proljeće, a zatim i ljeto, mislim da u ovoj sezoni neće biti previše čupava, količinu dlake doznat ćeš za cca 10 mjeseci, pred zimu. Osim o godišnjem dobu, dlaka ovisi o genetici, kao i tjeranju, kuje se linjaju neko vrijeme poslije tjeranja. Kastirani/sterilizirani psi obino imaju bujniju i mekšu dlaku.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 15:39   #2490
možda malo kasnim s odgovorom, ali moje mišljenje je da ti ta samojedica nikad neće biti tako pufasta....
znači nikad neće izgledati ovako:
Attached Images
 
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 16:13   #2491
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
možda malo kasnim s odgovorom, ali moje mišljenje je da ti ta samojedica nikad neće biti tako pufasta....
znači nikad neće izgledati ovako:
Ne mora značiti.
Ja sam isto mislila kako moj nikad neće imati lijepu pufastu dlaku kao ovi iz Nox Polija, a kad sam mu pronašla idealnog frizera koji ga je lijepo isfenirao, izgledao je jednako reprezentativno kao ovi sa izložbi.
U svakom slučaju, uz pomoć samo četke se to ne može postići.
Samojedica na slikama je još beba, moj skoro do godinu i pol nije imao "svu" dlaku.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 22:16   #2492
Angelsss, gdje ga vodiš na feniranje?
Može i na pm...
Voli li inače tvoj Yuki fen?
Pitam jer moja nije oduševljena fenom doma... pa se bojim kako bi reagirala u salonu, tj. da li bi mogli s njom.
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 13:46   #2493
Quote:
Amber12 kaže: Pogledaj post
Angelsss, gdje ga vodiš na feniranje?

Može i na pm...

Voli li inače tvoj Yuki fen?

Pitam jer moja nije oduševljena fenom doma... pa se bojim kako bi reagirala u salonu, tj. da li bi mogli s njom.

Yuki se frizira u salonu Flocco na Ravnicama. Evo ti njihova web stranica: http://www.flocco.hr/
Prednost tog salona u odnosu na druge u kojima smo bili je da oni tamo ispuhuju mrtvu dlaku, ne cupaju pse tako da je to jedini salon od kojeg Yuki nema traume. Inace, on nije lud za fenom, ovim kucnim jer osim sto je jako bucan i jako grije, sto je njima sigurno bolno, pece ih. U ovom salonu je sve profi tako da se fen ne pregrijava i tretman je ugodan malcu. Osim toga, svaki put dobije i masazu, brdo finih poslastica a i frend mu je tamo pa se usput i igraju.
Znam nekoliko samojeda koji su tamo isli na frizuru i svi odreda smo odusevljeni.
A oni mirisu jos 10ak dana nakon friziranja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 20:48   #2494
Odlično
Naručit ćemo se sljedeći tjedan. Hvala
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 20:59   #2495
Quote:
Amber12 kaže: Pogledaj post
Odlično

Naručit ćemo se sljedeći tjedan. Hvala

Nista, javi samo dojmove, moze i pm, interesira me hoces li biti zadovoljna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:27   #2496
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Inace, on nije lud za fenom, ovim kucnim jer osim sto je jako bucan i jako grije, sto je njima sigurno bolno, pece ih. U ovom salonu je sve profi tako da se fen ne pregrijava i tretman je ugodan malcu.
Ukoliko osim friziranja u salonu ipak jeste povremeno prisiljeni na kucno feniranje, mozda ne bi bilo lose razmisliti o nekom kvalitetnijem fenu, koji ima vise brzina i temperatura (i opciju "hladno")
Ako i koristim fen (vrlo rijetko) ne volim da puse jako i vruce, na manjoj brzini i uz hladan zrak je puno ugodnije i ne ostecuje kosu...pa vjerujem da bi i psu bilo draze.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:57   #2497
jednostavno najbolje je pričekati negdje do 2. godine života, pa onda sa sigurnošću vidjeti kakvu dlaku će imati. moja bella npr. nikad nije dobila takvu dlaku. jednostavno nije tako jako pufasta.

btw. da li koristite neko sredstvo za lakše raščešljavanje? naručila sam bellu u automatsku praonicu i samo bi je ispuhivala cca 30 min, pa bi mi možda neki preparat bio od koristi?

bella se ne boji fena, ali se užasa usisavača

inače bellu povremeno odvedem na friziranje u salon Luna u vlaškoj i super sam zadovoljna. (vlasnica i njena mama su jako nježne i uvijek je u paru kupaju/suše/češljaju)..tako da vjerujem da 4 ruke ipak izvuku više dlake nego dvije...
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 14:07   #2498
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
jednostavno najbolje je pričekati negdje do 2. godine života, pa onda sa sigurnošću vidjeti kakvu dlaku će imati. moja bella npr. nikad nije dobila takvu dlaku. jednostavno nije tako jako pufasta.
Ni moja. Ali zato kad vidim te pufaste samojede, bome mi je i drago da je moja ko lisica, čini mi se puno kompliciranija za četkanje i održavanje. Ovdje jedva nađem krpelja, kako bi tamo.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 14:22   #2499
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ni moja. Ali zato kad vidim te pufaste samojede, bome mi je i drago da je moja ko lisica, čini mi se puno kompliciranija za četkanje i održavanje. Ovdje jedva nađem krpelja, kako bi tamo.
da pokucam, mi krpelja nikad nismo imali..poslije sljemena sam našla jednog, ali ne na belli već na boljoj polovici

kak vi stojite s dlakama?? bella se linja da je to nemoguće..i to cijelu godinu..postoje periodi kada je linjanje nemoguće i kada je bože ubi me odmah...
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 00:02   #2500
Angelsss - javim dojmove

Inače, moja je još mlada... ima tek godinu dana. Za sad joj je dlaka osrednje gustoće (uspoređujući sa samojedima koje viđamo). Budući da je nedavno i sterilizirana ja se potajno nadam da će dobiti još ponešto na gustoći.

Linja se valjda već dva mjeseca praktički neprestano. S tim je je unatrag 3 tjedna ipak mnoooogo podošljivije (što i dalje ne isključuje svakodnevno usisavanje ).
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.