Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 20:12   #1
Caffetin

Tu sam gledala nešto o oštećenjima jetre pa sam se malo prepala jer ja imam glavobolje i u prosjeku popijem jednu tabletu caffetina tjedno. Zanima me koliko je caffetin opasan?
Gabriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 20:25   #2
Opasan je. Može izazvati ovisnost. U sebi sadrži kodein; alkaloid sličan morfinu. On izaziva i fizičku i psihičku ovisnost!
Vrlo lako se može dogoditi da su glavobolje inducirane blagom apstinencijskom krizom! BTW. Caffetin u sebi sadrži i paracetamol koji se razgrađuje u jetri i u većim dozama može izazvati oštećenja iste.
Caffetin i Plivadon su gotovo identični lijekovi. Da napomenem, jedini su analgetici u Europi koji sadrže narkotik u sebi. Farmaceuti i doktori medicine se godinama zalažu da se ti lijekovi stave van zakona, tj. da se prestanu proizvoditi; upravo zbog ogromne štete koju rade.
Za ilustraciju: znam za slučajeve teške ovisnosti o Plivadonu; osobe koje su radi toga liječene!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 20:38   #3
a da li je opasan ako ga pijem jedanput tjedno
Gabriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 20:46   #4
pa to je vrlo relativno ovisno o tvojoj funkciji jetre ali svakako da joj ne dođu kao melem, mogu u konačnici u komb sa drugim rizičnim faktorima izazvat masnu pretvorbu jetre
ja bih na tvom mjestu prešao na paracetamol za početak da vidiš kako reagiraš na njega
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:00   #5
Quote:
schwaler kaže: Pogledaj post
Opasan je. Može izazvati ovisnost. U sebi sadrži kodein; alkaloid sličan morfinu. On izaziva i fizičku i psihičku ovisnost!
Vrlo lako se može dogoditi da su glavobolje inducirane blagom apstinencijskom krizom! BTW. Caffetin u sebi sadrži i paracetamol koji se razgrađuje u jetri i u većim dozama može izazvati oštećenja iste.
Caffetin i Plivadon su gotovo identični lijekovi. Da napomenem, jedini su analgetici u Europi koji sadrže narkotik u sebi. Farmaceuti i doktori medicine se godinama zalažu da se ti lijekovi stave van zakona, tj. da se prestanu proizvoditi; upravo zbog ogromne štete koju rade.
Za ilustraciju: znam za slučajeve teške ovisnosti o Plivadonu; osobe koje su radi toga liječene!
Zena pita ozbiljno, a ti se sprdas... c,c,c
nikolix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 23:49   #6
Isto pitanje za ketonal?
Pijem jednom tjedno ev. dva
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 00:32   #7
ketoprofen nije narkotik nije strašan, mislim da nije baš najbolji za želudac tako da nemoj pretjerivat posebice nemoj na prazan želudac
i ljudi probajte doći do uzroka vaših potreba za analgeticima a ne se kljukat tbl time samo se liječite simptomatski time neće problem nestat
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 08:49   #8
lumidol i tramal si pravi opioidi, u caffetinu je to u tragovima..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 09:41   #9
teško da će se caffetin i plivadon "brzo" prestat proizvodit, ali da, preporuča se njihovo izbjegavanje
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 13:28   #10
A koje su onda dobre tablete za glavu. Da nisu štetne i da djeluju kako treba?
Gabriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 13:33   #11
Quote:
strangelove kaže: Pogledaj post
teško da će se caffetin i plivadon "brzo" prestat proizvodit, ali da, preporuča se njihovo izbjegavanje
Zašto se točno preporuča izbjegavanje? Zbog toga što se može naviknuti na njih, ili zato kaj su opasni za jetru?
Gabriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 21:57   #12
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
lumidol i tramal si pravi opioidi, u caffetinu je to u tragovima..
lumidol i tramal u kombinaciji s tabletama za smirenje... e to je opoid
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 00:58   #13
Tramadol je opioidni analgetik!

Kodein je opijatni analgetik odnosno antitusik. Može izazvati fizičku i psihičku ovisnost!!!
U Hrvatskoj se može nabaviti kao antitusik pod generičkim nazivom koji je ujedno i tvornički: Codeini phosphatis. Također ga ima u dva kombinirana analgetika: Plivadonu i Caffetinu!
Evo jednog topica na ovom forumu koji govori o problematici ovisnosti o Plivadonu. Ista stvar je i s Caffetinom.
A što se tiče tramadola (Tramal, Lumidol i dr.), to je još opasnije! Razgovarao sam s kliničkim farmakolozima i s farmaceutima u ustanovi u kojoj radim, i zapanjio se što sam čuo. Tramadol itekako izaziva ovisnost! Nije točno da opioidi ne dovode do ovisnosti. Farmaceutske kompanije nas lažu kad tvrde da tramadol ne izaziva ovisnost! Zato, ekipa, budite jako na oprezu s tim!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 01:00   #14
Quote:
Gabriela kaže: Pogledaj post
Zašto se točno preporuča izbjegavanje? Zbog toga što se može naviknuti na njih, ili zato kaj su opasni za jetru?
Zbog opasnosti stvaranja navike, tj. ovisnosti!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 01:02   #15
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
lumidol i tramal u kombinaciji s tabletama za smirenje... e to je opoid
Lumidol je po sastavu tramadol. Tramal je isto tramadol. Oba opioidna analgetika + anksiolitik (tableta za smirenje) = akutna intoksikacija!

LJUDI NE ZAJEBAVAJTE SE S TIM STVARIMA!!!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 02:32   #16
Quote:
Gabriela kaže: Pogledaj post
A koje su onda dobre tablete za glavu. Da nisu štetne i da djeluju kako treba?
Probaj Saridon ili još bolje Lupocet ili Plicet (isti su prema sastavu).
Osobno za jaku glavobolju koristim Aspirin.
Zapamti, najbolje je ne uzeti ništa i nastojat prespavati glavobolju, jer nema lijeka koji nije štetan.
I još jednom: OPREZ S PLIVADONOM; CAFFETINOM I TRAMADOLOM!!!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 02:54   #17
ljudi, trujete mi mozak sa ovakvim saznanjima da je kafetin po kemijskom sastavu slican heroinu....

al s druge strane gledano - to nije droga koju ja trazim...
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 08:58   #18
tramadol je čisti sintetski opioidni analgetik (utjecaj na živčani sustav i raspoloženje je nuspojava)
nebude ti se stvorila ovisnost od kafetina, od tramadola možda da, u uputstvu piše da se u slučaju dogotrajne primjene nakon naglog prekida mogu pojaviti simptomi apstinencijske krize ali slabi, tzv mikroopijatni..
traju dan-dva i onda je sve ok..
nervoza, razdražljivost, nesanica...
uzmi lekadol, lupocet, neofen..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 09:42   #19
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
ljudi, trujete mi mozak sa ovakvim saznanjima da je kafetin po kemijskom sastavu slican heroinu....

al s druge strane gledano - to nije droga koju ja trazim...
Kemijski, kodein je vrlo sličan heroinu.

Ako malo pogledaš nazive, kodein je metil-morfin, a heroin je diacetil-morfin.

Inače, heroin se od 1898 do 1910 prodavao kao lijek protiv kašlja za djecu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 10:46   #20
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
nebude ti se stvorila ovisnost od kafetina..
Ma nemoj?
Daj malo pročitaj što je Caffetin po sastavu i kako koja komponenta djeluje. Na netu, BTW. možeš naći jako puno primjera OVISNOSTI O CAFFETINU (PLIVADONU)!
Za tramadol sam već rekao. Ali srećom, njega se može dobiti samo na recept.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.