Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2007., 12:08   #21
Wink panika

Mislim da je gora ovdje stvorena panika sa natruhom psihoze nego bilo kakvo djelovanje kafetina uzetog jedanput tjedno. Vjerovatno ovi panicari uzimaju anksiolitike da im smire strahove od svega i svacega...a ti isti jako su dobri za jetru
Osobno uzimam kafetin kad me zaboli glava i to je mozda 2 puta mjesecno i pazim da nije na prazan zeludac. Svakako ne preporucujem cesto uzimanje (iako je izrazito efikasan) ali koja se to druga tableta proporucuje cesto...mozda sumeci vit.C?
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 12:24   #22
Ma nece ti biti nista ako kafetin ili plivadon uzimas po potrebi, jedamput ili dvaput mjesecno. I ja isto pijem plivadon kad me boli glava. Radije popijem plivadon i znam da ce me glava prestati boljeti za pola sata, nego da pijem aspirin i onda me glava i dalje boli.

Problem je kad kafetin ili plivadon pocnes piti svaki dan.... Tad nastaju veliki problemi...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 12:50   #23
ma ljudi.. sve je to u vasoj glavi
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 14:20   #24
...inace, da shvatite ozbiljnost situacije. stari se kljuka sa kafetinom svakodnevno. kafetina imam doma ohoho.... zato kazem da mi trujete mozak sa saznanjima da ako uzmem 10ak kafetina..... "što bi bilo kad bi bilo" ... ... "pa ajde da probam..."

btw, da starom predlozim heroin? kafetin ionako vise ne djeluje kak bi trebal...
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:06   #25
Za osobe koje imaju naviku uzimati Plivadon odnosno Caffetin kao analgetik prilikom glavobolje odnosno drugih bolova, savjetujem zamjenu istoga Saridonom. Prema sastavu je sličan Plivadonu (Caffetinu), ali nema kodeina.
BTW. našao sam jedan farmaceutski link o opasnostima Plivadona (Caffetina) - Neobični podaci o lijekovima.
Ljudi, ja nisam nikakav paničar, samo sam realan i kažem vam ono što farmaceutske firme u svojim brošurama i reklamnim materijalima prešute.
Nađite mi primjer u EU gdje se u analgeticima koji se kupuju bez recepta može naći opijat, pa makar i u tragovima!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:24   #26
Quote:
schwaler kaže: Pogledaj post
Nađite mi primjer u EU gdje se u analgeticima koji se kupuju bez recepta može naći opijat, pa makar i u tragovima!
a tu nam za đoks predviđaju kaznu 3 godine.... ccc

THC is technically an alcohol. It lacks nitrogen and is not an alkaloid.

pa 'bemu misha....

a uzmes 10 kafetina i ko da si na heroinu.... ma prekrasno, nemojte mi trovat mozak... plz.... dosta mi je ovakvih saznanja....
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:32   #27
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
a uzmes 10 kafetina i ko da si na heroinu...
Uzmeš 10 Caffetina i završiš na hitnoj, na ispumpavanju želuca. U najboljem slučaju. U najgorem, umreš za 72 sata od prestanka rada jetre uslijed akutnog otrovanja paracetamolom!!!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:50   #28
Eto hvala svima na odgovorima
Gabriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 01:13   #29
heh, vidiš ja sam se već jedamput izjasnio o svom statusu, ja sam još student.... plz don't underestimate me too much.....to naravno ne umanjuje moju odgovornost posebice kad sam si dao toliko slobode da već dajem savjete, ubuduće 3x provjeriti što sam napisao prije nego pošaljem
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 08:01   #30
caffetin sadrži visok postotak kofeina pa i tu dijelom leži razlog stvaranja navike..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 09:54   #31
malko sam cistila topik. ajd budite dobri, pliz
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 22:36   #32
nego..ajde vi studosi medicine posljedice za jetru od predoziranja paracetamolom
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 00:50   #33
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
nego..ajde vi studosi medicine posljedice za jetru od predoziranja paracetamolom
Joj zlato, ja, nažalost, nisam student već dugo vremena...

...

Posljedica je: zatajenje jetre (akutna hepatalna insuficijencija).
A posljedica hepatalne insuficijencije je smrt.
Jedina metoda liječenja bi bila hitna transplantacija jetre.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 00:55   #34
Quote:
schwaler kaže: Pogledaj post
Joj zlato, ja, nažalost, nisam student već dugo vremena...

...

Posljedica je: zatajenje jetre (akutna hepatalna insuficijencija).
A posljedica hepatalne insuficijencije je smrt.
Jedina metoda liječenja bi bila hitna transplantacija jetre.
a vec si dr.?

ok..al recimo da nije bas neko predoziranje..nego ono... 4-5 dana uzimanje negdje 5 lekadola dnevno a malo jetra zajebava u zadnje vrijeme i popratni organi
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 01:38   #35
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
a vec si dr.?

ok..al recimo da nije bas neko predoziranje..nego ono... 4-5 dana uzimanje negdje 5 lekadola dnevno a malo jetra zajebava u zadnje vrijeme i popratni organi
oui. već niz godina.

pa što će ti 5 lekadola dnevno?!?
to bi bilo 2.5 g paracetamola dnevno. nećeš od toga umrijeti, a ako je jetra do tada bila zdrava, vjerojatno joj neće biti ništa; ako je ta tortura za jetru trajala samo 4-5 dana. inače, paracetamol se razgrađuje u jetri i može je znatno oštetiti.

evo malo znanja s farmakologija.com

Što se tiče lijekova treba istaći paracetamol. To je lijek koji se uglavnom prodaje bez recepta, smatra se sigurnim i za djecu, ali u slučaju predoziranja može se javiti jako oštećenje jetre. Naime, paracetamol biotransformacijom u jetri može preći u toksičan metabolit koji razara jetreno tkivo. Dakako, to se vrlo rijetko događa ukoliko paracetamol rabimo u propisanim dozama, ali prečesta i neracionalna upotreba paracetamola može biti opasna. Stoga ne treba zaboraviti da paracetamol nije toliko bezazlen kako se na prvi pogled čini.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 01:50   #36
Što se tiče paracetamola, mogu potvrdit: paracetamol se metabolizira i postaje oksidacijski agent. Ako je riječ o normalnim dozama, u jetri ima dovoljno glutationa da reducira oksidiranu verziju paracetamola, ali čim se pretjera, više nema redukcijskog sredstva i stvaraju se ireverzibilna oštećenja na jetri.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:54   #37
Quote:
schwaler kaže: Pogledaj post
oui. već niz godina.

pa što će ti 5 lekadola dnevno?!?
to bi bilo 2.5 g paracetamola dnevno. nećeš od toga umrijeti, a ako je jetra do tada bila zdrava, vjerojatno joj neće biti ništa; ako je ta tortura za jetru trajala samo 4-5 dana. inače, paracetamol se razgrađuje u jetri i može je znatno oštetiti.

evo malo znanja s farmakologija.com

Što se tiče lijekova treba istaći paracetamol. To je lijek koji se uglavnom prodaje bez recepta, smatra se sigurnim i za djecu, ali u slučaju predoziranja može se javiti jako oštećenje jetre. Naime, paracetamol biotransformacijom u jetri može preći u toksičan metabolit koji razara jetreno tkivo. Dakako, to se vrlo rijetko događa ukoliko paracetamol rabimo u propisanim dozama, ali prečesta i neracionalna upotreba paracetamola može biti opasna. Stoga ne treba zaboraviti da paracetamol nije toliko bezazlen kako se na prvi pogled čini.

morala sam na brzaka ozdraviti i rijesiti se temeperature i ostalih pratecih simptoma

ma imala sam prije nekih problema pa mi cudno sto su opet poceli i pokusavam naci uzrok ..pokusavam se sjetiti sto sam natrpala u sebe, a da je potencijalno stetno.. za sad samo paracetamol i one energetske tbl
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 16:16   #38

ok , imam mali problem.
čitajući ovo mislim da su mi se unutarnji organi trebali već svi pretvoriti u kašu koliko sam lijekova popila. raznih. nisam glupa pa sam uspjela sad, pročitavši sve, shvatiti što mi se događa: oduvijek sam pila caffetine protiv bolova(još mi je mama govorila da je to najbolji , najjeftiniji i blag izbor) dok ih nisam počela pit prvo skoro svaki dan, pa onda svaki dan pa onda svaki dan po nekoliko, pa onda koktele sa ketonalom,voltarenom i lekadolom. tako već godinu i pol dana imam kronične glavobolje, a svi su mi nalazi okej(neurologija,EEG,CT,MR,laboratorijski, očni tlak, bla bla..) nedavno sam povezala da se zapravo radi o ovisnosti o caffetinu i lijekovima protiv bolova pa me zato glava boli i kad me "ne boli" zato da stalno pijem tablete.
zanima me kako prekinuti taj začarani krug? mogu prestati piti tablete ali onda me ocekuju višetjedne jake glavobolje za vrijeme kojih neću imati nikakvu poslovnu sposobnost što je luksuz koji si ne mogu priuštiti. molim neki odgovor
__________________
"...Let the girl fight and she will know...
...Let the boy cry and he will know..."

.....ja ne znam drugačije.....
scarms is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 17:11   #39
Quote:
scarms kaže: Pogledaj post
zanima me kako prekinuti taj začarani krug? mogu prestati piti tablete ali onda me ocekuju višetjedne jake glavobolje za vrijeme kojih neću imati nikakvu poslovnu sposobnost što je luksuz koji si ne mogu priuštiti. molim neki odgovor
Tvoj problem nije baš mali... To je prava opijatska ovisnost, i čim prije to ozbiljno shvatiš, prije ćeš se toga riješiti.
Mislim da se trebaš javiti psihijatru da te ambulantno prati kroz početni apstinencijski period. Čisto sumnjam da ćeš se sama uspjeti riješiti tih lijekova; predugo to traje. Psihijatar će ti najvjerojatnije propisati neku medikamentoznu terapiju pomoću koje ćeš se lakše "skinuti" s Caffetina. Te lijekove ne možeš dobiti u slobodnoj prodaji, a nikako nije pametno da ih uzimaš na svoju ruku. Zapamti, bez stručne pomoći, teško ćeš ili nikako uspjeti! Ako ti je neugodno ići kod psihijatra putem HZZO uputnice, možeš otići kod privatnika. I, imaj na umu da svako odgađanje liječenja vodi u sve dublju agoniju!
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 18:29   #40
Quote:
schwaler kaže: Pogledaj post
Psihijatar će ti najvjerojatnije propisati neku medikamentoznu terapiju
heptanončeka?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.