Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2015., 09:11   #5301
Ryell dobre on to komade jede ili bolje rečeno guta. Ja svojima bome sirovo moram narezati na manje komade. Ajd debeli još i sažvače onako pomalo, al ova kokoš doslovce guta komade koliko proždrljivo jede i onda mi povraća okolo. Kako sam joj počela rezuckati na sitno tako je prestala povrećati kad joj dam sirovo.

Što se tiče dnevne doze sirovog, jel nije preporuka nekih 4 posto od težine mačke? Inače zajebite tabele, moj mačak ima 7 i nešto kg i dobiva oko 2 vrećice ili konzervicu dnevno, znači od 170-200g dnevno mokre hrane. To je valjda preporuka za mačke od 3-4 kg, al to je gramaža na kojoj on stagnira i polako opada na težini. Kad sam ga hranila po uputama imao mi je skoro 9 kg. Tako da mislim da treba pratiti mačke, ako dobiva na težini smanjiti (jebiga ja sam se bojala da mu onda dovoljno hranjivih tvari ne hranim kako piše), ako gubi pojačati klopu a tablica se držati samo kao orijentir.

Animacanis mislim da ti se nije puno ljudi javilo za degustaciju jer nas ima i onih koji nismo iz Zg pa kontam da je malo nezgodno slati 2 pakiranja recimo u Osijek ili Dubrovnik. Usput mislim da moj mici ne bi bio mjerodavan, on je svežder, jako rijetko odbija klopu u bilo kojem obliku. Ono znao mi je kruh krasti ižderati ako bi ga ostavila na dohvat, o mesu u bilo kojem obliku da ne pričam. Mene zanima hoće li ta klopa biti dostupna i izvan Zg i gdje će se prodavati?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 09:15   #5302
"Mi" nestrpljivo očekujemo barf za micke u trgovinama.
Nismo se prijavili za degustaciju jer nismo blizu Zg-a pa bi bila tlaka oko preuzimanja. S obzirom da obožavaju sirovo, vjerujem da će ovo bit pun pogodak. Jedino ne znam kako ću to iskombinirat sa suhom jer nju imaju stalno na raspolaganju i to mi super dođe kad nas duže nema doma. Jedan obrok bi im minimalno bio barf, a ostalo neka gf mokra , ali čekamo konkretnu cijenu da vidim jel ih mogu hraniti kompletno samo barfom. Ipak su to tri uvijek gladne, sirote beštije kojima batlerica nikad ne da dovoljno hrane (po njihovom skromnom mišljenju)
Kulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 09:22   #5303
Možda kad ste doma da hranite sa sirovim, kad znate da vas nema dulje vrijeme onda date suhu i pazite da je razmak između ove dvije klope duži.

Suha se duže probavlja nego mokra ili sirovo, znači nakon nje treba napraviti malo veći razmak između obroka i nema frke. Ja svoje hranim sa svime - suhom, mokrom, sirovim, kuhanim i nije bilo problema. Gledam samo da ne miješam različite vrste hrane i kad dajem sirovo pazim da je ipak razmak između obroka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:43   #5304
Je, 4 posto tezine je preporuka za sirovo. Ali ne vrijedi za macice, mali raste, sad mu dajem da vidim koliko mu je limit po obroku i nekih 60g je taman, ako stavim vise onda ostavi. Zasad mu dajem 2 ili 3 obroka sirovog dnevno jer sam doma pa mogu. I dalje s jednakim entuzijazmom zeli oba "okusa".
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 17:14   #5305
Jel smiju mace jesti kuhani zeludac od peradi?
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 21:20   #5306
Ja sam svojima znala povremeno kupiti, ali to spada podiznutrice što znači da bi se trebalo kombinirati sa drugom vrstom mesa i ne davati u prevelikoj količini. A i iskreno nemam pojma kakva je nutritivna vrijednost želudaca, nisam nikada proučavala čega ima u njima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 21:33   #5307
Zeluci spadaju u misicno meso. Mislim da u pravilu smiju al moj macor uredno ispovraca sirove pilece zeludce, cini se da su mu prezilavi i bas ga namuce.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 21:58   #5308
Ja im skuham s drugim mesom, srcima, jetricom, da jako su zilavi, pa ili ih nasjeckam skroz sitno ili izmiksam u pastetu... Uglavnom, bitno da smiju. Dajem im vec duze vrijeme i tek sam sad primjetila da se prica o svim iznutricama osim zeluca, pa reko idem provjerit...
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 22:07   #5309
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja sam svojima znala povremeno kupiti, ali to spada podiznutrice što znači da bi se trebalo kombinirati sa drugom vrstom mesa i ne davati u prevelikoj količini. A i iskreno nemam pojma kakva je nutritivna vrijednost želudaca, nisam nikada proučavala čega ima u njima.
Nikakav problem nije ako netko nije u Zagrebu.Paket može stići i busom bilo kamo u Hr.U Dubrovniku se animaBARF može kupiti u Hebrangovoj, pa će tamo biti moguće kupiti i animaFELIS.
Želudac peradi je posebno žilav, što vjerovatno svi znate, naročito kad je kuhan, pa nije pogodan kao hrana za mačke zbog građe zubala i mišića glave.Mačke imaju zube kojima deru, a nemaju zube kojima drobe.Pileći je želudac nemoguće pojesti bez žvakanja, a mačke nemaju za to predviđene zube niti mišiće.Treba ga samljeti, sfaširati, i onda je OK.Po pitanju kemijskog sastava, neznam što vas sve interesira, pa ne mogu odgovoriti, ali mogu navesti neke vrijednosti.
1 kg

2700 kcal
proteini 26 %
masti 18%
kalcij 110 mg
fosfor 18o mg

Nemojte se držati nikakvih preporuka dnevnih količina hrane.One mogu biti samo okvirne.Samo vaga i dobro oko.Količine su idividualne kao i kod pasa i ljudi.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 22:27   #5310
A gdje će se moći nabaviti u Osijeku? Ovo za Dubrovnik sam dala za primjer jer je dosta udaljen od svega.

Ma meni je zvonilo nešto u glavi da sam pročitala da nema baš u želucima nečeg posebno hranjivog pa se kao ne preporuča prečesto i previše. A što se tiče žilavosti, da, samo izrezano na sitno pali, inače ili gutaju ili ostave.

Kad smo se dotakli sada tabela i hranjenja, animacanis jel znaš koliko otprilike jedna ta vrećica od 100 grama ima kcal? U biti zanima me kad se odlučiš za okus i vrstu mesa, hoće li se znati koliko približno ima kcal 100 g? Meni je to jako bitna informacija, izbjegavam sve hrane za koje ne mogu dobiti od proizvođača tu informaciju jer mi je to jedini orijentir koliko klope trebam davati micanu. Polako mu spuštam kilažu već godinu i pol dana i količinu hrane u biti dajem po kalorijama jer sam skontala koliko kalorija mu treba da ne dobiva na kilaži. Grami su tu sasvim sporedni, kod nekih hrana pojede više, kod nekih manje, ali dnevni unos kalorija gledam da je tu negdje svaki dan.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 11:51   #5311
Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
Želudac peradi je posebno žilav, što vjerovatno svi znate, naročito kad je kuhan, pa nije pogodan kao hrana za mačke zbog građe zubala i mišića glave.Mačke imaju zube kojima deru, a nemaju zube kojima drobe.Pileći je želudac nemoguće pojesti bez žvakanja, a mačke nemaju za to predviđene zube niti mišiće.Treba ga samljeti, sfaširati, i onda je OK.
Tnx, tako i radim ili skroz u pastetu ili na sitne sitne komadice
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 19:49   #5312
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A gdje će se moći nabaviti u Osijeku? Ovo za Dubrovnik sam dala za primjer jer je dosta udaljen od svega.

Ma meni je zvonilo nešto u glavi da sam pročitala da nema baš u želucima nečeg posebno hranjivog pa se kao ne preporuča prečesto i previše. A što se tiče žilavosti, da, samo izrezano na sitno pali, inače ili gutaju ili ostave.

Kad smo se dotakli sada tabela i hranjenja, animacanis jel znaš koliko otprilike jedna ta vrećica od 100 grama ima kcal? U biti zanima me kad se odlučiš za okus i vrstu mesa, hoće li se znati koliko približno ima kcal 100 g? Meni je to jako bitna informacija, izbjegavam sve hrane za koje ne mogu dobiti od proizvođača tu informaciju jer mi je to jedini orijentir koliko klope trebam davati micanu. Polako mu spuštam kilažu već godinu i pol dana i količinu hrane u biti dajem po kalorijama jer sam skontala koliko kalorija mu treba da ne dobiva na kilaži. Grami su tu sasvim sporedni, kod nekih hrana pojede više, kod nekih manje, ali dnevni unos kalorija gledam da je tu negdje svaki dan.
Kad budu odabrani okusi, tj kad mačke odrede ovaj okus volimo, a ovaj ne, napravit će se kemijske analize koje će biti otisnute na deklaraciji.Sada to nema smisla jer se još nezna potpuno sigurno što će mačke najbolje prihvatiti.Po svemu sudeći biti će više okusa, tj po sastavu različitih hrana.
Uskoro će biti i mačje i pasje hrane u Osijeku.No, o tom, po tom!
Malo sam popi.dio zbog smeća koje se gura pod BARF, a nije ništa od onog što bi pokrilo bar B, a kamoli još i ostalo.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 01:39   #5313
Moj seronja je sad na dvije vrecice (200g dakle) dnevno. To je nekih 10% njegove tezine.
Kako je krenulo, svi "okusi" ce mu biti dobri.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 11:14   #5314
Quote:
animacanis kaže: Pogledaj post
Kad budu odabrani okusi, tj kad mačke odrede ovaj okus volimo, a ovaj ne, napravit će se kemijske analize koje će biti otisnute na deklaraciji.Sada to nema smisla jer se još nezna potpuno sigurno što će mačke najbolje prihvatiti.Po svemu sudeći biti će više okusa, tj po sastavu različitih hrana.
Uskoro će biti i mačje i pasje hrane u Osijeku.No, o tom, po tom!
Malo sam popi.dio zbog smeća koje se gura pod BARF, a nije ništa od onog što bi pokrilo bar B, a kamoli još i ostalo.
Odlično.

Meni nisu toliko bitni okusi, imam žderonju i ne sumnjam da će jesti šta god mu dam, mene samo pati koliko šta ima kalorija da mu mogu prilagoditi dnevnu gramažu. Fino polako mu skidam kilažu pa ne bi vvolila sada to upropastiti jer jedva nađoh mjeru koja paše.

Ryell ma sam neka klopa koliko hoće, raste, aktivan je i neće se zdebljati. Kod mene opet suprotno, em im je metabolizam sporiji nego prije em ih je umijeće natjerati da pokrenu svoje lijene stare guzice pa naše igranje nakon par minuta izgleda tako da se debeli izvali na bok i hvata perje ustima i eventualno prednim capama.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:59   #5315
Ljudi, što mislite o pečenoj piletini? Moj veterinar zafrkne nosom na to, kao smije samo kuhana piletina. A gledam te razne konzervice, pa to je puno žitarica, uvijek piše meso i mesne prerađevine, i sad je problem kaj je piletina pečena! Pa bitno da je meso.
Npr. mi pečemo piletinu u rerni sa rižom, prekrivenu sa folijom. To je skoro kuhano.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:12   #5316
a što ti je problem kad pripremaš piletinu za vas, odvojiti par komadića za mačku i prokuhati.

nije dobro da mačke jedu začinjeno
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 00:59   #5317
Hrana za mačke

Pecena je sasvim ok (bez zacina), ako je iz provjerenog izvora onda moze i polupecena, bez ulja i dodanih masnoca. Riza im ne treba osim ak ima proljev.

Sto se animafelis macjeg barfa tice, mali i dalje usisava kao nespasen. Obje vrste jednako, ocito nije pravi kandidat za degustaciju.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 15:30   #5318
Prije 2 tjedna sam poslala svoje podatke animacanisu, a prije par dana sam ga preko PP-a pitala da li još uvijek šalje hranu za degustaciju i potpuno me ignorira.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 15:50   #5319
Quote:
sugababe156 kaže: Pogledaj post
Prije 2 tjedna sam poslala svoje podatke animacanisu, a prije par dana sam ga preko PP-a pitala da li još uvijek šalje hranu za degustaciju i potpuno me ignorira.
nazovi me. neznam kome si dala podatke.0981659718 i sutra dobivaš paket.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 19:01   #5320
Poslala sam mail na [email protected] prije 2 tjedna i 1.3. sam vam poslala PP na forumu.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.