Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2008., 23:20   #41
MAINE COON KLUB HRVATSKA poziva ljubitelje, vlasnike i uzgajivače Maine Coon mačaka da posjete internet stranice kluba na
adresi http://mainecoon.hr. Bit će nam drago da postanete član našeg MCO Kluba Hrvatska i da svi zajedno svojim sudjelovanjem učinimo više na promociji Maine Coon mačaka u ovom dijelu Europe.
U 2008. godini Maine Coon Klub planira organizirati susrete uzgajivača, vlasnika i ljubitelja Maine Coon mačaka, te još neke aktivnosti o kojima će te biti obavješteni.

Puno uspjeha , ljubavi i sreće želi Vam Maine Coon Klub Hrvatska.
wumac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 02:08   #42
Male velike zjevalice






__________________
Nayeli Maine Coons
Nayeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 09:54   #43
Anđeli mali
Majsta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 22:04   #44
E sad sam siguran da je moja mješana sa maine coon zato jer je imala razvijene prednje šape znala je sama sebi otvoriti vrata
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 21:19   #45
dini, šta je sa macom, pišeš u prošlom vremenu, jel imaš neku njenu sliku
__________________
Nayeli Maine Coons
Nayeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 09:30   #46
Ona teta u emisiji Kucni ljubimci je u subotu imala svoje dvije mace na povodcu i ispricala da mace s njom idu u setnju. Sta stvarno te macke vole setanje na povodcu? Sta ono da je maca vezana uz prostor, a ne uz covjeka u ovom slucaju pada u vodu? Procitala sam da je ova vrsta malo kao pas (donosi igracke za igru i ocekuje da se baci pa da ona opet donese, voli vodu sta je za 'obicne' macke pravi bauk...). Zar i u setnju ide kao pas?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 11:29   #47
mi svog dugodlakog mačka ne puštamo van, ali na povodcu ga prošetamo po dvorištu
jako je plašljiv pa ne izlazimo sa njim na ulicu, park i sl
ali kod dečka u zgradi ima par ljudi koji svoje domaće mace šeću na povodcu oko zgrade, tak da mi to nije ništa čudno
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 19:34   #48
sara4, da maine coon macke stvarno mozes voditi u setnju. one su vise vezane uz svog vlasnika nego uz prostor u kojem zive.
moj maine coon macor jednostavno obozava ici u setnju samnom.
i kako si i sama napisala imajo i karakter pasa, donosu igracke, jako su zaigrani i druzeljubljivi, obozavaju vodu,...
bigbubbler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 21:22   #49
jel mi poznavatelji mogu reči, jel naš mačak ima išta od maine coon-a?
mama tvrdi da ima, ja pak i nisam baš sigurna

http://www.imagesforme.com/images.php/i3655_zizu3.jpg
http://www.imagesforme.com/images.php/i3656_zizu4.jpg
http://www.imagesforme.com/images.php/i3657_zizu5.jpg
http://www.imagesforme.com/images.php/i3659_zizu7.jpg
kao beba
http://myphototube.com/img/users/u_376/a_139/p_2538.jpg

kad gledam slike onog crnog mačka i našeg, nisu mi ni malo slični
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 08:37   #50
Micek je prekrasan! Predivan!

Ali ne vjerujem da ima pretka Maine Coona, iz jednostavnog razloga zato sto se macici Maine Coona prodaju ili za daljnji uzgoj (a takve ne secu po vani da bi se mogli pariti s vanjskim macama) ili za kucne ljubimce -- a tada u ugovoru stoji klauzula da ga novi vlasnik mora kastrirati u odredjenoj dobi (obicno tek nakon dokaza o kastraciji dobije rodovnik).
Sto znaci da su sanse da bilo koji nas dugodlaki micek s kitnjastim repom ima gene MCO iznimno male.

I ja imam doma jednoga koji izgleda kao jeftina kopija Maine Coona , ali veterinarka mi kaze da je najvjerojatnije u pitanju perzijski gen ili gen neke druge dugodlake vrste (angora itd.)

Usput, i uzgajivacnica Maine Coon Stars www.mainecoon.hr trenutno ima leglo s prekrasnim macicima, a ima jos par slobodnih.
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 09:20   #51
ma sve mi je jasno, no moja mama ga je vodila nekkvom tipu, koji je sudac za mačke na izložbama, pa je kao on nekaj zucnuo, tak oda si ona nemre dokazati. a koji tip je bio ja nemam pojma, nisam u tim vodama da bi znala.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 10:36   #52
Pa moguće je da ima malo Maine Coon krvi, ali imaš i ove Norveške šumske mačke koje su jako slične i tvoj mi mačak više na njih podsjeća.
Majsta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 11:26   #53
[IMG][/IMG]
evo ovo je moja maca
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 19:35   #54
dini5imas prekrasnu macu, ali ipak mislim da nije mjesana sa maine coon-om, prije je mjesana sa prezijskom.
bigbubbler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 20:24   #55
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ma sve mi je jasno, no moja mama ga je vodila nekkvom tipu, koji je sudac za mačke na izložbama, pa je kao on nekaj zucnuo, tak oda si ona nemre dokazati. a koji tip je bio ja nemam pojma, nisam u tim vodama da bi znala.
pa u hrvatskoj je ako se ne varam jedini felinološki sudac gospođa Vesna tak da tom covjeku nije bas za vjerovat
__________________
Who wants a world where a kid can be safe? I do
boxer-kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 21:15   #56
...hm....sta mislite ima li moj mačor ista main coon u sebi...jer se ponasa ko pas,nije kastriran a mrcina je od svojih 6-7 kila...izavli se,da se po trbuhu češkat,prati nas po stanu kad mu nesto treba,....iako mu je mama mislim bila perzijanerka (ali se ne mogu sjetit dobro,znam samo da je bilo nesto čupavi i bijelo)....mišljenje...















p.s. sorry zbog divovskih slika...

Zadnje uređivanje ugi : 08.07.2008. at 22:56.
ugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 00:54   #57
Predivan macak!
Ali vidis da ima tipicnu poluperzijsku facu i njuskicu.

A sto se tice norveskih sumskih, njih u HR ima iznimno malo, daju se nabrojati na prste jedne ruke.

Kud ste svi toliko navrli sa zeljom da vam macke imaju malo MCO gena?
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 01:28   #58
hvala na komplimentu za mačka
ma da...mama mu je bila perzijanka bijela koja se volila smucat okolo...a tata je nepoznat...?? anonimus....a on je jedini u leglu i bio ovako polu dugodlaki....(bas mi je savrsen)

ja sam se tek sad uključio u raspravu...ali... main coon mačke su mi tako odlične jer su tako masivne,gorostasne,taj njihov stav,kraljevske mačke....i imaju taj nevjerovatno "pseći" karakter...i tako cu si jednog dana nabavit jednu....savršene su...
ugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 09:48   #59
Quote:
Kud ste svi toliko navrli sa zeljom da vam macke imaju malo MCO gena?
ma ja samo pitala jer mama misli da ima nešto od njih a ja kažem da nema, jer mi uopće nisu slični. baš idem vidjet što je sa norveškim šumskim macama. no meni on najviše sliči na običnu domaću dugodlaku macu
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 11:46   #60
vidjela sma sad i ove norveške šumske mace i ne sliči mi naš mačak na njih
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.