Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 19:51   #201
luna lana nisam probala al kažu da coca cola dobro čisti pečnice...treba je
namočiti/pošpricati coca colom i pustiti da odstoji...onda izgrize masnoću...
neću ni pomisliti šta radi našem želucu...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:42   #202
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
luna lana nisam probala al kažu da coca cola dobro čisti pečnice...treba je
namočiti/pošpricati coca colom i pustiti da odstoji...onda izgrize masnoću...
neću ni pomisliti šta radi našem želucu...
Mene puno puta spasila od osjećaja nakon prejedanja
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:48   #203
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
luna lana nisam probala al kažu da coca cola dobro čisti pečnice...treba je
namočiti/pošpricati coca colom i pustiti da odstoji...onda izgrize masnoću...
neću ni pomisliti šta radi našem želucu...
Ozbiljno?
Probat ću, ma nebi me čudilo, na kraju ispada da je ona zaista prava kemikalija, e ako očisti pećnicu, bogami ju ja više ne budem pila...
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:54   #204
I prije mišikucije sam kuhala veću količinu hrane tipa saft, bolonjez, filana paprika, sarma i slične stvari koje, da ga ježiš nemrem skuhati za jednom pa posmrzavala. Nismo ludi da dva dana za redom jedemo isto pa nam je to rješenje. Sad isto tak radim. Ekspres lonac je z a k o n za f.papriku, juhu, sarmu i ostalo tog tipa. To su moji jednini trikovi jer ostalo ne znam kak rasporediti a da ne moram raditi niš. Teta čistilica čisti subotom, ja zbog mačka svakodnevno perem pod jer dlaka ima nenormalno, a ova puže, peglam momentalno čim se posuši veš... u biti ne dozvoljavam da mi se išta nakupi za raditi. To mi se nekak čini najboljom taktikom.
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:59   #205
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Uff meni mama tak dođe i onda se zgraža kak mi se vidi prašina ispod kreveta....
tak se meni svi zgražaju zato kaj ja svaki vikend odmičem i kauč i sav namještaj osim ormara, i ispod kuhinjskih elemenata usisavam, i veš mašinu mičem da operem ispod... i još svaki dan usisavam
kad malo bolje razmislim možda stvarno malo pretjerujem. ?
i kažu da mi teta čistilica neće riješiti problem jerbo je problem sve ono što ja ne radim, a to su prozori, pa vrata sobna nikad ne prebrišem, pa mi se neda odmrzavat frižider ni prati ga (perem ga jednom mjesečno, jel to premalo?), pa mi se neda glancat onaj dio sudopera gdje se cijedi suđe... i tak...
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:12   #206
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Mame,imate li kakvu ideju što bih mogla koristit umjesto puzzli za dnevni boravak,a da se može srolat kao tepih ? Imam li onakvih staza za kupaonu od one pjene ili gume,ali da su deblje i širih dimenzija ?
Mi imamo tu podlogu za kupaonu, prema preporuci fizioterapeuta (N. nikako nije htjela puzati 4-noske, samo vojnicki, i k tome je vukla jednu nogu - na ovoj podlozi nije bilo sanse da se 'klize' potrbuske kao na puzzlama i propuzala je kako treba u roku od 2 dana nakon sto smo nabavili tu podlogu), i preporodili smo se. Puzzle su instantno zavrsile u smecu. Uzasno su me iritirale jer su se raspadale pri svakom pokusaju micanja radi ciscenja ili sl. A i ta podloga je deblja i meksa od puzzli.
U Nami imas tih kupaonskih podloga/staza/kako-se-vec-zovu na metre (u dvije su sirine, 70 cm i 140 cm). Uzeli smo 140x200 i to je vise nego dovoljno za potrebe prosjecne bebe, mislim da je metar ove sire cca 100 kn.
I inace to nosimo kad idemo na more, na izlete i sl., odlicno je za sjedenje na plazi ili livadi.
__________________
.::Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je već ionako sutra!(Charles Schultz)::.
.:.G&L... cekajte nas....:.
...the best portion of a good man's life is his little, nameless, unremembered acts of kindness and of love...(W. Wordsworth)

Zadnje uređivanje Sandee : 23.11.2009. at 22:13. Reason: dopuna
Sandee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:12   #207
e sad si me baš morala sjetiti da sam danas navečer kad mali zaspe imala namjeru oprati frižider...


aaaaaaaa...idem to sad napraviti jer ako neću sad neću nikad.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 09:15   #208
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
t
i kažu da mi teta čistilica neće riješiti problem jerbo je problem sve ono što ja ne radim, a to su prozori, pa vrata sobna nikad ne prebrišem, pa mi se neda odmrzavat frižider ni prati ga (perem ga jednom mjesečno, jel to premalo?), pa mi se neda glancat onaj dio sudopera gdje se cijedi suđe... i tak...
pa uzmi tetu čistilicu da ti napravi samo to - opere prozore, vrata i sl.

nabijate mi komplekse s tim odmrzavanjem frižidera i micanjem veš mašine i sl.
(to se kod nas obično radi jednom godišnje i dosad je bilo da je to sređivao muž dok bi dora i ja bile na moru bez njega)

a trenutno mi je lako nabit komplekse jer sam na guilty tripu - kuća mi je zmazana za popizdit, jedan veš od subote stoji na sušilu, a drugi jednako tako od subote čami u mašini i čeka da ga se opere, a ja u nedjelju bezbrižno pijuckam pivu, a jučer sam uspavljujuć dorosaura zakrmila lijepo s njom u 20.30 i odspavala do jutros
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 09:26   #209
Bas gledam ovo za frizider! Ja se tjesim da mi se neda pospremati jer kad radimo radimo detaljno a kad ono ispadne da neki i frizider jednom tjedno peru.
Frizider mozda dva puta godisnje operem. Mm zna izvaditi one dve ladice za povrce i hititi ih u sudjericu kad mu ostane mjesta.
Mi frizider iz vana prebrisemo zajedno sa svim ostalim elementima svaki put kad kuhinju sredjujemo (jednom tjedno), jel se to broji?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 09:35   #210
Ja se trudim u frižider stavljati sve u nekim vrećicama, folijama ili kutijicama, pa se tješim da onda ne treba prati non stop. Operem ga (prije mm) par puta godišnje (3-4).
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 09:51   #211
Zanimljiva izmišljotina modernog doba su i vrećice za pečenje.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 09:57   #212
E, da, meni je jako olaksalo zivot i to sto smo kupili one vragove koji se objese na radijator pa na tome mozes susiti ves po zimi. Jest da nam stan ponekad izgleda ko cerge ali barem ne moram misliti di cu s njenom robicom dok se suse i nase stvari na susilu.
Po ljeti su mi na balkonu visili.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 10:14   #213
Quote:
Eoja kaže: Pogledaj post
Zanimljiva izmišljotina modernog doba su i vrećice za pečenje.
a kaj je to?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 10:18   #214
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
a kaj je to?
Vrećica, ima za kupiti , u koju staviš hranu (ja najčešće povrće i/ili ribu), zatvoriš, staviš u rernu i za kojih 20-tak minuta - voila, mešo na štolu, šinko!
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 10:59   #215
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
al evo jedan tip i trick, netko je spomenuo baby maramice...meni one fino dođu za kožni trosjed. inače kažu da kožu treba s nekakvim malo masnijim sredstvom, koji nije agresivan bla bla održavati - ma baby maramice su ko stvorene za to.
em što pokupi sve šta treba pokupiti, fino osvježi miris, nahrani kožu i bude super.
Evo ja sam danas probala to s vlažnim maramicama. Bilo je ok. Aaaaaa kako je garnitura samo prljava bila nisam niti znala dok nisam očistila mali komadić a ono , koji kontrast.

Pa je moj savjet kako da si olakšate: kupujte svijetli namještaj i tamne garniture za sjedenje a ne kao ja wenge namještaj i bijela garnitura.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:12   #216
Quote:
Eoja kaže: Pogledaj post
Vrećica, ima za kupiti , u koju staviš hranu (ja najčešće povrće i/ili ribu), zatvoriš, staviš u rernu i za kojih 20-tak minuta - voila, mešo na štolu, šinko!
čekaj - što mi hoćeš reći? da je prije gotovo i da ne trebam poslije čistiti pećnicu? hm... a kako zapečeš na primjer ribu u tome?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:13   #217
ne samo da je prije gotovo nego je meso puuuno mekše i socnije. menio je super za pecenje mesa. a šta se pečnice tice, nju i onako ne čistim možda jednom godišnje.
__________________
*Sunce moje malo*
mamica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:17   #218
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
č a kako zapečeš na primjer ribu u tome?
nikako
ima vrećica svojih prednosti, al u njoj je sve više skuhano nego pečeno
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:18   #219
je pećnicu nisam nikad očistika, kupili prije 2 god.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:22   #220
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nikako
ima vrećica svojih prednosti, al u njoj je sve više skuhano nego pečeno
a jebeš meso iz pećnice ako nije zapečeno
a koje su prednosti?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.