Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2008., 08:42   #21
@Pink:

@Mandy: blago tebi.. Ja nemogu uz princa ama bas nista napraviti..

@Valneahana: mislim da je to zato sto imas sve novo pa malo pretjerujes

Ja ne perem I cistim svaki drugi dan .. Al stan mi nije zmazan, prasnjav (a zivim u blizini jedne velike prometnice),.. Jednom tjedno cistilica odradi svoje, a mi preko tjedna odrzavamo.. Al to nikako nije ribanje I pranje (osim sudja).. (Hm, kojeg opere perilica )..
Cak me nikad nije ni drzalo to kada smo se uselili
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 09:42   #22
radim danom :

ja radim od 9-17,ili od 13-17,suprug od 8-16(fiksno )

ustajemo se skupa oko pola 7,sredimo se prvo on i ja (dok kikaci pavaju)njih budimo oko 7,svaki jednog sredi () te bjezimo van iz stana..
posto ja nemam vozacki nit auto,suprug ih kupi iz vrtica oko pola 17,u 17 su doma..
ja radim do 17,dodem doma oko 17:45..onda je rucak(svi skupa obavezno rucamo)
nakon rucka imam sat i pol samo za njih(ljeti smo obavezno do 19;19:30 na dvoristu ili setnji,zimi smo na tepihu
e onda njima upalimo crtic,ja skuham za sutra(tu zna i mama uskocit),ili usisam,operem sude od rucka,stavim ves prat itd..
oko 21 idemo vecerat,kupanje klinaca ,i oko 21:45 oni su u krpama..
skupa pospremimo stol,ja malo na net,a on pred telku na pola sata..onda odemo skupa u krevet
subotom ujutro suprug radi do 13,ja do 13 imam peglanje,kupaonu,opet usisavanje,prasina,prozori i malo veci poslovi,klinci skacu oko mene,al jbg..snadem se
i nedjeljom ne zelim radit nis osim napravit rucak,i oprat sude...to je dan da budem sa njima..pa makar se kuca raspala

moram napomenut da mi je lakse kada radim od 13-17..onda ujutro imam 4 sata..a to mi doro dode za kuhanje,pospremanje..onda manje imam kad dodem doma u 18...
prije sam bila opsjednuta ciscenjem..al sam se trgnula i uvjerila da cu radije bit sa djecom i muzem u setnji,ili pit kavu na dvoristu..a da nece masina vesa,prasina il otisak rukice na prozoru nikud pobjec..
ulovila sam samu sebe da vise vemena provodim sa krpom nego sa suprugom ili djecom..
nije da mi je kuca neuredna,pazim jako na to..ali sam olaksala sama sebi zivot,sa nekim rasporedom ciscenja i pospremanja..
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 09:56   #23
dobro si skužila LEONEE

baš zato kaj mi je sve novo želim da ostane blistavo zato perem sve to

nedavno sam išla prati rolete i to one kaj su iznutra u stanu-one aluminijske tanke(ak znate na koje mislim) i ja sam roleticu po roleticu brisala,znate koliko mi je trrbalo za jednu tucijelu roletu(ili kako se te aluminijske već zovu) trebalo mi je sat i pol(nemreš ti to oprati normalno nego moraš baš jednu po jednu jer ako ih samo spustiš tj. izravnaš i obrišeš onda kad ih vratiš u vodoravan položaj ostane ispod ruboa njih tako da sam zato roleticu po roleticu,kako su samo onda zasjale i postale bijele a ne sive

one su smrt,baš su zajebane za čistiti,a šta ću kad dragi nevoli da mu se gleda u kuću(kao da netko nešto i vidi od zavjesa,ali ne moraju one biti)

da mogu zgurala bi ormare i stolove i sve to u perilicu

ja mislim da nebi mogla imati ženu koja mi čisti jer bi ja kof freak hodala za njom i gledala kako radi jer ja mislim da si ja sama najbolje počistim

ako bi ju uzela uzela bi ju radi peglanja i kuhanja jer to nevolim,to mi je monotono jer stojim na jednom mjestu i nevolim to a pospremati obožavam


a peglam jednom mjesečno jer čekam da se nakupi hrpetina veša i onda ju rješim za dva sata i mirna sam sljedećih mjesec dana,od male robu nepeglam više uopće jer bi onda peglala svaki dan,a perilicu za robu uključujem jednom tjedno do dva(isto čekam da se nakupi šarenog hrpa i bijelog hrpa i onda jednu mašinu za drugom)

nisam ni ja ni pink uopće lude ima tu luđih od nas-znam jednu curu koja je pod na baklkonu išla prati četkicom za zube(možda sam blizu nje ako ovako nastavim picajzliti),koja majicu i hlače(bilo ljeto ili zima) ako ih ima pet minuta na sebi i dođe doma ona ih baca na pranje,znači svaki put kad dođe doma ona se presvlači i uzima novo a ovo stavlja prati

evo jučer sam recimo klimu prala,izvana i iznutra te filtere isto i to tako(kako ona ima one vodoravne pukotine ili šta već kroz šta puše van ja sam svaku tu pukotinu prala tj. ona rebrica kaj se vide kad gledaš klimu i to s štapićem za ši jer nemogu s krpom unutra da ih iznutra operem

tastaturu i daljinske i telefone perem s alkoholom jer istina je da tamo ima više bakterija nego na wc školjci

e da i još nešto zašto perem te pločice i ormare i vrata često je razlog taj da nevolim kad se vide otisci prstiju onako pod svjetlom ili na staklu

a da se mene pita krečila bi svake pola godine ali ne pita me se
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:28   #24
evo kako je to kod nas bilo dok sam radila... naime sad sam opet trudna pa sam kod kuće... budući da radim u školi, jedan tjedan sam radila ujutro a jedan popodne, odn. od 8.00 do 11.30h ili od 11.30h do 17.00h najduže

jutarnja smjena:
ustakala sam oko 5.30h ne bih li išla peglati veš koji se posušio ili ako sam imala neke zaostatke za peglati, skuhala sam nesicu, sebe spremila, probudila dragog da sa mnom popije kavu, oko 7.00h izašla sam iz kuće a on je ostao sebe tuširati i malu spremati za vrtić... on je dakle u jutarnjoj msjeni vozi a ja idem po nju odmah poslije škole... dolazimo doma i ona ide na odmaranje... dijete mi se popodne odmara po dva i pol ili 3 sata a nekad zna i duže... za to vrijeme ja kuham ručak, usput stavljma veš prati (ako ga imam), brišem prašinu, perem podove... mala se budi, poigramo se, ona nešto sitno pojede, idemo van dok nam tata ne dođe... tata dolazi najranije oko 5, kod kuće jedemo, zajedno mm i ja pospremamo stol, suđe... zatim idemo opet van nas dvije ili nekamo u nabavu svi zajedno, ili kod nekog ili s nekim na kavu i tak... navečer oko 8, pola 9 je njezina večera, tuširanje i spremanje za spavanje... ja idem s njom u krevet pa dok ne zaspi... kad ona zaspi, onda ja nastupam s pripremama za školu, pogledam malo TV, odem na komp ili se jednostavno stisnem uz dragog

popodnevna smjena:
mm i ja ustajemo oko 7h...on se tušira, ja radim nesicu, malu budim oko 7.30h, pogleda si malo crtića, popije mlijeko ili kakao i ja je vodim u vrtić... po povratku svratim na Dolac, obavim nabavu, dođem doma, skuham dio ručka, malo pospremim, sebe spremim i krećem u školu
ja dođem doma oko 18h najkasnije, muž najranije oko 17h a malu iz vrtića taj tjedan nam je dovodila jedna djevojka djevojka... ona bi se dok mi nismo došli poigrala s njom, odvela je na slatkač u grad, vodila je u prak... bila je OK... dođemo doma, dakle, pojedemo i onda malo odmora nekih pola sata, a zatim ak trebamo nekam ići nekaj obaviti ili prošetamo svi zajedno do grada ili odem ja opet s malom u park... imam zajedničko vrijeme... oko 8, pola 9 opet večera za nju, tuširanje, spavanje, i kad ona zaspi ja se pripremam za školu..

eto, nekako ukratko... nadam se da nisam s brda s dola to napisala i da s ekuži kakav nam je dan....

aha i kaj se vikenda tiče, nikad nas nema doma... ili kod bake i dede, ili na vikendicu ili kod prijatelja ili nekam na ručak odemo... i tak... sve u svemu, zadovoljni smo i lijepo nam je...

da, na početku dok sam rodila, sam imala jednu tetu koja mi je vodila kućanstvo tako da je moja briga jedino bila moje dijete i kuhanje... tetu sam imala dok mala nije navršila 2 fod. onda sam sve preuzela na sebe...

sad sam kod kuće, mm ode oko 8 na posao, nad svije do vrtića i ja sam do 3, pola 4 sama i u miru tako da imam vremena kuću okrenut naopačke
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 22:37   #25
Pošto sam ja strogo mirovala u trudnoći nisam si poštenu generalku napravila već godinu i pol.Danas sam si tuto kompleto oprala kuhinju,elemente,pločice,prozor,zavjesu,luster,sve .Još samo moram promijeniti filter na napi.Pobacala sam 2 vreće glupsti koje samo stoje,a nikad ih nisam upotrijebila.Odmah mi je lakše,ne mreš vjerovati.Sa čime vi perete vrata i kuhinjske ili ostale ormare iz vana,a da se odstrane i otisci prstiju?Sutra je na redu dnevna soba.E tu u ormarima stvarno ima svega.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 22:51   #26
drvenariju perem sa pronto legno pulito,odlično skida otiske prstiju
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:04   #27
http://images.buzzillions.com/images..._97980_raw.jpg


ovo mi je najbolje i zamirisi cijelu kucu, a drvo se sijaji kao novo
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:06   #28
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post


OK, inače baš i nisam neka vrednica (npr. jučer izmislila da idem peći palačinke, samo da ne moram čistiti ), ali klinka je 3,5 god., a stan je otprilike toliko dugo u neredu.
super, dakle sad imam vjerodostojan izgovor za nečišćenje

žene, kak se vama to da, treba vam dat medalju za tol'ko glancanja!

ja sam lijena guzica, doma radimo samo osnovno prek tjedna, vikendom usisavanje, detaljnije kuhinja i kupaona...prozore perem kad su stvarno zmazani, a isto tak i kuhinjske elemente, vrata i slično...
možda se promijenim kad uselimo u novi stan , al uvijek si mislim - ak postane kritično, angažirat ću čistilicu

meni fali neki gen za domaćicu, u to sam sigurna
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:38   #29
Ja znam da volim puno svjetlosti u kući,a i zavjese su mi razmaknute i onda se sve vidi,pa onda(kažem sebi)peri.A ako mi je kuća zmazana ja sam nervozna,a ne volim biti nervozna.Trapava i pink 5 hvala na odgovorima,probat ću sutra.Idem sada spavati jer jedva gledam,ali ovaj laptop je napast.Od kad sam ga dobila svaki dan ga moram malo otvoriti.Laka vam noć!
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:38   #30
Quote:
Sany* kaže: Pogledaj post
Pošto sam ja strogo mirovala u trudnoći nisam si poštenu generalku napravila već godinu i pol.Danas sam si tuto kompleto oprala kuhinju,elemente,pločice,prozor,zavjesu,luster,sve .Još samo moram promijeniti filter na napi.Pobacala sam 2 vreće glupsti koje samo stoje,a nikad ih nisam upotrijebila.Odmah mi je lakše,ne mreš vjerovati.Sa čime vi perete vrata i kuhinjske ili ostale ormare iz vana,a da se odstrane i otisci prstiju?Sutra je na redu dnevna soba.E tu u ormarima stvarno ima svega.
ja to sve ribam s arfom i onom grubom stranom spužvice,onda isperem s truleksom tri puta(jer od arfa zna ostati bijelo) i onda pobrišem s suhoh krpom i na kraju našpricam se s prontom za drvo i ispoliram,kad brišem ili poliram pazim da idem od ruba do ruba tako da nebi ostale crte kako sam brisala i sve mi bude super a imam bijele ormare a elemente smeđe i svaki vrag se vidi,pogotovo otisci prstiju ali kad ovako napravim sve super

mrzim te otiske prstiju

ili znam s mr.musculo il kako se već piše(uglavnom onaj za kuhinje žuti) s njim našpricam,pustim par sekundi i onda opet ribam s grubom stranom spužvice,jedanput samo isperem( na njemu čak piše da ni netreba ispirati ali moram kad ribam a nepovlačim samo s njim) i onda opet pronto i poliranje

uglavnom taj mr. musculo ili kako već je super jer stvarno skida masnoću od para kad se kuha a i od dima iz cigareta
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:00   #31
koja si ti frikuša,ja ne idem u toliku krajnost,jednako mi se dobro opere kad samo prođem drvenariju mokrom krpom koja je prethodno umočena u legno pulito. Taj sprej od pronta mi je sranje,jer je otrovno ko vrag,jednom koristila i nikad više,a i pod se kasnije kliže od tog sranja kad raspršuješ,sve pada po podu. Lp,vidiš više volim čistiti nego kuhati,a volila bi da je obrnuto,valjda zato jer nemam suđericu,al stiže i to čudo uskoro,ako je uspijemo ugurati u ovu kutiju šibica
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:01   #32
ja sam ljenguza.
nesto kao shtefy
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:16   #33
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
koja si ti frikuša,ja ne idem u toliku krajnost,jednako mi se dobro opere kad samo prođem drvenariju mokrom krpom koja je prethodno umočena u legno pulito. Taj sprej od pronta mi je sranje,jer je otrovno ko vrag,jednom koristila i nikad više,a i pod se kasnije kliže od tog sranja kad raspršuješ,sve pada po podu. Lp,vidiš više volim čistiti nego kuhati,a volila bi da je obrnuto,valjda zato jer nemam suđericu,al stiže i to čudo uskoro,ako je uspijemo ugurati u ovu kutiju šibica
pa zato kaj s tim prontom koji ti koristiš mi neode sivilo od cigareta dolje ni masnoća od kuhanja tj para tokom kuhanja i to vidim po krpi s kojom perem jer ostane skoro čista a kad ribam s arfom ili onim drugim da vidiš kak bude smeđežuta i baš mi fino ovaj pronto kaj ja koristim miriši ,čula sam da je otrovan kakti isto kao i oni sprejevi za osvježivanje zraka i oni električni i sve takve gluposti od ovih za pranje kupaona i pločica do onih za sve drugo-sve je to navodno otrov ali kak drukčije,pa nemrem baš sad i na to paziti jebemu

uostalom ja kad ćistim većinom imam masku medicinsku na licu jer mi neke stvari za čišćenje smetaju,ne da smrde nego imaju jak miris i baš mi smeta da ih udišem tipa domestos,sanitar i tako

i da obožavam čistiti ali kuhati i peglati mrzim,to mi je monotono kad moram biti na jednom mjestu i kak je netko već rekao ovdje čistim jer onda sam sretna kak mi je sve lijepo jer ako neočistim onda sam nervozna a to neželim i zato sam rekla da nebi mogla imati čistačicu jer mislim da nebi čistila ko ja a ja mislim da si ja sebi sama najbolje počistim

btw već sam napisala ovdje na temi kako sam prala rolete i klimu,bože mi pomozi,stvarno sam prošvikala ali kad je meni guš kad ja to operem je maltene novo novo i izglancano i onda ja uživam gledajući to i znajući da tko god mi dođe sigurno tako nečisti(nije da se to vidi sve kaj ja napravim,imam ja nereda od njezinih igračaka i punih pepeljara-to me nedira a muž pizdi na to,ali opet važno mi je da ja znam da je pre prečisto i onda sam happy)uglavno to sam htjela reći da tko god mi dođe ja znam da sigurno nečisti kao ja i onda si ja guštam u mislim i mislim si aaaaaaaa sigurno mu nije čišće nego meni i to me naslađuje hahahahahahaha

jesam luda ha?
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 01:22   #34
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post



i da obožavam čistiti ali kuhati i peglati mrzim,to mi je monotono kad moram biti na jednom mjestu i kak je netko već rekao ovdje čistim jer onda sam sretna kak mi je sve lijepo jer ako neočistim onda sam nervozna

btw već sam napisala ovdje na temi kako sam prala rolete i klimu,b
jesam luda ha?
Ja sam kao ti, definitivno luda ako nije cisto,(mrzim kuhati) nisam smijela priznat u prethodnom postu!Nocas sam do 1 brisala podove i prasinu kako bi mirno mogla zaspati.
E sad se pitam sto je toliki grijeh prati roletne?Ja svoje jednom mijesecno obavezno!!!!!
Inace teta cistalica mi dolazi sljedeci tijedan pomoci izmicati stvari, shporet, frizider, krevete, hocu jednu generalku...prije zime, mada sam negdje pocetkom osmog mijeseca oprala zavijese, prozore, tepih, izvana kucu...
Moja "bolest" je sto npr ocistim kadu, sporet, pod sa odredjenim sredstvima i onda sve moram preci WINDEXOM za staklo, imam osijecaj da se bolje sjaji! Ja sam rob kuce i nista vise
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 08:57   #35
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja sam lijena guzica...
...meni fali neki gen za domaćicu, u to sam sigurna
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
ja sam ljenguza.
nesto kao shtefy


Thks God!

Već me počela hvatati kriza da sam jedina lijena mrcina...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 12:28   #36

mene uhvatila panika da sam ja jedini ljenivac ovdje, a kad ono ima nas... eto barem 3!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 14:40   #37
Ja sam pretumbala dnevnu sobu i pobacala vreću i pol gluposti koje služe samo tome da se osjećam zatrpano.Sutra se bacam na spavaću sobu i pospremanje ljetnje garderobe i vračanje u uporabu zimske.Tek sada vidim kako mi je djetešce dobro dok tako strpljivo gleda mamu kako preokreće kuću.Hvala Bogu što imam ručak od sutra pa ne moram danas kuhati.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 14:42   #38
E da,i meni se jedan tjedan čisti,ali idući onda ne i tako stalno.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 16:32   #39
četvero malih klinaca i pranje poda svaki dan- dva puta. mali sad puže a ovi troje trče po kući.veša ko u priči, malo prostora pa sušenje , peglanje, pa i samo pranje treba biti dobro tempirano. suđa, rajngli..uvijek brdo, i ponekad imam osjećaj da sam stalno s krpom u ruci. prozori i zavjese kod mene idu usput, u nekim pauzama dok naveče kuham ili kad kroz dan čekam veš da se opere pa da objesim. treba mi i oko sat vremena za kontrolu knjiga i slaganje po rasporedu za prvašicu, slaganje ruksaka sa stvarima za ove vrtičke i pripremu robe za obuć ujutro za svakoga od njih. i ode nam oko sat na kupanje i večeru. ujutro sno začudo brzi i svi su spakirani za deset minuta za polazak a onda nastupa mala zvjerka sa svojim prohtjevima. sve u svemu, imam neki kontinuitet pa se ne osjećam zadavljeno...ali mene primi šiza kad dpolaze gosti. onda u minutu tempiram pranje poda prije nego zakorače u kuću, prašinu najkasnije sat prije, i takve ludosti....ahhh...
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 16:38   #40
Sany.. svaka čast za pospremanje...evo i ja sam se danas pokrenula malo. mali je popodne spavao 2 i pol sata pa sam stigla promjenit posteljinu i oribat kupaonu, i ostalo malo posložit...za bolji dojam. sutra ću nastaviti...

happymom4...nemem riječi. mrak si!!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.