Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2008., 15:35   #61
hhh... ovo sa dlakama...jooooooooj!!! ja- hormoni,porod...kosa posvuda a ja ćelava...
tanja ima kosu do guzice a isto muku mučimo s češljanjem. s njom je u sobi i ivana koja nema tako dugu ali svejedno- nakupi se... dečki nisu baš dlakavi ali bar jednom u tri tjedna šišamo tonija na kratko i onda on bježi po kući onakav dlakav... koma. stvarno umjesto da sam skupljala sve te dlake i bacala već sam mogla jedan pošteni perzijaner napravit!!!a kada-grrrr... kad se nas tri cure sredimo- nema šanse da se odvod ne čisti!sva sreća da je mm vodoinstalater pa eto nađe se pri ruci kad treba... a kako nam je kuća mala , u kupaoni ih rijetko češljam pa se naravno i kod nas nađe anakondi po laminatima i tepisima...hehe... još kad vidim da usisavač ne pokupi, metla se sva splete, iz krpe teško ide van- mogu samo prebirati po podu...
a sad već imamo novi problem. naš mali junior debeljuco bljuca na sve strane i jede ko blesav sve do čega dođe. ponekad imam osjećaj da cijeli dan čistim bljuvotine, a pelena imam više za prat nego da ga oblačim u njih. a tek naša ramena...
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 16:19   #62
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ma ja se nekako ne mogu natjerati da dopustim nepoznatoj osobi da mi harači po stanu...

ti onda nisi čru ljenguza
tko hod hoće spremit - dobrodošao je
zezam se..al mami, sveki, sestri i provjerenoj i preporučenoj čistilici dam da sve rade samo da ja ne moram
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 11:13   #63
Ja uživam kad mi dođu mama i svekrva, mama odmah vidi da su prljavi prozori i balkon, svekrva izbaci ucrvalu hranu iz frižidera, i inače stignu sve što je meni na dnu liste. Inače muž je usisavao dok nismo kupili novi usisivač, a sad valjda misli da sam ja presretna radi novog usisivača pa mi prepušta to zadovoljstvo. Moraću mu reći da proba kako je lijepo
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 11:33   #64
JOJcure, ja ljubomorna...mama, sestra, sveki???' moja majka dođe jednom u tri mjeseca i to s tatom na motoru jer ona fura svoj film- bikerica u 50-toj.prvo pita jel kava kuhana i onda što će biti za jesti...klince samo gleda.
sveki- priča za sebe bivša vještica, a ova još veća.dolazila je samo u kontrolu jel ima što novog za pogledat, za klince ni ne pita, a djeli silne savjete koliko bi mi trebali njoj dati, i zašto nešto kupimo?ja poludim, pogotovo kad se dotakne djece.. ok, ova je još dobra s obzirom na to da nije s nama pa nesuglasice rješavamo na neutralnim terenima.ali ex sveki- ludilo! žena je spavala s psom, i njenu sobu pred gostima nisam otvarala.a ni pred djecom.fuuuj...a seka-srednjoškolka i daleko... dakle jedino mogu mužića lijepo zamolit za pomoć... a sutra mi dolazi moja baka vrhunac pedantnosti kod ljudskog roda . ne moram ni reći- zastori u pranju, prozori se glancaju a svaka stvar ima zacrtani milimetar gdje stoji. no strah me kako će to izgledati do sutra... kad klinci projure kućom...
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 10:48   #65
Kako si organizirati/olakšati svakodnevnicu - tips&tricks!

Dakle otvaranjem teme kako se nosimo sa svakodnevnicom mislim da smo došli do ključne stvari kako si ju olakšati. Pa pišite tikove, planove, nešto, samo korisni savjeti. Može u natuknicama, sa što manje komentara, tak da ih možemo pregledno iščitati i naći one koje možemo primjeniti.
Ja sad trenutno nemam neki pametan prijedlog. Ili možda, ali ga ni sama nisam primjenjivala, ne znam zašto, no, kad sam bila na moru s kumom njena sveki nam je skuhala ručak za svaki dan i smrzunla, tako da smo svaki dan samo podgrijale i stvarno je bilo olakšavajuće
Dakle
- kad kuhate skuhati veću količinu pa dio smrznuti tako da bude i za neki drugi dan ili još bolje, ali zahtjevnije, jedan dana skuhati za slijedeći tjedan i smrznuti, tako da cijeli tjedan nema kuhanja
- evo jednog i za šoping, mislim ja tako radim pa mi se čini da je jednostavnije, isplanirati unaprijed što ćete ručati taj tjedan ili slijedećih 10 dana i u šopingu kupiti sve za te ručkove, s pretpostavkom da ne kuhate doručak i večeru već da su to uglavnom one cornflakes, griz, sendvičaste, juhičaste ili ostatko od ručka verzije Ostaje samo preko tjedna kupit kruh.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 10:57   #66
Evo da dam doprinos glede kuhanja...
PON-kuhajte za dva dana, nešto u ogromnom loncu
UTO-buđenje sa saznanjem da nemate nikakve brige oko ručka čak niti naručiti
SRI-kuhanje
ČET-dostava-pice, ćevapi, ima toga povoljnog da se ne potroši više nego za kuhanje doma
PET-kupovina gotovog u nekon trg.centru
SUB-kuha muž
NED-kuha mama, sveki ili muž
Tako radim ja, mislim da je većini izvedivo...znači dva kuhanja tjedno, ako izuzmemo male posebne obročiće za bebe.
Što se živaca tiče jako je bitno da se maknete malo iz kuće i opet je to većini moguće....svaka 2-3 dana izađite na 2-3 sata iz kuće bez djece i muža, a vikendom ga možete skuriti kao ja danas na duže vrijeme i posvetiti se sebi ili i vi otići svojim putem. Danas kad se vrate imati ću energije za sve..
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 10:59   #67
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
- kad kuhate skuhati veću količinu pa dio smrznuti tako da bude i za neki drugi dan ili još bolje, ali zahtjevnije, jedan dana skuhati za slijedeći tjedan i smrznuti, tako da cijeli tjedan nema kuhanja
Ovo ja obavezno radim, jos odavno. Za ispanirati 10 snicli treba samo par munuta duze nego za ispanirati 2 snicle a ovako dobijes jos 5 ruckova umjesto jednog.
Da ne spominjem saftove koji nisu niakav povecani utrosak vremena za vecu kolicinu.
Smrzavanje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 11:11   #68
ajoj,ja kuham svaki dan,čak i ako ostane od prošlog dana meso ili juha,ne mogu jesti.To je više onako psihloški,gadi mi se jesti podgrijano.

Zaleđivati nisam ni pokušavala,a i mali nam je zamrzivač pa nema smisla.


Mislim da bi mi bilo puno lakše da zaleđujem ili ostavim u friđu za dan poslije,ali trebam prvo klik u glavi
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 11:16   #69
smrzavanje
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 11:23   #70
...najbolja stvar za olakšavanje mi je čišćenje sa vodom i octom...primjenjivo na sve površine, samo treba prebrisat i sve se sjaji i čisto je, a nema ispiranja...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 11:23   #71
koji omjer vode i octa?
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 11:27   #72
...ja to odokativno...na mali lavor vode stavim jedan do dva deci octa ako čistim podove, kuhinju i wc, a ako brišem drvenariju onda samo par kapi...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 11:43   #73
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...najbolja stvar za olakšavanje mi je čišćenje sa vodom i octom...primjenjivo na sve površine, samo treba prebrisat i sve se sjaji i čisto je, a nema ispiranja...
ovo ću probati
znači i podove se može s tim?
a jel se ne osjeti jako ocat onda?

što se tiče jela- da, ja najčešće kuham za dva dana i tako si olakšavam kuhanje i planiranje jelovnika unaprijed je isto dobra stvar.
ne pada mi na pamet zasad niš drugo
__________________
jebeš krizu, život nema reprizu
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 11:44   #74
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...ja to odokativno...na mali lavor vode stavim jedan do dva deci octa ako čistim podove, kuhinju i wc, a ako brišem drvenariju onda samo par kapi...
Baš sam htjela postaviti pitanje glede čišćenja octom...evo upravo sam stavila suđe na pranje i ostalo je očistiti površine i štednjak(koji ću ubuduće prekrivati alu-folijom)....dakle trebala bi u zdjelicu staviti octa i vode i time sve počistiti?....i mramornu pluču od šanka?...ja to znam nekad i pjenom za brijanje kad se nakupi puno masti na vratima od elemenata...ali to nije baš jeftina varijanta za konstantno čišćenje.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 11:46   #75
joj, meni je katarina ovaj tvoj raspored SF. fakat puno polažemo u zdravu prehranu pa gledam da nema gotovih ručkova, narudžbe, pizza, čevapa i sl. evo, možda jednom u 2 mj. naručimo nešto. muž kuha često, isto ko i pink, ne volimo smrzavanje i dva dana za redom jest isto tak da to otpada. a nedjeljni ručak ogu zaboravit jedino kad dođem jednom mjesečno do staraca

al radim popis za svaki tjedan i onda odemo samo po kruh svaki drugi, treći dan. i to se fakat isplati radit. i jeftinije je nego ić u dućan svaki ili svaki drugi dan.

barem jednom tjedno (ovisno o mm-u kak radi) spavam do 11 i duže ak oću

svaki put odemo u neki drugi par da razbijemo monotoniju

idemo često na izlete pješice
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 11:47   #76
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
- evo jednog i za šoping, mislim ja tako radim pa mi se čini da je jednostavnije, isplanirati unaprijed što ćete ručati taj tjedan ili slijedećih 10 dana i u šopingu kupiti sve za te ručkove
hm... to sam probala jer se činilo stvarno dobrom idejom ali na kraju ispadne da svaki dan uz kruh kupim još i malo voća, pa smo pojeli abc sir pa još i to, pa i šunke bih mogla malo... i tak

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ovo ja obavezno radim, jos odavno. Za ispanirati 10 snicli treba samo par munuta duze nego za ispanirati 2 snicle a ovako dobijes jos 5 ruckova umjesto jednog.
i što onda s tim paniranim šniclama? smrzneš ili držiš u frižideru? koliko dugo? ...

a ocat za čišćenje - ne smrdi?

obzirom nisam dobro odgojena, nemam nikakvih tipova a jedini trik koji znam i koji sam upotrijebila je za oca svog djeteta izabrati zrelog, zdravog i nadasve lijepog muškarca (čija mama živi nekoliko stotina kilometara od zagreba )
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 11:57   #77
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
joj, meni je katarina ovaj tvoj raspored SF. fakat puno polažemo u zdravu prehranu pa gledam da nema gotovih ručkova, narudžbe, pizza, čevapa i sl. evo, možda jednom u 2 mj. naručimo nešto. muž kuha često, isto ko i pink, ne volimo smrzavanje i dva dana za redom jest isto tak da to otpada. a nedjeljni ručak ogu zaboravit jedino kad dođem jednom mjesečno do staraca

al radim popis za svaki tjedan i onda odemo samo po kruh svaki drugi, treći dan. i to se fakat isplati radit. i jeftinije je nego ić u dućan svaki ili svaki drugi dan.

barem jednom tjedno (ovisno o mm-u kak radi) spavam do 11 i duže ak oću

svaki put odemo u neki drugi par da razbijemo monotoniju

idemo često na izlete pješice
A gle...jesti podgrijano je određene vrste čak i bolje...tj. drugi dan su meni još bolji gulaši i sl..punjene paprike, sarme, sarma bez listova, kiseli kupus na primorski...to su sve jela koja radim u većim količina i stvarno mi ih nije problem jesti dva dana za redom..što se pizza i ćevapa tiče poštujem da to netko ne želi niti jednom tjedno..meni ne smeta...a nedjeljni ručak uvijek mogu kod sveki jer je 100km udaljena i za razliku od drugih sinova mi ju ne maltretiramo na dnevnoj bazi...uglavnom idemo svaki drugi vikend. Zamrzavanje ni ja ne koristim jer ni neznam kako bi, a imam i malu malu ledenicu i nemože ništa stati u nju.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 12:05   #78
Ah da, narucivanje uz smrzavanje najbolja stvar. S tim da mi narucujemo i kad ima u frizeru. Uvijek nadjemo ispriku za naruciti i ubit se u pici ili cevapima. Ili meksickoj.


Vecsam napisala da nista ne peglam ali to nema smisla objasnajvat jer onaj ko pegla nece prestati peglati.
Steta sto je ponestalo love za tetu cistilicu, inace bi ne bi imala problema s nicim.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 12:10   #79
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ah da, narucivanje uz smrzavanje najbolja stvar. S tim da mi narucujemo i kad ima u frizeru. Uvijek nadjemo ispriku za naruciti i ubit se u pici ili cevapima. Ili meksickoj.


Vecsam napisala da nista ne peglam ali to nema smisla objasnajvat jer onaj ko pegla nece prestati peglati.
Steta sto je ponestalo love za tetu cistilicu, inace bi ne bi imala problema s nicim.
Ja moram peglat jer je muž u odijelima i košuljama...minimalno 5 košulja tjedno potroši, a bude i više...i neznam kako bi pamučne majice nosila bez peglanja...jedino što se meni svi smiju kako peglam...na kuhinjskom stolu velikom, sve prekrijem dekom i plahtom, sjedim i peglam...da moram stajat uzela bi tetu...a tetu opet nemam jer sam budala kojoj je neugodno biti na porodiljnom i imati čistilicu i peglačicu
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 12:10   #80
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post

i što onda s tim paniranim šniclama? smrzneš ili držiš u frižideru? koliko dugo? ...
Smrznem. Samo treba nasipati dosta mrvica izmedju snicli ako ih slazes jedne na druge da ih kasnije lako razdvojis.
Onda ih samo smrznute hitis u ulje vruce pa malo smanjis vatru.
I sir isto tako.
Joj, pohani sir! A nemam vise u frizeru.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.