Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 11:09   #61
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Dobro si napisa.Do 130 str. gdje san doša¸više politički pamflet nego knjiga
Ma pokupit ces i dobrih detalja, ali sve u svemu, kako sam kazes, politicki pamflet....
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 18:03   #62
Quote:
vorda sg kaže: Pogledaj post
leonardo biloglav-pakleni kontrapunkt
mislim izdana je 1997 i sve je istina kaj je u knjizi,mali opis kojih 14 dana tigrova u starom grabovcu 1991 kod novske
Potpisujem . I sam sam učesnik tih događaja oko Novske i St Grabovca . Kjiga nevjerovatno , realno , istinito opisuje događaje . Čak su i imena u knjizi prava .
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 13:19   #63
120. brigada
http://opak.crolib.hr/cgi-bin/unicat...rm=D1250005534
120. brigada Hrvatske vojske "Ban Toma Bakač" - Sisak u Domovinskom ratu 1991.-1993. godine / Ladislav Andres ... [et al.]

Zadnje uređivanje rezon@tor : 23.05.2011. at 15:31.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 13:02   #64
Davor Domazet Lošo "Domovinski rat 1991-1995..." fenomenalan opis srpskih priprema za rat od početaka 80-ih.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 21:50   #65
Ljudi dali ste razmišljali o tome da se sav ovaj materijal na ovom podforumu stavi recimo u jedan PDF? Ovdje ima toliko stvari koje je vrlo teško naći u bilo kojoj knjizi.... Najveća dragocjenost je što nema nikakve cenzure,sve je opisano kako je onako bilo. Ja se sjećam svog udžbenika iz osnovne škole, u kojemu je domovinski rat bio doslovno na 4 lista. ( od toga su 3 bila o političkom stanju prije rata, a onaj jedan o vukovaru, bljesku i oluji )
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 13:09   #66
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Ljudi dali ste razmišljali o tome da se sav ovaj materijal na ovom podforumu stavi recimo u jedan PDF? Ovdje ima toliko stvari koje je vrlo teško naći u bilo kojoj knjizi.... Najveća dragocjenost je što nema nikakve cenzure,sve je opisano kako je onako bilo. Ja se sjećam svog udžbenika iz osnovne škole, u kojemu je domovinski rat bio doslovno na 4 lista. ( od toga su 3 bila o političkom stanju prije rata, a onaj jedan o vukovaru, bljesku i oluji )
Jesam.
Ali to je opsezan posao koji bi uzeo puno vremena.
Mozda jednog dana.
A i uvijek se moze linkat, pa tko ima volju......
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 16:51   #67
Recimo da se forumaši udruže. Ima nekih 15-ak kvalitetnih tema svatko neka iz jedne izvuče ono korisno, pa se sve strpa u jedno na kraju
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 11:49   #68
Veljko Barbieri "Tko je sa mnom palio kukuruz (pakrački dnevnik)".

Stvarno preporučam knjigu, vidi se da ju je pisao pisac (ali pisac koji je u ratu postao ratnik, tako da je knjiga i umjetnička i ratna).
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 16:18   #69
Veseljko Koprivica: "Operacija Dubrovnik - sve je bilo meta".
Crnogorski rezervist opisuje svoje dane tijekom pohoda na DUbrovnik. Vrijedno štivo, pogotovo za Tinkija i slične mu, kao i za one koji kažu da s Crnom Gorom nismo bili u ratu.
S_I_N_G_L_E is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 14:21   #70
Mile Pecić: „Zakopani dnevnik“

Knjiga svećenika iz Slunja o zbivanjima u tom kraju, zapravo njegov dnevnik koji je zakopao prije izbjeglištva, iskopao nakon povratka i eto ga sad....
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 16:12   #71
Odličan roman, za sada je na ovoj adresi : http://elegija.blogspot.com/
Uskoro će izaći i kao tiskano izdanje.
Opisuje dolazak dragovoljca na ratište kod Gline u ljeto 91 u Drugu brigadu.
ujkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 11:08   #72
Domovinski rat e-knjiga

Besplatna e-knjiga s detaljnim opisima vojnih operacija, političkih momenata i odluka. Na ukupno 443 stranice knjige praktičnog formata, možete naći veliki broj informacija o vojnim operacijama, političkim odlukama i momentima, ključnim osobama tog perioda i mnogim drugim detaljima.

http://domovinskirat.xtreemhost.com/...domovinski-rat
__________________
FREELANCING MASTERCLASS @ RADIMO.ONLINE
___________________
totalchaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 16:05   #73
Davor Domazet Lošo - HRVATSKI DOMOVINSKI RAT 1991.-1995. - strateški pogled, 150 kn, pisana po 90% britanskih, američkih i srpskih izvora, a samo 10% hrvatskih izvora. Zanimljiva, daje odgovore na brojna pitanja. Saznajte pravu istinu o filmu ''Iza neprijateljskih linija'', kako je trebala biti izvedena akcija oslobađanja Hrvatskog podunavlja i pod kojim nazivom. Kakva je bila uloga stranih sila tijekom rata?
hrdomoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 17:04   #74
"Preživio sam Vukovar i Ovčaru"

Imam pitanje, ak uskačem ko padobranac i miješam temu, oprostite i zanemarite pitanje!
Dakle; Što mislite o knjizi Vilima Karlovića "Preživio sam Vukovar i Ovčaru" i svemu onome što je napisano unutra...prvenstveno tu mislim na njegov sadašnji odnos s deklariranim četnikom i njegovu tezu oko suđenja i pravim krivcima za Ovčaru?
Po mom mišljenju knjiga je dobro napisana, iskrena do boli, od nekih stvari što sam pročitao mi se zamutilo u glavi i moj zaključak je da mi Hrvati s tim prekodrincima nikad nećemo imati mira i da opet izbije rat danas, za 20, 50 g. ili 100 g. oni bi točno isto ponovili kao poslije pada Vukovara 91.
Ma ja im osobno Vukovar neću nikad oprostit a i svoju djecu ću tako naučit, a nadam se da im i dragi Bog gore na nebu priprema odgovarajući "smještaj" za sve ono što su napravili
Pozdrav svima, naročito istinskim braniteljima Vu s ovog foruma, a posebno Casio i Hosu Kutina iz čijih postova sam jako puno saznao i naučio
SvGera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 23:31   #75
Quote:
SvGera kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, ak uskačem ko padobranac i miješam temu, oprostite i zanemarite pitanje!
Dakle; Što mislite o knjizi Vilima Karlovića "Preživio sam Vukovar i Ovčaru" i svemu onome što je napisano unutra...prvenstveno tu mislim na njegov sadašnji odnos s deklariranim četnikom i njegovu tezu oko suđenja i pravim krivcima za Ovčaru?
Po mom mišljenju knjiga je dobro napisana, iskrena do boli, od nekih stvari što sam pročitao mi se zamutilo u glavi i moj zaključak je da mi Hrvati s tim prekodrincima nikad nećemo imati mira i da opet izbije rat danas, za 20, 50 g. ili 100 g. oni bi točno isto ponovili kao poslije pada Vukovara 91.
Ma ja im osobno Vukovar neću nikad oprostit a i svoju djecu ću tako naučit, a nadam se da im i dragi Bog gore na nebu priprema odgovarajući "smještaj" za sve ono što su napravili
Pozdrav svima, naročito istinskim braniteljima Vu s ovog foruma, a posebno Casio i Hosu Kutina iz čijih postova sam jako puno saznao i naučio
kupio sam i pročitao knjigu za 3 sata,nisam je ispustio iz ruku.Knjiga je brutalna stvarnost vukovarskog borca tih dana.
znao sam da mi neće biti dobro poslije i nije mi bilo dobro
devedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:47   #76
Quote:
SvGera kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, ak uskačem ko padobranac i miješam temu, oprostite i zanemarite pitanje!
Dakle; Što mislite o knjizi Vilima Karlovića "Preživio sam Vukovar i Ovčaru" i svemu onome što je napisano unutra...prvenstveno tu mislim na njegov sadašnji odnos s deklariranim četnikom i njegovu tezu oko suđenja i pravim krivcima za Ovčaru?
Po mom mišljenju knjiga je dobro napisana, iskrena do boli, od nekih stvari što sam pročitao mi se zamutilo u glavi i moj zaključak je da mi Hrvati s tim prekodrincima nikad nećemo imati mira i da opet izbije rat danas, za 20, 50 g. ili 100 g. oni bi točno isto ponovili kao poslije pada Vukovara 91.
Ma ja im osobno Vukovar neću nikad oprostit a i svoju djecu ću tako naučit, a nadam se da im i dragi Bog gore na nebu priprema odgovarajući "smještaj" za sve ono što su napravili
Pozdrav svima, naročito istinskim braniteljima Vu s ovog foruma, a posebno Casio i Hosu Kutina iz čijih postova sam jako puno saznao i naučio


Gdje se može nabavit knjiga ili naručit.
sjeverozapad75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 21:47   #77
Trenutno u pripremi za izdavanje je knjiga "Mrtvi se neće vratiti" Antuna Jozinga, dragovoljca Domovinskog rata u kojoj opisuje (vrlo dramatične) događaje na Banovini početkom rata.

Dio teksta knjige je na Internetu:

http://elegija.blogspot.com/


Knjiga je napisana u duhu knjiga Svena Hassela, iz prve ruke, dinamično i napeto.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 21:49   #78
Trenutno u pripremi za izdavanje je knjiga "Mrtvi se neće vratiti" Antuna Jozinga, dragovoljca Domovinskog rata u kojoj opisuje (vrlo dramatične) događaje na Banovini početkom rata.

Dio teksta knjige je na Internetu:

http://elegija.blogspot.com/


Knjiga je napisana u duhu knjiga Svena Hassela, iz prve ruke, dinamično i napeto.

Mislim da će biti zanimljiva svima koji žele čuti o događajima s prve linije iz usta jednog dragovoljca.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 00:39   #79
Život na meti. Sjećanja francuskog dragovoljca G. Bessona na dane provedene u 6. Bojni HOS-a u Vinkovcima, također i terenima u Brčkom, itd.

http://i39.tinypic.com/a1s8j7.jpg

Zadnje uređivanje rezon@tor : 24.11.2011. at 11:23. Reason: drugi put stavi umanjenu sliku s poveznicom
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 12:04   #80
Pozdrav svima! Može li mi netko reći gdje u Zagrebu ima za kupiti knjiga Petra Janjića - Tromblona: "Žedni krvi, gladni izdaje"? Bila bih zahvalna i ako netko zna da li se može negdje nabaviti ista s njegovim potpisom?
Hvala i ispričavam se ako pitam na krivom mjestu.
prda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.