Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2015., 16:54   #421
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Corduroy, bolje ćeš znati ti iz prakse nego mi na temelju rekla-kazala.

Koliko razumijem, ovaj je trokratni pregled usmjeren na utvrđivanje postojanja bjesnoće kod psa odnosno otklanjanje sumnje u nju, a o tome govori i Pravilnik. Međutim, što je s ugrizom i Pravilnikom o opasnim psima, a mislim da je Mr. Nou i to važno ("pas ima prijavu da je nekog ugrizao")?
Ako se ne varam u tom pravilniku piše 'ničim izazvana' pa ga IMHO ne bih karakterizirao kao opasnog
A ako ja tumačim pravilnik dobro, da je opasan utvrđuje inspektor, a ovi/mi u ambulantama su u principu 'ovlašteni' no narod ih zove inspektorima pa možda između ostalog da se posavjetuje sa nadležnom vet inspekcijom?
osobno nisam imao prilike proglašavati psa opasnim na temelju ugriza
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 17:23   #422
Kako ćete trenirati dalje u društvu te osobe koja je prijavila?
Ne znam situaciju koliko idete cesto na treninge ali nadam se da ne morate biti u istoj grupi sa dotičnom osobom.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:54   #423
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...imci&id=817808

Malo o nečemu sto i sami znamo ali danas vidjela članak pa da stavim ovdje.
Iskreno, u međuvremenu od svih naših rasprava prestalo me dirati ako netko ne kuži, obično su ok ljudi pa pitaju, ja kratko kazem kakva je pasmina i sve pet.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 14:19   #424
i plišani će pas u lošim uvjetima i "bolesnim pojedincima" postati agresivan. nažalost ove i slične pasmine najčešća su meta uvjeta i (iskompleksiranih) vlasnika.
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 17:00   #425
Baš sinoć šetam s Lunom u društvu susjede i njezinog odnedavno udomljenog pasonje kad nam prilazi bulterijerka. Točnije, vlasnica je vodi na lajni, a ova je pokazala želju da se šnjofne s Lunom. Kako sam u nekoliko dana vidjela ovu pesicu u prolazu, a sinoć 'snimila' vlasnicu kao razumnu ženu, ostavila sam Luni da sama odluči želi li se pozdraviti s 'opasnim' psom.

Moja inače strašljiva Luna prihvatila je upoznavanje, šnjofnula terijerku u njušku i krenula se družiti. No, kako je susjeda s kojom sam bila imala lagano uspaničen izraz, vlasnica je bulterijerku povukla i povela dalje. Tada je Luna krenula za njom i htjela se još malo družiti, ali je naišao i vlasnik psice i možda zbog žurbe, a možda i revoltiran susjedinim izrazom lica odgurao svoju psicu, iako se i ova okretala prema Luni, u pokušaju da se još malo ponjuškaju i podruže. I vlasnica terijerke i ja smo bile potpuno smirene, zapravo, čak susretljive, pa su se tako ponašali i naši psi ponašali.

S druge strane, kvartom (na lajni) šetaju dvije tri sitne psice i redovno jurišaju zubima na Lunu. Naravno da onda i Luna krene, jer joj strah otklizne u agresivnu obranu. Meni samo nije jasno kako vlasnici tih pasa puštaju psa da se ponjuši, kad ovaj redovno, ali redovno, nakon prilaska, kreće zubima. Ako znaš da imaš psa koji nisu stabilni u ponašanju, ne otpuštaj lajnu, a nemoj testirati ponašanje svog psa na mojem, kao, možda ovaj put neće napasti.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 01:31   #426
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Malo o nečemu sto i sami znamo ali danas vidjela članak pa da stavim ovdje.
Iskreno, u međuvremenu od svih naših rasprava prestalo me dirati ako netko ne kuži, obično su ok ljudi pa pitaju, ja kratko kazem kakva je pasmina i sve pet.
Tako se puno puta elaborirala tema, a opet se o njoj ima štošta reći nažalost. U prednosti si, koliko god nevjerovatno zvučalo, što živiš u Hrvatskoj sa svojim psima. Ima kretena koji ih dovode na loš glas, ima neukih koji vjeruju napisima o slučajevima miljama udaljenima od njih, ali je barem zakon takav da ih ne izdvaja previše od drugih.

Uopće predrasude i iz njih izvedeni BSL(ja to volim zvati bull shit legislation) su doveli do ovih stvari. Od predrasuda nisi zaštićena, od BSL još uvijek jesi, pa se nadajmo da će tako i ostati.

Danci očito prednjače u tom svom bull shitu, pred koju godinu se oduze i uspava pas koji je na sve ličio, samo ne na pit bulla(meni je izgledao kao neki mješanac haskija), pa neki dan se mladić i samoubi zbog oduzetog psa, a zarad pasmine.
Ovamo pak, u ovim krajevima koji se oslanjaju na anglo-saksonsku kulturu, nađeš svega i svačega, od toga da su američki pitovi i stafovi zabranjeni, do toga da je samo pit zabranjen, pa do toga da nisu zabranjeni, ali se gledaju kao da su baskervilske zvijeri i moraju svugdje osim u kući biti s brnjicom(čak i u svome dvorištu!) itd itd. A onda se nađe tračak razuma čak i kod onih koji sprovode zakone, pa pojedine izdvoje kao miks neke bull pasmine koja nije tako strogo tretirana. Uz to dodaj neodgovorne vlasnike, koji pse kote neimilice, i dobiješ sliku da je takvih pasa i najviše oko tebe. Kad ih ima najviše, za očekivat je da će i prednjačiti po broju ujeda

Ja nigdje nisam vidjela ovoliko mješanaca bull pasmina kao ovdje s ove moje strane svijeta(vjerujem da ih je kod Amera ipak najviše). A dam se opkladiti da ih pola ili nema veze sa bull pasminom ili uopće nije predominantno bull pasmina. Ali sam svjedokom kako se svakodnevno "uništavaju"(ta se riječ napiše na boksu psa) takvi psi po šinterajima, samo na osnovu toga što imaju veliku glavu i crven nos, na osnovu toga što je ambiciozni vlasnik psa registrirao kao pit bulla ili drugu pasminu koja spada pod BSL, na osnovu toga što "stručnjaci" u šinterajima znaju što je to pit bull(dogo, brazilska fila, cane corso, lista je duga) iako su ga vidjeli samo na slikama, jer ovdje niti su priznati niti bi ih trebalo više biti, ako se zakoni sprovode kako treba... I tako u nedogled.

Što hoću reći? Stvorili smo predrasude, donekle s pravom, većim dijelom bez ikakvog prava, a potom ih pretočili u govno od zakona, propraćeno medijskom kampanjom. BSL je postao jedan od načina za samoodrživost institucija koje ga sprovode. Ne može me više niko ubjediti da je to lov na vještice(možda jeste među običnim smrtnicima), kada znam da je, u državi u kojoj živim, godišnja registracija pit bulla $300, a "normalnog" psa $90, kad znam da je vraćanje pit bulla iz šinteraja broj dana boravka puta dva(jer su zaboga opasni svi za osoblje) plus kazna, a za "normalnog" psa normalna cijena i kazna ako baš mora, kad pola veterinara naplaćuje kastraciju pit bulla duplo, jer eto valja njima jadnima prići toj nemani kako bi dali anesteziju. I tako u nedogled sa nerealnim cijenama, kao da držiš serijskog ubojicu, a ne psa.

Sorry, raspali me ova tematika svaki put
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 07:54   #427
http://www.alternet.org/civil-libert...ia-turned-them
Ovdje se dosta objašnjava po tom pitanju.
Nekad davno su to bili bloodhound, kao da imas tigra, pa strašni dobermani a zadnjih desetljeća pit.
Iako se samo ime uvriježilo zbog napuhavanja u medijima kao nesto lose, znas onu npr-ona je odvjetnica, pravi pit bull u sudnici.

Tako neke stvari se zalijepe pa unatoč dokazima u zemljama gdje su bile potpune zabrane a nije se smanjio broj ugriza i napada pasa opcenito...ime zvuci opasno.

Dan danas kad kazem ljudima da imam stafordice zvuci super, neko vrijeme sam govorila pit bull samo da vidim reakciju, puno negativnosti i straha u pogledu.
Unatoč tomu sto pričaju samnom već desetak minuta dok dragaju mog psa...
Nomen est omen stvarno ponekad.

Ali nekako znas da je u nekim zemljama ok, neke nemaju bas nikakve restrikcije i bolje su od nas, neke su sto puta gore po tom pitanju, ideš dalje i ne uzimaš k srcu vise previse.
Jer ljudska narav je takva, mnogi nikad ne propituju nego 'znaju' jer su to negdje culi, kao ona o dobermanu i kost u mozak.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 10:23   #428
Je, manje-više sažeto sve. Kreneš na mala vrata, potrefiš na velika i dobiješ bum. No, na tu temu se već tako dugo priča i pametnom čovjeku je odavno postalo jasno da pola toga baciš u vodu, a pola objesiš mačku o rep. A mi se i dalje susrećemo s fašističkim odnosom prema "pasmini", što od javnosti, što od medija, što od zakonodavaca. A putem "institucija" koje sprovode taj fašizam-šinteraji i slične ustanove, kvazistručnjaci plaćeni od običnih smrtnika, sa očito diskutabilnim poznavanjem povijesti pasmina pa i samih pasmina, statistike, ponašanja pasa, a pod izgovorom "zato što sam ja tako rekao"...

No, čini mi se da jedan problem tu konstantno previđa, a taj je da je BSL svojevrsna koka nosilja. Eto, taj članak se dotakao skupoće tih projekata i uz sve to su neučinkoviti. Ja sam gore navela cijene ovdašnjeg lokalnog šinteraja i registracije pasa, pa i veterinarskih usluga za pse pit bull tipa kod pojedinih veterinara. Zamisli da uđeš u halu, 30 boksova, u svakom pas, na 25 piše pit bull, staffy, amstaf, bully, ambull, neki je vidno bull pasmina, neki nije, neki samo liči ali ne mora i da bude, neki ni ne liči ali opet je bull jer je tako reklo stručno oko čovjeka koji vjerovatno nikad i nije vidio takve pse osim na slici. Pa onda ako je pit bull na tufnice, onda je to pit bull x dalmatinac, ako izgleda onako mali i nabijeni, ali je crne boje sa žutim obrvama i prsima, to je pit bull x rotvajler itd. To ti je tzv DNA X- Ray pogled, s time se valjda rodiš, što li.
Dođe li vlasnik po svog pit bulla, amstafa, ambulla, dogoa, platiće po većoj tarifi. Ne dođe li vlasnik, biće uspavani od novca koji sam ja dala za registraciju svojih pasa. Ako je neki od tih pasa napao čovjeka, dijete, drugog psa, životinju, platiće najvjerovatnije glavom tu pogrešku, a boravak u šinteraju će isto biti naplaćen vlasniku ako ga ima, i to po onoj duploj tarifi, plus novčana kazna ako postoji osnov. Slika je jasna, barem meni- ta ustanova živi od takvih pasa i njihovih vlasnika. I bilo bi sasvim ok kad bi oni taj novac iskoristili za sprovođenje zakona ili poboljšanje uvjeta. Ali sam broj takvih pasa i u dvorištima, i napuštenih, i oduzetih, i prodatih na crno, govori o tome koliko zapravo ne rade ništa.

I to je samo jedan od primjera takve politike, koja se lagano s fašizma prebacuje i na novac. Ovo je zapravo jedan bitan aspekt koji treba isto uzeti u obzir. Ljudi slabo uče iz pozitivnih primjera o bull pasminama. Jedu servirane vijesti kao Kiki bombone, donose sudove na osnovu riječi onih koji su trube za ta pitanja. Ali kad spomeneš cifru utrošenu za takav "projekt" ili cifru kao mogući razlog nesprovođenja zakona, onda naćule uši.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 10:54   #429
Istina, novac je mnogima na prvom mjestu i pokreće svijet kao u pjesmi.
Nisam znala da je tako strogo kod vas, drago mi je sto si opisala malo stanje da znamo mi koji smo daleko i nemamo informacije iz prve ruke.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 11:11   #430
također, u švedskoj mi je uspavan pas, bez ikakvog pitanja što i kako i zašto.
nije nikada pokazivao znakove agresije niti mu je itko od braće i sestara agresivan, veterinarka koja je provodila dane s njim otkad je došao u švedsku, potvrdila je da ne zna zašto je odmah uspavan jer nikada nije bio agresivan niti malo, ali eto jednom je ugrizao, vlasnica nije htjela niti čuti za opciju povratka k nama u hrvatsku niti daljenjeg udomljenja. sve je bilo riješeno i imala sam ljude koji su trebali otići po psa, ali vlasnica je sve izignorirala i dala ga uspavati. psa od godinu i 4 mjeseca. a da nitko ništa nije provjerio.
bio je dovoljan jedan ugriz.

sestra, iz tog legla, živi par kilometara dalje, također u švedskoj. prekrasna je, obožava djecu, ljude i može se igrati baš sa svakim psom.
znači, dokazano je stvar odgoja.

također, žena koja se bavila uzgojem dogosa u danskoj, bila je prisiljena podijeliti i rasprodati sve svoje pse koje je beskrajno voljela, zbog donešenog zakona, koji zabranjuje držanje takvih pasmina.

nekada nabijem i civilizirano društvo. da.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 11:23   #431
Kažem ti da imaš sreće što si u Hrvatskoj
Zakon na nivou države je nešto blaži. Ne propisuje "uništavanje" pit bulla, ali radi na laganom istrebljenju. Ono što država o tome kaže je da postoje pasmine koje se ne smiju uvoziti, niti se uvoziti njihova sperma, niti se smiju razmnožavati, tj. moraju biti kastrirani, mislim da moraju imati brnjicu na javnoj površini(za razliku od našeg okružnog gdje moraju imati brnjicu bilo gdje osim u svojoj kući i u zaključanom automobilu). Među njih spada pit bull(nije definirano kakav), amstaff, dogo, presa, CC, fila, tosa... Stafordski i engleski bull terijeri ne spadaju pod tu klasifikaciju
No dato je lokalnim jedinicama da odrede svoja pravila i cijene, pa tako imamo jedan jedini šinteraj u državi koji ih ne uspavljuje po defaultu ako su zaglavili kod njih, nego ovisno o slučaju i procjeni stručnog lica. U našem okrugu je pit bull pasmina ili mješanac iste automatski "uništen" ukoliko ga vlasnik ne preuzme ili mu nije dozvoljeno da ga preuzme. Nema nikakvih testiranja ponašanja. Većina okruga ima sličan zakon.

Strogo je i nije. Naime, dok se ganjaju ljudi koji koliko-toliko vode računa o svojim bull pasminama, u dijelu grada poznatom po kriminalu i bandama(čitaj šibicarima koji mlataraju švicarskim nožićima i furaju da su gangsteri), a i velikom broju takvih pasa jer odatle veliki broj njih i dođe, niti jedan Animal Control službenik ne ide, osim ako je u pitanju pas koji danima luta ili je predan istima od vlasnika. Oni kažu da ih je strah ići tamo, jer su ljudi nasilni i ne daju im da obavljaju svoj posao. A ne bi da smetaju policiji i zovu ih svako malo da im pomognu, moš mislit...

Ali smo uspjeli malo pokrenuti klupko. I inače sam na ovu temu i ovamo aktivna i puno je zainteresiranih za promjene. Tako je SPCA solidarno stao uz nas i promijenio politiku- već par tzv. pit bullova je udomljeno od njih. I participirali su sa pola registracije od sebe budućim vlasnicima. Još nekoliko SPCA ogranaka je krenulo tim putem, unatoč zakonima. Oni su ti koji mogu predlagati zakone, pa se nadam da će biti nešto od toga u budućnosti.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 19:57   #432
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Zakon na nivou države je nešto blaži. Ne propisuje "uništavanje" pit bulla, ali radi na laganom istrebljenju.
i kod nas je tako na papiru, kamo sreće da je i u praksi. u hr nema pravih pitova, sve su to psi bez papira, najčešće porijeklom stafovi iz štanca. nemam predrasude prema pasminama (u ovom pogledu, imam u šetnji s pasicom), već mislim da bi se učinila velika usluga samoj pasmini amstaf kad bi se zakon provodio, kad bi se sve jedinke koje nisu pogodne za uzgoj sterilizirale/kastrirali i morali proći zajedno s vlasnicima test socijalizacije ili školicu ako padnu test.
tako bi bilo manje jeftinih kopija stafova u rukama ljudi koji nisu spremni baviti se psom i uzimaju ga samo imidža radi. pa da se taj zakon proširi i na prvo ostale jače pse (ipak oni mogu napraviti veću štetu), pa na ostale...

nikako nisam za uspavljivanje, čak ni pasa koji su dokazano agresivni prema ljudima i psima. i oni mogu naći svoje mjesto na ovom svijetu i onda kad se ne mogu socijalizirati za život u skupini (npr. čuvari skladišta, bolje od injekcije).

poznanik je živio desetljećima u usa i tada je isključivo imao pituše oduzete od ljudi koji su se bavili borbama pasa. uvijek udomljene u ranoj štenećoj dobi, nije se usudio probati s odraslim psom, a odraslima i ne daju šansu, za par dana ih uspavaju. njegove su sve od reda odrasle u normalne pse koji mogu s drugim normalnim psima. nikad problema s njima. kad je otišao u mirovinu vratio se u hr i uzeo si križanku pit+malino - fantastičan pas, krajnje nekonfilktan, poslušna do krajnjih granica, ne potuče se ni kad joj netko zgrabi lopticu kojom je opsjednuta. kakav gazda, takav pas!
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 22:59   #433
Pit bull i am. stafford su u CRO dosta popularni u zadnje vrijeme, bar ako je u drugim mjestima kao u Splitu. Koliko ih samo viđam kad šetam cimeričinu mješanku, koja je i sama mješanac stafforda i labradora. I nevejrojatno je dobra i stabilna, jedino je agresivna prema mačkama.
Ne bih rekla da u Hrvatskoj vlada nekakva pitbullofobija/staffardofobija , imam prilike viđati osobe oba spola i razne dobi u šetnji sa tim psima, jako popularnima.
Niti jedan jedini pit bull i am. stafford kojeg sam dosad imala priliku viđati nije bio agresivan. Na neke primjerke češće naletim kad šetam mješanku.
Čine mi se dosta pristupačni i prema nepoznatima.
Ali u Hrvatskoj je jedan drugi problem: izgleda da dosta vlasnika smatra da može pustit' velikog psa koji se smatra pripadnikom 'opasne' pasmine, među ljude kad god želi, tako da redovito nailazim, kad šetam sama ili sa psom uz more, na puštene doge, ovčare, rotvajlere, staforde, bullove, boxere.. A gomila ljudi i djece šeta.. Kakva brnjica, koja je i sama nužno zlo - pa i povodac je previše za neke vlasnike.
To je najveći problem, a ne 'opasne' pasmine.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 20:36   #434
ja koliko sam vidjela i doživjela..ovi mali škrnecli tipa pekinezer,mops,pinč,pudlica,čau čau i ostali su agresivniji od velikih pasa..

Ti mali pesi napadaju iz čista mira..ja lagano šetam dok najednom se u nas zaleti mali trikilnati pes i drito na mojeg rottiča koji je skočil meni pod noge i skoro sam pala .Taj balavac htel je zgrist mojeg psa koji je bil tolko dobar,kulturan i odgojen da se jednostavno maknul i krenul dalje uz moje noge a onaj malac i dalje lajal i režal dok se nismo udaljili
RottieWomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 22:05   #435
RottieWomen, čau čau je pas od kojih 25 kg, cisto da znas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 22:28   #436
Ne znam jesu li agresivni kao navodno opasne bull pasmine ili kao ovi maleni ...uglavnom, jednog smo imali prilike gledati na jednom ljetovanju ...pas je nesto kao sfinga. Gazde su reki da nije bas druzeljubiv, ali ako ga ne uznemiravas...kao da ga niti nema. Je li bio tipican primjerak ili ne...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:25   #437
@ Rottie Woman
Mopsovi su super, nisu nimalo nervozni i agresivni. Tako su umiljati i normalni, dok za pekinezere i maltezere to ne bi rekla.
Kad čujem nervozno lajanje udaljeno 200-tinjak metara, znam da je riječ o nekom nervoznom pekinezeru ili maltezeru. I stvarno tako bude. Bože sačuvaj.
A koliko puta su samo napadali cimeričinu mješanku i lajali na nju. Ali ona je super, ne je** ih ni 2%. Mopsevi joj uvijek veselo prilaze, kao i meni.
Svi mopsevi su super.
Glede pit bullova, u mojoj ulici su do prije dva mjeseca bila dva, pripadala su istoj osobi. Preko dana su boravili vani, u ograđenom dvorištu. Onda je mužjak uginuo od duboke starosti, a vlasnik mi je rekao da ženka nije tri dana od tuge ništa jela. Ljudi su ih kroz ogradu mazili, bili su skroz okej. Jedino su bili agresivni prema psima istog spola. Cimerica mi je rekla da su rastrgali i neke pse, koji su ušli u njihovo dvorište. Teritorijalnost, šta ćeš. Nisu nimalo drugačiji od drugih pasa, po tom pitanju.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 07:39   #438
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ne znam jesu li agresivni kao navodno opasne bull pasmine ili kao ovi maleni ...uglavnom, jednog smo imali prilike gledati na jednom ljetovanju ...pas je nesto kao sfinga. Gazde su reki da nije bas druzeljubiv, ali ako ga ne uznemiravas...kao da ga niti nema. Je li bio tipican primjerak ili ne...
Pretpostavljam da mislis na hrtove egipatske ili avganistanske ili tako nesto.
Oni znaju biti dosta nezgodni, tj vecinom jesu, barem ovi koje smo mi sretali. Ali, mislim da je to do odgoja i nista vise. Isto tako moze biti agresivna i bilo koja pasmina, mada je agresija najvecim dijelom usmjerena na pse istog spola.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 09:51   #439
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da mislis na hrtove egipatske ili avganistanske ili tako nesto.
Oni znaju biti dosta nezgodni, tj vecinom jesu, barem ovi koje smo mi sretali. Ali, mislim da je to do odgoja i nista vise. Isto tako moze biti agresivna i bilo koja pasmina, mada je agresija najvecim dijelom usmjerena na pse istog spola.

Komentirala sam post iznad...u kojem se spominje cau cau.
Taj pas je bio kao da ga i nema. Agresivnost je dobro sakrio ispod cool frizure.
Ne znam kakav je prema psima bilo kojeg spola, ali ljude nije ni primjecivao niti reagirao na bilo koji nacin.
Jasno ...ni mi nismo dirali njega, jer su gazde rekli da nije bas za to (mislim da je bio stariji), ali to ne znaci da je agresivan.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 21:13   #440
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post


Komentirala sam post iznad...u kojem se spominje cau cau.

Taj pas je bio kao da ga i nema. Agresivnost je dobro sakrio ispod cool frizure.

Ne znam kakav je prema psima bilo kojeg spola, ali ljude nije ni primjecivao niti reagirao na bilo koji nacin.

Jasno ...ni mi nismo dirali njega, jer su gazde rekli da nije bas za to (mislim da je bio stariji), ali to ne znaci da je agresivan.
Hahahaha pa eto, ja sam onda krivo skuzila.
Sad kad sam procitala jos jednom, puno je jasnije.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.