Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2011., 14:26   #3081
imam VELIKI PROBLEM... IMALA SAM TEST VIŠKA I ISLA GA JUTROS BEZVEZE NAPRAVITI TEK TOLIKO DA GA ISKORISTIM..I NAKON OTPRILIKE POLA SATA...NA TESTU SE POKAZALA DRUGA CRTICA ISTINA BLJEDA ALI TEST POKAZUJE DVIJE CRTICE A JUCER SAM OBJAVILA DA SAM DOBILA MENZIS...STO JE SAD OVO...KAKO PROTUMACITI OVAJ TEST????STO DA RADIM????? INACE...krvarenje ne smrdi kao tipicno menstrualno....bojim se...sto da radim..nije ovo valjda bila neka trudnoca koja se nije odrzala sinoc inace nisam cjelu noc spavala od bolova kao da imam trudove..MOLIM POMOC!!!!!!
__________________
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 14:58   #3082
Pretpostavljam da nisi čitala upute na testu. Sve ono što se očita nakon 10 min, ne uzima se u obzir. A pogotovo ne nakon pola sata.
Ako se ta crtica nije pojavila unutar prvih par minuta, onda je test negativan. A još si i mengu dobila, tak da....ne brini.
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 15:09   #3083
Quote:
Tarsis kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da nisi čitala upute na testu. Sve ono što se očita nakon 10 min, ne uzima se u obzir. A pogotovo ne nakon pola sata.
Ako se ta crtica nije pojavila unutar prvih par minuta, onda je test negativan. A još si i mengu dobila, tak da....ne brini.
Da ali ja sam test pogledala tek nakon pola sata....neznam...cudno mi je sve,ici cu ja ipak danas kod ginekologa i reci mu o cemu se radi ...pa vidit
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 15:12   #3084
Kažu da je to evaporacijska linija, koja se javlja tako negdje nakon pola sata na testu. Nije plusić nažalost
Zato kažu da se test ne gleda nakon duljeg vremena nego što piše
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 15:58   #3085
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Kažu da je to evaporacijska linija, koja se javlja tako negdje nakon pola sata na testu. Nije plusić nažalost
Zato kažu da se test ne gleda nakon duljeg vremena nego što piše
a ja glupaca nisam ni gledala sto se desava u prvih 5-10 min nemam pojma dali se tada vec pojavila druga crtica ili naknadno ..bila sam zaokupljena necim drugim,tek sam kasnije kad sam obavila kucanske poslove isla pogledat test i vidjela tu drugu crticu..tako da ja neznam dali se druga crtica bila odmah pojavila...moram napomenuti test je jedan od jeftinijih košta samo 27 kn clearblue compact se zove...inace ionako moram ici kod ginekologa po uputnicu za HSSG ZA koji sam narucena 20.9 i sedimentaciju leukocita pa cu usput pokazati ginekologu taj test i da me pogleda na uzv da vidim sto ce reci..ps LEĐA ME RASTURAJU..
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:09   #3086
taj test sam radila i ja, i nema veze što je među jeftinijima, kad je u pitanju trudnoća, svaki će pokazati

sorry al ti si onda to malo previše neozbiljno shvatila...pogotovo ako si znala da se rezultat očitava unutar prvih par min.
zaboraviti pogledati...mislim wtf?
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:20   #3087
I ja sam radila ta test i nakon 5 min je pokazao drugu crticu.
Kad sam procitala post, prvo mi je pala na pamet vanmatericna trudnoca. Mislim da bi svakako trebala otici kod doktora da vidi o cemu se radi. A i ti neces luditi od neznanja...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 19:21   #3088
TARSIS...BILA SAM KOD GINEKOLOGA...POKAZALA SAM I NJEMU TEST POGLEDAO ME NA UZV I REKAO DA IZGLEDA DA JE BILA BIOKEMIJSKA TRUDNOCA KOJA JE OTISLA SA MENGOM....Neznam sto da mislim...ali kaze on da u mom slucaju da je i ovo veliki pomak jer dosad uopce nisam imala ovulacije i ciklusi su trajali i vise od 90 dana a sada da se ipak nesto događa samo da se ovaj put trudnoca nije ugnjezdila...da sam prokrvarila skupa sa mengom...ma VISE NISTA NE KUZIM>!!!!
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 23:25   #3089
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
TARSIS...BILA SAM KOD GINEKOLOGA...POKAZALA SAM I NJEMU TEST POGLEDAO ME NA UZV I REKAO DA IZGLEDA DA JE BILA BIOKEMIJSKA TRUDNOCA KOJA JE OTISLA SA MENGOM....Neznam sto da mislim...ali kaze on da u mom slucaju da je i ovo veliki pomak jer dosad uopce nisam imala ovulacije i ciklusi su trajali i vise od 90 dana a sada da se ipak nesto događa samo da se ovaj put trudnoca nije ugnjezdila...da sam prokrvarila skupa sa mengom...ma VISE NISTA NE KUZIM>!!!!
a gle, mislim da je svaka od nas to prošla bar jednom, a da nije ni znala...

sve ovisi kad napraviš test...recimo ja ga nikad nisam radila a da mi nije kasnila bar desetak dana... i vrlo je vjerojatno da se koji put desilo što i tebi, dobila sam mengu s kojom je sve otišlo, a da ni znala nisam

samo se nemoj uzrujavati...ako se nije ugnijezdilo sad, drugi put će

znaam da ti to sad djeluje strašno, al kao što rekoh, mislim da se to mnogo ćešće događa nego što mi to mislimo, samo što ni ne znamo jer ne napravimo test
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 00:36   #3090
Pozdrav svima!

evo mi radimo na bebi već šesti mjesec i naaadamo se da bude sada uspješno
inače sam uočila da moram češće na wc i žgaravica me žigosa čim mi je neko vrijeme prazan želudac (pogotovo ujutro)!

toliko se nadam, što znam da nije zdravo za moje mentalno zdravlje ukoliko je opet bez pozitivnog rezultata, i već sad me strah da ću se razočarati... plodni dani su mi bili od pretprošlog vikenda pa do negdje utorka i zanima me vaše mišljenje da li bi mi bilo bolje napraviti test sada ili čekati "tetku iz Rusije" -.-'
više me strah svega toga...

i da .. jel moguće da su oni simptomi možda neke nuspojave od uzimanja tableta folne kiseline, konkretno Folic PLUS? ovo je prvi mjesec da sam ih počela konzumirati, a u samom pakiranju nema navedenih nikakvih nuspojava


zanima me koliko već dugo pokušavate, ili ste pokušavali s prošlom djecom? ja imam redovne cikluse, za sada nije bilo nekih većih problema ... a čisto bi me zanimao neki prosjek ..


joj kako volim forum! već sad mi je lakše, a kamoli kad mi netko možda i odgovori

hvala unaprijed i sretno svima
BB- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 15:39   #3091
Quote:
BB- kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

evo mi radimo na bebi već šesti mjesec i naaadamo se da bude sada uspješno
Sretno!

Quote:
BB- kaže: Pogledaj post
toliko se nadam, što znam da nije zdravo za moje mentalno zdravlje ukoliko je opet bez pozitivnog rezultata, i već sad me strah da ću se razočarati... plodni dani su mi bili od pretprošlog vikenda pa do negdje utorka i zanima me vaše mišljenje da li bi mi bilo bolje napraviti test sada ili čekati "tetku iz Rusije" -.-'
više me strah svega toga...

Ja sam radila test 5 dana od dana kojeg sam očekivala menstruaciju.

Quote:
BB- kaže: Pogledaj post
zanima me koliko već dugo pokušavate, ili ste pokušavali s prošlom djecom? ja imam redovne cikluse, za sada nije bilo nekih većih problema ... a čisto bi me zanimao neki prosjek ..

Ja sam imala cikluse u dan, jer sam koristila oralnu kontracepciju, i prvi mjesec bez nje se primilo.
Sretno vam! I samo smireno, ako je moguće....
Iskustva su toliko različita i individualna od žene do žene...
__________________
"Svijet je velik, ali i toliko mali da bi se na prste moglo izbrojati dobre ljude..."
korky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 10:22   #3092
Pozdrav svima! Dugo vas već pratim i pošto sam sada u panici javljam vam se u nadi da ćete me bar malo utiješiti Napravila sam test koji je pozitivan, dr.na pregledu isti taj dan nije ništa osjetio... Cice su mi bile za broj veće i napete, a sada su olabavile malo, trbuh mi više nije napuhan...U ponedjeljak me naručio na uzv, strah me....
A i boli me rame i osjetim trnce u ruci, a ja kakav sam paničar to odmah proguglala i našla da je to simptom izvanmaterične
Šta vi mislite, mene straaahhh
E, da i bazalna mi je još uvijek 37, pa me to tiješi. jooooojj
betty0507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 15:08   #3093
Quote:
betty0507 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Dugo vas već pratim i pošto sam sada u panici javljam vam se u nadi da ćete me bar malo utiješiti Napravila sam test koji je pozitivan, dr.na pregledu isti taj dan nije ništa osjetio... Cice su mi bile za broj veće i napete, a sada su olabavile malo, trbuh mi više nije napuhan...U ponedjeljak me naručio na uzv, strah me....
A i boli me rame i osjetim trnce u ruci, a ja kakav sam paničar to odmah proguglala i našla da je to simptom izvanmaterične
Šta vi mislite, mene straaahhh
E, da i bazalna mi je još uvijek 37, pa me to tiješi. jooooojj
Nemoj paničariti unaprijed

Kao prvo, čestitam na poz. testu

A koliko ja znam, ako dođeš na uzv prerano, dr. ti ne može ništa vidjeti. Svi preporučaju da se ne idem prije 6. tjedna trudnoće.

I ja sam se bojala sve do prvog uzv, išla sam sa skoro 7. tjedana i nevjerojatno mi je laknulo kad mi je pokazao otkucaje i rekao da je sve super

I moj savjet ti je, s obzirom da točno znam kak ti je i sve mi je to friško, prolazila sam to unazad evo 2 tjedna - mani se googla i neta i foruma i svega!
Ja sam stalno nešto guglala, čitala, i toliko sam se isprepadala od svih tih raznih (ružnih) podataka, da sam već bila 100% uvjerena da nešto ne štima, da je vanmaterična, da je rizična, da se plod ne razvija...ma užas!
A na kraju eto sve ok, bar zasad...molimo Boga da i ostane.
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 15:23   #3094
Hvala Tarsis, malo mi je lakše. Ma znam da nije dobro toliko kopati po internetu, ali kad mi vrag neda mira
Nadam se da će sve biti ok, treba samo preživjeti vikend.
Ni ti nemoraš ništa brinuti, dobro je započelo i dobro će završiti i imati ćeš zajedno sa svima nama lijepu, malu i zdravu bebicu
betty0507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 20:14   #3095
S obzirom da sam dva mjeseca konstantno čitala postove i umišljala prve simptome vrijeme je i da ja dam svoj doprinos i pomognem mnogima. Sada sam 8 tj. trudna i prije očekivane menstruacije imala sam samo jedan jedini simptom: implantacijsko krvarenje za koje sam mislila da je men. ali je kratko trajalo i u biti bilo nekakav smeđi iscjedak a i dalje sam se osjećala kao da ću dobiti... Do sada još nemam nikakve mučnine samo sam jakoooo jakooo umorna i piški mi se po noći (ovo nakon očekivane men.) Eto!! Sretno svima!! Pozz od buduće mame!
P.S Ovaj put stvarno sam mislila da NISAM trudna kad ono dvije crtice (za razliku od ona dva mjeseca prije)

I još nešto - malo povišena temp. - do 37.3

Imam 34 god, prva trudnoća, iz trećeg puta uspjeli Sretno svima još jednom!!!

Zadnje uređivanje Nica : 17.09.2011. at 01:54. Reason: spajanje postova
veedrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 15:15   #3096
cure, je li povisena temperatura cijelo vrijeme siguran znak trudnoce?
evo vec 5.dan nakon ovulacije i odnosa mi je stalo temp. 36.9 i 37! stalno je mjerim i uvijek mi pokaze tako, bilo ujutro, bilo u podne ili navecer...
greta beta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 15:25   #3097
Quote:
greta beta kaže: Pogledaj post
cure, je li povisena temperatura cijelo vrijeme siguran znak trudnoce?
evo vec 5.dan nakon ovulacije i odnosa mi je stalo temp. 36.9 i 37! stalno je mjerim i uvijek mi pokaze tako, bilo ujutro, bilo u podne ili navecer...
temperatura u lutealnoj fazi ti je uvijek viša nego u folikularnoj. zato bi mogla počet mjerit bazalnu temperaturu. a na 5dpo se nemre još niš vidjet
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 15:36   #3098
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
temperatura u lutealnoj fazi ti je uvijek viša nego u folikularnoj. zato bi mogla počet mjerit bazalnu temperaturu. a na 5dpo se nemre još niš vidjet
hvala na odgovoru! ok, jos cu se malo strpiti pa cu napraviti test...
greta beta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 21:09   #3099
Pospanost, pospanost i dugi pms, ko da svaki tren trebam dobit.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 10:21   #3100
Samo izostanak vještice i malo bolne cice i pritisak u trbuhu, ali sve kao pred mengu. i još danas nikakvi drugi simptomi...
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.