Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2012., 16:56   #41
Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Timbalandica, jel bi onda CC spadao u velike pasmine? Zapravo sam naišla na 2 različite informacije. Ima li kakva univerzalna općeprihvaćena klasifikacija? Čitajući na netu sam našla informaciju i da je gigantska i velika pasmina, ovisno o izvoru.
Mozda Timb bolje zna, al to je po meni velika pasmina, klasifikacija je da je sve iznad 40kg gigant, al to bas i ne stoji..NJO moze bez beda prec 40kg, i to nerijetko, pa nije gigantska pasmina.
Giganti mogu bit kangal, srednjeazijac, kafkaski ovcar, napuljski mastiff itd..cane corso je kao i DA bar po meni samo velika pasmina.
__________________
Samo biznis, nista leasing, samo krupno, nista sitnis.
KIKIC1994 is offline  
Old 24.10.2012., 17:13   #42
Jep, CC i DA spadaju pod velike pasmine, giganti su , za primjer, NJD, Bernardinac, Pirinejski mastif, Napuljski mastif, Kangal, Kavkaski ovčar, Tosa Inu, Dogo Canario.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 24.10.2012., 17:25   #43
Shvacam, hvala na pojasnjenju. Zbunilo me i to sto na nekim dehidratima CC, npr. Brit, pod gigantske pisu i CC. Iako to nije relevantan izvor, ali eto navelo me da krivo mislim.
Inace, to ce mi biti prvi CC, zaljubila sam se u njih jos prije par godina, a prosle godine mi je uginuo voljeni pas kojeg sam imala 12 godina, prakticki jos od djetinjstva.
Aksiominka is offline  
Old 24.10.2012., 18:18   #44
S nestrpljenjem očekujemo vašu foto temu!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 24.10.2012., 18:45   #45
Hvala iako cu morat stavljat psu po usima i repu cvjetice, srceka i slicno pa nece biti potpuni dojam
Aksiominka is offline  
Old 24.10.2012., 18:49   #46
Upravo sretoh curicu kako seta svog Njemackog maltezera

Inace sam osoba koja bi se u istom trenutku opalila smijat i rekao bih da to ne postoji, ali mi bi zao psa jer sam siguran da bi onda zavrsio na ulici, pa sam se izvristao od smijeha kad sam se malo odmaknuo od nje
BUBI69 is offline  
Old 24.10.2012., 19:00   #47
Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Hvala iako cu morat stavljat psu po usima i repu cvjetice, srceka i slicno pa nece biti potpuni dojam
Nema veze; za detalje uvijek imamo privat mesiđ!!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 24.10.2012., 19:47   #48
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Nema veze; za detalje uvijek imamo privat mesiđ!!
Mudro zboris, radit ce PM sve u sesnaest. Ti isto imas CC i jos DA ako se ne varam. Savjet neki za CC pocetnika?
Aksiominka is offline  
Old 24.10.2012., 19:56   #49
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Upravo sretoh curicu kako seta svog Njemackog maltezera

Inace sam osoba koja bi se u istom trenutku opalila smijat i rekao bih da to ne postoji, ali mi bi zao psa jer sam siguran da bi onda zavrsio na ulici, pa sam se izvristao od smijeha kad sam se malo odmaknuo od nje
njemački maltezer? kak to izgleda?

jer si ja zamišljam šarenog maltenezera veličine njo

ne znam di su roditelji te djece, em pse kupuju umjesto igračaka i brige za vlastit podmladak, em ne gledaju od koga i što kupuju, nikad neće naučit
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Old 24.10.2012., 20:13   #50
Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Shvacam, hvala na pojasnjenju. Zbunilo me i to sto na nekim dehidratima CC, npr. Brit, pod gigantske pisu i CC. Iako to nije relevantan izvor, ali eto navelo me da krivo mislim.
Inace, to ce mi biti prvi CC, zaljubila sam se u njih jos prije par godina, a prosle godine mi je uginuo voljeni pas kojeg sam imala 12 godina, prakticki jos od djetinjstva.

Ma spadaju u velike pasmine
Svašta ti piše na tim hranama...

Čekamo s nestrpljenjem album!

I jako me zanima odakle si ga uzela


E ja u kutu, i dogo canario spada u velike pasmine, ne u gigantske.
Pa tu su otprilike kao i naši
Timbalandica is offline  
Old 24.10.2012., 20:22   #51
Podsjetilo me spominjanje giganstkih pasmina, da sam prije par godina kupila flexi baš za gig.pasmine a imam srednje pse.
No, kako su oni poznati po tome da su užasno jaki, neovisno što nisu preveliki, moram priznati da mi je baš ta fleksica dušu dala.
Još uvijek se drži, svaki dan tri puta dnevno, svaki pas posebno u šetnji...
A i onaj dio koji držim u ruci je stvarno težak i jako velik, pa si mislim... ako me netko odluči napasti, zveknem ga time po glavi pa u bijeg.
afra is offline  
Old 24.10.2012., 20:28   #52
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
A i onaj dio koji držim u ruci je stvarno težak i jako velik, pa si mislim... ako me netko odluči napasti, zveknem ga time po glavi pa u bijeg.
ha ha to sam i ja razmišljala...al ako tebe kraj tvoje dvije cure odluči neko napasti...onda kvragu...meni nema spasa...
romanas is offline  
Old 24.10.2012., 20:33   #53
Haha, ma baš imaš pravo.
Kaže mi prošli tjedan neki lik dok prolazi pokraj nas "gospođo, vama definitivno ne treba suzavac", a ja bila "samo" sa Sulom.
Još da je bila i Alba... mislim da ne bi niti prošao blizu nas.

Ali ja sam ti tako zaštitnički nastrojena prema njima, gledam da im se ništa ne desi kako su i boležljive... pa ponekad zaboravim da ipak imam stafiće a ne dva mala pinča pokraj sebe.
afra is offline  
Old 24.10.2012., 20:51   #54
Quote:
Aksiominka kaže: Pogledaj post
Mudro zboris, radit ce PM sve u sesnaest. Ti isto imas CC i jos DA ako se ne varam. Savjet neki za CC pocetnika?
Jep, imamo momka caneta i curku dogosicu, za dogosicu je Timba "kriva" ! Savjet za CC početnika?! Hmmmm, ne znam , ne znam, nema puno filozofije, iz našeg primjera mogu reći da su to samouki psi, jednom mu kažeš i taj zna sve. Jasno, pristrana sam, obožavamo ga, to je spešl pas i skoro čoek. Imaju predivne karakteristike, brzo uće, umiru da ti budu blizu.........ah, blaženi vi, štenac ; vidjet ćete, predivno stvorenje, predivno!!!

Ajde više, fali se, šalji nam PMove, odakle, tko, šta........

Nisam mogla multikvotat bubijev post al i mene jako zanima kakav je to njemački maltezer

Timba; hm, pa valjda me masa zavarala onda! Oukej, onda je canario veliki samo!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 24.10.2012., 21:50   #55
Quote:
a7x kaže: Pogledaj post
njemački maltezer? kak to izgleda?

jer si ja zamišljam šarenog maltenezera veličine njo

ne znam di su roditelji te djece, em pse kupuju umjesto igračaka i brige za vlastit podmladak, em ne gledaju od koga i što kupuju, nikad neće naučit
O Boze, sad se moram nasmijat

Ne postoji takav maltezer, zato sam i napisao da se nisam nasmijao samo radi psa, briga me za dijete.

Ne znam jel pas kupljen, dobijen ili su ga sami uzeli, no vrlo moguce je da su roditelji to rekli kako mala nebi tek tako odbacila psa, a znam da zive u stanu i pas je neki mini mjestanac crne boje sa kovrdjavom dlakom
BUBI69 is offline  
Old 25.10.2012., 00:42   #56
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
O Boze, sad se moram nasmijat

Ne postoji takav maltezer, zato sam i napisao da se nisam nasmijao samo radi psa, briga me za dijete.

Ne znam jel pas kupljen, dobijen ili su ga sami uzeli, no vrlo moguce je da su roditelji to rekli kako mala nebi tek tako odbacila psa, a znam da zive u stanu i pas je neki mini mjestanac crne boje sa kovrdjavom dlakom
haha ma znam da ne postoji

al kod mene u glavi odma krenu slike
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Old 25.10.2012., 08:38   #57
Quote:
KIKIC1994 kaže: Pogledaj post
Ne kuzim se bas u pasminu nesto, vise u temperament nego tocnu obozavanu kilazu, 45kg, 50 je vec jako krupan muzjak, bar kolko se ja kuzim?
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
a kažu mužjaci od 45-60, a ženke 38-45.
Da ispravim samu sebe.
Ima novi standard koji kaže:
Mužjaci: 60-68cm i 40-45kg
Ženke: 60-65cm i 40-43kg.

Što se meni jako sviđa jer su se u zadnje vrijeme pojavili malo poveći dogoi..
Timbalandica is offline  
Old 25.10.2012., 11:36   #58
Mene fascinira kak su peseki pametne životinjice. Ova moja me svaki dan iznenadi kak sve više riječi kuži, na "idemo" odma lamaće repom i ode do lajne (makar ja dragom velim da idemo usisavat), na "ručaaaak!" ona se prva sjedne kod stola (makar zovem dragog na klopu a ona je prethodno pojela svoju hranu), na "idemo spavat" ona se prva pokupi u spavaću sobu i legne na moj jastuk
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.
kokosh_anel is offline  
Old 25.10.2012., 11:44   #59
ja nedo bog da izgovorim: idemo se šetati!
Ova pošašavi po kući, trči ko blesava
ma sve oni kuže.
Timbalandica is offline  
Old 25.10.2012., 11:57   #60
A ja mislila da samo moja Luna kuži riječ "van". Čim bi je netko u kući izgovorio, onda bi sekunde sjela pred izlazna vrata i ne bi se dala maknuti. Onda smo počeli koristiti sinonime, ako to 'van' nije bilo vezano uz njezin izlazak - izaći, šetnja, dućan, ići u grad..., ali je ubrzo ukapirala sve riječi, tako da smo počeli s gestikulacijom i pogledima ili povlačenjem u ilegalu druge prostorije kako bismo se dogovorili tko kamo giba taj dan.

S njom se puno razgovaralo od kada je došla kao štene u obitelj, a i sada se redovno razgovaramo dok šetamo , tako da mi gotovo svi kažu: 'Samo što ne progovori!'. Bolje ne, svašta bi izlajala na moj račun

Kada joj se netko obraća ona ga pažljivo sluša i krivi glavicu lijevo i desno nastojeći ga razumjeti. Ako joj to ne uspije, okrene se meni s pogledom: 'Što kaže?' Na to me sugovornik obično pita da zašto me gleda. 'Da joj prevedem to što ste joj rekli.' Tada joj ja prevedem na naš metajezik što joj je prolaznik rekao i ona ga nastavi slušati. Pametnica moja mala!
__________________
fermina-daza is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.