Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 08:04   #241
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
ma ne radi se njemu uopće o međi, već sam rekla, muž želi otvoriti obrt i to ga smeta, iako je riječ o tihom obrtu, on si je utuvio u glavu nešto i moš se slikati. među je on i utvrđivao uostalom, jer je prvi vlasnik moje kuće, ali očito nije sredio katastar, nego su se usmeno dogovorili. u katastru je čestica ušrek, a u realnosti su objekti rađeni kao da je parcela pravokutnik i sve je po međi postojano već preko 30g
Ma razumio sam Vas ja, samo kažem da se nekad komplicira radi tako malog iznosa kao što je 15 ili 20 cm. Mi tu imamo registrirane međne točke, gdje jednom kad snimiš među, tu istu koristi svaki drugi geodet. Dakle u večini slučaja smo rješeni tog problema oko 20 cm.

Problem je kod vašeg slučaja što je objekt na međi i to nas po zakonu tjera da kontaktiramo susjede. Osim toga neznam gdje se nalazite, ali kod nas postoje stare skice izmjere (ako je rađena) pa se geodet mora toga držati. Ako to nikako drukčkije ne ide, odite na sud, ali to Vam vjerovatnio neće biti u interesu s obzirom koliko sudu treba

Što se tiče toga gdje ste napisali da je parcela ušrek a ne pravilna, to je skroz normalno. Pogotovo kad se radi o kopija katastarskog plana iz austro-ugarske, a to mi se čini da je tu slučaj. Mi nemožemo jednu krivu liniju na planu tek tako ravno ucrtati , ima tu pravila kojih se moramo držati. Ali opet može biti da nikad ništa nije rađeno.
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 08:50   #242
ma se je jasno, ako zakon o legalizaciji ne bude tražio uređivanje međe, ostati će kako je, a za 5g kad susjedi poumiru neka njihovi nasljednici nas ganjaju
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 10:02   #243
imam pitanje , pa ako ima nekog da mi objasni. napravil sam nadstrešnicu 6x6, na izgrađenom građ. zemljištu , dal ja to moram legalizirat i dal uopće mogu legalizirat samo nadstrešnicu, ili je nemoguće ni jedno ni drugo . unaprijed zahvaljujem.
darkec2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 10:25   #244
Jel nadstrešnica montažna ili je čvrstog karaktera? Ako je montažna nisi dužan prijaviti, u suprotnom moraš.

Po zakonu se sve ispod 10 kvadrata (ne kažem da je tvoja toliko) ne mora legalizirati, ako ne griješim a čini mi se da ne

Zadnje uređivanje drot13 : 26.03.2012. at 11:30. Reason: brisanje citata
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:03   #245
zar nisu izuzeti jednostavni objekti iz trenutnog zakona o legalizaciji?

Zadnje uređivanje drot13 : 27.03.2012. at 22:10. Reason: brisanje citata
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 14:52   #246
Neznam na što misliš? Ja znam da se objekti do 10m2 i montažni objekti ne prijavljuju.

Sve što je stalno/čvrsto i nalazi se na parceli bespravno, treba u legalizaciju, ili rušenje.

Zadnje uređivanje drot13 : 27.03.2012. at 22:10. Reason: brisanje citata
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:33   #247
dakle moj idiot susjed mora legalizirati svoju nadstriješnicu od preko 30m2 koju je sagradio prošle godine (dotad je natkrivala samo balkon, a sad se spustio na zemlju)?

Zadnje uređivanje drot13 : 27.03.2012. at 22:11. Reason: brisanje citata
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:19   #248
a kaj da ti velim polumontažna . ja nju mogu demontirati , drvena je, krov na dvije vode, al je deka betonirana. znači moram ju legalizirati hvala na odgovoru

Zadnje uređivanje drot13 : 27.03.2012. at 22:11. Reason: popravak
darkec2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 20:41   #249
Zna li itko - pozitivna zabilježba se dodijeljuje za cijeli objekt na gruntovnici, a što ako je kat viška?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 13:13   #250
Quote:
darkec2 kaže: Pogledaj post
a kaj da ti velim polumontažna . ja nju mogu demontirati , drvena je, krov na dvije vode, al je deka betonirana. znači moram ju legalizirati hvala na odgovoru
Pa nisam siguran jeli to potrebno. Ploča je betonska kažeš, a jeli ograđeno/zatvoreno ili je samo terasa? Ako je otvorena nisam siguran treba li....ali to opet trebaš projektanta pitati odnosno arhitekta.



Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Zna li itko - pozitivna zabilježba se dodijeljuje za cijeli objekt na gruntovnici, a što ako je kat viška?
Pa ona se za cijeli objekt, odnosno sve što je na parceli upisano ( na gruntovnici). U vašem je interesu da se legalizira, jer jednog dana nećete moći dijeliti kuću kako vi želite, nemožete mjenjati adresu a možda niti prodati! Vidite što Vam je u interesu, jer su sad naknade i ostalo preeeee povoljne da bi se preskočilo išta. Barem je to moje mišljenje.



Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
dakle moj idiot susjed mora legalizirati svoju nadstriješnicu od preko 30m2 koju je sagradio prošle godine (dotad je natkrivala samo balkon, a sad se spustio na zemlju)?
pa ako je betonirano, kao što sam več napisao, onda bi trebao da. Možete sad zvati inspekciju, pa mu vratite za ono što on nije htio potpisati. Mrzim to reći, ali kad on Vas koči, kočite vi njega! Pa će ili rušiti ili će legalizirati. Vaš će potpis onda biti ophodan za njegovu daljnju legalizaciju

Zadnje uređivanje drot13 : 27.03.2012. at 22:12. Reason: spajanje komentara
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 14:53   #251
http://www.mgipu.hr/doc/Propisi/Zako...m_zgradama.pdf
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 21:53   #252
Kuća od cigle, s kamenim temeljima, izgrađena 1952. godine uz uredno izdanu građevinsku dozvolu, i priključak na struju, površine cca. 50 m2, u Zagorju. Potrajala je do 2004. kad sam je srušio ( bez projekta/elaborata o rušenju ) te na istom mjestu izgradio betonski temelj s pločom i na tome podigao montažnu kuću površine 40 m2, uz prijenos priključka struje. Vodovoda nema a kuća se koristi kao vikendica. Novu gradnju nisam prijavio pa me sada zanima kako će zakon o legalizaciji tretirati ovakvu gradnju. Može li stara građevinska vrijediti za novu gradnju?
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:27   #253
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Zna li itko - pozitivna zabilježba se dodijeljuje za cijeli objekt na gruntovnici, a što ako je kat viška?
Upravo u Vladi mjenjaju taj pravilnik, jer je sud sve krivo shvatio. Najvjerovatnije se ukida pozitivna zabilježba.

Pričekajte svi malo pa čemo vidjeti šta će biti.
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 14:05   #254
tvrdoglavi stric mi govori da neće ništa poduzeti za legalizaciju objekta za kojeg ima dozvolu i građeno je na građevinskom zemjištu. Za prizemlje i podrum ima sve papire kao i za komunalne prikljućke i struju. problem je što je podigao kat 110 m kvadratnih i poviše tog krov i još sa strane prizemlja napravio garažu u betonu.sve je građeno 90-tih godina. što može oćekivat ako se ogluši na zakon o legalizaciji. Hvala.

Zadnje uređivanje kanotolki : 05.04.2012. at 14:06. Reason: x
kanotolki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 08:13   #255
Imam isti slučaj doma. Samo što imamo kat više i garažu više .

Pa za očekviati, u slučaju da ne legalizira, je da će dobiti rješenje o rušenju bespravnog.

Znam točno kako ti je, ali probaj ih nagovoriti! Jer će mu to sve zajedno izaći oko možda 15000 kuna, a imat će sve legalno! Ovako nema niš, niti išta može!

Ako ti je ukupan objekt manji od 400 m2 onda ima jako povoljne uvjete.

Zadnje uređivanje drot13 : 06.04.2012. at 18:40. Reason: brisanje citata
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 11:02   #256
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Kuća od cigle, s kamenim temeljima, izgrađena 1952. godine uz uredno izdanu građevinsku dozvolu, i priključak na struju, površine cca. 50 m2, u Zagorju. Potrajala je do 2004. kad sam je srušio ( bez projekta/elaborata o rušenju ) te na istom mjestu izgradio betonski temelj s pločom i na tome podigao montažnu kuću površine 40 m2, uz prijenos priključka struje. Vodovoda nema a kuća se koristi kao vikendica. Novu gradnju nisam prijavio pa me sada zanima kako će zakon o legalizaciji tretirati ovakvu gradnju. Može li stara građevinska vrijediti za novu gradnju?
Isključivo ako su stara i nova identične i odgovaraju građevinskoj dozvoli. Ti ustvari imaš nelegalni objekt.
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 22:03   #257
gruntovna legalizacija

Molio bih savjet oko legalizacije kuce
Da li je potreban gruntovni izvadak za legalizaciju kuce(manje od 400 kvadrata) ili je dosta imati katastarski izvadak i potvrdu o prebivalistu?
Ako netko zna,hvala
trpac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 22:34   #258
ej

poštovani imam jedan problem ovako prosle godine radila sam kuću no bila sam prijavljena na staroj te je ista srušena i izgradena na tome istom mjestu nova no međutim ja sam htjela prijaviti svojeg dečka na tu adresu no kažu da nije moguće jer kuća jos nije ucrtana ali ja sam prijavljena kao na staroj adresi samo te kuće nema dali postoji neka mogućnost ili rupa u zakonu tko se kuži u to kako da prijavim dečka jer trenutno nemam toliko novaca da ucrtam kuću???
ana.kirinec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 12:06   #259
Quote:
trpac kaže: Pogledaj post
Molio bih savjet oko legalizacije kuce
Da li je potreban gruntovni izvadak za legalizaciju kuce(manje od 400 kvadrata) ili je dosta imati katastarski izvadak i potvrdu o prebivalistu?
Ako netko zna,hvala
Malo si nejasno napisao pitanje! Dali ti treba dokumentacija za elaborat legalizacije, odnosno ucrtavanje objekta i ishodovanje rješenje o izvedenom stajnja?

Ako te to zanima, onda trebaš sve izvadke! Prijavne listove, kopije plana, vlasnički list te potvrda o kućnom broju ako je kompletan objekt nelegalan i nema kućni broj.



Quote:
ana.kirinec kaže: Pogledaj post
poštovani imam jedan problem ovako prosle godine radila sam kuću no bila sam prijavljena na staroj te je ista srušena i izgradena na tome istom mjestu nova no međutim ja sam htjela prijaviti svojeg dečka na tu adresu no kažu da nije moguće jer kuća jos nije ucrtana ali ja sam prijavljena kao na staroj adresi samo te kuće nema dali postoji neka mogućnost ili rupa u zakonu tko se kuži u to kako da prijavim dečka jer trenutno nemam toliko novaca da ucrtam kuću???
Za promjeniti prebivalište, kad sam ja zadnji put bio, treba vlasnički list. A po novom zakonu (legalizacije) svaki vlasnički list ima zabilježbu. Dakle ja nisam mogao tada dok ne sredim papire i upis, a mislim da nemožeš niti ti.

Ako netko zna rupe, neka ti javi!

Zadnje uređivanje drot13 : 10.04.2012. at 12:58. Reason: MQ
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:04   #260
Pa ako je nelegalno, onda vjerojatno nije upisano u zemljišne knjige, kako će taj izvadak vaditi?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.