Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2007., 11:35   #81
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
ovo sam preuzela sa [url]
Sredstva protiv gljivica - Osim lijekova, od pomoći mogu biti ekstrakt limunovih sjemenki, češnjak, kaprilna kiselina i berberin, koji se mogu nabaviti u trgovinama zdrave hrane. Ova sredstva se ne resorbiraju u krv, pa se mogu uzimati i za vrijeme trudnoće i dojenja.
Ja mimo trudnoće uzimam čajevac, origano i kadulju. Kuham i čaj od preslice. Sve su to antimikotici. Ali u trudnoći su gljivice nešto što moraš držati pod kontrolom jer znaju skroz podivljati. Pa jogurte, eterična ulja i slične stvari ipak uzmi nakon propisane terapije.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 11:38   #82
Ja oduvijek imam problem sa gljivicama ,pa i sad u trudnoći i uglavnom stalno neš koristim jer se to samo od sebe neće rješit i nebi trebalo štetit bebi jer i tako to sve sa iscjedkom izađe van .Tko je jednom imao gljiviće imat če ih uvijek ,mislim uvijek će se nakon nekog vremena vraćat.Meni recimo ljeti nema gljivica jer se ne nosi puno garderobe ,a garderoba guši spolni organ i rade <se gljivice.Treba se koristit pamučne gaćice i ništa više.Izbjegavat higij.uloške,najlonke sintetučke ,tange,pranje šamponom ,sapunom,ma ima toga
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 12:30   #83
Meni su se javile dok sam vaginalno koristila Utrogestane,pa sam stalno imala vrlo jak iscjedak,zbog kojih se očito poremetila flora.
Ono što je dokica jučer primijetila je vjerojatno ostatak od prije 10-15 ak dana kad su me gljivice poharale.
Sad nemam smetnji,ništa me ne peče,ni svrbi,pa si mislim da bi to moglo proći i samo od sebe,tj. uz pomoć acidofila,češnjaka...
Inače dok sam zimi tamanila češnjak nikada nisam bila bolesna,ali kako sada ipak moram biti blizu ljudi moram birati dane kad ću se usmrditi
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 12:35   #84
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Ja mimo trudnoće uzimam čajevac, origano i kadulju. Kuham i čaj od preslice. Sve su to antimikotici. Ali u trudnoći su gljivice nešto što moraš držati pod kontrolom jer znaju skroz podivljati. Pa jogurte, eterična ulja i slične stvari ipak uzmi nakon propisane terapije.
ja sam čula da se kadulja ne smije piti u trudnoći - jesi mislila na pranje kaduljom?
kako koristiš čajevac?
baš me interesira,jer ja sam za jogurt i češnjak!

super mi je ovaj forum - saznam više nego iz enciklopedije!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 12:43   #85
To sam koristila dok nisam bila trudna. Nekoliko kapi ulja s malo vode, navlažiš gazicu i napraviš uložak ili tampon. Super je. U trudnoći ne. Ne koristim ništa osim jogurta Acidosalusa. Puno mi je ukusniji od Acidoversusa i BIfidoversusa.

Kadulju i preslicu samo za pranje i to mlake. Stavi ih se odstajati u mlakoj vodi.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 12:55   #86
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
To sam koristila dok nisam bila trudna. Nekoliko kapi ulja s malo vode, navlažiš gazicu i napraviš uložak ili tampon. Super je. U trudnoći ne. Ne koristim ništa osim jogurta Acidosalusa. Puno mi je ukusniji od Acidoversusa i BIfidoversusa.

Kadulju i preslicu samo za pranje i to mlake. Stavi ih se odstajati u mlakoj vodi.
koja je razlika?
ja pijem acidofil,ali jučer sam naletila na podatak da je puno učinkovitiji jogurt s bifidus bakterijama jer one uspiju proći cijeli probavni sustav,za razliku od acidofila koji samo dođe do tankog crijeva - sad sam kupila Aktiviju,pa ću vidjeti

koje ti kupuješ?
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 13:07   #87
Acidosalus je na kravljem mlijeku, a acidoversus na sojinom.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 13:20   #88
i jel učinkovito
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:15   #89
cure, jel netko probao one nekakve lacidofilus (motala mi se reklama po torbi neko vrijeme, nisam bas ni vidjela dobro) vaginalete, koje kao samo "zakiseljuju" ph u vagini i tako pomazu ocuvanju flore?

jel se to smije u trudnoci? vidjela sam samo tu reklamu pa bi mozda probala ako je netko imao pozitivna iskustva
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 11:36   #90
MOže. Moj mi ih je ginekolog čak i preporučio. SAmo obavezno nabavi dnevne uloške jer se vaginalete pretaraju u vodu. Poplava, doslovno.

Acidosalus mi je super. Njime sam sanirala i probleme s probavom, ai uzimam ga zajedno s antibioticima, jer uvijek dobijem gljivice.. Neće ništa otići preko noći, ali barem nemam kraste kakve sam znala dobiti ranije.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 12:51   #91
dnevni ulošci stvaraju gljivice nisam ni ja znala dok mi dva ginek.to nisu rekla jer koža ne diše.To kažem za one koje su podložne gljivicama i meni je stavrno tako kad ih koristim pojave se nakon par dana nošenja uložaka.
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 13:12   #92
ja prije trudnoće nikad nisam imala ginekoloških problema, ali sad nedavno sam dobila iscjedak i ginekolog mi je propisao 2vrste vaginaleta, znam da su canesten(3kom) jedne a naziva drugih se nisam mogla sjetit, nisam ni pomišljala je ne poslušat. Na zadnjem pregledu mi je rekla da je sve super prošlo, tako da ako ti je ginekolog propisao nemoj se zezati valjda znaju svoj posao,a taj problem je učestal kod trudnica, i moja frendica je isto morala koristiti vaginalete.
Za dnevne uloške sam i ja čula da s njima koža ne diše ali ja ih se ne mogu odreći. lijep pozdrav i da se što prije izliječiš
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 13:49   #93
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
MOže. Moj mi ih je ginekolog čak i preporučio. SAmo obavezno nabavi dnevne uloške jer se vaginalete pretaraju u vodu. Poplava, doslovno.

Acidosalus mi je super. Njime sam sanirala i probleme s probavom, ai uzimam ga zajedno s antibioticima, jer uvijek dobijem gljivice.. Neće ništa otići preko noći, ali barem nemam kraste kakve sam znala dobiti ranije.


hvala flekice!!!! pokusat cu si malo ojacati floru s tim sad prije poroda...

A taj acidosalus koji spominjes... to je neki kao jogurt ili? gdje to kupis? ima u obicnom ducanu ili?
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 18:38   #94
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post


hvala flekice!!!! pokusat cu si malo ojacati floru s tim sad prije poroda...

A taj acidosalus koji spominjes... to je neki kao jogurt ili? gdje to kupis? ima u obicnom ducanu ili?
To je jogurt od litre. Kupuje se u apotekama. Možda je bolje da ga potražiš u biljnim.Čuvaš ga isto kao i druge jogurte - u frižideru. Meni je bolji kad ga razvodnim s vodom. Bakterije u njemu su isto kao u acidofilu, samo je potencija bakterija puno veće, mislim deset na 11.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 18:40   #95
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
dnevni ulošci stvaraju gljivice nisam ni ja znala dok mi dva ginek.to nisu rekla jer koža ne diše.To kažem za one koje su podložne gljivicama i meni je stavrno tako kad ih koristim pojave se nakon par dana nošenja uložaka.
ne samo gljivice. Ginekolozi kažu da su povezani i sa rakom grlića maternice. Kancerogeni su. Ne koristim ih uopće. Ali su nužni ako koristiš vaginalete. Jer ostaneš sav mokar. Iz tebe jednostavno - curi.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 19:31   #96
a curi znam ,ali čim iscuri ja maknem,trenutno zbog gljivica i iscjedka mjenjam doljnji veš par puta dnevno
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 19:35   #97
to radim i inače, ali kad koristim ove vaginalete budem mokra kao da sam se pomokrila. Naročito ujutro kad se dignem tek. Poslije donje rublje mijenjam i ja.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 06:15   #98
... ja sam isto imala jak svrab i peckanje, i odem ginekologu. Ona mi je dala neke tabletice protiv gljivica, da koristim 4 dana, i uzela uzorak iscjedka na provjeru. Medjutim, ovdje gdje ja zivim, rezultati stizu tek poslije 5 dana

Mi smo 2 dana poslije trebali otputovati na odmor, i to na ostrvo gdje nema apoteke, znaci samo hotel, i ona je rekla da ce te tablete sigurno pomoci, i da ce mi rezultate poslati e-mailom ...i ja sam pocela koristiti te tablete, koje su mi polako pomagale, ali jos nije bilo proslo u potpunosti,i mislila sam da ce bit ok tek kad popijem sve.
I kad sam ih sve popila, jos nije proslo !!!! I onda su stigli rezultati mailom, i diagnoza candida albicans....

A ja nemam apoteke tamo, nit bilo sta sa sobom sto bi mi moglo pomoci....

I kad sam prvi put usla u more, tako jako je grizlo i svrbilo, ali vec malo kasnije je krenulo na bolje...I poslije 2 dana sam se skroz izborila sa candidom, tj morska voda mi je pomogla....

Evo malo poduzi post, ali izvinite....
Markova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:57   #99
Sa gljivicama imam problema od kako sam se prvi put upustila u seksualne odnose s tim da je u trudnoći stanje još i gore.U toku cijele prve trudnoće sam koristila razne vaginalete-ne znam ih više ni nabrojati a u ovoj mi je više raznih ginekologa preporučilo redovno korištenje Nistatin vaginalete na kojima i piše da se mogu koristiti u trudnoći.One mi malo smanje svrab i iscjedak ali nikad do kraja.Na žalost ne podnosim mliječne proizvode i ne mogu piti te jogurte,pa ako koja zna za neki čaj koji se smije koristiti u trudnoći bila bih puno zahvalna.
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 14:25   #100
Quote:
psyhomama kaže: Pogledaj post
Sa gljivicama imam problema od kako sam se prvi put upustila u seksualne odnose s tim da je u trudnoći stanje još i gore.U toku cijele prve trudnoće sam koristila razne vaginalete-ne znam ih više ni nabrojati a u ovoj mi je više raznih ginekologa preporučilo redovno korištenje Nistatin vaginalete na kojima i piše da se mogu koristiti u trudnoći.One mi malo smanje svrab i iscjedak ali nikad do kraja.Na žalost ne podnosim mliječne proizvode i ne mogu piti te jogurte,pa ako koja zna za neki čaj koji se smije koristiti u trudnoći bila bih puno zahvalna.
acido i bifidoversus su na bazi sojinog mlijeka.
U biljnim ljekarnama znaju imat kapsule koje jačaju floru. Ne sijećam se imena, znam samo da su njemačke proizvodnje.
A kad djeca imaju salmonelu ili crijevne viroze dobivaju malene bočice sa dobrim bakterijama- prolife.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.