Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2020., 04:47   #1
Question Iscjedak iz nosa

Ispovijest

Želim podijeliti svoje iskustvo sa vama.
Možda nije mjesto, falila sam temu ali komunicirali smo pa...
Molim vas pročitajte što čovjek sam sebi može napraviti, nadam se da možda za neke bude bilo poučno, da uče na tuđim greškama.

Pocetak mojih muka - siječanj 2020

Lagano slivanje iz sinusa, povremeno bolno pulsiranje sinusa al def. nije ona teška upala. Ne volim gutati slinu ako bas ne moram jer kad se sliva iz sinusa niz ždrijelo može se negativnim tlakom preduhitriti i izbaciti kroz usta što odlučih i napraviti. Uzela maramicu i nehotice pogledala sadržaj- unutra...

ŽUTI SEKRET sa SIVIM i CRNIM gumenkastim komadima!!!!!!!!

Šok... Promatram ja to, ništa mi nije jasno. To sivo je boje cementa, crno je skoro kao ugljen, tekstura kao da je gumenkasta, grudice ili trakice, sve povezano u klasičnom sekretu iz sinusa.
Pitam dragog, nikad čuo, pitam 5-6 bližnjih, šokirani, nemaju pojma, ne žele razg o tome. (tj pokazujem sliku jer sam slikala)

Ma kontam ja, hipohondar sam i neću dramit, bice sam neke mucice sa deke udahnula dok sam spavala, pregledala sam deku, uočila sam par sivih mucica al kao, ne podudara mi se tekstura al samu sebe uvjeravam da nije uzbuna.

Sljedeće dane barem 5 puta dnevno ponovo takav sekret, pa šta je sad, ne udišem prašinu na kile.
Ajmo, najveće zlo- GOOGLE- googlaj: sivi, crni sekret-
rezulatat uvijek——->gljivična infekcija sinusa.

Zovem Dr opće prakse. Kažem simptome, kažem boju sekreta, slozi se i ona da je to jedino simptom gljivične infekcije sinusa.
Napravim kks, dks, crp- nalaz uredan
Napravim bris grla, nosa na bakterije i kvasce i čekam nalaz 3-4 dana.

HIPOHONDAR FAZA

U međuvremenu dok čekam nalaz proučavam bolest za koju sam sigurna da je imam jer jedino to je moguće i naći na internetu. Imunokompromitirani bolesnici najčešće obolijevaju od gljiv.inf.sinusa i to dijabetes (ajde nekako), HIV i AIDS!!!!! Od gljivične infekcije kao takve- akutne, se umire.
Hiperventiliram, jasno mi je da mi je krvna slika dobra ali, kako ja mogu imati crni sekret, gljivičnu i infekciju.. ništa mi nije jasno. Pa ja se ne ponašam promiskuitetno, ne tetoviran se... Razvila sam napadaje panike, razne simptome nemira u nogama koje sam tada samoprozvala: zujanje u nogama.
Googlam zujanje u nogama- izbaci mi- simptom HIV-a. (To zujanje u nogama je ono sto sad zovem vibracije u nogama, vjerovatno sam to razvila od ovog šoka)
Umirem u sebi. Ne spavam noćima, počinjem koristiti normabel, pa bromazepam.
Umišljam da imam HIV i da sam zato dobila gljivičnu infekciju sinusa. Čekam nalaz brisa nosa i grla na gljivice, maloprije opet na Googleu citam da gljivice u ustima najčešće imaju ljudi koji imaju HIV. Gotovo. Ja sam se spržila. Gledam bližnjima jezike, ljudi me gledaju u čudu, ne smin in reć zašto mi trebaju pokazat jezik. U glavi im jezik uspoređujem sa svojim, ko ima vise naslaga koje slike na gljivice, pa gledam jel moguće da imam gljivice i naravno da u mojoj glavi je.

Stigao mi nalaz brisa grla, nosa: bakterije negativne, kvasci nisu u porastu!!!!!!

Al mene još drži šok... Šta mi je onda??? Zovem DR, šalje me na pregled u otorinolaringologa-koji isto spominje gljivice..!!! Opsesija mi se opet vratila. Opet umirem. Pokažem otorinolaringu sliku sekreta, on vise ni ne sumnja da su gljivice, siguran je, šalje me na magnetsku da ustavnošću gdje su i u kakvom obliku jer klasičnim pregledom ne vidi (rinoskopija).
Odlučila sam se testirati na HIV jer vise nisam mogla nastaviti život. Tamo sam umrla od srama, u toj ustanovi gdje sam se analizirala. Dok čekam rezultat testa koji će mi biti poslan mailom hitam ka drugoj ustanovi jer poslana sam na magnetsku sinusa koju sam i napravila. Stigao mi je rezultat HIV-a kojeg sam umislila da ga imam jer od prvog dana mi je krvna slika odlična a nikakve rizične odnose ne prakticiram niti se izlažem na ikakav način tom virusu. Nalaz je naravno HIV NEGATIVAN ali ja sam još pod šokom i još nemogu vjerovati.
Došao mi je nalaz magnetske, 3 mišljenja, sve je ok, nema ništa.
A meni crno i sivo i dalje ide iz nosa.

Od stresa vise ne funkcioniram, razvijam bar 10 simptoma, paniku, trešenje, dijareja, blaga vrućica, da nisam uzela bromazepam ne znam šta bi bilo sa mnom. Padne mi na pamet, ma čekaj, nije mi ništa, odakle crnilo, jel moguće da je to od šminke???
Ma glupa ideja.. kažem dragom, on uvjeren da je to.
Smislila sam pokus. Kupila sam plavu šminku: maskaru, tuš i olovku (žali boze para, izgledam ko papiga s tim) i čekala sekret sutradan da vidim hoće izaći šta.
Izašao je sekret žute boje s komadićima plave boje ,identične teksture kao onaj prije sekret dok sam koristila crnu šminku. Nisam znala dal da se smijem i budem sretna ili da zamolim nekog da mi opali par šamara jer sam sve ovo sebi napravila..






Ja sam svoje tijelo sa svime ovime jako uznemirila, simptomi šoka mi još nisu prošli, sva treperim unutra, imam te čudne senzacije i vibracije u nogama, nadam se da se ovo neće nikome dogoditi.
Nadam se da ako neka zena u vašoj blizini(ili muškarac koji se sminka) bude imala taman sekret, da ćete je osvjestiti da postoji i ova čudna mogućnost, da sminka prolazi kroz kanal iz oka u sinuse.

Ja sam u crnim mislima bila od početka, najcrnji scenarij je u mojoj glavi bila jedina opcija, zato sam sad ovo napravila sama sebi.
Mislim da mi je ovo sve pokvarilo krvnu sliku, čekam nalaz za autoimune bolesti, nadam se da mi nije ništa. Ovaj put neću paničariti.
Eto, to vam je moje iskustvo, moja ispovijest
Snowqueeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2020., 07:56   #2
Dobro je snowqueeny, to je tipična kronična anksioznost, psihosomatoformni poremečaj. Možda da odeš psihijtru da se ne patiš, iako možda će ti i bit gore, psihifarmacija je zajebana stvar dok ti ne pogodi.

Ja imam te senzacije u stopalima isto, vidljive fascikulacije, mravinjanje, zujanje. Neutješno je jer imam već 16godina to. Ništa nije uspjelo zaustavit. Nit antidepresivi ssri, nit dopamin, nit cbd. Dg benigni fascikulacijski sindrom, čisto da nešta se napiše.
Glavna dg psihosomatoformni poremečaj.

Ja recimo nisam nikad na hiv, hepatitis sumnjao, a stetoviran, mene samo mučio ms, lyme, periferna neuropatija, neuropatija tankih vlakana.

Hipohondrija kada jednaput udari ozbiljno uzdrma organizam i kemiju u mozgu, evo ja nakon 3g. još hodočastim po poliklinikama. Sada kontrolni magnet mozga s kontrastom, pa još nisam radio jedino mri torakalne, pa zašto ne bih, pa opet imunologija, možda je reuma faktor odjednom na 100, ana positive itd... U imunomedu mi ne bi bio dosta kredit.
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2020., 13:50   #3
Quote:
Snowqueeny kaže: Pogledaj post
Ispovijest
Jesi možda radila gornje zube, implanti i to?
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2020., 14:40   #4
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Jesi možda radila gornje zube, implanti i to?
Da, radila sam gornje zube ljuskice. Dakle brušenje zuba, pa postavljanje ljuska na njih. Zašto? Čak sam i vadila jedan zub.

Ali to sam sve radila prije vise od par mj (a def. više od pola godine) tako da mi to ne mijenja reluzltat HIV testa, a niti ja uopće imam simptome ikakve toga. To sam samo dijelom umislila radi onog crnog šta mi je išlo iz nosa a to je definitivno na kraju bila sminka. Ako na to mislis i ako zbog toga pitaš ili je posrijedi nešto drugo?

Zadnje uređivanje Snowqueeny : 15.03.2020. at 14:49. Reason: Dopuna teksta
Snowqueeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2020., 14:46   #5
Quote:
WarKO kaže: Pogledaj post
Dobro je snowqueeny, to je tipična kronična anksioznost, psihosomatoformni poremečaj. Možda da odeš psihijtru da se ne patiš, iako možda će ti i bit gore, psihifarmacija je zajebana stvar dok ti ne pogodi.

Ja imam te senzacije u stopalima isto, vidljive fascikulacije, mravinjanje, zujanje. Neutješno je jer imam već 16godina to. Ništa nije uspjelo zaustavit. Nit antidepresivi ssri, nit dopamin, nit cbd. Dg benigni fascikulacijski sindrom, čisto da nešta se napiše.
Glavna dg psihosomatoformni poremečaj.

Ja recimo nisam nikad na hiv, hepatitis sumnjao, a stetoviran, mene samo mučio ms, lyme, periferna neuropatija, neuropatija tankih vlakana.

Hipohondrija kada jednaput udari ozbiljno uzdrma organizam i kemiju u mozgu, evo ja nakon 3g. još hodočastim po poliklinikama. Sada kontrolni magnet mozga s kontrastom, pa još nisam radio jedino mri torakalne, pa zašto ne bih, pa opet imunologija, možda je reuma faktor odjednom na 100, ana positive itd... U imunomedu mi ne bi bio dosta kredit.


I feel ya
Snowqueeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2020., 15:24   #6
Quote:
Snowqueeny kaže: Pogledaj post
Da, radila sam gornje zube ljuskice. Dakle brušenje zuba, pa postavljanje ljuska na njih. Zašto? Čak sam i vadila jedan zub.

Ali to sam sve radila prije vise od par mj (a def. više od pola godine) tako da mi to ne mijenja reluzltat HIV testa, a niti ja uopće imam simptome ikakve toga. To sam samo dijelom umislila radi onog crnog šta mi je išlo iz nosa a to je definitivno na kraju bila sminka. Ako na to mislis i ako zbog toga pitaš ili je posrijedi nešto drugo?
Zna se desiti da korijen zuba probije kost u sinuse na licu pa se sve upali prvom prilikom kad ti padne imunitet, zato pitam, a za implante koriste stvari svakakvih boja... može se desiti i da nastane otvor u sinusu zbog vađenja zuba... samo razmišljam na glas možda nađeš neki trag da smiriš situaciju.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2020., 17:24   #7
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Zna se desiti da korijen zuba probije kost u sinuse na licu pa se sve upali prvom prilikom kad ti padne imunitet, zato pitam, a za implante koriste stvari svakakvih boja... može se desiti i da nastane otvor u sinusu zbog vađenja zuba... samo razmišljam na glas možda nađeš neki trag da smiriš situaciju.
Hvala puno. Zub koji sam vadila je u donjoj vilici.
Radila sam ljudskice na gornjim zubima jer su mi se uništili i posivili od cigareta. Ne znam koliko se stavljanjem ljuskica mogao ostetiti sinus. Stvarno nisam upoznata s tim. Al otkad sam radila te ljuskice stalno me bole zubi, upale mi se živci valjda. Pitam se može li to imati veze s mojim živčanim sustavom i ovim čudnim vibracijama koje osjecam
Snowqueeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2023., 10:58   #8
Pomagaj draga

Bok, meni se isto desava! Hipohondrija krenula u najvecem toku! Da li si ostal ana tome da je od sminke ili je iskrslo nesto vise od toga? Ja se plasim neke autoimune bolesti, pozdrav veliki .....
Mirjana555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.