Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2006., 22:35   #81
Talking

Quote:
dane18 kaže:
ne shvacam kakve ima veze na kojem mediju je film, bezveze
Točno! Meni je važan samo film.
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:50   #82
naravno da se divx ne racuna.svaki moze snimit na hiljade a i kvalitet je katastrofa.

ja imam oko 200 dvd-a
originalnih
scarface23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 23:18   #83
ja imam miljun filmova al nijednog zastvarno...kolekcioniranje plasticnih leseva...ne volim leseve...bojim se da ce me ugusiti sve te naslage kutija, plastike i prasine koje bi samo odumirale uslijed moje nebrige...popisam se na gomilanje trofeja...neka ih gomilaju videoteke nek se guse u brdima otpada za tih pisljivih 10 kuna...kopirajte filmove, poklonite ih nekome...neka zive !!! ili ih zapalite...sve je bolje nego da umiru na policama ...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 00:27   #84
Jednom sam krenija snimat ciklus James Bondova, snimija sam 3 filma...Toliko o kolekcijama..
scroller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 00:55   #85
DVD-a oko 250 i raste
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 02:07   #86
ja imam oko 450 dvd-a originala. ukljucujuci i Stalkera VHS-ove sam sve podavala. dvx me ne zanimaju kao ni dvd kopije.

zasto ih skupljam? valjda iz istog razloga sto sam kao dijete skupljala salvete i markice. markice i dalje cuvam
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 02:41   #87
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
450 dvd-a originala
IMPRESIVNO.


Zašto navodimo brojke... a ne sadržaj?
Puno bi zanimljivije bilo vidjeti što sačinjava kolekciju, koji naslovi.
Npr. tih 450 DVD-ova... tu mora biti svašta zanimljivog...
-M- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 02:45   #88
Quote:
-M- kaže:
IMPRESIVNO.


Zašto navodimo brojke... a ne sadržaj?
Puno bi zanimljivije bilo vidjeti što sačinjava kolekciju, koji naslovi.
Npr. tih 450 DVD-ova... tu mora biti svašta zanimljivog...
pa pitanje je bilo "kolika vam je kucna filmska kolekcija?", a ne nabrojite filmove.

a imam vecinu filmova koje neces naci u uobicajenoj videoteci...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 02:47   #89
Oh-oh-oh... i ja isto. Možda imamo iste DVD-ove.
-M- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 04:38   #90
Quote:
Rajka kaže:
Jer, sto ce meni, na primjer, Stalker od Tarkovskog u kucnoj kolekciji? Evo, bas imam jedan, poklon od prijatelja. Mislim, sto cu ja s tim? Pustati gostima kad dodju da se skupa opustimo? Koliko puta se uopce moze gledati taj film?

Moderatoru, banaj ovu!

O broju filmova u kolekciji radije ne bih. Nisu sve originali. Uglavnom velik broj.

Vidim da neki ne broje DivX-e, a o kvaliteti hrvatskih DVD-a u usporedbi s DivX je već bilo riječi na ovom ovom forumu. I ilustrirano je. DivX postaju ravnopravni DVD-ima, pogotovo kad DVD-a nema.

Ono što ja prvenstveno skupljam su filmovi koji se ne mogu naći u videotekama, a rijetko ili nikad dolaze na TV. Što starije to dragocjenije, jer je do novih filmova ipak mnogo lakše doći. Imam prilično temeljite opuse redatelja koje volim. Recimo Wilder, Tarkovski, Antonioni, Polanski, Huston, Lean, Ford, Losey, Bunuel, Truffaut, Goddard, Rohmer, Bergman... U svakom slučaju selekcija je temelj kolekcije. Slabe filmove treba bacati (poklanjati) da ne zagađuju zbirku. Uz dobru selekciju kalkuliram da je pristojna cifra kojoj je plemenito težiti - 5.000. Računam da toliko ima kvalitetnih, zanimljivih i važnih filmova. Žao mi je da nemam više hrvatskih i jugoslavenskih filmova.

Da, ne brine vas što ima nečeg nekrofilskog u skupljanju? Ne smanjuje vam "imati" i "posjedovati" neponovljivost doživljaja filma...

Neki kažu da su kolekcionari sretni ljudi...
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 09:05   #91
240 dvd-a, 450 divx-a..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:19   #92
...meni su velike filmske kolekcije uvijek bile nesto poput kucnih knjiznica: verzija skrinjice s blagom, koju treba svako malo otvoriti i sigurno ce se naci nesto vrijedno, uzbudljivo, breathtaking.... ono, bash da se pozelis zavuci u sobu i traziti, traziti...naravno, kao i u maloj knjiznici, gdje redovito postoji onaj klasicni kozni naslonjac i stolic u kutu, koji podsjecaju da knjige ne treba gledati dok skupljaju prasinu, vec svako malo skinuti s police, prelistati, procitati, tako i u kolekciji filmova mora postojati neki "poziv" na gledanje filmova na policama, jer dobro kaze milk, nema smisla da skupljamo leseve, kad mozemo uzivati u "zivim" uratcima...
...nazalost, sama nemam takvu PREdivnu kolekciju... nista tako lijepo sto bih mogla ostaviti u nasljedje eventualnim potomcima...zasto? vise je razloga...ali zato nastojim barem gledati ovo sto imam, ali i svako malo proslijediti nesto drugima (ponekad mi se cini da sam i malo preentuzijasicna u tom nastojanju )...

...a potomci? njima cu ostaviti nesto drugo...trenutno radim na zapocinjanju kolekcije, ovaj, nogometnih dresova
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:59   #93
Quote:
Anderlon kaže:
Što starije to dragocjenije, jer je do novih filmova ipak mnogo lakše doći. Imam prilično temeljite opuse redatelja koje volim. Recimo Wilder, Tarkovski, Antonioni, Polanski, Huston, Lean, Ford, Losey, Bunuel, Truffaut, Goddard, Rohmer, Bergman... U svakom slučaju selekcija je temelj kolekcije. Slabe filmove treba bacati (poklanjati) da ne zagađuju zbirku.
kao da si prekopirao dio moje kolekcije
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 13:06   #94
Quote:
xavierkat kaže:
...meni su velike filmske kolekcije uvijek bile nesto poput kucnih knjiznica: verzija skrinjice s blagom, koju treba svako malo otvoriti i sigurno ce se naci nesto vrijedno, uzbudljivo, breathtaking.... ono, bash da se pozelis zavuci u sobu i traziti, traziti...naravno, kao i u maloj knjiznici, gdje redovito postoji onaj klasicni kozni naslonjac i stolic u kutu, koji podsjecaju da knjige ne treba gledati dok skupljaju prasinu, vec svako malo skinuti s police, prelistati, procitati, tako i u kolekciji filmova mora postojati neki "poziv" na gledanje filmova na policama, jer dobro kaze milk, nema smisla da skupljamo leseve, kad mozemo uzivati u "zivim" uratcima...
moji su svi izvadjeni iz kutija (koje su spremljene zasebno) i stavljeni u album za dvd-eve. i onda onak mazohisticki znam ponekad samo listati te albume i diviti se vlastitoj kolekciji

isto sam kao dijete radila s markicama i salvetama

a najvise ih volim pokazivati gostima i vaditi im mast
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 13:08   #95
Anderlon :thumbs up:

dodao bih još Kubricka, Fellinija, Chaplina, Wellesa, Allena, Hitchcocka, Clouzota, Langa, Kurosawu, Capru... =)
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
c0rle0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 13:18   #96
@PaleBlueEyes
...joooooj, ne mi to raditi

@svi skupa
...jedno pitanje...
...citam postiche o kolekcijama, i primjetih kako se stalno javlja ta podjela na "stare velikane" i "nove" redatelje, koji kao da manje zasluzuju mjesto u kolekcijama...e sad, meni ni na kraj pameti ne bi bilo osporavati velicinu jednog Truffauta, Langa ili nedajboze Bergmana, ali ipak, uvijek mi se to "strogo odvajanje" cini nekako diskriminacijski spram mladjih generacija redatelja...pa me zanima: zasto mislite da je kolekcija "klasika" bolja od one "novih"? zasto shvacanje da su proslavljeni redatelji proslosti bolji i vrijedniji od onih sadasnjosti? ima li to veze s onim da ce vrijeme pokazati sto je prava kvaliteta, da za sve treba neki vremenski odmak, ili s necim drugim? ili danas uopce vise nema takvih "velikih" redatelja kao nekad? moze li ih uopce, u vremenu kada svatko moze snimiti film (prakticki i u kucnoj radinosti) i biti, i kako bismo ih znali prepoznati? je li film danas, po vasem misljenju, manje umjetnost nego je nekad bio?

...nista ne zelim implicirati, stvarno me zanima

EDIT: a na tragu tog razmisljanja, sjetio me katatonicni jucer na ovaj, doduse malo stariji, ali dobar "salonski" clanak, koji nije direktnos ovim vezan, ali ima neke veze s dozivljajem "starih" i "novih" filmova medju mladjim generacijama danas...pa ak nekog zanima...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 16:03   #97
Quote:
xavierkat kaže:
ili danas uopce vise nema takvih "velikih" redatelja kao nekad?
Spike Lee, Roberto Benigni i Kevin Smith.


Ne pada mi napamet više ni jedan od novijih generacija koji je vrijedan spomena.


PaleBlueEyes - je li to Klaus Kinski na tvom blogu, ispod naslova "Kradljivac pogleda"?


A da netko pokene temu: "DVD-ovi koje imamo" (+ "DVD-ovi koje tražimo")?
-M- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 17:10   #98
Xaviercat, pa imam ja u svojoj kolekciji i novije redatelje poput Egoyana i Hanekea i jako puno Japanaca, Korejaca i Iranaca... i naravno citav opus Woodija Allena ...a imam i kultnog trasha poput Russ Meyera i dosta horroraca...

M, da. to je Klaus
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 17:18   #99
@PaleBlueEyes
...ma za tebe nisam ni sumnjala (sjecam se nekih starijih posticha...) ali su me ova gospoda natjerala da se zamislim...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 17:41   #100
U biti ne volim skupljat filmove, nije to kao glazbeni album da ga mozes slusat koliko oces, film pogledam jedan, dva put i onda mi ga dosta... Cemu uopce kolekcije? Mozda da se pohvalis frendovima kako imas hrpu filmova, posudis im nesto.
scroller is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.