Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2009., 15:11   #1
Opel Astra II 1.4 16v 2004 - problem sa paljenjem

Zanima me da li netko ima takav ili sličan problem i čemu je caka,naime problem je nastao koliko sam ja primjetio nakon čišćenja injektora ultrazvukom prije godinu dana,tada je imao nekih 60000km,i evo što se događa,kada je motor topao,nakon nekih 20-30min.kad ga pokušavate opet upaliti predugo vergla i ponekad jedva primi ako mu ne dodate malo gasa,to se ne događa kad je motor hladan tada najnormalnije pali,u ovlaštenom servisu(PSC) mu ne mogu pronaći kvar,ili nemaju volje ili nemaju dovoljno znanja da se pozabave s tim,što da radim?
mmarc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 15:16   #2
Quote:
mmarc2 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li netko ima takav ili sličan problem i čemu je caka,naime problem je nastao koliko sam ja primjetio nakon čišćenja injektora ultrazvukom prije godinu dana,tada je imao nekih 60000km,i evo što se događa,kada je motor topao,nakon nekih 20-30min.kad ga pokušavate opet upaliti predugo vergla i ponekad jedva primi ako mu ne dodate malo gasa,to se ne događa kad je motor hladan tada najnormalnije pali,u ovlaštenom servisu(PSC) mu ne mogu pronaći kvar,ili nemaju volje ili nemaju dovoljno znanja da se pozabave s tim,što da radim?
Pogledati ako je da li je motorić ler gasa očišćen, jer ako se on zaprlja, onda na toplo teže pali...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 15:34   #3
Istina - više liči na IS ventil nego na injektore. Eventualno regulator tlaka goriva.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 19:38   #4
ista situacija... nema tu popravka, inače ti injektori se smiju čistiti samo kemijski, a ne s ultrazvukom jer se oštete. znam iz iskustva, i to ne samo jedan primjer!!

čekaj zimu, onda nemaš brige sa paljenjem.

s vremenom bude čak i malo bolje dok se ponovno injektori malo zaštopaju, jer te naslage prekrivaju oštećenja koja ti je "stručan" majstor napravio sa ultrazvukom!!! :-)
Killer00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:11   #5
Čak sam primjetio(možda zvuči glupo)kad auto duže vrijeme stoji na suncu sad po ljeti na višim temperaturama također zna bit problema sa paljenjem,već sam previše novca dao za to a ništa nisam riješio,a ništa,izgleda da ću morat počet točit opet na Ininim benzinskim postajama da se injektori opet malo zaštopaju he he!
mmarc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:17   #6
zašto se injektori ne smiju ćistiti ultrazvukom ?? toći ti na omv-u ako želiš da ti se zaćepe injektori......
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:19   #7
zna bit na tom opelu da rikne senzor temperature, pa pokazuje npr. temperaturu 50 stupnjeva, a vani 20, to se dasilo na dvije opel corse, i na opel fornteri.... isto je teže palila, spoji auto na tester, pa vidi jel rade svi senzori.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 22:42   #8
napisal sam da se smiju čistiti samo kemijski ( motor vac), a ne ultrazvučno jer se na taj način oštete jer su osjetljivi. objasnil mi moj mehaničar da se pojave neke ogrebotine u njima i da više ne daje istu količinu goriva. zato nemaš problema dok je auto jako mrzli i dok duže stoji jer mu automatski čok povečava dovod goriva.

pomiri se s tim da je tak i vozi dalje, tak sam i ja, nemre se niš dogoditi samo kaj zna biti iritantno.
Killer00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 22:55   #9
Ma kakve su to nebuloze...

Ultrazvuk ne oštećuje injektore, pa čak i da ih oštećuje, znači da bi se injektorima povećala prohodnost. Koliko? 50% da ne mogu upaliti?

PA toliko im se nebi povećala ni u 5 000 000 km exploatacije...

Ako se i poveća 0.005% to nije osjetno da bi motor trpio...

Osim toga, nedihtanje injektora rezultira presaugivanjem motora a to se lako detektira...

Nema to veze s čišćenjem injektora!!!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 23:03   #10
možda negdje vuče falš zrak, vjerojatno mu najviše treba pošten majstor, a najmanje ovlašten servis
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 23:06   #11
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Ma kakve su to nebuloze...

Ultrazvuk ne oštećuje injektore, pa čak i da ih oštećuje, znači da bi se injektorima povećala prohodnost. Koliko? 50% da ne mogu upaliti?

PA toliko im se nebi povećala ni u 5 000 000 km exploatacije...

Ako se i poveća 0.005% to nije osjetno da bi motor trpio...

Osim toga, nedihtanje injektora rezultira presaugivanjem motora a to se lako detektira...

Nema to veze s čišćenjem injektora!!!
ajde majstore ak si tak siguran složi moj auto da pali kak treba i platim kolko god treba!!!
nisam prvi koji s tim ima problema baš zbog toga čiščenja, tak da mislim da je problem ipak tu.
nisam mislil da ima se poveča prohodnost nego da su oštečeni, a ak su oštečeni znači da ne rade kak treba!!!
Killer00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 23:15   #12
Quote:
Killer00 kaže: Pogledaj post
ajde majstore ak si tak siguran složi moj auto da pali kak treba i platim kolko god treba!!!
nisam prvi koji s tim ima problema baš zbog toga čiščenja, tak da mislim da je problem ipak tu.
nisam mislil da ima se poveča prohodnost nego da su oštečeni, a ak su oštečeni znači da ne rade kak treba!!!
ak misliš da su oni odnesi ih na ispitivanje
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 23:19   #13
Quote:
Killer00 kaže: Pogledaj post
ajde majstore ak si tak siguran složi moj auto da pali kak treba i platim kolko god treba!!!
nisam prvi koji s tim ima problema baš zbog toga čiščenja, tak da mislim da je problem ipak tu.
nisam mislil da ima se poveča prohodnost nego da su oštečeni, a ak su oštečeni znači da ne rade kak treba!!!
Ok, ak ne rade kak treba, to znači da ne rade kak treba UVIJEK a ne samo prilikom vrućeg starta...

Inače, za info, prilikom vrućeg starta injektori moraju ubacivati VIŠE benzina nego prilikom vrućeg ler gasa...

Znači, da je u njima feler, vrući ler gas bi bio isto tako problematičan.
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 23:33   #14
Najzanimljivije je što to nitko nezna riješit,ja sam prošao 3 servisa,zadnji je bio toliko hvaljeni Autoservis Meić u Samoboru,pa ni oni nisu riješili taj problem,inače auto je uredno održavan,nakon čišćenja injektora auto sad dobro vuče,ne guši se pri dodavanju gasa,potrošnja je normalna,nisam imao drugih problema s njim ali ovo me sad užasno iritira jer hoću da mi na autu sve štima!
mmarc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 00:03   #15
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Ok, ak ne rade kak treba, to znači da ne rade kak treba UVIJEK a ne samo prilikom vrućeg starta...

Inače, za info, prilikom vrućeg starta injektori moraju ubacivati VIŠE benzina nego prilikom vrućeg ler gasa...

Znači, da je u njima feler, vrući ler gas bi bio isto tako problematičan.
daj mi samo objasni kaj ti znači "vrući ler gas"?

uvijek, ali uvijek dok je auto mrzli pali od prve bez verglanja. imam doma takvi slučaj, pa sam ga naravno i probal riješiti i uvijek je odgovor isti, da su oštećeni od ultrazvučnog čišćenja. I TU NEMA POPRAVKA I TOČKA.
novi su malo preskupi da bi ih mjenjal!

zamolil bi primarijusa da pogleda ovaj post i da svoje mišljenje!!!
Killer00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 00:11   #16
.... dobro, nevaljaju i nedaju se popravit, a nemaš za nove, kaj sad - ne kužim
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 00:14   #17
Quote:
Killer00 kaže: Pogledaj post
daj mi samo objasni kaj ti znači "vrući ler gas"?

uvijek, ali uvijek dok je auto mrzli pali od prve bez verglanja. imam doma takvi slučaj, pa sam ga naravno i probal riješiti i uvijek je odgovor isti, da su oštećeni od ultrazvučnog čišćenja. I TU NEMA POPRAVKA I TOČKA.
novi su malo preskupi da bi ih mjenjal!

zamolil bi primarijusa da pogleda ovaj post i da svoje mišljenje!!!
Ler gas je stanje motora dok je papučica gasa otpuštena...

No,pored njega postoji jedan sklop koji se zove Idle Control Unit koji ima ventilić koji bajpasira gas leptir i tako upravlja brojem okrataja motora (dotokom zraka) kod različitih opterećenja motora god ke gas otpušten (ko npr uključena klima, motanje volana i opterećenje servo pumpe)
Da ti okretaji nebi pali na 200 kod paljenja klime i slično...
pa tako i povećanje dovoda zraka kod hladnog motora, popraćeno sa više ubrizganog benzina, što bi se nekoć zvalo "čok"...

E sad, ono što se dešava je da SVAKI puta kada pališ auto, čim daš kontakt, kompjutor OTVORI taj ventil kad je motor hladan, no kad je motor VRUĆ ISTO TAKO bude otvoren, (glumi pritisnut gas) da prilikom prvih par explozija u cilinrdima motor dobije "šus" te se razvrti, nešto slično ko da kod paljenja daješ gas i pustiš ga čim motor upali... To inače jako poboljšava paljenje... Zato ti turaža i skoči na tren iznad 1000 okretaja pa padne na 700/800... kod paljenja kad ventil zatvori...

Dakle, to je vrući ler gas...

Pa ako prilikom paljenja na vruće (kada sad znamo da je ICV otvoren i da injektori ubrizgavaju VIŠE goriva nego kad motor upali i radi na leru) tebi neće upalit zbog kako trvdiš proširenih injektora, jer kao, daju više goriva, onda bi motor bio još osjetljiviji kad bi radio na 700/800 okretaja, problemi u radu bi bili još osjetljiviji...

A ako su injektori u općenitom stanju loši, onda bi te to zeje***lo UVIJEK, i na eko testu, i na potrošnji i na dimljenju!!!

No, što je MOGUĆI uzrok:

Taj ventilic ICV se vremenom prlja i počinje štekati i ne otvori se kod toplog starta i to je ko kad (ako znaš o čemu pričam) pališ vrućeg fregazeraša BEZ gasa!!!!!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 00:28   #18
znam za to paljenje bez gasa na starijim autima, uvjek gas treba.
e sad pitanje, gdje se nalazi taj ventil i dali je dovoljno da se očisti ili treba novi???

svakak budem probal pa javim ak se kaj popravi!! bilo bi dobro da je samo to kvar, al svi vele samo injektori, pa budemo vidli
Killer00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 00:41   #19
Svakako javi!I mene to jako zanima!
mmarc2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.