Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2015., 10:41   #641
Cure, help!
Mene jutros krenulo štrecat od donjeg dijela kičme u guzicu - samo s lijeve strane - i samo do guzice, i isprva nisam ni obraćala neku pažnju posebnu na to već sve prepisivala zaležanosti, širenju i istezanju ligamenata u trudnoći, etc.
Sad sam na poslu, hodat mogu jer, osim kaj me povremeno ppropisno štrecne pri nekim kretnjama ili ako se baš jako zakašljem (bila sam prehlađena prošli tjedan, pa još malo kašljucam), nekih težih smetnji nemam! Ono, "zakači" me, no to je kratkotrajno ... jednostavno me štrecne u dupetu (lijevom) primarno - baš kao od npr. živca ...
Nisam radila neku frku samoj sebi oko toga, međutim ... kolegica s posla me baš jako splašila napomenom da bi to moglo značiti da se otvaram i da se pazim pobačaja ...
Inače, u 20 sam tt., do sada je uvijek sve bilo ok na kontrolama, a sljedeći uvz i kontrolu imam prekosutra!
E, sad, kako se usrah na opasku o pobačaju, ne znam da li da trčim doktoru odmah, da li da čekam kontrolu, da li da paničarim uopče ...
Naime, moram priznati da mi prije opaske nije bilo ni na kraj pameti da bi moglo bit nekaj značajnijega do li običnog išijasa ili istegnuća nečega, budući da se ionako puno krećem, kaj mi isto nikad nije bilo kontraindicirano, jer je sve ok i paše mi ...
Sad sam pak van sebe pa ako netko ima iskustava s tim - pišite, please!
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:06   #642
Quote:
Mist_Dragonlady kaže: Pogledaj post
Cure, help!
Mene jutros krenulo štrecat od donjeg dijela kičme u guzicu - samo s lijeve strane - i samo do guzice, i isprva nisam ni obraćala neku pažnju posebnu na to već sve prepisivala zaležanosti, širenju i istezanju ligamenata u trudnoći, etc.
Sad sam na poslu, hodat mogu jer, osim kaj me povremeno ppropisno štrecne pri nekim kretnjama ili ako se baš jako zakašljem (bila sam prehlađena prošli tjedan, pa još malo kašljucam), nekih težih smetnji nemam! Ono, "zakači" me, no to je kratkotrajno ... jednostavno me štrecne u dupetu (lijevom) primarno - baš kao od npr. živca ...
Nisam radila neku frku samoj sebi oko toga, međutim ... kolegica s posla me baš jako splašila napomenom da bi to moglo značiti da se otvaram i da se pazim pobačaja ...
Inače, u 20 sam tt., do sada je uvijek sve bilo ok na kontrolama, a sljedeći uvz i kontrolu imam prekosutra!
E, sad, kako se usrah na opasku o pobačaju, ne znam da li da trčim doktoru odmah, da li da čekam kontrolu, da li da paničarim uopče ...
Naime, moram priznati da mi prije opaske nije bilo ni na kraj pameti da bi moglo bit nekaj značajnijega do li običnog išijasa ili istegnuća nečega, budući da se ionako puno krećem, kaj mi isto nikad nije bilo kontraindicirano, jer je sve ok i paše mi ...
Sad sam pak van sebe pa ako netko ima iskustava s tim - pišite, please!
Zdjelica se priprema za porod. Sve se širi, trbuh sve veći a kako ga u džep ne možeš strpati mora ga nositi zdjelica, križa, trbušni mišići, pubična kost, dupe. Ne znam koja ti je trudnoća. Mene u prvoj počelo pikati oko 18. tj. A sad u 4. tek iza 30. tj. Već je sve rashodovano!
Diži se iz kreveta na bok, ne nosi torbu uvijek na istom ramenu, ponekad se namjesti četvoronoške pa ljuljaj lijevo desno, naprijed nazad, osluškuj se malo, ugl, sve osim krvarenja, neizdržive boli i neizdrživog svraba je normalno u trudnoći.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:47   #643
Mislim da imam upalu tetiva na rukama
Znaci s palcevima ne mogu nista.Bolno mi je i kvaku otvorit.
Okrenut kljuc u bravi mi je znanstvena fantastika.
Mislila sam da je to od vode al cini mi se da necu izbjeci doktora opce prakse
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 06:22   #644
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
Zdjelica se priprema za porod. Sve se širi, trbuh sve veći a kako ga u džep ne možeš strpati mora ga nositi zdjelica, križa, trbušni mišići, pubična kost, dupe. Ne znam koja ti je trudnoća. Mene u prvoj počelo pikati oko 18. tj. A sad u 4. tek iza 30. tj. Već je sve rashodovano!
Diži se iz kreveta na bok, ne nosi torbu uvijek na istom ramenu, ponekad se namjesti četvoronoške pa ljuljaj lijevo desno, naprijed nazad, osluškuj se malo, ugl, sve osim krvarenja, neizdržive boli i neizdrživog svraba je normalno u trudnoći.
Ja bi jos dodala da je to isijas...imam ga u sve tri trudnoce...u prosloj i sad mi je jakooo rano pocelo a bolilo me tako da me muz ko bebu morao dizati(uz jake bolove)jer drugacije me tako bolilo da sam mislila da mi netko noz sarafi u zivcima(koji opis)...uglavnom to su "cari"trudnoce
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 19:23   #645
Ja imam problema sa prstima vec tri tjedna. Ne znam jel od vode ili nesto trece, ali teskom mukom stisnem ruke u sake. Bole me zglobovi na prstima. Cak se i po noci budim ako slucajno savinem prste. Jel imao jos netko slicnih problema? Sad sam u 37+2
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 12:39   #646
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
Zdjelica se priprema za porod. Sve se širi, trbuh sve veći a kako ga u džep ne možeš strpati mora ga nositi zdjelica, križa, trbušni mišići, pubična kost, dupe. Ne znam koja ti je trudnoća. Mene u prvoj počelo pikati oko 18. tj. A sad u 4. tek iza 30. tj. Već je sve rashodovano!
Diži se iz kreveta na bok, ne nosi torbu uvijek na istom ramenu, ponekad se namjesti četvoronoške pa ljuljaj lijevo desno, naprijed nazad, osluškuj se malo, ugl, sve osim krvarenja, neizdržive boli i neizdrživog svraba je normalno u trudnoći.
Hvala ti, svesami! ma da, bila i kod ginića i sve 5, no istegla sam mišić svakako, veli! no ok, glavno da je sve ok sa trudnoćom i bebom - a i da znam za ubuduće, da se ne zaserem na svaki prdac! A trunoća mi je prva, da ... pa sam masu puta ...
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 14:56   #647
Quote:
makik kaže: Pogledaj post
Ja bi jos dodala da je to isijas...imam ga u sve tri trudnoce...u prosloj i sad mi je jakooo rano pocelo a bolilo me tako da me muz ko bebu morao dizati(uz jake bolove)jer drugacije me tako bolilo da sam mislila da mi netko noz sarafi u zivcima(koji opis)...uglavnom to su "cari"trudnoce
Ma, jooj, koma, makik!Mogu mislit kak je tek tebi bilo!

Ja sam fakat mislila isto da je išijas, na kraju ispalo samo istegnuće mišića, ali svakako potencirano trudnoćom! ah, ali - imam još i vremena za išijaš, 21. nam je tjedan tek!
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:37   #648
Mist_Dragonlady - meni je tako počeo išijas, baš prije svadbe, prvo samo lijevi guz, pa onda donji dio kičme, pa onda cijela noga, pa cijela kičma...još kad se urotilo sa prehladom. Užas.

Ja sam išla na masaže, par puta na bazen, čak sam i sa štakom hodala jednu 10 dana. I onda je popustilo prije jednu 7 dana. Za sada sam super, ništa me ne boli, osjetim povremeno zatezanje u predljelu lijevog guza, ali to je sve.

Čak me je prestalo i smetati spavanje na boku.

Moja kuma je u zadnjoj trudnoći imala išijas od 3ceg mjeseca pa sve do poroda , na porodu joj se kompletno oduzela lijeva strana tijela. Porodila se, sve je ok sa bebom,ali je ona morala primati inekcije da joj to popusti.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 18:54   #649
Dižem temu! Nekoliko me dana bili trtica i uopće mi nije palo na pamet da je povezano s trudnoćom dok mi dns jedna osoba nije spomenula to kao mogućnost. Nove trudnice, kako je kod vas stanje s raznim bolovima?
yenna89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:42   #650
Mene sve živo boli od početka. Bolje mi je kad legnem ili pijem magnezij

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:57   #651
Mene danas donji dio ledja bas jako boli. Jos je maloprije poceo donji dio trbuha, jer sam ludjakinja isla spustati stol. Sad sam naravno umislila da se otvaram,a bas pazim da nista tesko ne dizem. Sva sreca na kontroli sutra jer cu sama sebe izluditi.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 09:34   #652
bol/grcevi u 16tt

Pozdrav

Jucer cijeli dan sam imala bol tupu bol popracenu sa grcevima u trbuhu, donji dio, odmah iznad dlaka (ne znam kak se to zove) i glavobolju. Oko 18h otisla do ljekarne, dali mi eferalgan koji je rijesio glavobolju ali ne i ove dolje bolove/grceve. Otisla na hitnu navecer, napravili pregled, bebica ok, nisam otvorena, krv i urin ok. Otisla kuci na vl. odgovornost jer mi je ipak ugodnije i lakse lezati doma u svom kreveticu nego u bolnici. Bolovi/grcevi su nastavili kroz noc i dalje su tu.
U pon svakako idem ginu da on provjeri, a i da napravim urin bakt. koji su rekli na hitnoj da treba napraviti.
Je li koja imala takvu situaciju, u tako ranom dijelu drugog tromjesjecja?
Da je bol cijelo vrijeme tu, ali se svako toliko pojave grcevi (kao menstrualni) koji traju neki period? Razmak izmedju grceva nije isti i ne traju jednako dugo.

Hvala vam!
2tomato is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 09:41   #653
Quote:
2tomato kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Jucer cijeli dan sam imala bol tupu bol popracenu sa grcevima u trbuhu, donji dio, odmah iznad dlaka (ne znam kak se to zove) i glavobolju. Oko 18h otisla do ljekarne, dali mi eferalgan koji je rijesio glavobolju ali ne i ove dolje bolove/grceve. Otisla na hitnu navecer, napravili pregled, bebica ok, nisam otvorena, krv i urin ok. Otisla kuci na vl. odgovornost jer mi je ipak ugodnije i lakse lezati doma u svom kreveticu nego u bolnici. Bolovi/grcevi su nastavili kroz noc i dalje su tu.
U pon svakako idem ginu da on provjeri, a i da napravim urin bakt. koji su rekli na hitnoj da treba napraviti.
Je li koja imala takvu situaciju, u tako ranom dijelu drugog tromjesjecja?
Da je bol cijelo vrijeme tu, ali se svako toliko pojave grcevi (kao menstrualni) koji traju neki period? Razmak izmedju grceva nije isti i ne traju jednako dugo.

Hvala vam!
Trebali bi pomoći magnezij ili normabel i ležanje . Ako ne pomogne onda opet doktoru

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 21:13   #654
Mene isijas lovi od rane trudnoce,i danas mi je bas kriticno. Sigurno ne pomaze posao koji radim, a prestala sam i vjezbat prije mjesec dana. Najteze mi se ustati iz lezeceg polozaja.jel postoji kaj za ublazavanje bolova?krema,masaza?
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:43   #655
Evo da prenesem svoja saznanja.

Bol i grcevi koji su se meni pojavili, tu su radi mioma. Nisu boljeli do subote ujutro jer sam do petka bila na utrogestanima (petak ujutro stavila zadnja dva vag., gin reko da potrosim to kaj imam).
Gin reko da ce miom nastaviti rasti do otprilike 20tt, nakon cega bi trebao stagnirati, dok bi se maternica i bebac trebali nastaviti siriti.
Sad uzimam 2utrogestana vag. navecer i puuuuno je bolje!

p.s. eferalgan (pšrotiv bolova) nije nist pomogao, a nisu ni normabeli (2mg).
2tomato is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2019., 12:36   #656
Pozdrav,
dižem temu iz pepela, al ulovilo me...
Počelo treće tromjesječje, i neki dan me probudili užasni bolovi u lijevoj potkoljenici, kao trnci i bolovi u ligamentima, i nisu prestali. Inače imam dijagnosticiranu diskus herniju, ali do sad je sve bilo u redu s trudnoćom...
Radim vježbe istezanja, šetam svaki dan, imate li možda kakav savjet što još učiniti? Ima li možda koja mama s hernijom koja je uspješno iznijela trudnoću i rodila prirodno da napiše iskustvo, da li je poslije poroda imala problema?
nyumee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.