Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2015., 11:42   #7721
Jutro!

Zigotice hvala na lijepim željama

Ines uf, pa što je bilo? Drži se... možda muž ima pravo da ne treba stati sa bebom. To vas može nekako držati. Ne znam što se točno odigralo, ali možda stvarno ne treba sve pauzirati. drži se... tu smo ako ti treba pojadat se.

Ex Wannabe tebi stvarno treba jedan remont. Možda neki hobi za opustanje, yoga ili tako nešto da probaš vratiti organizam u ravnotežu. I možda uvesti neke promjene u prehrani. Javi sto će ti doktor reci

Peg i kestenka ma moj graf izgleda dobro samo zato jer je ff glupo postavio cover line i sad izgleda ko da su mi temperature još super visoke, a nisu. Meni je inače cover line oko 36.1, a jutros temperatura na 36.25 tako da je to to. Danas piškila još jedan minus. Sutra sigurno M dolazi, ako ne krene već danas. Poprilično me krenulo grciti.

Ninnene sigurno i ta zračenja imaju svoje. Ok, bilo je toga uvijek, ali od generacije moje mame nitko nije išao na MPO i svi imaju djecu i svi su uredno rodili u starosti između 27-30, i to kako su se odlučili tako su i ostali trudni relativno brzo. Ustvari jedan par je svojevoljno odlučio biti bez djece zbog obiteljske anamneze i velike vjerojatnosti da dijete naslijedi bolest a jedni nisu uspjeli nikad. Još imam jednu stariju rodicu koja je posvojila. A evo od moje generacije ko ludi! i Kestenka imaš pravo sto se tice stresa. Stresa je uvijek bilo. Je da nas on dodatno zeza, ali nije on jedini razlog. Da je do stresa, odavno bi izumrli. Egzistencijalni stres je postojao uvijek.

Mimi zato ja volim piskiti rano jer me minus ne pogodi toliko. Onako razumski znam da je vjerojatno puno prerano, a opet piskim u nadi da će me možda iznenaditi.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 17.04.2015., 13:17   #7722
Ines i slažem se sa tvojim mužem.

Mimi samo tako,optimistično. Za dva.dana bude crta

Blizz ja i dalje držim fige

Crp mi 153,teška upala grla. Antibiotik dobila do nalaza brisa pa ću možda morati injekcije
U četvrtak sam.kod neurologa pa će mi.poslije uključiti terapiju za anemiju
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Old 17.04.2015., 13:18   #7723
Lili da bas je ruzan ovako prazan,ali ima jos fore potamnit
Nadam se da ces uhvatit O,probaj svaki dr.dan jedan ces pogodit.
Ines mozda bas ako zaokupis misli necim drugim upali

Bliz salzem se sa tobom,puno mi je lakse ne ocekujem nista iako moze biti svasta.
Piskila sam ga iskljucivo zato sta imam menga bol i cice me rasturaju ,da ako sutra dodje da me ne opali depresija.Jer moguce je imala sam vec lutealnu od 9 dana pretprosli ciklus.
mimi25 is offline  
Old 17.04.2015., 15:29   #7724
Tak i prakticiramo .svaki drugi dan. Jos cemo sutra i gotovio. Pa kako bude.
Ines
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Old 17.04.2015., 16:05   #7725
Cure, nisam izdrzala. Kupila u dm-u test i ovaj je skroz na skroz prazan. Minus. Vanish. Tako da ocekujem gospoju kroz dan-dva. Idemo dalje. Opet.
Ovaj put uz malo malodusnosti koje mijenja onaj optimizam od zadnjeg puta. Opet mi se cini da to nikad necu docekati, taj plus, tu makar i jedva vidljivu crtu. Ne sjenu i ono sto ja u svojoj glavi vidim, nego pravu.
Nisu rana testiranja za mene, skuzila sam. Nema mi vajde od umakanja od 10 dpo do menge. Vise mi steti nego koristi. Jer se prokleto nadam do zadnjeg trena, a ona uvijek dodje.
Vracam se svojoj politici da nema piskenja prije nego zakasni. A ona nikad ne kasni. Tako da cu tad, kad se to desi, znati. I tada cu popiskit plus. Nemam namjeru vise pisat minuse.
makake is offline  
Old 17.04.2015., 16:07   #7726
Makake zao mi je koji ti je dpo? Mi cemo se nadati za tebe
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Old 17.04.2015., 16:11   #7727
Lily, na vas i racunam
12 dpo. Iduci ciklus maltretiram muza svaki dan od 8-14 dc. Neeeema da mi promakne
makake is offline  
Old 17.04.2015., 16:19   #7728
Makake sta drugo rec nego da mi je zao,ako ti to skodi nemoj.Meni osobno je lakse,onda pripremim na mengu.
Istina je da ti svi testovi stvaraju pritisak opcenito,pa i sex sam.Nezz lakse je kad nista ne znas i opusteno u svemu tome plivas.Ovako mi je nekako sve tempirano i gubi na smislu.Cesto razmisljam o tome.ali opet zelja mi je jaca pa se hvatam za svaku slamku.Tek ovaj mj.sam ponovo pocela koristit lh i mogu rec da sam se nazivcirala dok sam hvatala pozitivnu.Bila sam jos i bolesna i do nicega mi nije bilo ,a kamoli do sexa.Uspijela sam dva dana pokrit i sta ocekivat od toga,ali eto nada je uvijek prisutna ma koliko male sanse bile.Najgore u svemu je kad klones,kad pocnes negativno razmisljati.Mislim da smo mi zene stvorene da budemo majke ,samo svaka treba docekat svoj trenutak.Vidis kako su neke cure dugo bile na ovoj temi ali ipak na kraju uspjele..tako ces i ti.Nemoj da te ovaj minus pokoleba,ides dalje i guras koliko god treba..jer na kraju ce se ipak isplatit.Svaki put je trnovit,tako i ovaj nas.Pun je uspona i padova,ali neka te ojacaju.

Saljem ti jedan veliki zagrljaj i ne gubi nadu NIKAD !
mimi25 is offline  
Old 17.04.2015., 16:33   #7729
Kako nasa mimi ti lijepo sastavi :*
Makake, bolje od 10 do 18 tu nema fulanja. Mi uglavnom pokrivamo od 10 do 20 dc. Ili od 12 do 20 dc svaki drugi dan. Ovaj mj nismo jer sam svako malo nesto brljala pa mi se gadi ,al kad nije bilo krvi onda smo skakali
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Old 17.04.2015., 16:38   #7730
Mimi, hvala ti
Ma ja sam inace vjecni optimist, pisala sam vec o svom pristupu, i stvarno se trudim ne opterecivati se minusima i neuspjesima (cak mi i natalna karta, ako u tome nesto ima, predvidja visestruko majcinstvo), ali svi nekad pokleknemo. Meni se sad dogodio taj trenutak. Stres na poslu, prehlada, ovo - sve mi se naslagalo i eto. Malo me spustilo.
Ali nece me pokolebati. Jedan dobar san, dobar opustajuci vikend, novi sitni planovi i bit cu ko nova.
Ako cemo iskreno, trenutno sam na prekretnici jednoj zivotnoj u kojoj mi je realno lakse isplivat bez potomstva, ali mene to teze/lakse ne dira. Mogla bi izgurati i s bebijem sve to. Mozda na nekoj podsvjesnoj razini i to cini razliku.
Ne znam, razmisljam na glas. Necu vas bedirati vise, bit cu ja ok i bit ce i plusa kod mene sigurno! samo trebam trenirati strpljivost.
makake is offline  
Old 17.04.2015., 16:39   #7731
Bravo curo, samo naprijed to je stav !
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Old 17.04.2015., 16:58   #7732
Znam da ti je tesko,ali pametno zboris Vidim optimizam sta je najbitnije.Bit ce,budi strpljiva !
Lili draga ,tebi je jos sve frisko i opet te to nije pokolebalo.Izasla si iz svega jaca,ti si nas feniks
Voljela bi od svega srca da uskoro drzis u narucju malog andjela.Nama i jos nekolicini cura plus bas i ne predstavlja neki pomak,nama tek tada krece najvaznij bitka..bitka za opstanak.Mislim i plus nas veseli,ali nas i plasi u jednom trenutku.
mimi25 is offline  
Old 17.04.2015., 17:29   #7733
Da... Bas sam razmisljala malo o tome. Iako nam je svima tesko i svaka ima svoje frustracije, ipak mislim da je posebno tesko i sa sobom nosi jos tone strahova, stresova, strepnji ta borba nakon plusa. Da kucnem, po tom sam pitanju zdrava i iako svaka trudnica prozivljava svoje strahove, znam da ce moji nakon tog plusa biti uobicajeni. Vama se drage cure divim. Ma ja sam mala beba prema vasoj psihickoj snazi. Inspirirate
makake is offline  
Old 18.04.2015., 09:03   #7734
jutro cure...
mimi vi se već dugo trudite koliko sa shvatila- što je s potpomognutom oplodnjom?
[ja sam u očekivanju M, grudi jako bole, nikakve druge simptome nemam. mislim da će mi kad prkrvarim biti psihički lakše, jer će to ako ništa drugo biti dan 1 novog ciklusa, pa ću se baviti plodnim danima itd.
luxemburg is offline  
Old 18.04.2015., 09:44   #7735
Jutro! Ovdje sunce ali hladno. Dovršavam kavu pa idem u grad malo loviti sunca.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 18.04.2015., 09:45   #7736
(Pregnant Until Proven Otherwise) iliti '' da ne dođe''


pravila: Bar jedan ciklus aktivne na temi, neaktivne duže od 2 mjeseca se brišu.
Spuštanje na dno liste kad dođe M ili u slučaju neaktivnosti 10 dana nakon navedenog datuma.




ZA NE DOBIT - ČEKAMO PLUSIĆE


Ex Wannabe mama 22.04.
mimi25 23.04.
pixii 27.04.
andrea1988z 29.04.
snowy_day 30.04.
Knimao 01.05.
peg 02.05.
ninnene 05.05.
majjica 05.05.
LilLiYellow28 06.05.
MinnieMouse 07.05.
whirlygirl 08.05.
Ines82 10.05.
blizanka 13.05.


MJESTO ZA NOVE PLUSIĆE + + +



pravila: Aktivne na temi bar 2 ciklusa ili prethodno na drugim listama.
Brišu se nakon poroda ili 2 tjedna nakon navedenog termina.



Canjab 22.09. T: 31.05.
Kikica8888 14.10. T: 23.06.
katija 24.10. T: 06.07.
magicbaby 07.11. T: 12.07.
petra3005 23.12. T: 01.09.
hipost 24.12. T: 01.09.
mazuljkić 29.12. T: 09.09.
Zigotica 13.01. T: 23.09.
myra 15.01.
ciculina 04.02. T: 19.10.
padallo 14.02. T: 27.10.
MaLo 14.02. T: 27.10.
ajam24 17.02. T: 25.10.
dinda83 20.03.
vampirewoman 24.03. T: 04.12.


ZA DOBITI

pravila: Bar jedan ciklus aktivne na temi, neaktivne duže od 2 mjeseca se brišu.
Spuštanje na dno liste kad dođe M ili u slučaju neaktivnosti 10 dana nakon navedenog datuma.


angie banangie
Garf
demi79
Torresita
MAX-factor
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 18.04.2015., 09:46   #7737
WANNABE TABLICA


andrea1988z
Ja/mm: 26/30
Trudimo se od: veljaca 2014
Dijagnoza: blago mikrocisticni jajnici, ureaplasma izljecena, ab completus 30.3.2014. Asthenozospermia blaga, androstendion povisen od hormona
Pomaze nam: folna, profertil, trakice, mikroskop
Pretrage: spermiogram, brisevi, urinokultura, papa, torch, hormoni, stitnjaca, folikulometrija


Ex Wannabemama
Ja/MM: 30/30
Trudimo se od: 02/2014 neslužbeno, 08/2014 službeno. Imala spontani u 10 mjesecu u 2011 godini.
Ciklus: 29-30 dana
Dijagnoza: Za sada nema, osim povišenog TSH
Potencijalno smeta: stres
Pretrage: UZV,papa, brisevi, hormoni
Pomaže nam: vitamini, folna, trakice
Status: U nadi je spas, seka bi htjela bracu ili seku


Ines82
Ja/MM : 33/36
Trudimo se od: 04/2014(biokemijska 3.2015.)
Dijagnoza: Ja Hashimoto/hipotireoza , MM spori plivaci,
Potencijalno smeta: stres
Pretrage:UZV,papa,hormoni,spermio,stitnjaca,
Pomaze nam:bazalna, lh trakice, vitamini,cajevi
Status:


knimao
ja/md 37/39
Trudimo se od 06/2013
Ciklus:30 dana
Pomažu nam: humor, wannabe forum, ginekologica
status: radimo na prvom djetetu
dijagnoza: čekamo pretrage hormona, spermiogram...


Mimi25
Ja/mm: 30/33
Trudimo se od: travnja 2009 (2 biokemijske, 3 spontana, 2 vanmaternicne)
Ciklusi: 29 dana
Pretrage: jako puno,vecina ok
Dijagnoza: hashimoto,lupus,trombofilija i odstranjen desni jajovod
Pomaže nam: maybe baby i lh


ninnene
Ja/mm:25/25
Trudimo se: svibanj/2013
Ciklusi: 28 (al u zadnja dva ciklusa katastrofa)
Pretrage: jos nas na nista nisu slali, kažu da smo premladi
Dijagnoza: jos uvijek nista, kažu da je sve ok
Pomažu nam: ovaj mj počinjemo sa lh trakicama


peg
ja/md 35/35
Trudimo se od 06/2014
Ciklus:28 dana
Pomažu nam: mjerenje bazalne, lh trakice
status: radimo na prvom djetetu
dijagnoza: operirana endometrioza u 2.mj.2015., "zavaljena" maternica, jedan sterilan jajnik,spermiogram md malci malo sporiji, uskoro krećemo u mpo vode...


Pixii
Ja/mm: 28/28
Trudimo se od: 7/2014
Ciklusi: 28-40 dana
Pretrage: UZV,hormoni,brisevi,papa
Dijagnoza: sve OK
Pomaže nam: LH,bazalna,folna,vrkuta


Reina
Ja/mm: 30/36
Trudimo se od: 1/2014
Dijagnoza: PCOS, anovulatorni ciklusi/asthenozoospermia i hypospermia
Pomaze nam: u MPO postupcima smo
Pretrage: brisevi ok, hormoni ok, SHG- lijevi jajovod slabo prohodan
Status: dva AIH-a i jedan IVF bezuspjesan, u 2015. cemo probati ponovno


Vampirewoman
Ja/md 29/34
Trudimo se od 12/2013
Ciklus: 29 dana
Pomaze nam: zasad nista, osim pozitive i lh trakica
Status: zelimo bracu ili seku (drugo dijete)
Dijagnoza: zasad je nema, sa mnom ginekoloski sve ok, uzv, papa sve ok. Muz nije radio pretrage, jos malo pokusavamo, mozda uspije
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Old 18.04.2015., 10:30   #7738
Quote:
blizanka kaže: Pogledaj post
Jutro! Ovdje sunce ali hladno. Dovršavam kavu pa idem u grad malo loviti sunca.
Koji si ti ranoranioc jutro i tebi
Ninnene is offline  
Old 18.04.2015., 10:47   #7739
Lux da dugo se trudimo,ali kod mene ti MPO bas i nema smisla previse ,naravo da cu ici ako bude za time potrebe.Trenutno sam u fazi skupljanja sve potrebne dokumentacije tj.nalaza bas za nju.Nikad nisam imala problema ostati trudna vec zadrzati tu trudnocu,tako i da idem na potpomognutu niko ne garantira da ce se zadrzati.Zato i pokusavam prirodno iako su mi sad smanjene sanse jer nemam jedan jajovod.

Nadam se da vjestica nece doci bez obzira na sve simptome koje imas.

Joj kako pada ova kisa,ubija me samo bi spavala.Neda mi se ni kuhati koliko mi raspolozenje razdrmano.Mislim da cu upalit neki dobar film i izlezavat se cijeli dan.Druge mi nema
mimi25 is offline  
Old 18.04.2015., 10:50   #7740
Bliz sad skicnula graf stigla vjestica kod tebe .Zao mi je !
Imala si dobar predosjecaj.Ja ju isto uskoro ocekujem,imam neki filing da ce ranije od ocekivanog.
mimi25 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.