Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2015., 13:37   #7481
Hvala vam puno na odgovorima!
lilP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 12:45   #7482
Cure nakon koliko dana su vam odgovorili na mail za naručivanje u trudničku ambulantu? Ja sam poslala u četvrtak email al ništa... U kojem tjednu prvi put naručuju. Ja sam sada 35+4?

Zanima me još jedna stvar, obzirom da sam zadnji put tamo rodila prije 3 godine i nisu me stigli klistirati pa ne znam kak to funkcionira. Da li kad to sve obaviš na wc ideš na tuširanje i gdje mi budu potrebne stvari ručnik i gel za tuširanje??
I šta se sve smije nosit u rađaonu i u čemu, jer ja mislim imat samo jednu veliku torbu!
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 13:50   #7483
Meni su odgovorili nakon negdje 4 dana.

U radaonu ne smijes nositi nista,torba je u hodniku u ormaru. Mogu ti je donijeti tek kad rodis.

Ja sam dobila klistir, torbu isto ostavila tamo u hodniku,pa isla na wc. Nakon svega sam se vratila u torbu po rucnik i valjda sam uzela gel za tusiranje,ne skecam se vise .
Poslije sam sve vratila u torbu i isla u radaonu

Al ja sam radala navecer, nikog nije bilo po hodnicima, jedva sam nakon svega nakon pripreme nasla dr da idem u radaonu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 09:59   #7484
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Meni su odgovorili nakon negdje 4 dana.

U radaonu ne smijes nositi nista,torba je u hodniku u ormaru. Mogu ti je donijeti tek kad rodis.

Ja sam dobila klistir, torbu isto ostavila tamo u hodniku,pa isla na wc. Nakon svega sam se vratila u torbu po rucnik i valjda sam uzela gel za tusiranje,ne skecam se vise .
Poslije sam sve vratila u torbu i isla u radaonu

Al ja sam radala navecer, nikog nije bilo po hodnicima, jedva sam nakon svega nakon pripreme nasla dr da idem u radaonu
Hvala na odgovoru!
Tak sam i ja prošli put imala torbu u hodniku i sve stvari su mi dofurale kad sam rodila...
Nisam još dobila odgovor za TA, nadam se da će mi za dan dva odgovoriti.
Još malooo
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 17:55   #7485
Od četvrtka čekam odgovor na mail za TA..Valjda budu skoro!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 19:50   #7486
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
Od četvrtka čekam odgovor na mail za TA..Valjda budu skoro!
Budu sigurno, meni su odgovorili za 4 dana, a bio je i vikend. A tebi su sad bili i blagdani tak da ništa čudno.
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 21:26   #7487
Quote:
tinka pinka kaže: Pogledaj post
Budu sigurno, meni su odgovorili za 4 dana, a bio je i vikend. A tebi su sad bili i blagdani tak da ništa čudno.
Hvala ti!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 22:53   #7488
Quote:
tinka pinka kaže: Pogledaj post
Cure nakon koliko dana su vam odgovorili na mail za naručivanje u trudničku ambulantu? Ja sam poslala u četvrtak email al ništa... U kojem tjednu prvi put naručuju. Ja sam sada 35+4?

Zanima me još jedna stvar, obzirom da sam zadnji put tamo rodila prije 3 godine i nisu me stigli klistirati pa ne znam kak to funkcionira. Da li kad to sve obaviš na wc ideš na tuširanje i gdje mi budu potrebne stvari ručnik i gel za tuširanje??
I šta se sve smije nosit u rađaonu i u čemu, jer ja mislim imat samo jednu veliku torbu!
Mislim da sam ja prvi put tamo išla u 37om tjednu.
S prvim sam prošla klistir, ali se ne sjećam točno. Mislim da je torba tad još bila sa mnom. Kasnije je odnesu. I prvi i drugi put sam sa sobom imala posebnu platnenu vrećicu koju sam izvadila iz velike torbe i nosila sa sobom. U njoj sam ponijela vodu, bombone, labelo, mobitel, Avene vodu u raspršivaču (toplo preporučam!) i one corny pločice od žitarica. Nisu niti primjetili da pijem vodu jer ih nije niti bilo.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:25   #7489
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Nisu niti primjetili da pijem vodu jer ih nije niti bilo.
Meni nisu radili nikakve probleme oko vode, muz mi je najnormalnije davao po gutljaj, dva iz boce....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 20:32   #7490
Zna li netko može li se odbiti pregled i/ili porod nekog liječnika?

Rodila sam prošli put u Vinogradskoj i planiram i ovaj put međutim dr. Kraljević me skoro ubio i ne znam kako bih reagirala da me on dođe pregledati ili ne daj bože poroditi.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 10:41   #7491
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
Zna li netko može li se odbiti pregled i/ili porod nekog liječnika?

Rodila sam prošli put u Vinogradskoj i planiram i ovaj put međutim dr. Kraljević me skoro ubio i ne znam kako bih reagirala da me on dođe pregledati ili ne daj bože poroditi.
Ne znam baš. Razmišljam logički...ti dođeš u bolnicu kad ti pukne vodenjak ili imaš trudove i ovisiš o timu koji je tada dežuran, zar ne? Nije da možeš pauzirati porod. Ako govorimo o prirodnom porodu, carski je drugo
Jedino se eventualno možeš dogovoriti kad da dodješ roditi, ako su pokazatelji da ćeš brzo roditi tu. Npr. Ja sam bila na pregledu kod dr.Grgića na termin, drugorotkinja, cerviks nestao, otvorena 6 cm. i dogovorili smo se da dodjem drugi dan kad je on bio dežuran i babica Blaženka na prokidanje vodenjaka jer je procijenio da ću roditi kroz par sati. Čak sam dogovorila pilates loptu, šetanje i stolčić. Međutim, nisam dočekala drugi dan. Čopili su me trudovi i rodila sam taj dan u 22 navečer. Doktorica je bila ok, babica kokoš koja mi je htjela uvaliti drip iako su me moji trudovi brzo otvarali i rodila sam kroz 2 sata. Njoj to nije bilo dovoljno brzo. Nisad dala da mi uvali drip.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:35   #7492
Da li još tamo radi dr. Butorac?
rina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:55   #7493
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Ne znam baš. Razmišljam logički...ti dođeš u bolnicu kad ti pukne vodenjak ili imaš trudove i ovisiš o timu koji je tada dežuran, zar ne? Nije da možeš pauzirati porod. Ako govorimo o prirodnom porodu, carski je drugo
Jedino se eventualno možeš dogovoriti kad da dodješ roditi, ako su pokazatelji da ćeš brzo roditi tu. Npr. Ja sam bila na pregledu kod dr.Grgića na termin, drugorotkinja, cerviks nestao, otvorena 6 cm. i dogovorili smo se da dodjem drugi dan kad je on bio dežuran i babica Blaženka na prokidanje vodenjaka jer je procijenio da ću roditi kroz par sati. Čak sam dogovorila pilates loptu, šetanje i stolčić. Međutim, nisam dočekala drugi dan. Čopili su me trudovi i rodila sam taj dan u 22 navečer. Doktorica je bila ok, babica kokoš koja mi je htjela uvaliti drip iako su me moji trudovi brzo otvarali i rodila sam kroz 2 sata. Njoj to nije bilo dovoljno brzo. Nisad dala da mi uvali drip.
Petrunjela, znači Blaženka je osposobljena za porod na stolčiću? Eh kad bi mi se zvijezde poklopile...
Imamo li friški raspored doktora po danima? Znam da je i to loto i ovisi o bar deset slučajnosti, ali..U utorak sam naručena pa eto, ako netko zna?
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:03   #7494
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
Petrunjela, znači Blaženka je osposobljena za porod na stolčiću? Eh kad bi mi se zvijezde poklopile...
Imamo li friški raspored doktora po danima? Znam da je i to loto i ovisi o bar deset slučajnosti, ali..U utorak sam naručena pa eto, ako netko zna?
Da, Blazenka je jedina osposobljena za porod na stolčiću. Bar je tako bilo prije 11 mjeseci.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:42   #7495
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Da, Blazenka je jedina osposobljena za porod na stolčiću. Bar je tako bilo prije 11 mjeseci.
Hvala na ovoj informaciji. Ako me slučajno potrefi ona, svakako bih pitala imam li šanse za takav porod. Ona je glavna primalja gore, ako sam dobro pohvatala?
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:27   #7496
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
Hvala na ovoj informaciji. Ako me slučajno potrefi ona, svakako bih pitala imam li šanse za takav porod. Ona je glavna primalja gore, ako sam dobro pohvatala?
kad se to pita, mislim za stolcic, dal vec prije kad se dolazi u trudnicku ili tek kad se dodje rodit, kazes ja bi na stolcic ako je moguce ili kako?
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:58   #7497
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
kad se to pita, mislim za stolcic, dal vec prije kad se dolazi u trudnicku ili tek kad se dodje rodit, kazes ja bi na stolcic ako je moguce ili kako?
dana, na jednom drugom forumu sam vidjela da je ženska došla na porod sa planom poroda i slučajno je bila ta babica i imala je porod iz snova. Onda pročitam da je Petrunjela isto imala mogućnost ali bebica požurila i samo su mi zasjale oči! Ovisno o tome tko mi bude na zadnjem pregledu pred porod budem pitala a kad dođem roditi sasvim sigurno ću priupitati za tu mogućnost. Nemam šta izgubiti!!!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 17:32   #7498
Ja bih samo iznijela svoje oduševljenje pregledom u trudničkoj! Predivna mlada sestra, strpljiva, draga, profesionalna, bris mi je uzimala, nisam trepnula! Navodno je dr. Bilandžija utorkom ali je na godišnjem i pregledala me fenomenalna mlada dr., plava, Dalmatinka, nažalost moj trudnički mozak je zaboravio prezime a i nalaz na prijemnom šalteru kad sam se naručivala za sljedeći put.. Nikada u 4 trudnoće nisam imala ugodniji pregled u Vinogradskoj! Sve pohvale!!!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 18:14   #7499
jel to onaj standardan bris prije poroda, jer meni je sad gin radio i dat ce mi nalaz sljedeci put i to cu valjda nosit u vinogradsku...ili je to za nesto drugo?
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 20:11   #7500
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
jel to onaj standardan bris prije poroda, jer meni je sad gin radio i dat ce mi nalaz sljedeci put i to cu valjda nosit u vinogradsku...ili je to za nesto drugo?
Je, je dana, to je to, meni moja ovaj put nije radila iz nepoznatog razloga..No uglavnom, zbavljeno u tren!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.