Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 18:56   #81
ne bi nikad rodila doma.
najprije zbog toga jer bi me bilo strah za sebe i za dijete da nedajbože nešto krene po zlu.
ne zazirem od bolnica, ne očekujem od njih sve negativno kao neki, ne zazirem od doktora i sl. , rezana sam, i šivana, i klistrirana, malo dripa, i usprkos svemu porod mi je bio super, jedno odlično iskustvo, doktori i babice za pohvaliti. ..
daleko od toga da nema nadrkanih sestara i drugih , al ja se na takve na obazirem.
imala sam povjerenje u bolnicu u koju idem, vjerovala u osoblje, došla sa pozitivnim stavom i sa takvim otišla.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 23:40   #82
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
posteljica je, na sreću, bila cijela, a što je bilo s njima ne znam
ma nije ništa bilo s njima jer zakonski je dopušteno da žena rodi gdje god želi tako da je nemaju na temelju čega niti tužiti.
mislim da su im policajci samo okrenuli očima nakon što su ih pozvali.

ajme. kaka mi se sad od uzbuđenja..jebemti...moram se prestati nervirati.
već sam ujutro bila na wcu...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 13:10   #83
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ma nije ništa bilo s njima jer zakonski je dopušteno da žena rodi gdje god želi tako da je nemaju na temelju čega niti tužiti.
mislim da su im policajci samo okrenuli očima nakon što su ih pozvali.

ajme. kaka mi se sad od uzbuđenja..jebemti...moram se prestati nervirati.
već sam ujutro bila na wcu...
ja sam isto čitala negdje da to u hrvatskoj ne priznaju kao opciju
al nikad me nije zanimalo tako da se zapravo nemam pravo javljat
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 13:45   #84
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ja sam isto čitala negdje da to u hrvatskoj ne priznaju kao opciju
al nikad me nije zanimalo tako da se zapravo nemam pravo javljat
ha ha
pa kako to misliš "ne priznaju kao opciju" ?
pa ne može tebi nitko zabraniti da rodiš u svojoj kući. sama. bez ikoga.

ono što si ti čula da "nemaju opciju" vjerojatno se odnosilo na to da nemamo babice koje baš dolaze tebi doma i porađaju te kao da imaju dopuštenje da rade "privatno" jer nemaju, rade po bolnicama ...a u norveškoj je drukčije. tamo rađaju doma uz babice.
kuiš???????



da ja imam babicu i doktora... bemti kako bih bez pogovora doma rodila.

ali koliko sam čula, može se dovesti babica iz austrije... pa ona zna svoj posao i ako misli da treba u bolnicu, onda ide u bolnicu. ali potreban je dobro organiziran prijevoz i to sve...i bilo bi ok da je bolnica blizu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 13:54   #85
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
...a u norveškoj je drukčije. tamo rađaju doma uz babice.
kuiš???????
Iskreno nemam nista protiv toga, na kraju krajeva moze se i slucajno desiti da se beba rodi doma, ali..
Nisam sigurna je li pisalo za Norvesku ili Nizozemsku, ali bas zbog tih porodjaja kod kuce imaju najvisi postotak mrtvorođenčadi u svijetu
Mislim da je uz danasnju aparaturu puno sigurnije roditi u bolnici gdje se unaprijed moze predvidjeti problem, kao npr. pupcana vrpca oko vrata bebe, potreba za carskim rezom, tezina bebe itd.
Ivana_1104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 14:01   #86
Quote:
Ivana_1104 kaže: Pogledaj post
Iskreno nemam nista protiv toga, na kraju krajeva moze se i slucajno desiti da se beba rodi doma, ali..
Nisam sigurna je li pisalo za Norvesku ili Nizozemsku, ali bas zbog tih porodjaja kod kuce imaju najvisi postotak mrtvorođenčadi u svijetu
Mislim da je uz danasnju aparaturu puno sigurnije roditi u bolnici gdje se unaprijed moze predvidjeti problem, kao npr. pupcana vrpca oko vrata bebe, potreba za carskim rezom, tezina bebe itd.

nije istina. uostalom, to da li beba ima pupčanu vrpcu oko vrata, imaš li indikacije za carski i je li beba prevelika možeš saznati prije poroda. što bi onda trebali reć za kuću za porode u grazu, ista stvar kao da rađaš kod kuće, a nemaju ni jedan slučaj mrtvorođenog djeteta. ako netko ima averziju prema bolnicama, ali averziju koja ima veze sa psihom, kao što je kod death slučaj, u tom slučaju, smatram da je sigurnije da rodi kod kuće ili u kući za porode, ako naravno postoji mogućnost za to.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 15:40   #87
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ha ha
pa kako to misliš "ne priznaju kao opciju" ?
pa ne može tebi nitko zabraniti da rodiš u svojoj kući. sama. bez ikoga.

ono što si ti čula da "nemaju opciju" vjerojatno se odnosilo na to da nemamo babice koje baš dolaze tebi doma i porađaju te kao da imaju dopuštenje da rade "privatno" jer nemaju, rade po bolnicama ...a u norveškoj je drukčije. tamo rađaju doma uz babice.
kuiš???????



da ja imam babicu i doktora... bemti kako bih bez pogovora doma rodila.

ali koliko sam čula, može se dovesti babica iz austrije... pa ona zna svoj posao i ako misli da treba u bolnicu, onda ide u bolnicu. ali potreban je dobro organiziran prijevoz i to sve...i bilo bi ok da je bolnica blizu.


ha ha

da mi je vidit glupaču koja bi htjela rodit doma sama bez doktora i/ili babice

a norveška je malo daaalenko od hrvatske

a ni s babicama iz austrije se ne bih igrala
ova država je svojeglava i u kurcu, ne bih se čudila da još socijalnu službu zovu jer je majka "neodgovorna i nesposobna" jer nije došla u bolnicu
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 15:55   #88
a kaj može socijalna napravit? zakaj bi bila neodgovorna i nesposobna ako joj porod vodi babica, isto kao i u bolnici. naravno, uz pretpostavku da je sve u redu. mislim, porod od kuće u hrvatskoj nije zabranjen. to što se ti ne bi "igrala" s babicama iz austrije ne znači da nema djevojaka/žena kojima takav način poroda dolazi u obzir.

zašto bi žena bila glupa ako želi rodit doma samo s babicom?
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 16:08   #89
di sam ja napisala da je žena glupa ako želi rodit s babicom?

ja sam napisala da je glupa ako želi rodit sama
lijepo je čak i naglašeno "bez doktora i/ili babice"
što me napadaš odmah?


isto tako nisam napisala niti da bi ja zvala socijalno, al činjenica je da danas svakakvi kreteni kad nešto nije onako kako su oni zamislili u državi rade u prkos tome svakakve gluposti, pa se ne bi čudila niti da neki kreten zbog rađanja doma s babicom izvodi svakakve pizdarije.

ne osuđujem ja babice, to se vani radi, samo ne bih pokušavala nikad doma dovuć neku iz austrijeprije nego li se raspitam kako će "zdravstvo" reagirat na to
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:32   #90
dopušteno je rodit doma, to je izbor pojedinca....al u HR nije regulirano da stručna osoba/babica smije porađat igdje osim u bolnici...

NJemačkoj se može ambulantno roditi...žena tamo odleži 3-4 sata i ako je sve u redu sa njom i bebom idu doma...poslje poroda doma ovo mi je 2. opcija..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 17:50   #91
ja mislila da smiješ rodit klod kuće,ali najviše 24 sata nakon se moraš javit u hitnu...tak negdi pročitala..iako mi to zvuči apsiurdno..za 24 h umreš
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 20:11   #92
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
dopušteno je rodit doma, to je izbor pojedinca....al u HR nije regulirano da stručna osoba/babica smije porađat igdje osim u bolnici...

NJemačkoj se može ambulantno roditi...žena tamo odleži 3-4 sata i ako je sve u redu sa njom i bebom idu doma...poslje poroda doma ovo mi je 2. opcija..
eto. meni bi bilo optimalno da ako je sve u redu sa mnom i bebom da me puste nakon par sati....
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 01:40   #93
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
dopušteno je rodit doma, to je izbor pojedinca....al u HR nije regulirano da stručna osoba/babica smije porađat igdje osim u bolnici...

NJemačkoj se može ambulantno roditi...žena tamo odleži 3-4 sata i ako je sve u redu sa njom i bebom idu doma...poslje poroda doma ovo mi je 2. opcija..
pametno zboriš.
kakva policija, kakvi bakrači.
možeš rodt doma i rodila je čitava hrpa ljudi, ali im je došla babica iz Austrije, jer naše medicinsko osoblje ne smije sudjelovat u tome-nije regulirano.
nije rijetko da ženama nakon ulaska u auto ili bolnicu stanu savršeni trudovi

kad rodiš u bolnici tu nije pedijatar-u rađaoni, nego gin i babica. I ako je bebi nešto čeka se pedijatar, zove ga se, znači-ne može instant pomoći bebi...


ne čudim se ženama koje rađaju doma(makar ja nemam muda za isto), jer sam imala kompletan "bolnički tretman" na prvom porodu.
Drip, rezanje od kilometra, nadrkane babice, ležanje u debilnom položaju, krivu procjenu, bušenje vodenjaka,....

i moj bi porod DEFINITIVNO bio neusporedivo lakši da je bio doma
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 13:21   #94
ne znam jesam li to već rekla, ali moja je sestra prvi porod ležala dugo vremena i rađala u bolnici. naravno, davali su joj drip i malo je reznuli.

a drugi put je išla do samog kraja doma i kad je već u bolnicu došla doktor je rekao da će roditi za pola sata
a to meni tako suuuper zvuči kad ona to ispriča da bih i ja tako

kad već ne mogu roditi doma...

a možda i hoću, tko zna

P.S-za taj drip seru totalno. ne znam otkud im novaca da se razbacuju time.
mislim da je najgore otići bolnicu odmah kad trudovi počnu jer tad će oni u bolnici učiniti sve samo da ubrzaju porod pa tako one gluposti tipa :"ne otvarate se...evo drip..." mislim....lol..daj me pusti , otvorit ću se s vremenom, ali naravno, ne... ne mogu ležati tamo kad je to sve na traci.
ili recimo žena se normalno otvarala i bez dripa, dobri trudovi, sve ok... al nije baš pravilno znala tiskati i doktor joj hoće dat drip, ona veli:
"jel to zbilja potrebno?"
a on kaže : "Pa kad ne znate surađivati"
mislim..joooooj daaaaaj doktore ne seri . objasni ženi u par minuta kako se tiska i puše i diše, pa i majmun bi to znao kamoli tek žena neće
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 20:20   #95
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
dopušteno je rodit doma, to je izbor pojedinca....al u HR nije regulirano da stručna osoba/babica smije porađat igdje osim u bolnici...

NJemačkoj se može ambulantno roditi...žena tamo odleži 3-4 sata i ako je sve u redu sa njom i bebom idu doma...poslje poroda doma ovo mi je 2. opcija..
koliko god bilo ugodnije i prisnije doma, meni bi ipak bilo draže poroditi se pod nadzorom stručnog osoblja koji u hitnom slučaju mogu brzo intervenirati. soba gdje sam rađala je sličnija primaćoj sobi nego bolnici. pa čak i da nije, prije bi se odlučila za sigurnost..
znam da je to u HR drugačije, no radi li se na tome da se nešto promijeni po tom pitanju?

što npr. ako dijete popije plodnu vodu u kojoj je prije to kakao? što ako se pupčana vrpca omota oko vrata?

ovdje u njemačkoj se porod kod kuće preporučuje samo ako je bolnica udaljena maksimalno 15minuta od kuće. no i to mi je puno. u par minuta se može puno toga desiti.

znam više žena koje su rađale doma bez ikakvih problema, jedna je čak nosila blizance. znam isto jedan slučaj gdje se žena porađala doma ali u kadi koju su stavili u primaću - dakle kada za rađanje. malo je falilo da nije završilo tragično.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 12:14   #96
Quote:
279 kaže: Pogledaj post
ne želite vidjeti kak izgleda porod bez klizme usprkos svemu koliko se žena prirodno očisti - ko vidio - vidio, taj nek sudi o tome. Na dlakama se zadržavaju bakterije, a uostalom mi nije jasno čemu plakati nad uvojcima kad budu narasli... i naravno da se ne brije ko noge i ne reže i sl. nego se pokušava smanjiti roj bakterija, da onda možeš dezinficijensom riještiti ostatak, a ne na duge i velike dlake...
v
- vidio svaki porodničar i primalja i uz klistir... i, da, kakanje ti je skroz normalna stvar...
talic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:17   #97
Porod kod kuće

Budući da sam predhodna dva porođaja obavila u dvijema različitim bolnicama, otprilike imam sliku poroda u bolnici.
Ono što me zanima jeste porod kod kuće. Dakle, ne - nismo stigli do bolnice - porod, nego ciljani porod kod kuće. Znam da su prije postojale babice koje su dolazile kući na porod, ima li toga još uvijek? I kakve su uopće zakonske regulative poroda kod kuće, što nako toga?
I ima li među vama trudnicama onih koje bi se radije porodile u svom krevetu, među svojima, u poznatoj atmosferi?
__________________
Take my advice! I don't need it!
sunashce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:24   #98
ja bih voljela roditi kod kuće da su okolnosti drugačije...

inače, naravno da ima žena koje i danas planirano rađaju kod kuće... neke od njih su imale primalju izvana (koja u EU smije to raditi, ali kod nas ne smije pa je to zapravo ilegalno, jel), neke prijateljicu/doulu, neke samo muža. imaš puno takvih priča na rodinom forumu.

inače, naše primalje nisu ovlaštene voditi porod kod kuće (pa ni liječnici), ali tebi nitko ne brani da rodiš kod kuće... ne postoji nikakva zakonska regulativa.

tako da, iako je to neka zakonski neriješena siva zona, porodi kod kuće se ipak događaju
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:24   #99
mislim da ti je najbolje pogledat malo na rodama... one imaju cijelu sekciju o ovome...
inače kod nas je ovakav porod nelegalan odnosno babica koja bi ti došla doma krši svašta nešto...
ne kužim se puno u to, ali znam da se rode trude da se ovo promijeni...
purpler80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:46   #100
ne znam koliko je ilegalno,jer sam baš jučer razgovarala s prijateljem,
čija je prijateljeva žena rodila kod kuće prošli tjedan
__________________
Gle malu plaću,poslije kiše...dođe račun i nema je više!
lady moss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.