Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2014., 17:06   #661
Freda, žao mi je


Za vse mi je nekako jasno što se smije vježbati što ne, ali ne nalazim podatak je li trudnica smije skakati u more? Sad sam u 11-om tjednu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 17:41   #662
Ja se osobno ne bih baš usudila skakati u more. Ipak je to na neki način udarac.
Ronja Rubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 18:22   #663
Wink vježbe, vježbice za trudnice

U 10 tt sam, do 07 tt sam svaki dan dosta pješačila na posao i natrag, počela sam raditi neke kardio vježbe za trudnice koje traju oko 25 minuta i odgovaraju mi , samo što ih ne radim svaki dan, kada sam na moru plivam dosta, kada osjetim da mi je teško jednostavno stanem po savjetu ginekologinje.

Imam pitanje, smijem li voziti sobni bicikl i koliko minuta je dozvoljeno?
sweetdream001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 22:19   #664
Smijes. Lagana voznjica, sama vidi koliko dugo. Cca pola sata. Samo pazi da ti se puls ne digne jako i pazi da se hidratiziras dovoljno..
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 22:27   #665
Quote:
zupershiba kaže: Pogledaj post
Smijes. Lagana voznjica, sama vidi koliko dugo. Cca pola sata. Samo pazi da ti se puls ne digne jako i pazi da se hidratiziras dovoljno..
Odlično,hvala na odgovoru, toliko sam i mislila, par puta tjedno.
sweetdream001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:41   #666
Quote:
lipamalavelika kaže: Pogledaj post
Da i ja podijelim svoje iskustvo s vama... 35 godina, prva trudnoca, sad sam 27.tjedan. Cijeli se zivot bavi sportom a zadnje dvije sam i trenerica tako da svakodnevno imam i po dva-tri trenonga. Takav mi je tempo manje vise i sada. U prva dva mjeseca T otrcala sam i dvije trke od 5km(istina, nisam znala da sam trudna iako je bilo ocito da nesto ne stima) a sada svakodnevno radim crossfit treninge. Naravno, intenzitet i tezine su prilagodjeni. Mislim da se previse filozofira oko vjezbanja i aktivnosti u trudnoci. Ako je sve ok sve se moze raditi kao i prije jer tijelo samo signalizira sta i kako mu sad pase i odgovara. I naravno buni se ako pretjerujemo. Naravno, uvijek vas mora voditi zdrav razum (ono necete bas sada ici na boks mec ili voziti mountainbike utrku) ali ne treba shvacati T kao neko bolesno stanje. Definitivno drugo stanje ali ne period gdje treba izigravati invalida. Naci si aktivnost po svojoj mjeri i uzivati.
Svaka čast! Potpisujem boldano. Ako je trudnoća uredna i bez komplikacija, grijeh je ne biti aktivna. Pod tim podrazumijevam bar duge šetnje prirodom, ako ne ništa drugo. Znaam da je nekad ljepše biti u toplom domu, ali nada da mogu očekivati lakši porod je jača od toga.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 17:35   #667
Malo podizem temu

Sad sam u 21 tjednu, prva 3 mj morala sam mirovat (IVF trudnoca), a nakon toga mi je dr rekao da se slobodno migu vratit treningu. Prije sam trenirala 3h dnevno, sad sam na 3h tjedno + setnja.. Idem na low impact aerobik, ne radim trbusnjake i plankove, sve ostalo normalno. Sipku si napravim od 4kg, isto tako i bucice 2X2kg .. Zasada se osjecam odlicno. Jedino me zanima dali su cucnjevi dozvoljeni? Nije mi tesko radit ih, ali su misljenja podijeljena...
Tenks
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 11:57   #668
Ja sam na prenatal jogi i tamo su čučnjevi dio skoro svake vježbe. Upravo se njima jačaju mišići koji će nam najviše trebati. Pogledaj na youtubeu jedan od filmića da vidiš kojim intenzitetom i na koji način se rade. Meni je ovaj jedan od dražih: https://www.youtube.com/watch?v=MCSFobwvQTg
marlene13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 12:21   #669
Marlene hvala ti!!!
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 13:06   #670
Radi li netko vježbe s opterećenjem?
Imam doma utege 2x3kg, pa s njima vježbam ruke,čučnjeve,iskorak,improvizirani deadlift itd.,kako mi dođe.
Nisam primjetila da mi išta smeta.

Isto tako vozim bicikl, ali ga moram spustit niz 40ak skalina (tj.isto tako i popet natrag), tako da ga nosim uz skaline. Nastojim snagu preusmjerit u ruke a manje u core.
Mater mi se nakostruši kad bilo šta teško dižem,a ja nosim tako bicikl.

Što se trbušnih tiče, u početku dok jos nisam znala sam ih itekako radila.

Koje vježbe za leđa smijemo raditi?
Smiju li se plankovi, obzirom da je trbuh tu većinom aktiviran?

I ustvari, koliko je zapravo štetno vježbanje tog područja?

Edit: 12 tt.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 16:23   #671
Do 10kg je ok, za ruke i ledja. Cucnjeve i iskorake se preporucuje radit bez kilaze.. Za plank sam pitala dr i rekao je da ih ne radim.. Za ledja je super mrtvo dizanje, ali bez prevelike kilaze.
Meni je trenerica rekla da ne radim trbusnjake jer i tako dovoljno rade i kod cucnjeva i ostalih vjezbi.. Nema potrebe dodatno opterecivat taj dio. Buceps, triceps, cucnjevi, iskoraci, mrtvo dizanje, ramena, kod svega ti rade misici trbuha
Bicikli je super vozit, ali daj nadji zrtvu da ti ga spusti i digne, nemoj sama ....
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 16:29   #672
Super!
Puno ti hvala na odgovoru

Edit: danas sam ga vukla uz stepenice, ipak je razlika. Hvala za savjet.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 19:43   #673
Šta kažete na vožnju biciklom u drugom tromjesečju trudnoće? Naravno nakon pregleda kod ginekologa?! Vrijeme je idealno za to
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 20:14   #674
I mene je danas sunce mamilo

Mišljenja su podijeljena, citala sam nekoliko stranica unazad i netko je napisao kako se u 2.tromj.ne preporuča zbog položaja tijela.
Onda s druge strane jedna napiše da je vozila do zadnjeg tjedna i jos vukla klinca u prikolici.

Pa ti budi pametan
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 10:32   #675
Quote:
marlene13 kaže: Pogledaj post
Ja sam na prenatal jogi i tamo su čučnjevi dio skoro svake vježbe. Upravo se njima jačaju mišići koji će nam najviše trebati. Pogledaj na youtubeu jedan od filmića da vidiš kojim intenzitetom i na koji način se rade. Meni je ovaj jedan od dražih: https://www.youtube.com/watch?v=MCSFobwvQTg
baš mi se sviđa
ima netko savjet gdje u Zg najbolje ići na jogu za trudnice? ja sam sa Savice...
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 12:42   #676
Evo moram napisati vezano za vožnju biciklom, moj dr.kaze da je dozvoljeno ako je naravno trudnoća uredna..ali ipak je više za sobni bicikl radi manje mogućnosti pada..eto
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:54   #677
Zbog bolova, dobila sam preporuku za masaze i vjezbe istezanja. Imate li preporuku gdje? Ja sam u novom zagrebu
Hvala!
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 10:20   #678
Pozdrav!
ima li ovdje neka od trudnica koja je prije trudnoce se bavila vjezbanjem/treniranjem sportova visokog intenziteta? naime bavim se trcanjem i idem na utrke itd i zanima me kako su druge zene provele trudnocu uz vjezbanje toga tipa-naime znam za hrpu zena da su i u trudnoci i dalje trcale(doduse ne istim intenzitetom naravno),ali da se nisu odrekle aktivnosti(naravno ako nije bilo nekih indikacija). Ja si nemogu zamisliti odjednom postati neaktivna jer otkad znam za sebe sam u pokretu i treningu....
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 10:40   #679
Ja sam rekreativno trčala ali sam prekinula kad sam saznala da sam trudna.
Jedna poznanica mi je rekla da je trčala, čak išla i na snowboard do 6 mj. trudnoće što po meni nije pametno.

Sad gledam dosta hodati, po par km na dan. Voljela bi neku jogu ili pilates za trudnice probati ali nigdje u mom kvartu, niti u jednoj teretani nema za trudnice nikakvih programa.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 16:35   #680
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
ima li ovdje neka od trudnica koja je prije trudnoce se bavila vjezbanjem/treniranjem sportova visokog intenziteta? naime bavim se trcanjem i idem na utrke itd i zanima me kako su druge zene provele trudnocu uz vjezbanje toga tipa-naime znam za hrpu zena da su i u trudnoci i dalje trcale(doduse ne istim intenzitetom naravno),ali da se nisu odrekle aktivnosti(naravno ako nije bilo nekih indikacija). Ja si nemogu zamisliti odjednom postati neaktivna jer otkad znam za sebe sam u pokretu i treningu....
Ako je trudnoca uredna, nema razloga da ne nastavis s trcanjem. Ja kad nisam trudna imam oko 30-40 trkacih km tjedno i godisnje odradim 1-2 HM- uz girje, utege i generalni intervalni trening (sprintevi obicno).
U ovoj trudnoci zbog hematoma nisam trenirala do 13. tjedna, a nakon toga sam normalno nastavila- kilometrazu prepolovila, pace usporila, tezine smanjila i tako. Ukupno imam 4 treninga tjedno (dva cardio, dva snaga).

Porazgovaraj s ginekologom i ako on kaze da je ok samo naprijed.
Atia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.