Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2013., 18:31   #81
Vodice i to klorheksidinske koristi samo kada imaš akutno stanje (operacija, upala i sl) i to max 2 tj
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:01   #82
I koji je zaključak, treba li uopće koristiti vodicu za usta?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 09:42   #83
Industrija ti kroz jaki marketing gura vodice "pod svakodnevno" zbog profita, kao i dio doktora koji uzimaju informacije zdravo za gotovo, bez da uključe glavu. Činjenica je da se higijena može sasvim kvalitetno održavati pravilnim četkanjem i redovnim korištenjem interdentalnih četkica/konca. A vodice su indicirane u akutnim fazama (upale, operacije itd), i to točno određene. Zašto se nepotrebno šopati kemijom - okreni sastav pa malo pročitaj koliko toga ima unutra. Naravno, nitko ti ne može ništa zabraniti, ako te veseli ispirati (ako ti poboljšava dah ili što ja znam), ispiri.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 13:50   #84
Zanimljivo o vodici za usta

http://magazin.net.hr/zdravlje/preve...od-svake-paste
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 01:05   #85
Ne bih se slozila sa Jujigatame, bar u US otkad sam dosla i pocela koristiti (svaki dan, ujutro i navece, a po preporuci stomatologa) ACT Alcohol Free Anticavity Fluoride Rinse nisam dobila nijedan novi karijes. Zubni konac je nemoguce koristiti u mom slucaju, jer su zubi prezbijeni, to je isto i higijenicarka primijetila na redovnom ciscenju zuba, pa sad imam water pick, uz opet ACT.
gricko071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 16:07   #86
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Kokosovo ulje sadrži laurinsku kiselinu koja ima snazno antivirusno i antibakterijsko djelovanje te nas stiti od mnogih patoloških bakterija,a po rezultatima tog testa i od bakterija koje su najčešći uzročnici upala u usnoj šupljini.Laurinska kiselina se jedino jos nalazi u majcinom mlijeku,gdje djeluje u funkciji snažne zaštite djeteta od infekcija,kad još nema razvijen imunitet.
Za ljubitelje alternative,postoje i paste za zube na bazi praha Nim ili Neem (indijsko čudotvorno drvo),koje dokazano ima snažna antibakterijska svojstva.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 16:08   #87
Quote:
gricko071 kaže: Pogledaj post
Ne bih se slozila sa Jujigatame, bar u US otkad sam dosla i pocela koristiti (svaki dan, ujutro i navece, a po preporuci stomatologa) ACT Alcohol Free Anticavity Fluoride Rinse nisam dobila nijedan novi karijes. Zubni konac je nemoguce koristiti u mom slucaju, jer su zubi prezbijeni, to je isto i higijenicarka primijetila na redovnom ciscenju zuba, pa sad imam water pick, uz opet ACT.
Ja bih se potpuno složio sa Jujijem.Dvaput dnevno detaljno čišćenje sa kvalitetnom zubnom pastom je već pošteno obavljen posao.U SAD vrijede neki drugi standardi i tamo su puno liberalniji kad se radi o kemijskim sredstvima,koja dugoročno nisu zdrava za organizam.Zna se da tamo korporacije (znatno više no u EU) određuju pravila igre u skladu sa svojim interesima,a ti su počesto u suprotnosti sa interesima zdravlja naroda.Waterpick u vašem je slučaju ok.,ali ACT vam uopće nije neophodan.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 08:55   #88
Nakon operacije u ustima, Juji, koju vodicu koristiti? Trenutno imam Elmex..

Edit...vidjeh gore.. Hexoral, Stomaditin...
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.

Zadnje uređivanje Meravigliosa Creatura : 25.03.2014. at 09:09.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 15:06   #89
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
Nakon operacije u ustima, Juji, koju vodicu koristiti? Trenutno imam Elmex..

Edit...vidjeh gore.. Hexoral, Stomaditin...
Paradontax (ex.Corsodyl) ,Hexoral,Curasept itd.Sve sadrže klorheksidin diglukonat i preporučuju se uzimati max. 2 tjedna.Tebi će tjedan dana biti i više no dovoljno.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 17:08   #90
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Paradontax (ex.Corsodyl) ,Hexoral,Curasept itd.Sve sadrže klorheksidin diglukonat i preporučuju se uzimati max. 2 tjedna.Tebi će tjedan dana biti i više no dovoljno.
Hvala..
Konkretno, radi se o rezanju frenuluma na gornjoj usnici...al to je isto kao i operacija zuba...
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 22:11   #91
Počel sam od jučer korisititi Listerni, dosta mi je jaki i peče. Dal vi nakon kaj ispljunete tekučinu splavite usta sa vodom? Jer meni se posle njega jako izlučuju sline, pa si moram još naknadno sa vodom splaviti usta
El_gec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 09:22   #92
meni je bio prejak.Obično kupujem vodicu gdje piše bez alkohola
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 16:23   #93
Nakon citanja vasih komentara, utvrdio sam da je bolje da investiram u skuplju zubnu pastu (koristim Kaladont ), nego u vodice za ispiranje. Iako sam koristio Listerine vec godinu dana, svaku vecer. Bas sutra idem na kontrolu pa cemo vidjeti sto kaze doktorica.
I da, odmah jedna preporuka koju sam dobio od stomatologa - nemojte koristiti one cetkice za zube iz ducana, vec Curaprox i slicne. Puno su ucinkovitije, a kostaju zanemarivih desetak kuna vise.
__________________
I am pure theory and observation. I am my mind's creation. I watch, but I do not touch. I only see that which is ready to be. Therefore, I am and ever will be - free.
Godfrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 11:07   #94
Nakon citanja informacija iz raznih izvora, mogu zakljucit da vodice za usta s alkoholom nisu bas za svakodnevnu upotrebu, nego kod nekih upalnih stanja. A vodice koje se preporučaju su vodice koje sadrze fluorid. Nakon sto operes zube s pastom za zube s fluoridom, stvara ti se zastitni sloj na caklini. Navodno ako nakon toga isperes usta s vodicom bez fluorida, taj zastitni sloj koji si nanio pastom se skida. Onda je logika ta da se treba koristiti i pasta i vodica s dodatkom fluorida.
E sad pitanje
Koristim elmex sensitive - fluorid 1400 ppmF, vodica elmex 250 ppmF.
Zasto onda uopce ispirat s vodicama? Kad svaka, ukoliko i ima fluorid, ima ga puno manje od paste.
Mislim da cu prestat s vodicom iz navedenog razloga
daisy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:07   #95
Vodice po meni ni nisu za svakodnevnu uporabu, kao što sam već i pisao, nego ih gura farmaceutska industrija. Fluoridi su samo pomoć u cijeloj priči i isperu li se ili ne neka vas uopće ne muči
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 18:13   #96
pa ako su fluoridi pomoc u cijeloj prici ( a jesu jer navodno istrazivanja pokazuju da stite od karijesa, jacaju caklinu ) onda je bitno dali se oni isperu sa zuba ili ne..ako se isperu sa zuba, onda ga ne mogu stititi niti ulaziti u njegovu strukturu. zato postavljam pitanje ovo koje sam gore postavila.. i po toj logici meni osobno nema razloga ispirat s vodicom nakon pranja zubi s pastom, ukoliko vodica sadrzava manju kolicinu fluorida..
citala sam u puno izvora da se ne preporuca ispirati usta s vodicom koja ne sadrzi fluorid jer se skoro u potpunosti ponistava ucinak fluorida iz paste za zube s kojom smo prethodno oprali zube..
a sad, dal sam u krivu ili ne, ne mogu sa sigurnoscu tvrditi.. pa ako ima neko ko se vise kuzi, nek se javi
daisy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 18:14   #97
isto tako, nije mi jasno zasto sve paste koje sadrze fluorid redom sadrze vise fluorida od svih vodica, bilo skupih, bilo jeftinih...
daisy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 09:02   #98
Ima li neko preporuku vodice a da nije listerine?nepodnosim ga..ljut, sladak, nepodnosljiv.. Ocu nesto blago a ucinkovito.cijena nebitna.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 21:07   #99
Quote:
Godfrey kaže: Pogledaj post
Nakon citanja vasih komentara, utvrdio sam da je bolje da investiram u skuplju zubnu pastu (koristim Kaladont ), nego u vodice za ispiranje. Iako sam koristio Listerine vec godinu dana, svaku vecer. Bas sutra idem na kontrolu pa cemo vidjeti sto kaze doktorica.
I da, odmah jedna preporuka koju sam dobio od stomatologa - nemojte koristiti one cetkice za zube iz ducana, vec Curaprox i slicne. Puno su ucinkovitije, a kostaju zanemarivih desetak kuna vise.
Koristim curaprox već oko godinu i pol. Ali nakon nekoliko dana moram si oprat zube s nekom običnom mekom četkicom (dontodent iz d-a) jer si ja s curaproxicom ne mogu dobro oprati zube...
premekana mi je iako koristim onu "najtvrđu" s oznakom soft 1560.

Vodice za usta koristim samo povremeno, ali ih razrijedim s vodom. Prejako mi je to.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 09:55   #100
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Koristim curaprox već oko godinu i pol. Ali nakon nekoliko dana moram si oprat zube s nekom običnom mekom četkicom (dontodent iz d-a) jer si ja s curaproxicom ne mogu dobro oprati zube...
premekana mi je iako koristim onu "najtvrđu" s oznakom soft 1560.

Vodice za usta koristim samo povremeno, ali ih razrijedim s vodom. Prejako mi je to.
Elmex vodica za usta ti nimalo nije jaka ili lekalut. Meni su isto one listerine prejake. Te ubiju sve ikad. Vjerojatno i one bakterije šta valjaju

Šta se tiče četkice.. Meni je curaprox četkica svih četkica. Ja je koristim godinama. Možda je stvar u tehnici pranja pa zato ne opereš dobro?? Jer meni opere savršeno
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.