Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2004., 00:08   #81
Quote:
Kako ti znaš da ne sluša.. mislim, Bog.. takve molitve?
No dobro, možda je bolje reći 'usliša', kao što se kaže u citiranom stihu. Mislim da je kruna očitovanja toga da Bog ne uslišuje molitve koje su potekle iz krivog obožavanja, onda kad se svjetske duhovne vođe okupe u ujednijenim nacijama i mole za mir u svijetu.
Quote:
Kad i GDJE je to Bog ukinuo svoj Zakon?
Ako govorimo o kodeksu Mojsijevih Zakona onda je taj zakon svakako ukinut. Ako ćeš zakon dat Židovima dijeliti na obredni i moralni, nečeš biti na dobrom putu. Istina je da je zakon ukinut, ali načela na kojima je postavljen nije. Ona su vječna.
Zakon o bezbjednosti prometa kroz stoljeća će se drastično mjenjati, ali će uvjek biti na istim načelima.
Mojsijev zakon zamjenio je Kristov zakon (Galačanima 6:2), a on dakako nije skup propisa, nego ide u pravcu školovanja savjesti na temelju nepromjenjivih Božjih načela.
Quote:
Zar nismo imali temu da je Isus uskrusnuo u - subotu a ne u nedjelju(jer se vi volite pozivati na "kršcansku" nedjelju - sol dei - dan boga sunca)?
Ako je to pitanje važno da bi poslužilo polemici treba li svetkovati subotu ili nedelju, ja ću reći: niti subotu niti nedelju.
Svetkovanje nedelje nastalo je tristo i neke godine kao rezultat kompromisa i potrebe objedinjavanja religioznih osječanja naroda. Dakle nema biblijsko uporište.
S druge strane primjena načela sabata svakodnevno na duhovnom polju donosi mnogo više koristi od svetkovanja subote ili nedelje.
Quote:
I tko si ti da mene sudiš, a ne poznaješ ni moj vanjski niti unutarnji život?
Ma ne sudim te. Od samopravednosti svi pomalo obolimo. Bitno je ipak prepoznati je prvo kod sebe. Točno je da te ne poznajem, no djelomice imam uvida u ono što pišeš. To bi trebao biti neki odraz tvog unutarnjeg života, koji dakle nije onda toliko tajnovit.
Nisam dakle sudio već dao posve pitomi savjet.
__________________
okrovogdo
odgovorko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 00:22   #82
Quote:
odgovorko kaže:
S druge strane primjena načela sabata svakodnevno na duhovnom polju donosi mnogo više koristi od svetkovanja subote ili nedelje.
Mozes li mi ovo malo pojasniti?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 13:06   #83
Quote:
Mozes li mi ovo malo pojasniti?
Daleko od toga da danas sabat nema nikakvo značenje.
Krscani mogu iz zakona o sabatu mnogo toga nauciti.
Izraelci su na sabat doslovno mirovali. A kršćani?
Procitajmo prvih jedanaest stihova 4. poglavlja poslanice Hebrejima.
Prema ovom pozivu kršćani trebaju počinuti. Od čega? Od sebičnih dijela kojima su u prošlosti nastojali postici vlastitu pravednost. Oni više ne vjeruju da mogu držanjem odredjenih pravila postići božje priznanje.
Zakon sabata je čuvao Izraelce također i od sebičnih nastojanja da sve svoje slobodno vrijeme usmjere na sticanje materijalnih prednosti. Primjena ovog temeljnog načela svakodnevno u duhovnom pogledu još je djelotvornija zastita od materijalizma.
Dakle, slijedeći načelo sabata kršćanin prednost u životu daje duhovnim a ne materijanim vrijednostima.
__________________
okrovogdo
odgovorko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 14:33   #84
Quote:
Aurora Aurea kaže:
Zašto rimska patrijarhšija (koja je sebe prozvala rimokatolička crkva) i vatikanska kurija sve više podanički i popustljivo nastupaju nastupaju prema ekspanzivnom cionizmu, mondijalizmu, čak i prema masoneriji, koja je do skoro pokretala gradjanske revolucije u kojima je slabljena moć rimskog patrijarha? Jednostavno što je shvatila da moć počiva u mondijalističkim projektima i zamasima koje upravlja cionističko-iluminatska hidra. Rimski patrijarh je tako morao teatralno i za odnos svoje crkve prema Judejcima da prizna svoj nehat, svoju krivicu (mea culpa).

Rim je se u početku gnušao i protestanskih ekumenskih projekta, a danas je najglasniji u pozivima na ekumenski dijalog i 'suradnju'. Ne tako davno, u jednoj papskoj enciklici (Humanus Genus) se osudjuje masonski ekumenizam: "Otvarajući svoja vrata osobama svih vera oni potpomažu, u stvari, veliku modernu grešku religiozne ravnodušnosti i jednakosti svih veroispovesti, što je najbolji način da se izbrišu sve religije, naročito katolička, koja se budući da je jedina prava, ne može spojiti sa ostalima a da joj se ne nanese ogromna nepravda."- Masonerija, pseudohermetička religija, prihvata ljude svih religija, pogotovo one bogate i sposobne da podlože sebi 'slabe', uključujući i rimokatolicizam, dok nekada 'beskompromisni' papizam sada je spreman da paktira i da 'jača' crkvu i sa afričkim šamanima koji su nešto malo čuli o Hristu.

Mnoštvo Judejaca je uključeno i u sinkretičku babilonsku New Age religiju. Nju Ejdž pokret se zapravo pokazuje kao snaga koja ima mnogo jači ekumensko-objedinjujući zamah nego rimokatolicizam. Kako katolici da mole za otrežnjenje Judejaca, kad su se oni, eto, toliko uzdigli, da predvode čak i jednu novu svetsku religiju, koja predstavlja vaskrs svih starih gnusoba natrunjenih sa nešto malo istine, kao mamce za bezazlene i neupućene duše.

Dok je se rimska crkva preko jezuita subverzivno ubacivala u protestanske redove, dotle je masonsko-cionistička hidra obuhvatila glavu katolizma. Tako da danas nekakva protivljenja perifernog sveštenstva cionizmu i mondijalizmu ostaju bez ikakvog upliva i odjeka.

Kolika je moć masonsko-cionističkog zloduha, mogu pokaziti dizajni novčanica EU. Na svakoj papirnatoj novčanici prikazana je 'trijumfalna kapija' iz neke veće i reprezentativnije države EU. Kapija je masonski solarni simbol, koji je ugradjen i u oznaci za UNESCO. Ali to je i drevni simbol gvozdenog rimskog carstva, koje masonerija vaskrsava. Poznata je pod nazivom 'jaram'. Naime, kad bi Rim hteo da ponizi trijumfalno neku pobedjenu vojsku, njene zarobljenike bi paradno proveo ispod 'kapije' načinjene od 3 koplja: dva uspravna i jedno položeno pri vrhu.

Vrlo dobar post!

Na žalost i bolno istinit. Rim je ostavši bez Krista kojeg su odbacili, ostao na milost i nemilost cionističko-masonskom Levijathanu!


Zato kurija sad kukavno šuti. A ovce se rasipaju... kao što je u ono vrijeme Isus rekao vidjeći Izrael "kao ovce rastjerane po gorama..."!


Veliko zlo... najveće u povijesti čovječanstva sve jače... kao oluja koja nadolazi, steže čovječanstvo. Zlo... židovstva i masonstva. Jedino istinsko obožavanje Sotone, nisu neke tamo sektice... nego - sinagoga i Talmud. U toj knjizi i u drugima oni Sotonu oslovljavaju raznim imenima, ali neporecivo stoji činjenica - da ono što uči Talmud jest - Sotonino evanđelje !

Učenje da su druga ljudska bića - životinje... da "treba ubiti i najboljeg kršćanina" da je trudna kršćanka "skotna stoka"! To može učiti samo demon kroz potpuno opsjednute umove... umobolne, gdje je sve to pisnao u dugačkim noćima ludila... uz svijeću i strašni titraj... sjena... legija zlih duhova.


Ne može se shvatiti zlo 20. stoljeća ako s ne prizna upliv nezemaljskih sila... ne može se shvatiti nezamisliva i planska okrutnost svega što se događalo i događa, ako nemate spoznaju onoga što se događa iz zavjesa vidljivoga.


"Mondijalizam" ta nova religija za mase... a u biti - najveće ropstvo od postanka ovoga svijeta. ONI žele zatrti samobitnost ljudi, naroda i duša. Iščupati i sam korijen sjećanja na slobodu, pravdu proglasiti - zločinom a istinu - terorizmom!


Oni uspostavljaju carstvo Sotone na zemlji, a većina kršćana kao hipnotizirani spavaju. Oni koji su budni - bore se. O tome možeš više pročitati ovdje: www.sijelo.com
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 11:14   #85
[QUOTE]I.L kaže:
[B]

To može učiti samo demon kroz potpuno opsjednute umove... umobolne, gdje je sve to pisnao u dugačkim noćima ludila... uz svijeću i strašni titraj... sjena... legija zlih duhova.

[/QUOTE

Opisujes to kao da i sam to gledas. Izgleda da imas iskustva u tome, ha?
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 11:28   #86
[QUOTE]Baron Samedi kaže:
[B]
Quote:
I.L kaže:


To može učiti samo demon kroz potpuno opsjednute umove... umobolne, gdje je sve to pisnao u dugačkim noćima ludila... uz svijeću i strašni titraj... sjena... legija zlih duhova.

[/QUOTE

Opisujes to kao da i sam to gledas. Izgleda da imas iskustva u tome, ha?
Termin CRNI PAS (vjera.com) je veoma važan da bi se opisalo njegovo stanje.....

Crni Pas je slika iz jedne vizije… i predstavlja Lucifera osobno! Kroz žestinu i bijes - I.L-ovog fanatizma !
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 11:38   #87
[QUOTE]Baron Samedi kaže:
[B]
Quote:
I.L kaže:


To može učiti samo demon kroz potpuno opsjednute umove... umobolne, gdje je sve to pisnao u dugačkim noćima ludila... uz svijeću i strašni titraj... sjena... legija zlih duhova.

[/QUOTE

Opisujes to kao da i sam to gledas. Izgleda da imas iskustva u tome, ha?
Pošto sam Glasnik Gospodara svjetova... Gospoda nad Vojskama... onda znam i ono što vi mislite da ni jedne oči ljudske nisu vidjele...

Jesi čitao o Elizeju... o tome kako je znao što car neprijateljske vojske govori u svojoj bračnoj postelji... a kamoli sa svojim generalima...

Ma čitao si ti to, ne?

Postoje jedne oči... koje vide i kroz tamu... sve je snimljeno... ONI mogu sve pokazati, kao da je tu... onome kome to treba pokazati.

I da ne zaboravim: Tvoji znaju da ja znam sve... što se radi.

Jer mi je posao - znati to.

A tebe šalju i Nemilu i Nedragu da pjenite...i ramba... i... jadnike...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 11:41   #88
Quote:
xara kaže:
Termin CRNI PAS (vjera.com) je veoma važan da bi se opisalo njegovo stanje.....

Crni Pas je slika iz jedne vizije… i predstavlja Lucifera osobno! Kroz žestinu i bijes - I.L-ovog fanatizma !
CRNI PAS predstavlja fanatizam tvoje sekte ASD - gospodine xara!

Kako vam, se više da?

CRNI PAS predstavlja i sve one koji su napustili tvoju sekticu, ali ne slušaju proroka i glasa Gospodnjega...


Fanatizam... to je uvijek pratilo Božje djelo, ali Gospod Bog moj je uvijek odlučio svoje od đavolskog, da svatko vidi... što je tama a što ej svjetlo.

Ma znaš ti sve ovo, samo te zloba izjeda, pa veliš, hajde da makar nešto bubneš...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 11:58   #89
Quote:
I.L kaže:
CRNI PAS predstavlja fanatizam tvoje sekte ASD - gospodine xara!

CRNI PAS predstavlja i sve one koji su napustili tvoju sekticu, ali ne slušaju proroka i glasa Gospodnjega...

Koliko ja znam sestra Vajt je u neobjavljenom rukopisu Velike Borbe
volume VII. izdanje iz 1888. opisala pravo značenje Crnog Psa.....

A to su oni koji laju na majku crkvu iz koje potječu u kojima prebiva duh laži i mrznje prema svemu što je od gospodina ...
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 12:25   #90
Cool

A gdje su postovi koje sam kao odgovor napisao Baronu?

Ovo je sramotno!

Napišem kvalitetne stvari... čista povijest, o religijskim pitanjiima. I netko to makne?

Molit ću da vratite postove jer su odgovor na pitanja koja je diskutant Samedi postavio.

U postovima nitko nije vrijeđan, pisano je o povijesti Židova i Kazara i to u skaldu i s danšnjim spoznajama i knjigama koje su o tomu objavljene.

Kome to smeta?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 12:27   #91
Quote:
I.L kaže:
A gdje su postovi koje sam kao odgovor napisao Baronu?

Ovo je sramotno!

Napišem kvalitetne stvari... čista povijest, o religijskim pitanjiima. I netko to makne?

Molit ću da vratite postove jer su odgovor na pitanja koja je diskutant Samedi postavio.
I.L., kupi si nove naocale.
Mozda je tebi svejedno gdje sta pises, ali nekima nije.
Pogledaj nove teme.


Tako da se nece postovi vratiti ovdje. Eventualno ce se spojiti nesto drugo, ono sto je jedno te isto blablabla.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 20:00   #92
Molitve za mrtve

Da ili Ne?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
BoSte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 21:14   #93
Za zive ili za mrtve..

Isto se pise.

Nema koristi.


Nego primit se posla i pomoci zivima, bez moljakanja Boga koji ako vec zeli pomoci trebao bi to i bez da ga mi ljudi molimo.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 23:45   #94
Re: Molitve za mrtve

Quote:
BoSte kaže:
Da ili Ne?
A šta ti misliš?
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 00:01   #95
Quote:
kaskader kaže:
Za zive ili za mrtve..

Isto se pise.

Nema koristi.

Nego primit se posla i pomoci zivima, bez moljakanja Boga koji ako vec zeli pomoci trebao bi to i bez da ga mi ljudi molimo.
Ne razumijem od kuda toliki poriv za upravu tu temu..?
Bila je jedna slična, prije nekih 2 mjeseca, ne mogu se sjetiti naslova.

I bio je određen broj onih poput kaskadera koji izigravaju intelektualce osjećajući se blagoslovljenim što su imali prilike čitati Nietzche-a..
Ili, ispričavam se, ako ne gajiš simpatije prema spomenutom..
Tvoja percepcija Boga ne postoji.. ona je žalosna..
Pa stoga, čemu svoju silnu energiju trošiti na nešto što ne postoji?
Da bi nekome otvorio oči?
Onaj kome ti otvoriš oči, mirne duše može kupiti bijeli štap..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 00:07   #96
molitva sluzi za utjehu. kao ostanes bez nekoga, nadas se cak i necemu u sto zapravo ne vjerujes. lakse je, makar se hvatao i za slamku zvana molitva.
ja se molim samo za svoje roditelje.jebe mi se za mene....
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 00:18   #97
Kadgod se nađem u nekoj crkvi (imam običaj da uvek kada negde putujem između ostalog obiđem i verske objekte, a i u svom gradu navratim ponekad), zapalim sveće i za žive i za mrtve - za svakog koga se setim. Ne znam računa li se to...
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 00:25   #98
Quote:
Elysium kaže:
I bio je određen broj onih poput kaskadera koji izigravaju intelektualce osjećajući se blagoslovljenim što su imali prilike čitati Nietzche-a..
Ili, ispričavam se, ako ne gajiš simpatije prema spomenutom..
Tvoja percepcija Boga ne postoji.. ona je žalosna..
Pa stoga, čemu svoju silnu energiju trošiti na nešto što ne postoji?
Da bi nekome otvorio oči?
Onaj kome ti otvoriš oči, mirne duše može kupiti bijeli štap..
A evo drago mi je da si se osjetio pozvanim, od boga vjerojatno, da se bavis mojom licnoscu umjesto temom.

A sto ces, nemoze vjera nikog naucit pristojnosti, ako pristojnosti nema.

A i drago mi je ako ti je lakse.

Ipak istreso si se malo...ne...
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 01:32   #99
Quote:
Enchantress kaže:
Kadgod se nađem u nekoj crkvi (imam običaj da uvek kada negde putujem između ostalog obiđem i verske objekte, a i u svom gradu navratim ponekad), zapalim sveće i za žive i za mrtve - za svakog koga se setim. Ne znam računa li se to...
Zašto se pitaš, kada znaš odgovor..
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 01:37   #100
Quote:
kaskader kaže:
A evo drago mi je da si se osjetio pozvanim, od boga vjerojatno, da se bavis mojom licnoscu umjesto temom.
Od Boga?
Ne..
Zanima me jedino, od kuda tebi osjećaj "pozvanosti" da napišeš onakav post?
Toliko o tome..


Quote:
kaskader kaže:
A i drago mi je ako ti je lakse.

Ipak istreso si se malo...ne...
Jao, i ti si neko djetešce i nevinašce..?
Pa nije ovo "Usamljena srca" pa da pazim na tvoje izljeve melankolije..
Basnom prenesene u "Mudrost.."

Jer, naravno, ti znaš što je molitva..
Stoga si i napisao onakav post?
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.