Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2010., 18:23   #81
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Ajme kad sve ovo pročitam postajem zabrinuta jer iako sam u 26. tjednu nikakve probire nisam radila, odnosno moj mi ginekolog nije ništa rekao niti me uputio. Inače na pregledima i ultrazvuku je sve ok, ja se ok osjećam.
Ne brini draga,nisam ni ja u prve dvije trudnoće sa 26 i 29 godina.
Sad sam stara koka od 38 pa se po logici stvari moram brinut.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 18:41   #82
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Ne brini draga,nisam ni ja u prve dvije trudnoće sa 26 i 29 godina.
Sad sam stara koka od 38 pa se po logici stvari moram brinut.
Hvala smucek malo si me ohrabrila, lakše mi je kad vidim da ima i onih koje nisu radile sva ta čuda od pregleda a na kraju je sve bilo ok.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 11:40   #83
drage sve, ako koja zna trebam malo uputa...

za kombinirani probir u Vinogradskoj jel se treba naručit il se mogu samo pojaviti na vađenje krvi sa uzv mjerama uzetim taj dan kod mog gina?

i jel imaju neko radno vrijeme i dane kad se to radi ili svaki dan mogu doći u npr prijepodnevnim satima?

Hvala puno unaprijed na pomoći
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:00   #84
kukuc..ovak ja sam u poliklinici Vili izvadila krv i oni su mi dali epruvetu u kojoj sam tu krv nosila gore...to je bilo oko 3 sata i još su radili...al uputnica ti ne treba jer to tak i tak plaćaš ja sam platila 317kn jer mi krv nisu vadili oni...a mislim da dođeš gore i čekaš..mada kad sam ja došla nije bila gužva...nieam ti na žalost puno pomogla al ono kaj znam!! e da i oni su rezultte poslali mom ginekologu sljedeći dan pa mi se ona javio s rezultatima!
__________________
16.05.2009.
13.08.2010.petak 13 stiglo naše malo zlato Fran
ivana3101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:15   #85
hvala ti! a zakaj su ti krv vadili u viliju? I ja tam idem ginu pa mi je ok ak sve tam mogu napravit, al me malčice muči to kaj bum nosila tu krv onda u vinogradsku... kaj ak ju razlijem il nekaj sklona sam komplikacijama

al bolje da mi u viliju vade jel imaju tanke igle il one bolničke debele? meni pucaju vene ko lude..
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:18   #86
a bila sam naručena u 2 sata na pregled pa me dr požurio da odmah gore odnesem krv da ne izlazim s posla i sljedeći dan...i imaju ti jako jako jeko tanke igle bar ova s kojom su meni vadili...niš mi se nije poznalo nakon vađenja krvi za razliku od petrove tam sam imala 2 tjedna masnicu i rupetinu...al epruveta ti je plastićna i oni ti to s nekim papirom stave u kovertu i nema šanse da to razbiješ!! a i blizu ti je od vilija!!
__________________
16.05.2009.
13.08.2010.petak 13 stiglo naše malo zlato Fran
ivana3101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:19   #87
jedino kaj ti naplate 50kn vađenje krvi, al to bi valjda i u vinogradskoj naplatili.
__________________
16.05.2009.
13.08.2010.petak 13 stiglo naše malo zlato Fran
ivana3101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:20   #88
hvala ti još jednom, jupiiiiii sad sve znam i tak bum i napravila
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:39   #89
Zakaj bi u viliju vadila kad to rade u vinogradskoj, na licu mjesta, i niš ne naplate?
Meni je isto privatnica gin. nudila da mi ona izvadi krv, naplati 50 kn a ja onda se u Vinogradskoj netrebam ni pojaviti jer oni tu krv šalju. Odbila sam, drugo jutro sam sama otišla tam i uštedila tih 50 kn.
Meni su rekli da moram tamo biti do pola 10 čini mi se, provjeri.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 12:58   #90
ok....ja nisam htjela još jedan dan izostat s posla pa sam zato odmah to napravila u viliju odnjela gore i mir...
__________________
16.05.2009.
13.08.2010.petak 13 stiglo naše malo zlato Fran
ivana3101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 13:07   #91
Meni je moj gin. dao broj na koji se u Vinogradskoj naručim, i da kazem da tek 26.01 ulazim u 11tjedan.
Ja nazovem i kažem teti da bih se naručila, ona meni da se ne naručuje preko telefona nego da dođem osobno.
Pitam koliko ranije da dođem, ona meni - dođi sutra. Od 8-14.
Ja došla i kažem da bih se naručila, pita u kojem sam tjednu, i počne se derati zašto sam došla danas, da dođem kad budem u 11 tjednu. I da se ne treba naručivati. Baš su me lijepo izvozali
__________________
It's the first day of the rest of your life...
Traburatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 15:32   #92
Ukolko nekom nije bitna razlika od 50 kn,meni se puno elegantnija čini solucija Breyera.

Dodješ u bilo koje doba dana,sa nalazima uzv-a,izvade ti krv i doma na mail pošalju nalaz.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 19:53   #93
ja sam pitala ginekologa jer sam i ja mislila taj breier al moj gin nije htio jer je rekao da šefica u vinogradskoj radi to puno bolje preciznije i odgovornije od njih a i da oni znaju naplatit istu stvar par puta i preporučio mi je ipak vinogradsku jer veli da je ovaj prvi pregled važan i da on više vjeruje vinogradskoj...al naravno svako ima svoj izbor!"
__________________
16.05.2009.
13.08.2010.petak 13 stiglo naše malo zlato Fran
ivana3101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 20:12   #94
Quote:
ivana3101 kaže: Pogledaj post
ja sam pitala ginekologa jer sam i ja mislila taj breier al moj gin nije htio jer je rekao da šefica u vinogradskoj radi to puno bolje preciznije i odgovornije od njih a i da oni znaju naplatit istu stvar par puta i preporučio mi je ipak vinogradsku jer veli da je ovaj prvi pregled važan i da on više vjeruje vinogradskoj...al naravno svako ima svoj izbor!"
Meni su naplatili samo jednom.

Kombinirani probir je matematičko-statistički model u hardwareu-ubaciš zadane vrijednosti i on ti izbaci vjerojatnost,pa ne vidim kakavu tu ulogu ima ljudski faktor.

Pri tome sam ih tražila pojašnjenje(poslala sam mail jer mi nešto nije bilo jasno) i zaista ljubazni gospodin B.Breyer ist dan mi je mailom detaljno odgovorio ono što me zanimalo.Pusa Brankecu
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 21:07   #95
ja sam isto išla u breyer
puno mi je zgodnije bilo otić poslije posla i obavit to u 5 minuta.

inače, navodno, al očito svako ima drugačiju priču što mi je nevjerojatno, se u vinogradsku treba naručit. mojoj frendici su rekli da dođe za 2 tjedna što joj zbog uzv nikako nije odgovaralo. može se na uputnicu al se svejedno plati, al nešto manje (200 i nešto kuna).
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 22:11   #96
samo info da vam dam jednu...
radi se i u Suncu isti dan je nalaz gotov...cijena neznam jer ja imam njihovu policu i svoju ginicku tamo pa cu sve isti dan obaviti...
sretno
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 16:41   #97
biti ili nebiti - kombinirani probir test

Ovo je moje iskustvo, moja nocna mora............da sam znala ranije ovo sto sad znam ne bih otisla na kombinirani probir test.

Prije dva tjedna bez ikakvog dvoumljenja zatrazila sam svog ginekoiloga da mi napravi ultrazvuk jel zelim na kombinirani probir – on je radosno reagirao ....super...i sam sam vam to zelio to predlozit......tada je pocela moja nocna mora.
Test ko test ne da ti nikakav konkretan nalaz.Svrsta te u jednu od statistickih skupina, rizicna trudnoca ili ne i jos ti napisu broj – odrede statističku vjerojatnost rizika. DAKLE TO JE PRE STRASNO.
Misljenja sam da svaka sugestija od ljecnika da se ode na test probir je u biti skupljane statistickih podataka. A pritom nitko ne savjetuje buduce mame o eventualnim psiholoskim posljedicama na trudnocu ako „rezultati“ probira budu „losi“ !
Jako je tesko o tome razgovarat/razmisljat onak vise retoricki......dal bi trebala ic il ne......pitat frendice, mamu, ginekologa. Nitko TI nemoze dat odgovor na takvo nesto.
Tada nisam mogla shvatit sta to znaci. Odgovor tipa „pa naravno da bus isla na test, naravno da zelis znati jel ti trudnoca ok, dal imas zdravu bebu etc.“ lisen je bilo kakvih emocija, to ti razum kaze.
No razum s rezultatima ovog testa nema nikakve veze.
Zasto to tako kazem!? Zato sto se nitko u trenutku razmatranja opcije otici il ne otici ne upita sto ako test bude pokazao losu statistiku. Kako ce ta informacija dijelovati na buducu mamu. Šta tada, kuda i kako dalje !?. To ti nitko ne govori.
Moji su statisticke brojke malo lose. Biokemijski test dao mi je vjerojatnost od 1:83. Sad si zamislite ovo - od trenutka kad dobikjes rezultate probit resta ti si u 12 tj cekas 4tj amnio – pa jos malo cekas rezultate....vrijeme...to je vrijeme gdje ludis, knedla straha u grlu...a cemu....cemu to...grrrrr...
To sto mi je proslo sve kroz glavu i kako sam se taj osjecala dok sama sa sobom ( i sa partnerom) nisam nesto rascistila ne mogu ovdje opisat rijecima. Suze i suze u potocima. Opce psihicko stanje vrlo lose. Prosla su dva tjedna i ja sam se smirila. U ta dva paklena tjedna sta sam dobila!? Sa samom odlukom da odem na taj pregled totalno sam si sanjila mogucnost nosenja „sretne trudnoce“ .
I sad paradox situacije.
Sad sto mi preoistaje je obavit sve one ultrazvuke i mjerenja koja se rade i kad osoba ne ode na probir test. Cemu se onda uopce izlagat i dovodit u situaciju koja ce ti donjet nista drugo nego nemir i strah.
Test sam radila u 12 tj i sad cu do 16 tj bit totalno na iglama i sa sumnjama. ZASTO!? Ljuta sam sama na sebe. Da nisam otisla, obavila bi ultrazvuke, radila bi se ciljana mjerenja i na temelju tih informacija odlucilo i tek onda odlucilo dal idem na AMNIO.
Danas medicina preko ultrazvuka moze doista informacija o bebi sakupit i ako postoje indikacije za bilo kakvom deformacijom uocenom na ultrazvuku onda te, TEK ONDA treba razmisljat o AMNIO i slicnim detaljnijim pretragama.
Jel, meni se cini, sve to od kombiniranog probira, preko ultarzuka i krvnih pretraga samo vodi do odluke dal napravit amnio il ne.
Pitaj te se buduce mame, naj ozbiljnije se zaupitajte, a pitajte i svoje partnere – kad dodje vrijeme odluke ZA ili PROTIV AMNIO – sta ako test bude pozitivan ?
Meni se opet sve cini da se sve svodi na jednu jedinu stvar. Odgovor na pitanje – AKO JE AMNIO POZITIVNA PREKIDAMO LI TRUDNOCU?
Ako znate odgovor onda i same znate da li treba uopce ici na amnio a probir preskocite i budite sretne trudnice i buduce mame !

Ja sam test radila u vinogradskoj, nema narucivanja, dodjes, imas prednost jel si trudnica i cijeli taj cirkus platis 317 Kn. Ima i jos neki pribir test koji se radi u drugom tromjesjecu, e on je na uputnicu....no to sad mene vise ne interesira.
igra_malog_tigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 17:10   #98
Mene isto ljute te pretrage... prošli tjedan sam napravila te probire i hvala Bogu, niskorizična sam.
Ugl., mislim da bi svaka žena trebala biti upućena da je to njen slobodan izbor i sama odlučiti dali se želi upuštati u to ili ne. Gro mojih frendica, koje imaju djecu, nisu ni čule, a kamoli radile te probire.
Ako ideš na njih, onda moraš biti i spreman na pobačaj u slučaju loših rezultata. Inače, to je samo mučenje i briga bez veze... jer što ti vrijedi ta pretraga ako dobiješ loš rezultat a nisi spreman za tu opciju?
Koliko je danas ta znanost napredovala, toliko nam i zadaje sve više briga a da ne pričamo o novčanim izdacima... pa ti budi pametan!
Igra malog tigra, drži se, vjerujem da je sve u redu s bebekom, znam da je teško ne brinuti se ali moraš se nadati najboljem!
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 18:23   #99
da, ja ne razmišljam hoću li na amnio jer to od prvog dana znam da hoću, nego jel ima smisla uopće radit i taj probir s obzirom da on na kraju krajeva ništa ne znači i mogućnost pogreške je ogromna, a i što mi znači 1:20 ili 1:20000?
Meni to ne znači ništa jer uvijek mogu biti i ta 1 ili jedna od 20 i 20000... Zato ja radim amnio.
A za probir ću odlučit za 7 dana kad idem na pregled.
Ne želim se zbog nekakvog postotka gristi još mjesec dana do amnio ako ne moram... a vidjet ću jel se dr. slaže i što kaže...
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 18:43   #100
Draga Tigrice, iskreno mi je žao što ovo prolaziš i što ne uživaš u trudnoći kako bi trebala!
Ipak, moram nešto nadodati a možda ti uspijem i malo pomoći.
Prvo, ti nisi osuđena čekati 16. tjedan da bi išla na amnio. Niti ti niti i jedna žena koja dobije lošiju statistiku (to nije nalaz, to je samo statistička vjerojatnost). Ako želiš znati jeli sa bebicom sve u redu možeš napraviti CVS!
CVS je biopsija korionskih resica koja se radi u prvom tromjesećju (između 10 i 13 tjedna), a nalazi mogu biti gotovi već za tjedan dana. Jednako je pouzdana kao i amnio, ali je rizik mrvicu veći.
I eto- time je riješeno pitanje "koja korist od probira?" Ako netko zna da će prekinuti trudnoću ako se bebom nije sve ok, onda je i zdravije i lakše to napraviti u npr. 12-13 tjednu ngo u 18-19.

E sada, potpuno je druga stvar želi li netko znati je li sa bebicom sve u redu ili ne želi. To je potpuno različito pitanje od onoga bi li zadržali trudnoću ili ne.
Jer ne znači da svi roditelji koji dobiju loš rezultat odluče prekinuti trudnoću. To može biti korisna informacija i ako je žele zadržati. Jer će tako imati vremena pripremiti sebe i okolinu na bebu koja dolazi. Pripremiti bebi svu posebnu njegu koju treba, odlučiti gdje će je roditi, možda se raspitati i o eventualnim terapijama koje bebi trebaju dok je još mala i još puno toga...

Dakle, mislim da testovi probira, amnio i CVS nisu rezervirani samo za roditelje koji misle pobaciti u slučaju loših rezultata, nego i za sve koji misle da je dobro na vrijeme se kvalitetno pripremiti na drugačiju bebicu od one kojoj su se nadali.
A tebi Tigrice od srca želim što manje nerviranja i zdravog malog Tigrića
__________________
01.09.10. - my precious!!!

Zadnje uređivanje Illy : 08.02.2010. at 19:35.
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.