Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

Pogledaj rezultate ankete: Koga biste podrzali u slucaju eventualnih sukoba u BJR Makedoniji?
Makedonce 134 83.75%
Siptare 26 16.25%
Glasovatelji: 160. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2007., 23:19   #201
Quote:
GoTo kaže: Pogledaj post
Winner takes all.
Zato sad i ližu rane ljuti Krajišnici, a Kosovo je srpska kolevka koliko je Kalifornija hrvatska kolijevka.
bonislav is offline  
Old 20.12.2007., 23:20   #202
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
ma bili smo i mi saka jada dok nismo osvojili par vojarni.
Ja sam govorio hipotetički.
bonislav is offline  
Old 21.12.2007., 08:38   #203
Quote:
ljativ kaže: Pogledaj post
isto ko i ti sto nisi svestan
jeste da su 600.000 srba trubili o vekovnoj srpskoj zemlji to je sitnica ALI koliko je hrvata u hrvatskoj brojcano
e sad usporedi nas 500.000 a cela MK je 2.000.000 od kojih je sigurno 300.000 nemakedonci pa nek se sad preracunaju makedonci kakva je fak. situacija
Ti me zezas sa ovim brojkama zar ne ?
snezana mk is offline  
Old 21.12.2007., 09:57   #204
Kad vidim kako Albanci prave probleme u Makedoniji i traze sve veca prava, drago mi je sto se Srbija razdvaja sa Kosovom, pa nek i na silu, dobrovoljno nebi sigurno.
Kalasnjikov is offline  
Old 21.12.2007., 13:24   #205
Quote:
vruća mačka kaže: Pogledaj post
i ja imam isti utisak
Tako je. Siptar se upotrebljava u pezorativnom smislu. Ujedno, albancima ocigledno smeta i samo TO je po meni dovoljan razlog da taj naziv NE upotrebljava.
Tipi is offline  
Old 21.12.2007., 16:50   #206
Quote:
GoTo kaže: Pogledaj post
Winner takes all.
No, just robber.
Honesty is offline  
Old 21.12.2007., 22:16   #207
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Nemaju Miloševića ali zato imaju ameriku i njihove interese pa kad je kod nas bio sukob 2001 iz Aračinovo su zajedno sa šipcima iznosili i americke vojnike i sta tu možemo da radimo.
Draga moja Sugradjanko,nacin na koji vrijedjas nas Albance bi trebao biti dovoljan dokaz prisutnima,kako je nama bilo u toj drzavi zadnjih 50g.
Vi kao titova tvorevina,nasli ste se u poziciji nas Albance da ugnjetavate i muzete ekonomski.
Ja zivim u Hamburgu,gdje zivi preko 146 nacija,od kojih sam bar sa pola imao susreta i priliku da ih upoznam,cak poznajem i srbe,ali ste vi daleko arogantniji veci rasisti od svih.
Srbi,narod sa svojom istorijom i drzavnoscu nam i kao neprijatelj prilici u neku ruku,za razliku od vas koji ne znate ni ko ste ni sta ste ni kuda cete.
Od vise vrsta Albanaca ste vi bili u prilici imati posla sa najpostenijima i najmirnijima,sto je makedoniju sacuvalo od velike nesrece.
Ali i to postenje i mir imaju svoje granice,Albanski Narod je u Makedoniji trazio svoja gradjanska prava na sta ste vi silom odgovorili.
No ta vasa sili ne moze se porediti sa srpskom koja je isto neuspjesna bila na svim podrucjima ex-juge.
Albanci su politikom makedonaca bili primorani napustiti svoju zemlju i u stranstvu traziti svoju srecu,sto se za nas okrenulo na pozitivno,obogatio se narod i preticali smo vas desno.

Albanci su ratovali sirom Ex-juge protiv srpskih okupatorskih snaga,tako i u Hrvatskoj, znajuci ko im je neprijatelj.
Vi makedonci ste bar moralno srbe podrzavali za vise vam je falilo nesto vrlo znacajno,...,jer se nije trebalo boriti protiv golorukih,nego je protivnik uzvracao.

Trazenjem gradjanskih prava,smo vam se jos vise omrzli,nazivate nas kojekakvim imenima i pokusavate dalje ugnjetavati.
No ne zaboravite da ovo nisu 90´te.
Trenutno smo mi Albanci u Makedoniji najjaci ekonomski i da ne nabrajam druge nacine.
Studenti makedonci mole da rade po poljima za albance da bi studije financirali.
Znaci sve se mjenja.
Iznosis lazi ovdje da zelimo da podjelimo Makedoniju,sto uopste nije Istina,iz cistog razloga sto bi mi podjelom dobili max pola drzave a strpljenjem citavu.
Zato sreco moja,oslobodi se tih predrasuda i imaj postovanja i respekta u ocekivanju da tako prema vama bude ophodjeno.
Srdacno te pozdravljam ........tvoj Susjed
Ilir-HH is offline  
Old 21.12.2007., 23:46   #208
Vidi ako zivis u Hamburgu onda ti nisam sugraganka i procitaj jos jednom svoj post gde kazes da smo mi najveci rasisti,ne zelim da te prijavim jer ti je prvi post,e sada vidis ja vas nikad nisam mrzila ali da uzmete puske i da pucate na mene radi vasih prava to nikako nije u redu ,ja da sedim u podrumu u 8 mjesecu trudnoce zbog vasih"prava"i to isto i sad spored vas mi smo silom odgovorili ,pa vi ste pucali na drzavu u koju zivite ali vama je stalno neko drugi kriv i na kraju svaki ima pravo na svoje misljenje a vidis nisam rekla da zelite da podjelite drzavu vec veliku albaniju a i jedan vas politicar je sam rekao da 2001 nije bio rat za prava vec za teritorije to nisam ja rekla,a ako je neka drzava bila tolerantna na vas je upravo nasa Mkd i na kraju zelim izvinjenje od tih koji su pucali na mene i mojih sugragana a to se jos nije desilo a ako se koji izvini onda moze cemo produziti dalje bez losih uspomena.
snezana mk is offline  
Old 22.12.2007., 10:56   #209
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Vidi ako zivis u Hamburgu onda ti nisam sugraganka i procitaj jos jednom svoj post gde kazes da smo mi najveci rasisti,ne zelim da te prijavim jer ti je prvi post,e sada vidis ja vas nikad nisam mrzila ali da uzmete puske i da pucate na mene radi vasih prava to nikako nije u redu ,ja da sedim u podrumu u 8 mjesecu trudnoce zbog vasih"prava"i to isto i sad spored vas mi smo silom odgovorili ,pa vi ste pucali na drzavu u koju zivite ali vama je stalno neko drugi kriv i na kraju svaki ima pravo na svoje misljenje a vidis nisam rekla da zelite da podjelite drzavu vec veliku albaniju a i jedan vas politicar je sam rekao da 2001 nije bio rat za prava vec za teritorije to nisam ja rekla,a ako je neka drzava bila tolerantna na vas je upravo nasa Mkd i na kraju zelim izvinjenje od tih koji su pucali na mene i mojih sugragana a to se jos nije desilo a ako se koji izvini onda moze cemo produziti dalje bez losih uspomena.
Gdje god da zivimo,mi ostajemo gradjani Makedonije,i time ja i ti Sugradjani,bas ti hvala sto me ne zelis prijaviti,imas veliko srce.
Ti nas nisi nikad mrzila a vrijedjas nas ovdje stalno,pa se pitam sta bi bilo da si nas mrzila?Uvijek je u Istoriji bilo tako da narodi prvo pokusaju mirnim putem se izboriti za svoja prava,sto su Albanci u Makedoniji godinama pokusavali i nije nam uspjelo,pa su se ljudi digli na puske.
Ako si ti bila u podrumu ne shvacam kako je neko mogao po tebi da puca.
A to sto pises da je upravo vasa Makedonija,ona bas nije upravo vasa,i tu se vidi vas nacin razmisljanja.Nas smatrate dosljacima,iako ste vi ustvari dosljaci,jer iliri zive na tim teritorijama od 6 stoljeca p.n.e,dok su slaveni na Balkanu stigli u 7 i 8 stoljecu posle nove ere.
Za ugnjetavanje i Iskoriscavanje Albanaca se treba prvo Makedonska vlada izvinuti,pa onda makedonci nama Albancima.
Albanci su bili natjerani da se bore za svoja prava,posto im vi niste htjeli dati mirnim putem.
Mi smo otvoreni za vase izvinjenje i nadoknadu.
Ilir-HH is offline  
Old 22.12.2007., 11:28   #210
Quote:
Ilir-HH kaže: Pogledaj post
Gdje god da zivimo,mi ostajemo gradjani Makedonije,i time ja i ti Sugradjani,bas ti hvala sto me ne zelis prijaviti,imas veliko srce.
Ti nas nisi nikad mrzila a vrijedjas nas ovdje stalno,pa se pitam sta bi bilo da si nas mrzila?Uvijek je u Istoriji bilo tako da narodi prvo pokusaju mirnim putem se izboriti za svoja prava,sto su Albanci u Makedoniji godinama pokusavali i nije nam uspjelo,pa su se ljudi digli na puske.
Ako si ti bila u podrumu ne shvacam kako je neko mogao po tebi da puca.
A to sto pises da je upravo vasa Makedonija,ona bas nije upravo vasa,i tu se vidi vas nacin razmisljanja.Nas smatrate dosljacima,iako ste vi ustvari dosljaci,jer iliri zive na tim teritorijama od 6 stoljeca p.n.e,dok su slaveni na Balkanu stigli u 7 i 8 stoljecu posle nove ere.
Za ugnjetavanje i Iskoriscavanje Albanaca se treba prvo Makedonska vlada izvinuti,pa onda makedonci nama Albancima.
Albanci su bili natjerani da se bore za svoja prava,posto im vi niste htjeli dati mirnim putem.
Mi smo otvoreni za vase izvinjenje i nadoknadu.
Citaj gore pise nasa Mkd i nisi mi odgovorio zasto je vas politicar rekao da je 2001 sukob bio za teritorije a ne za vasa "prava",odgovori mi prvo to pa mi pricaj za vasa prava .
snezana mk is offline  
Old 22.12.2007., 11:29   #211
Smile

Quote:
borna28 kaže: Pogledaj post
Albanci u Makedoniji moraju poštovati Makedonsku državu a ona im mora priznati nacionalna prava kakva imaju i druge manjinske zajednice po Europi, Albanci se za to moraju izboriti politickim putem u Sobranju.
Postoji mogucnost preko Europskih institucija (Vijece Europe) izboriti ravnomjernu zastupljenost Albanaca u politickim tjelima vlasti R.Makedonije tako da bi Albanci Makedonije dobili mogucnost kreiranja politike u opcinama u kojima su vecina. Na kraju svima treba biti jasno da je Makedonija jedina država Makedonaca i teško da ce itko podržati cjepkanje ili ugrožavanje te male državice. Ljudi ste, ima nacina za dogovor.
__________________
Razlikovni rječnik između srpskoga i hrvatskoga jezika
https://drive.google.com/file/d/0B4M...RoTGxYb1U/view
borna28 is offline  
Old 22.12.2007., 11:30   #212
Mislim da bezimo od teme ovde se pita koga bi podrzili a anketa kaze sve
snezana mk is offline  
Old 22.12.2007., 11:32   #213
Quote:
borna28 kaže: Pogledaj post
Postoji mogucnost preko Europskih institucija (Vijece Europe) izboriti ravnomjernu zastupljenost Albanaca u politickim tjelima vlasti R.Makedonije tako da bi Albanci Makedonije dobili mogucnost kreiranja politike u opcinama u kojima su vecina. Na kraju svima treba biti jasno da je Makedonija jedina država Makedonaca i teško da ce itko podržati cjepkanje ili ugrožavanje te male državice. Ljudi ste, ima nacina za dogovor.
Albanci su zastupljeni u vladi imaju ministre,potpresednike vlade i ostalo ,i vidis pak oni nemaju pravagde su vecina gradonacelnici su nivni i neznam u cemu im je problem.
snezana mk is offline  
Old 22.12.2007., 11:58   #214
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Mislim da bezimo od teme ovde se pita koga bi podrzili a anketa kaze sve
U vezi Ankete vam j,ja mislim,jedan Hrvat objasnjava da ovdje vecinom Srbi ulaze i tako da se zna rezultat Ankete,sto uopste ne mjenja stvar.
Hrvati vrlo dobro znaju ko je bio za njih a ko protiv njih.
Da se ti das Argumentima i Faktima ubjediti davno bi bila ubjedjena.
Nego ti nesto branis sto je osnovano na predrasudama,da je mene moj djed lagao o makedoncima,kao sto su neki lagani o nama,ja bih ga pljunuo u lice.

Sta me briga sta vas ili nas Politicar kaze,ja sam ti objasnio ko se kome treba izvinuti,pa sad kako hoces.
Ilir-HH is offline  
Old 22.12.2007., 12:10   #215
Quote:
Ilir-HH kaže: Pogledaj post
U vezi Ankete vam j,ja mislim,jedan Hrvat objasnjava da ovdje vecinom Srbi ulaze i tako da se zna rezultat Ankete,sto uopste ne mjenja stvar.
Hrvati vrlo dobro znaju ko je bio za njih a ko protiv njih.
Da se ti das Argumentima i Faktima ubjediti davno bi bila ubjedjena.
Nego ti nesto branis sto je osnovano na predrasudama,da je mene moj djed lagao o makedoncima,kao sto su neki lagani o nama,ja bih ga pljunuo u lice.

Sta me briga sta vas ili nas Politicar kaze,ja sam ti objasnio ko se kome treba izvinuti,pa sad kako hoces.
Vidis i mene ne zanima tvije misljenje vec oficijalno izgovoreni stavovi. A to da je anketa takva jer srbi glasuju a neki hrvat je objasnio da, jer je hrv,grag. albanske nacionalnosti pa zasto onda hrvati ne glasuju za vas i smene anketu ja nemam predrasude vec cinjenice da vi nista ne znate da ostvarite mirnim putem i razgovorom vec puske i u planine
snezana mk is offline  
Old 22.12.2007., 12:31   #216
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Vidis i mene ne zanima tvije misljenje vec oficijalno izgovoreni stavovi. A to da je anketa takva jer srbi glasuju a neki hrvat je objasnio da, jer je hrv,grag. albanske nacionalnosti pa zasto onda hrvati ne glasuju za vas i smene anketu ja nemam predrasude vec cinjenice da vi nista ne znate da ostvarite mirnim putem i razgovorom vec puske i u planine
Dobro da ti jos jednom objasnim,pa ako ne pomogne mogu da ti nacrtam,ova Anketa ovdje nista ne znaci.
Naveo sam da su Albanci dugo pokusavali mirnim putem izboriti se za svoja prava,sto vasa strana nije htjela dati.
Pod tim okolnostima nam je samo ostalo Puske u ruku i u Planine,po starom balkanskom obicaju.
Ali sta je bilo bilo je,trenutno Albanci u Mkd imaju svoja prava manje ili vise,i mi smo strpljivi da sa vama gradimo drzavu i da budemo ravnopravni.
Kazes da niste rasisti,a tvoja izjava da mi nista ne znamo mirnim putem ostvariti je cisto rasisticka.Osudjujes jedan citav narod,na osnovu vase boli i nemoci.
Albanci upravo dobijaju drugu drzavu na tlu Evrope,jer pravda mozda kasni ali ipak dolazi.
Ocekujem od tebe izvinjenje za tvoj rasizam i tvoje vrijedjanje nas Albanaca.
Ako si tako civilizovana,kao sto tvrdis.
Ilir-HH is offline  
Old 22.12.2007., 12:43   #217
Ljudi smo svi od krvi i mesa, budemo li se nastavili tako tuci i istrebljivati za veliku Albaniju, veliku Srbiju ili veliku Hrvatsku itd. još ce nas biti manje a i onako smo svi skupa mali narodi spram velikih koji nas mogu progutati što vec i cine najprije kulturno, pa gospodarski a zatim ce i kolonizacijom, ako nemamo posla-nemamo novca za život pa odlazimo po svijetu, ako ne trgujemo međusobno-neizvozimo i propada nam industrija pa ljudi nemaju posla. Svaki od naših naroda ima dosta prostora za život i rad, pogledajte po svojim krajevima koliko je polja neiskorišteno, nerabimo ni 30% svojih prostora svojih država i što ce nam onda više od onog što imamo. Ako se mi nemožemo ovdje složiti i dogovoriti oko nicega zašto se onda sramimo kad nas nazivaju zaostalim balkancima i mjestom za nuklearni otpad-hocemo li uopce opstati za 100 godina kao mali i nerazvijeni narodi u velikoj razvijenoj Europi kad jedan gradjanin sa zapada sa jednom svojom placom može kupiti cijelo jedno vaše ili naše selo-kad jedna npr. Njemacka ima 83 milijuna građana i neka samo 1% njih odluci kupiti zemlju kod vas ili nas...postati cemo manjina u vlastitoj domovini. Znam da se ja ni Vi svi toga nebojimo zbog sebe, no zbog moje djece-Vaše djece moramo se zbog njih potruditi da im ostavimo jake i bogate domovine u kojima ce živjeti u miru i gdje ce se moci ponositi nama. Zar se nebi Srbi i Albanci pa i ostali narodi na ovim prostorima mogli nekako dogovoriti i poceti poštivati jedni druge, stvoriti novo prijateljstvo na međudržavnoj razini radi buducnosti našeg potomstva. Moram napomenuti da je slicno stanje bilo u Skandinaviji prije 100 godina i tad su se pomirili i popriznavali međusobno svi i odtad tamo vlada mir sklad i bogatstvo!
__________________
Razlikovni rječnik između srpskoga i hrvatskoga jezika
https://drive.google.com/file/d/0B4M...RoTGxYb1U/view
borna28 is offline  
Old 22.12.2007., 12:48   #218
Slazem se potpuno.
Znaci na prvom mjestu dolazi Postovanje drugih,a sve ostalo onda nije problem.
Ilir-HH is offline  
Old 22.12.2007., 13:17   #219
Ilir sukob 2001 nije bio za prava na koje se stalno pozivate vec ili za vlast ili za teritorije sto objasnjava da se vodio samo u Tetovo Kumanovsko i Skopsko to vasi albanci politicari sada kazu ja to nisam izmislila ,a da ti kazem da poznajem nekoliko albanaca mladih koji sad kazu da je sve to bilo fingirano da su im nudili novac i da se sad isto desi nikad nebi opet uzeli pusku ali fala bogu da se svest mladih mjenja.Znas drugu drzavu(kosovo)dobijaju albanci koji zive tamo a ti moj sygraganinu imas svoju drzavu Mkd i tamo gde zivis sada.ne dobijas drzavu ,a to koj kogo vrega pa ti si nazvao svoju drzavu i narod u nju Makedonce, rasistima i jos sve ne kako ,pa tako li ti postujes prvo sebe kao makedonca i tvoju drzavu Mkd ,izvini se prvo sebi jer si i ti Makedonac abanske nacionalnosti.
snezana mk is offline  
Old 22.12.2007., 13:23   #220
I jos nesto teroristi su ubili djete na kosarkaskom igralistu pucali su iz auta dok su igrali ,ako znas molim te iskomentiraj dali je ubojstvo djece koje se igraju na igralistu borba za graganska prava.INace ubojica je sad u zatvoru gde mu je mjesto ,dozivotno.
snezana mk is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.