Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2008., 12:24   #41
Meni je nakon pobacaja dr.radila sve moguce testove i briseve, otkrivena je ureaplazma koju sam izlijecila prvom turom antibiotika, pili smo i ja i mm.
Neke cure uspjesno iznesu trudnocu do kraja i pored ureaplazme tako da meni dr.nije rekla da mi je ona uzrokovala spontani, samo je rekla da moze biti vise razloga zasto srce nije kucalo i da razlog vjerovatno nikad necemo saznati..
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:31   #42
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Jesi ju imala u trudnoći ili pošto vidim da si na wannabe.. jer u trudnoći ne možeš piti antibiotike koji su baš za rješavanje ureaplasme tako da ju je tada puno teže izliječiti i tad se rijetko izliječi nakon prve kure antibiotika (mislim meni su tako dr. rekli)
Nisam bila trudna, imaš pravo, ali ionako ti s nalazima odmah daju i popis antibiotika na koje je baja osjetljiva pa se onda među njima izabere onaj koji u trudnoći možeš piti. Moja kuma se i nakon što je pobacila nije mogla riješiti dok nije otišla travaru.... Kombinacija antibiotika i prirodnih lijekova je najbolja, bar ja tako mislim iz iskustva(na isti način sam se riješila i escherihije coli)...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 15:28   #43
Nemam ureaplazmu ali imam streptococcus heamolyticus grupe B ()
Jučer dobila nalaze, a kontrola mi je za 2 tjedna kod ginekologa pa ako netko od vas ima iskustva bilo bi mi drago čuti da se bezveze ne brinem
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 15:45   #44
Ja nemam iskustva ali evo imas ovdje nesto http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=10402&

Zamijenila si slova: haemolyticus, probaj jos proguglati, ima dosta o tome.
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 19:30   #45
Quote:
kiki008 kaže: Pogledaj post
Ja nemam iskustva ali evo imas ovdje nesto http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=10402&

Zamijenila si slova: haemolyticus, probaj jos proguglati, ima dosta o tome.
Hvala ti
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 09:50   #46
Brisevi opet pokazali Ureaplasmu.. beštija jedna.. al sad mislim da će otići
Čitam da ste sve dobivale i vaginalene kreme i vaginalete, a ja nisam samo Doksiciklin antibiotik, jel njega ko pio.. moram ga piti 12 dana 2x1... tablete su toliko jake da mislim da će izubijati sve moguće upale u mom tijelu
I da, iako ću to naravno pitati i ginekologa, jel mislite da bi zbog tako jakih tableta trebala duže čekati na trudnoću, naravno ako se rješim beštije, ili je dovoljno i još tih 2 mjeseca koliko će mi ostati do prekida zabrane
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:06   #47
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Brisevi opet pokazali Ureaplasmu.. beštija jedna.. al sad mislim da će otići
Čitam da ste sve dobivale i vaginalene kreme i vaginalete, a ja nisam samo Doksiciklin antibiotik, jel njega ko pio.. moram ga piti 12 dana 2x1... tablete su toliko jake da mislim da će izubijati sve moguće upale u mom tijelu
I da, iako ću to naravno pitati i ginekologa, jel mislite da bi zbog tako jakih tableta trebala duže čekati na trudnoću, naravno ako se rješim beštije, ili je dovoljno i još tih 2 mjeseca koliko će mi ostati do prekida zabrane
Mala Lola ja sam pila te tablete i istodobno dobila da koristim vag.kremu. Ja sam povratila 4 komada jako mi je bilo lose od njih, probaj prvo jesti prije tablete. Meni je mama dala neke tabl.za zeludac koju popijem pola sata prije Doksiciklina i tako mi je odgovaralo, ako hoces pogledat cu kako se zovu, imam ih kod kuce.
Mislim da neces morati cekati dodatno sa trudnocom, ja sam napravila bris na kojem se odmah vidjelo da je bestija otisla i dr. mi je rekla da mogu odmah na novu trudnocu a taman je bilo proslo 3mj. od kiretaze.
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:57   #48
Quote:
kiki008 kaže: Pogledaj post
Mala Lola ja sam pila te tablete i istodobno dobila da koristim vag.kremu. Ja sam povratila 4 komada jako mi je bilo lose od njih, probaj prvo jesti prije tablete. Meni je mama dala neke tabl.za zeludac koju popijem pola sata prije Doksiciklina i tako mi je odgovaralo, ako hoces pogledat cu kako se zovu, imam ih kod kuce.
Mislim da neces morati cekati dodatno sa trudnocom, ja sam napravila bris na kojem se odmah vidjelo da je bestija otisla i dr. mi je rekla da mogu odmah na novu trudnocu a taman je bilo proslo 3mj. od kiretaze.
Joooj ja dok sam bila trudna sam pila eritromicin i mislila sam da ne postoje gore tablete.. za sad (2 sam popila) mi taj doksiciklin mi dobro sjeda.. jela sam prije svakog..
Nadam se samo da će beštija otići
E da znam da niste doktori tu, ali negdje sam pročitala da ne pijem ništa mliječno s tim tabletama.. jel netko zna nešto o tome, jer sam mislila danas ići kupti acidosalus da spriječi kandidu zbog tih antibiotika
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:59   #49
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Brisevi opet pokazali Ureaplasmu.. beštija jedna.. al sad mislim da će otići
Čitam da ste sve dobivale i vaginalene kreme i vaginalete, a ja nisam samo Doksiciklin antibiotik, jel njega ko pio.. moram ga piti 12 dana 2x1... tablete su toliko jake da mislim da će izubijati sve moguće upale u mom tijelu
I da, iako ću to naravno pitati i ginekologa, jel mislite da bi zbog tako jakih tableta trebala duže čekati na trudnoću, naravno ako se rješim beštije, ili je dovoljno i još tih 2 mjeseca koliko će mi ostati do prekida zabrane
Ja sam također pila Doksiciklin, odvratan je. Jedino što mi je pomoglo je obavezna klopa prije tablete. Jedino dobro je to da su toliko jake da potamane sve živo
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:03   #50
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Brisevi opet pokazali Ureaplasmu.. beštija jedna.. al sad mislim da će otići
Čitam da ste sve dobivale i vaginalene kreme i vaginalete, a ja nisam samo Doksiciklin antibiotik, jel njega ko pio.. moram ga piti 12 dana 2x1... tablete su toliko jake da mislim da će izubijati sve moguće upale u mom tijelu
I da, iako ću to naravno pitati i ginekologa, jel mislite da bi zbog tako jakih tableta trebala duže čekati na trudnoću, naravno ako se rješim beštije, ili je dovoljno i još tih 2 mjeseca koliko će mi ostati do prekida zabrane
Ja sam ih također pila, odvratne su. Padnu na želudac ko kamen. Najbolje ti je dobro se najest prije tablete jer drugačije ne ide. Jedino dobro u njima je što su tako jake da potamane sve živo pa će se sigurno riješit beštije.
Obavezno pazi na imunitet, znači obavezno se kljukaj s vitaminima.
Sretno
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:05   #51
To sam i ja procitala za mlijecne proizvode, ja sam jedino pila kavu s mlijekom, na 3 nesice dnevno to je oko 3,4 dcl, mozda mi je od toga bilo zlo ali
mislim da da nije, da pise da se zbog toga smanjuje djelovanje tableta ali meni su svejedno djelovale. Mozda na vecu kolicinu.
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:27   #52
Quote:
kiki008 kaže: Pogledaj post
To sam i ja procitala za mlijecne proizvode, ja sam jedino pila kavu s mlijekom, na 3 nesice dnevno to je oko 3,4 dcl, mozda mi je od toga bilo zlo ali
mislim da da nije, da pise da se zbog toga smanjuje djelovanje tableta ali meni su svejedno djelovale. Mozda na vecu kolicinu.
sad čitam uputstva i piše da ako se pojavi iritacija želuca da se piju s mlijekom..ne bi to pisali da umanjuje djelovanje...
ja ću sebi kupiti acidosalus da ne bi još imala borbu s candidom, a i dobar je za podizanje imuniteta..
kupim si danas i zelenu magmu.. da si malo dignem imunitet od tih antibiotika
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:34   #53
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
sad čitam uputstva i piše da ako se pojavi iritacija želuca da se piju s mlijekom..ne bi to pisali da umanjuje djelovanje...
ja ću sebi kupiti acidosalus da ne bi još imala borbu s candidom, a i dobar je za podizanje imuniteta..
kupim si danas i zelenu magmu.. da si malo dignem imunitet od tih antibiotika
Sretno
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 21:33   #54
Trebam vaše savjete i informacije... čim prije...please...

Danas sam dobila pozitivan nalaz na ureaplasmu.

Liječena sam od e.coli (preko godinu dana), zbog nje sam prije 6 mj i završila u bolnici s upalom bubrega, no čini se da su kile antibiotika napokon upalile - zadnja 2 mjeseca je nalaz sterilan.

Prije 2 tjedna sam, iziritirana svojim doktorom o.p., koji antibiotike propisuje kao da su gumeni bomboni, doslovno ižicala uputnice za ultrazvuk, ct, vaginalni bris i bris uretre, jer me bubrezi ne prestaju boljeti. I tako su mi našli ovo čudo od bakterije i tri bubrežna kamenčića!! Iz otpusnog pisma ne mogu skužiti da li su mi radili bris uretre dok sam ležala u bolnici (bila sam pod takvom temperaturom da se gotovo ne sjećam prva 2 dana), pa ne znam da li ureaplasmu imam već duže vrijeme ili se to moje tijelo ponovno odlučilo samnom našaliti

Zanima me ima li netko iskustava s kombinacijom e.coli-kamenje u bubregu-ureaplasma; postoji li način kako mogu utvrditi da li su mi u bolnici radili bris uretre (da li za to postoji neka kratica u otpusnom pismu); gdje i kako testirati mušku polovicu; ima li neki doktor koji zna zbrojiti 2 i 2; i sve drugo...

Hvala!
laura_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 11:01   #55
Quote:
laura_d kaže: Pogledaj post
Danas sam dobila pozitivan nalaz na ureaplasmu.

Liječena sam od e.coli (preko godinu dana), zbog nje sam prije 6 mj i završila u bolnici s upalom bubrega, no čini se da su kile antibiotika napokon upalile - zadnja 2 mjeseca je nalaz sterilan.

... pa ne znam da li ureaplasmu imam već duže vrijeme ili se to moje tijelo ponovno odlučilo samnom našaliti
Ureaplasma se liječi antibioticima, imaš na prethodnim stranicama navedene neke koje su cure dobivale. Vrlo je vjerojatno da ju imaš dulje vrijeme, a opet ne mora biti, vidi jel ti piše na nalazu koja joj je koncentracija, ako je mala ne moraš se zabrinjavati, ali ako planiraš trudnoću bilo bi dobro da je se prije rješiš.. Koliko kužim nemaš više e.coli, tako da ćeš dobiti antibiotik za ureaplasmu i nadam se da ćeš je se rješiti u prvom pokušaju
Za bubrege i bubrežne kamence nemam pojma, al i za to ima lijeka..
Sretno!
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 10:32   #56
I meni je prije nekog vremena izolirana bakterija ureaplasma urealiticum. Nakon terapije Doksiciklinom za mene i supruga te ponovljenog brisa nalazi su pokazali da ova bakterija nije dokazana kod mene pa pretpostavljam da je terapija bila uspješna. Moj suprug međutim nije napravio briseve jer mu je njegova dr. opće prakse rekla da je važno da ja napravim bris i ako je sve u redu on ne treba. Ja mislim da žena nema pojma što govori. Mislim da i on svakako treba napraviti briseve. Znate li točno koje?
Na kraju ću to morati napraviti u privatnom laboratoriju i masno platiti, stvarno žalosno!
Kakva su vaša iskustva u svezi spomenutog? Koje sve briseve ste vi radile? Ja samo cervikalne, znam da ih ima raznih, ali kad bi išla sve to raditi stvarno ne znam kad bi tome bio kraj; uz prošenje uputnica, ginekologe kakvi već jesu, čekanja i sve drugo vjerovatno nikad!!!
marpet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:03   #57
Ako ti dragi nije napravio briseve, postoji mogućnost da ti prenese, u slučaju da on i dalje ima bakterju, i opet ste na početku.
Morate oboje napraviti briseve, ne samo ti.
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:44   #58
Draga ne znam otkuda si ti, ja sam iz Splita pa ne znam kolko ti mogu pomoci... Ja sam imala e coli i ureaplazmu, muz je isto radio briseve al je bio cist. Kod nas se brisevi rade kod ginekologa a onda se to nosi na higijenski zavod i ne placa se nista... Muz mi je na higijenskom radio briseve, uputnicu mu moze dat dr opce prakse.
Takoder, moze izbjeci bolni pregled ako ce spermu odnit privatniku. moze se i iz nje vidjeti dal ima ureaplazmu al to samo privatnici rade. Ureaplazma sama po sebi nije opasna, svi je imamo u manjim kolicinama al kad imunitet padne ona se prosiri... Ipak, opasna je za plod u prvom tromjesecju tako da je se moras rijesiti! Moj ti je savjet da uz antibiotike pijes Nativni Propolis i neki caj od travara naruci... Ureaplaze ces se rijesit puno lakse nego e-coli... I obavezno pij caj ili tablete brusnice ali ne u kombinaciji sa uvinim cajem jer oni jedno drugo ponistavaju! Sretno!
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 14:08   #59
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Draga ne znam otkuda si ti, ja sam iz Splita pa ne znam kolko ti mogu pomoci... Ja sam imala e coli i ureaplazmu, muz je isto radio briseve al je bio cist. Kod nas se brisevi rade kod ginekologa a onda se to nosi na higijenski zavod i ne placa se nista... Muz mi je na higijenskom radio briseve, uputnicu mu moze dat dr opce prakse.
Takoder, moze izbjeci bolni pregled ako ce spermu odnit privatniku.

Mislim da ima laboratorij u ZG-u koji izolira ureaplazmu iz mokraće
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:52   #60
ja više nemam ureaplasmu ooouuujeeeeah
napokon nakon 8 mjeseci borbe, nakon 4 kure antibiotika NAPOKON!!
zadnje sam pila doksiciklin i fakat je djelovao
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.