Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 15:31   #21
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
imamo 24-satni rooming in - nema šanse da ga puste osim ako se ne umilim nekoj sestri Ili bolje, on

Stvari mi može poslati po sestri, ali on preko staklenih vrata ne smije...
Kak to misliš da tatek ne može u posjetu? Jedna frendica rodila prošle godine i već isti dan došel tatek i njena sestra u posjetu...slikali se i tak...
Kaj stvarno ne smije u posjetu?
Na koja staklena vrata misliš?

I još par pitanjca.... kolko košta kod nas tečaj? Je 300 ili 400 kn? To plaćamo posebno mm i posebno ja ili je tih 300/400 kn za oboje?
Kolko dugo traje taj tečaj? 2-3 tjedna? Kolko sati po tjednu? Dal se može odabrati termin koji ti paše?
Uh, kak sam dosadna! Odgovori ak ti se da
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:39   #22
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Nikakvih 500 Eura... tko samo takve priče pušta?
Trudnoću mi je vodio privatnik. A u bolnici sam hodala uvijek istom i dogovorila se s njim da me vodi do kraja. Tada ti sestra uvijek pozove njega bez obzira na to tko je dežuran u ambulanti. ja sam imala peh da tog doka nije bilo tih zadnjih dana u bolnici i skoro sam bila hospitalizirana od jedne "nježne" doktorice. Hospitalizaciju sam odbila i tražila drugo mišljenje - od F.-a i tada ga zamolila da on vodi sve do kraja.
Aaaaaha!
Ja sam čula da je dr. Dokuzović jako dobar doc... Kaj to onda znači da ja mogu ići tam kod njega u bolnicu i zamoliti ga da mi vodi trudnoću do kraja . I kad se to uopće moraš javiti u bolnicu, u kojem tjednu?
A kaj ako ja rađam po noći (čega me najviše strah), i taj dotični doc doma spava pa nabasam na par doktora/ica za koje sam čula grooooozne stvari
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:43   #23
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Nikakvih 500 Eura... tko samo takve priče pušta?
Trudnoću mi je vodio privatnik. A u bolnici sam hodala uvijek istom i dogovorila se s njim da me vodi do kraja. Tada ti sestra uvijek pozove njega bez obzira na to tko je dežuran u ambulanti. ja sam imala peh da tog doka nije bilo tih zadnjih dana u bolnici i skoro sam bila hospitalizirana od jedne "nježne" doktorice. Hospitalizaciju sam odbila i tražila drugo mišljenje - od F.-a i tada ga zamolila da on vodi sve do kraja.
Ja znam dvije takve ''nježne''

Kak si joj rekla da hoćeš drugo mišljenje? Nije onda pop...
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 16:32   #24
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Kak to misliš da tatek ne može u posjetu? Jedna frendica rodila prošle godine i već isti dan došel tatek i njena sestra u posjetu...slikali se i tak...
Kaj stvarno ne smije u posjetu?
Na koja staklena vrata misliš?

I još par pitanjca.... kolko košta kod nas tečaj? Je 300 ili 400 kn? To plaćamo posebno mm i posebno ja ili je tih 300/400 kn za oboje?
Kolko dugo traje taj tečaj? 2-3 tjedna? Kolko sati po tjednu? Dal se može odabrati termin koji ti paše?
Uh, kak sam dosadna! Odgovori ak ti se da
Uopće se ne sjećam kad sam to napisala... Tatek može u posjetu ali ne smije u sobu, a ti baš s bebačem ne smiješ van - ti možeš, ali bebu možeš samo pokazati na vratima...
Tečaj kod nas je 300 kn i to je za oboje. Traje ti 4 utorka u 18h, a počinje svaki prvi utorak u mjesecu.
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 16:36   #25
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Aaaaaha!
Ja sam čula da je dr. Dokuzović jako dobar doc... Kaj to onda znači da ja mogu ići tam kod njega u bolnicu i zamoliti ga da mi vodi trudnoću do kraja . I kad se to uopće moraš javiti u bolnicu, u kojem tjednu?
A kaj ako ja rađam po noći (čega me najviše strah), i taj dotični doc doma spava pa nabasam na par doktora/ica za koje sam čula grooooozne stvari
Dokuzović je bio moj izbor br. 1. K njemu sam dolazila do samog kraja. Rekla sam mu da bih da on vodi porod, i onda me naručivao uvijek na kontrolu kad je i on u bolnici tak da ga je sestra mogla pozvati.
Prvi put će te ginekologica poslati na ctg u bolnicu iza 37. tjedna. Ako hoćeš D.-a tempiraj da odeš u četvrtak kad je on dežuran u ambulanti i zamoli sestru da te on pregleda (prvi dva puta ideš samo na ctg, nećeš vidjeti doktora, zato ti to velim) ili tempiraj prvi pregled plodne vode četvrtkom, pa mu veliš kod pregleda da njega hoćeš do kraja...

Ako rađaš kad doktora nema, ah...imaš dežurnog
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 16:45   #26
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Ja znam dvije takve ''nježne''

Kak si joj rekla da hoćeš drugo mišljenje? Nije onda pop...
Nisu obje "nježne" ... Jedna ima šarf stav ali jeste nježna kod pregleda, a kod ove druge (ponedjeljkom) su sve krvarile prilikom pregleda. Ja sam bila naručena na pregled jer je i D. trebao biti to jutro, ali se izjalovilo, pa me doktorica D. pregledala i tražila hospitalizaciju. Nisam njoj rekla da ne želim, već sam drugo jutro prije prijema zatražila drugo mišljenje od F. i nakon pregleda otišla doma.


Kaj me briga kaj si je ona mislila... Moje tijelo i moje dijete...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:15   #27
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Uopće se ne sjećam kad sam to napisala... Tatek može u posjetu ali ne smije u sobu, a ti baš s bebačem ne smiješ van - ti možeš, ali bebu možeš samo pokazati na vratima...
Tečaj kod nas je 300 kn i to je za oboje. Traje ti 4 utorka u 18h, a počinje svaki prvi utorak u mjesecu.

Napisala si to par stranica unazad pa sam se zato ja i prestrašila

Sjećaš se možda koliko vremenski traje taj tečaj? Od 18:00 do ...? Ja utorkom od 19:30 imam tečaj stranog jezika
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:17   #28
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
.....
Ako rađaš kad doktora nema, ah...imaš dežurnog

Pa, da!!!! Baš je toga mene strah
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:18   #29
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Nisu obje "nježne" ... Jedna ima šarf stav ali jeste nježna kod pregleda, a kod ove druge (ponedjeljkom) su sve krvarile prilikom pregleda. Ja sam bila naručena na pregled jer je i D. trebao biti to jutro, ali se izjalovilo, pa me doktorica D. pregledala i tražila hospitalizaciju. Nisam njoj rekla da ne želim, već sam drugo jutro prije prijema zatražila drugo mišljenje od F. i nakon pregleda otišla doma.


Kaj me briga kaj si je ona mislila... Moje tijelo i moje dijete...

Misliš na dr. Dombaj, ne?

Zakaj te je htela ostaviti u bolnici?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:05   #30
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Misliš na dr. Dombaj, ne?

Zakaj te je htela ostaviti u bolnici?
nije mi uopće rekla zašto me želi ostaviti u bolnici. Zapravo, mislim da me uopće nije pogledala iznad mufa...
Beba je bila ok, plodna voda ok i u dovoljnoj količini, ja se nisam otvarala. Valjda zbog prenošenja iako je tvrdila da sam sigurno fulala termin. Htjela mi je staviti gel za otvaranje, što znači da bi me se vjerojatno pokušalo vaginalno poroditi.

F. je odmah rekao da to neće ići vaginalno...

tečaj ti traje cca sat-dva, ovisno koliko ste raspoloženi ispitivati...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:10   #31
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
tečaj ti traje cca sat-dva, ovisno koliko ste raspoloženi ispitivati...
a možeš se fino kulturno ustati i otići sa tečaja ili te svi čudno gledaju?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:44   #32
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
a možeš se fino kulturno ustati i otići sa tečaja ili te svi čudno gledaju?
nitko se nije digao i kulturno izašao, tak da ne znam

Ne moraš niti doći, bitno ti je uplatiti 300 kn da bi muž mogao biti na porodu i da te upišu prvi put u bilježnicu...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 19:38   #33
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
nitko se nije digao i kulturno izašao, tak da ne znam

Ne moraš niti doći, bitno ti je uplatiti 300 kn da bi muž mogao biti na porodu i da te upišu prvi put u bilježnicu...


Pa to te ja pitam
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:50   #34
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
trošak epiduralne je cca 700 kn (nama rekli na tečaju) kak su samo mogli onda u vinogradskoj doći do 2800 kn...

BTW, i porod i epiduralna se naplaćuju iz osnovnog zdravstvenog...
Izvukla tvoj stari post...

Hej, kaj onda? Plaćamo tih 700 kn za epi ili ne?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 21:12   #35
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
...... I onda je krenulo uvjeravanje kako je to najbolje za bebu zbog tlaka (ok, priznam im tu su bili u pravu jer par sat nakon mene je jedna cura s tlakom usla u operacjsku na carski i nisu izasle ni ona ni beba )

Magična, ak si tu negdje na forumu, daj mi molim te reci kaj si mislila s ovim

To je s tvog opisa poroda... staro, ali meni aktualno
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:57   #36
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Izvukla tvoj stari post...

Hej, kaj onda? Plaćamo tih 700 kn za epi ili ne?
g-hormon te puca, vidim ja
Odgovor ti je pisao u drugoj rečenici mog quota - osnovno zdravstveno pokriva trošak... ti ništ ne plaćaš
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:57   #37
ja sam bila 8 dana u bolnici i bogami mi je bilo važno da mi je wc čisti jer sa carskim rezom baš i nisam imala snage balansirati iznad daske... I bez obzira kaj je bilo čisto i novo i opet sam svaki put brisala sa maramicama za dezinfekciju
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 11:54   #38
Varaždinsko rodilište - iskustva, pohvale, komentari, kritike..

Bok narode,
naslušao sam se pozitivnih priča o dotičnom radilištu i pošto mije supruga
trudna želim da sve prođe najnaj koliko može, inače smo u Velikoj Gorici pa da li je moguće da možemop roditi u Varaždinu!
mrfloyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 00:05   #39
naravno..odeš tamo na pregled pred kraj trudnoće a i ne moraš..odbiti te ne smiju..otkud oni znaju zašto si u VŽ...

jedna moja poznanica je išla tamo rodit (stanuje u ZG)...išla na 2 pregleda (ona zadnja) tamo i rodila bez problema, uzeli joj u obzir i plan poroda i sve je bilo kako je htjela..a i imaju 24 rooming in, stolčić, neznam za kadu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 09:15   #40
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
naravno..odeš tamo na pregled pred kraj trudnoće a i ne moraš..odbiti te ne smiju..otkud oni znaju zašto si u VŽ...

jedna moja poznanica je išla tamo rodit (stanuje u ZG)...išla na 2 pregleda (ona zadnja) tamo i rodila bez problema, uzeli joj u obzir i plan poroda i sve je bilo kako je htjela..a i imaju 24 rooming in, stolčić, neznam za kadu...
OT: Kada su ta zadnja 2 pregleda? Jerbo sam ja rodila u 37.tjednu i to na dan kad sam imala zadnji pregled kod svog ginekologa, 2 tjedna prije termina.
I čujem da se i na kraju trudnoće obavezno ide na neku pretragu-vađenje krvi u Petrovu (za ZG), a ja to nisam išla
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.