Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 13:40   #61
gastale nebi smila u trudnoći,jedino rennie,ali meni nisu baš pomagali,meni su bademi..uhhh..što da kažem prođe najkasnije kad rodiš
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 13:49   #62
Citiram sa upute iz kutijice:
Trudnoća i dojenje
Gastal je veoma pogodan za suzbijanje hiperaciditeta i njegovih posljedica tijekom trudnoće i dojenja jer nema sustavnih učinaka.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 13:54   #63
ja sam čula milijun puta da sa gastalom u trudnoći treba oprezno..ne znam što piše u kutiji ali na njihovoj stranici piše da treba uz savjet liječnika kao je neophodno..
http://www.gastal.com.hr/?section=kome
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 13:57   #64
što sam ja čula (ali ne konzumiram ni jedno ni drugo, za sad izdržavam) je to da u gastalu ima aluminija koji može eventualno doći do bebice, a rennie ne sadrži ništa što se apsorbira, djeluje lokalno u želucu, pa je eto, bolja opcija.
smucek, ako imaš taj listić iz kutijice, provjeri
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 13:58   #65
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Citiram sa upute iz kutijice:
Trudnoća i dojenje
Gastal je veoma pogodan za suzbijanje hiperaciditeta i njegovih posljedica tijekom trudnoće i dojenja jer nema sustavnih učinaka.
To sam i ja pročitala...kad mi je žgaravica, ja ga uzmem, meni pomogne...vjerojatno ovo upozorenje na njihovoj stranici se odnosi na to da se ne smije pretjerivat (a kad smo kod toga na svim živim ljekovima piše da se u trudnoći treba konzultirati s lječnikom)...

BTW i na Donatu piše da se ne smi više od 1/2l dnevno, pa ga neke trudnice piju u enormnim količinama, što radi žgaravice, što radi zatvora, što radi magnezija....
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:03   #66
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
što sam ja čula (ali ne konzumiram ni jedno ni drugo, za sad izdržavam) je to da u gastalu ima aluminija koji može eventualno doći do bebice, a rennie ne sadrži ništa što se apsorbira, djeluje lokalno u želucu, pa je eto, bolja opcija.
smucek, ako imaš taj listić iz kutijice, provjeri
Rennie

Ako se uzimaju kako je propisano,kalcij-karbonat i magnezij-karbonat mogu se uzimati tijekom trudnoće i dojenja bez opasnosti po fetus ili novorođenče.

Dalje?
Jebate,pa ja u kupaoni pravu apoteku imam,treba ovo revidirati,pol je za baciti.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:03   #67
meni je kod žgaravice najgore što ne znam na šta mi dođe, jedan put reagiram na neku hranu, a drugi put ne na ono što uvijek reagiram je džem i bijela peciva pa to dvoje nikako više ne konzumiram.

inače pijem dosta vode kad me uhvati, eventualno nekad kakao (ne volim mlijeko) koji mi pomogne.

meni je najgore što u zadnje vrijeme mi se vraća kiselina u usta nakon jela, to mi je stvarno grozno i neugodno.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:09   #68
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Rennie

Ako se uzimaju kako je propisano,kalcij-karbonat i magnezij-karbonat mogu se uzimati tijekom trudnoće i dojenja bez opasnosti po fetus ili novorođenče.

Dalje?
Jebate,pa ja u kupaoni pravu apoteku imam,treba ovo revidirati,pol je za baciti.
he he, tak ja šminku skupljam

a za gastal sam našla: 1 tableta sadržava 450 mg aluminij hidroksid magnezij karbonat gela i 300 mg magnlezij hidroksida, dok ga rennie ne sadrži

ali to su vjerojatno male količine koje ne mogu naštetit djetetu, ne bi ga inače preporučivali trudnicama, valjda.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:20   #69
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Mene žgaravica muči 0-24, non stop je prisutna samo se intenzitet povećava.

Javlja se na SVE, na voće na juhe (malo manjeg intenziteta), bilo šta slatko, čajevi, kako, onda umirem...

Probala sam bademe, i hladno mlijeko (ono mi pomogne nekad ali trenutno, za par minuta opet)...jučer sam popila u sat vremena litu milijeka, ozbiljno!!!!! Baš mi je pasalo, ali nakon toga opes je javila.

Najgore mi je po noći, žgaravica me probudi, imam osjećaj da ću se utopit u njoj

I od gastala mi zna bit bolje ali bi ga trebala uzimat svaki dan po par komada pa bolje onda trpim nego to pijem.

Inače do trudnoće nisam znala šta je žgaravica...

ako imate kakav savjet
pa welcome to the club
žgaravica je jedna od razloga zašto sam napravila test čak 3 dana prije nego što sam M uopće trebala dobiti, mučila me od trenutka začeća valjda
I moje otkriće stoljeća je Donat Mg
Stalno ga hvalim i vjerojatno sam već i dosadna ali da mi nije njega, crkla bi valjda a ovako dok ga redovito pijem (a to podrazumijeva pola litre do litre dnevno) nema ni ž od žgaravice!
Neki dan sam u večernjim satima ostala bez (mm mi popio zadnja dva deci ) i naravno, u sred noći me žgaravica uhvatila da sam mislila da ću početi vatru rigati...mužu sam rekla da ću ga idući put udaviti i torpedirati van da mi traži i nalazi Donat gdjegod zna, makar u trgovinu provaljivao
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:22   #70
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post

BTW i na Donatu piše da se ne smi više od 1/2l dnevno, pa ga neke trudnice piju u enormnim količinama, što radi žgaravice, što radi zatvora, što radi magnezija....
To ti piše radi mekane stolice, da ne velim proljeva.
kao što rekoh, ja popijem do litre Donata dnevno ali mi je stolica ok pa se ne zabrinjavam.
Inače, od magnezija se nitko ne može predozirati niti ima štetnih učinaka.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:27   #71
Na početku trudnoće me mučile mučnine i žgaravica, ajd to je prošlo pa sam lagano zaboravila na njih. Da bi mi se sada u 34-tom tjednu ponovno javila žgaravica. Prežderavam se kruhom i pecivima jer mi je jedino od toga malo lakše... Nadam se samo da onaj silni kvasac neće i na mene djelovati
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:28   #72
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
ali to su vjerojatno male količine koje ne mogu naštetit djetetu, ne bi ga inače preporučivali trudnicama, valjda.
Upravo tako,farmaceutska industrija veliki je gigant i na gotovo svakom lijeku ćeš naći da savjetuju da se ne uzima u prvom tromjesečju trudnoće.
oNi se unaprijed ograde.
Pa kad ne piše,pogotovo kad se uzima ponekad,sigurna sam da ne šteti.

Šteti i ovo kaj visimo na kompu,kaj mi je mob stalno tu negdje,kaj sam furt pod nekim stresom...teško je pobjeći od 21.stoljeća.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:39   #73
Rennie, žvakače gume. To dvoje mi je najviše pomoglo. Donat Mg, nula bodova i za žgaravicu i za zatvor.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:41   #74
i u prvoj, a i sada u drugoj trudnoći me ubija žgaravica od negdje 5 mjeseca pa sve do kraja...

probala sam sve, jesti lagano, smanjiti obroke, kombinirati namirnice i apsolutno ništa ne pomaže (pojela 2 kile odojka s lukom ili dvije jabuke ili ništa - isto je)

došla sam do zaključka da je žgaravica u trudnoći mehaničke prirode (pritisak bebe na želudac pospješuje stvaranje viška želučane kiseline)

redovito koristim Rennie koji momentalno djeluje, no nažalost kratkoročno -maximalno 2 sata

najgore mi je noću, znala sam imati takve luđačke napadaje da mi je išlo na povraćanje i doslovno me neizdrživo bolio želudac - tada bih popila peptoran koji je samo djelomično pomogao.

probala sam i bademe,i donat mg, ma ustvari ne znam kaj nisam, potpuno mi je isto...
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:56   #75
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
pa welcome to the club
žgaravica je jedna od razloga zašto sam napravila test čak 3 dana prije nego što sam M uopće trebala dobiti, mučila me od trenutka začeća valjda
I moje otkriće stoljeća je Donat Mg
ovo potpisujem. ne idem iz kuće bez donata u torbi, jednu bocu imam na poslu, jednu doma pored kreveta,a jedna je u dnevnoj sobi na stolu. žgaravica mi je svakim danom sve jača i zna me i buditi po noći. donat me spašava
jedino mi je stolica vodopadna, al hebiga, you win some, you lose some
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 15:58   #76
ja sam jucer popila litru donata ,stvarno mi je pomoglo za zgaravicu ali sam cijelo posljepodne provela na wc-u.Zato radije biram zgaravicu
__________________
01.10.10
tinimini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:03   #77
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
To ti piše radi mekane stolice, da ne velim proljeva.
kao što rekoh, ja popijem do litre Donata dnevno ali mi je stolica ok pa se ne zabrinjavam.
Inače, od magnezija se nitko ne može predozirati niti ima štetnih učinaka.
ja potpisujem za žgaravicu gazirano... meni je donat pomagao al sad trusim jamnicu.. moja preporuka su one iz staklene boce... mene to spašava... ponekad mi pomogne Coca cola al to ne pijem pretjerano...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:04   #78
Quote:
tinimini kaže: Pogledaj post
ja sam jucer popila litru donata ,stvarno mi je pomoglo za zgaravicu ali sam cijelo posljepodne provela na wc-u.Zato radije biram zgaravicu
probaj Jamnicu... i ja sam jedan tjedan od donata provela na WCu..
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:34   #79
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
probaj Jamnicu... i ja sam jedan tjedan od donata provela na WCu..
Ja se pridružujem "donatoljupcima", da nema njega neznam kako bi izdržala, sad sam u 36-tom tjednu i kad vidim da mi ponestaje Donata panika me hvata, neki dan sam navečer ostala bez njega i u 4 ujutro me probudila žgaravica za umrijet, našla sam na netu da pomažu žvakaće, ali nisu ni sjena Donatu, a stolica super uredna nikakvih problema, ali nismo svi isti i nečiji organizam reagira jače nečiji slabije.
dorry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 17:24   #80
zadniih 10-15 dana sam se nekako riješila Jamnice.. pila sam je od 3-5 mjeseca t. sad žgaravica ubija... žvačem bademe, ali kratkoročno pomažu .. malo žvakaće... Ne znam.. morat ću pronaći nešto drugo.. Nije vas strah toliko popijenog Donata? Ja sam se iz nekih razloga (gazirano, soli...zbog bubrega, celulita..debljanja) odreklča Jamnice, ali sad sam luuuuuda.
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.