Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2010., 20:22   #1
Prekid trunoće izvan zakonskih granica

U 27 tjednu sam i dijagnosticirane su mi teške anomalije na bebi. Kod nas se više ništa ne može poduzeti, doktori vele da mogu samo čekati da izgubim bebu ili postoji čak i mogućnost da se rodi takva.

Ne želim ulaziti u detalje ali molila bih ako netko zna jer sam čula da se u Ljubljani radi prekid trudnoće u bilo kojem stadiju ako su indikacije za
to (gdje u Ljubljani, koliko bi to koštalo i ako ima nekakvih iskustava???)

Hvala
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 22:15   #2
Toliko citanja, a niti jedan odgovor... na zalost, niti ja ne raspolazem sa informacijom koju trazis... ali dopusti da ti kazem da mi je grozno zao Ne mogu ni zamisliti kako ti je tesko Drzi se, nadam se da ce se uskoro javiti neko ko zna vise
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 22:27   #3
koliko sam ja shvatila svojedobno jednog dr koji je o tome govorio, u Slo ne postoji posebno mjesto gdje se to može napraviti, nego jednostavno u Slo nije aktualan zakon koji sprječava prekid trudnoće iza 24, 25 ili kojeg već tjedna, kao kod nas. Cijena o kojoj je tada bilo govora je 4,5 tisuća Eura, no to zadnje je neprovjerena informacija. Mislim da bi bilo najbolje da nazoveš KBC Ljubljana u ponedjeljak i izložiš svoj problem, oni će ti najbolje znati odgovoriti.
žao mi je jako zbog toga što prolaziš, želim ti da sve prođe brzo i bez posljedica i da što prije zaboraviš.
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 03:03   #4
ni ja na žalost nemam informaciju koju tražiš,ali mi je iskreno žao...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 05:47   #5
probat cu ti dati informacije po sijećanju, da ne otvaram tu bolnu temu, ali ako se baš nitko drugi ne javi probat ću malo više saznati:
- radi se o rodilištu u državnoj bolnici u ljubljani
- cijena sa svim troškovima je između 15-20000 kn
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 08:18   #6
nažalost niti ja ti ne mogu pomoči,al jako mi je teško i žao što kroz to prolaziš!
drž se,koliko možeš budi optimistična i sve će biti dobro
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:10   #7
mogu ti reći isto kao Aleta..
kod istog smo doktora i meni je isto rekao da svi koji prijeđu zakonsku granicu o zabrani pobačaja u Hrvatskoj a to je do 24/25 tjedna, moraju roditi (u Hrvatskoj se mora roditi poslije tog termina) i nema prekida trudnoće kod nas.... najbolje bi bilo da odu u Sloveniju.
E sad.. Slovenski zakon je ipak zakon koji vrijedi za teritorij države... znači možeš prekinuti trudnoću neovisno o tjednima trudnoće - znači svugdje je isto. A sad ti trebaš se odlučiti za koju bolnicu i kojom metodom.
Jedino što ti ne ide u prilog je to da si strani državljanin (ne Slovenski) i da ti svu tu hospitalizaciju, porod, ležanje u bolnici plaćaš.
I ja imam informaciju da to košta cca 4-5 tisuća eura ali mislim da je iskreno malo možda i preuveličana cijena.
Nazovi bolnicu i pitaj. Prva ti je u Mariboru, imaš u Postojni isto dobro rodilište gdje su neke forumašice išla rađati a imaš i Ljubljanu koja je medicinski centar.

Mogu misliti kako se osjećaš, ja sma sa 27+5 rađala mrtvo dijete i to je užas .
Tvoja beba je živa ali je kako ti kažeš jako bolesna... tu je postupak puno okrutniji (jer ti prvo daju injekciju da beba umre) ali ako je zaista jako bolesna i nije spsobna za samostalan život kada se rodi - zaista bolje je prekinuti trudnoću nego roditi pa nakon sat dva ili dan dva da bebica umre.
Puno je manje psihičkih trauma za tebe - a to je vjeruj mi jako bitno.

Bilo kako bilo, neka ti je dragi Bog na pomoći i uz tebe
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 13:09   #8
žao mi je....
a kako to da nisu ranije vidjeli te anomalije?
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 13:14   #9
draga, na žalost ne znam puno o tome i ne mogu ti dati neku info koja bi ti pomgla, želim samo reći da mi je strašno žao i da ne mogu ni zamisliti kako ti je.. Drži se i svu sreću i snagu ti želim!
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 13:17   #10
a da pitam, je li uopće moguće fizički napraviti prekid trudnoće, jer nije bezveze tako zakonom određeno, vjerojatno je i za majku opasno.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 13:36   #11
naravno da je fizički moguće..
ne radi se tu o tome već je kod nas zakon iz 1973 godine koji nikada nije ni mijenjan
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 13:44   #12
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
naravno da je fizički moguće..
ne radi se tu o tome već je kod nas zakon iz 1973 godine koji nikada nije ni mijenjan
užas, to nisam znala. za potpomognutu oplodnju rade nove čudne zakone, a druge ostavljaju desetljećima zaostalima.

predlažem žalosnoj majci bolesne bebe neka pokuša pronaći privatnika koji će kod nas porod obaviti na crno. ima toga, sigurno.
zakonski sigurno neće nigdje proći jer onda to prolazi komisije koje to ne bi dozvolile.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:20   #13
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
predlažem žalosnoj majci bolesne bebe neka pokuša pronaći privatnika koji će kod nas porod obaviti na crno. ima toga, sigurno.zakonski sigurno neće nigdje proći jer onda to prolazi komisije koje to ne bi dozvolile.
ma ko bi joj to na crno napravio???
pa što misliš da bi se i jedan ginekolog zezao s takvim stvarima (i gubitkom svoje licence na kraju krajeva)?
drugo je što neki za lovu zaobilaze zakon pa rade kiretaže na crnjaka, ali porod, bolesne bebe? pa ta se beba mora negdje sahraniti, a ne daj Bože da se pri porodu nešto zakomplicira mami, a nije u bolnici..
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:21   #14
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
žao mi je....
a kako to da nisu ranije vidjeli te anomalije?
Ne znam sta da ti kazem, osim da se treba dobro paziti kome dolazis u ruke i kome vjerujes.

@ renata:

Pokusavam i raspitujem se na sve strane jer nema sanse da sjedim i cekam da sve ide prirodnim putem ali opet ponavljam ne pod svaku cijenu jer prvenstveno zelim ocuvati svoje zdravlje jer drugog izlaza ne vidim.

@ cure:

Hvala svima na podrsci i ako netko sazna neke konkretnije informacije moze tu ili na pp poslati.
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 17:03   #15
Quote:
aleta kaže: Pogledaj post
ma ko bi joj to na crno napravio???
pa što misliš da bi se i jedan ginekolog zezao s takvim stvarima (i gubitkom svoje licence na kraju krajeva)?
drugo je što neki za lovu zaobilaze zakon pa rade kiretaže na crnjaka, ali porod, bolesne bebe? pa ta se beba mora negdje sahraniti, a ne daj Bože da se pri porodu nešto zakomplicira mami, a nije u bolnici..
ma znam da je to rizično i grozno....ali što drugo može? kako je to nekad bilo, mislim da i danas neki doktori to rade na crno.
inače mislim da se beba od 27 tjedana trudnoće ne sahranjuje. ne znam, čudno mi je porod sa bebom starom 27 tjedana. ovo dijete ne spada niti u skupinu nedonoščadi. da je samo 2 tjedna manje, bolnica bi se sama riješila ploda i bez pogreba.
nisam sigurna, tema je jako bolna i teška i ne bih željela nikog uvrijediti.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 17:05   #16
možda ima neki način. možda da naša draga charm ode k drugim doktorima i proba se dogovoriti da se lažira starost ploda, budući su samo 2 tjedna u pitanju. tada bi to mogla odraditi na sasvim legalan način i provesti određeno vrijeme u bolnici na oporavku ako treba. zakon se tu grozno postavio. u medicini, a pogotovo pri porodu i trudnoći, gdje su u pitanju 2 života a ne samo jedan, 2+2 nikad nije 4.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 17:16   #17
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
možda ima neki način. možda da naša draga charm ode k drugim doktorima i proba se dogovoriti da se lažira starost ploda, budući su samo 2 tjedna u pitanju. tada bi to mogla odraditi na sasvim legalan način i provesti određeno vrijeme u bolnici na oporavku ako treba. zakon se tu grozno postavio. u medicini, a pogotovo pri porodu i trudnoći, gdje su u pitanju 2 života a ne samo jedan, 2+2 nikad nije 4.
Renata oprosti ali ja zaista ne znam o čem ti pričaš
kako može lažirati starost ploda kada ima hrpu papira i UZV i na svakom piše datum zadnje menstruacije, te kontrolni UZV pregledi.. sa potpisima liječnika.
Pa u koju god bolnicu da dođe, doktori (znaš po sebi) razgovaraju papirima a ne usmeno.
Pa postoji nešto što se zove dokumentacija, pa pregledi, pa papiri.. nije ona sa neba pala i prvi put došla na UZV sa 27 tjedana..

2 tjedna su u pitanju da ti komisija odobri porod (papiri se predaju oko 21/22 tjedna) da bi sa 23 tjedna dobila odobrenje za porod i do 24/25 pobacila odnosno rodila dijete. i to je na knap odnosno na jedvite jade uz vezu i poznanstvo.

Tvitica je ganjala sa 23 tjedna komisiju pa su se nekako nećkali ali njoj je na kraju bebica umrla u njoj.

Ona ne kasni 2 tjedna nego punih 6 tjedana po proceduri.

Ja razumijem da želiš sve najbolje i da razmišljaš na neki pozitivan i svoj način ali nije to tako u praksi i nije to baš tako kada ti imaš takav problem.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 17:38   #18
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ma znam da je to rizično i grozno....ali što drugo može? kako je to nekad bilo, mislim da i danas neki doktori to rade na crno.
inače mislim da se beba od 27 tjedana trudnoće ne sahranjuje. ne znam, čudno mi je porod sa bebom starom 27 tjedana. ovo dijete ne spada niti u skupinu nedonoščadi. da je samo 2 tjedna manje, bolnica bi se sama riješila ploda i bez pogreba.
nisam sigurna, tema je jako bolna i teška i ne bih željela nikog uvrijediti.
ja sam rodila dvije bebe u 25. tjednu žive ali su ubrzo umrle, naravno da smo ih sahranili. da smo htjeli mogli smo ih ostaviti na patologiji ali nismo ni pomislili na to. nema nikakve veze jel dijete spada u "skupinu" nedonoščadi ili šta drugo, ako si rodila rodila si u bilo kojem tjednu.
__________________
bila sam mama ali samo malo..
drugi put, bože, želim puno više..
maradja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 18:42   #19
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Renata oprosti ali ja zaista ne znam o čem ti pričaš
kako može lažirati starost ploda kada ima hrpu papira i UZV i na svakom piše datum zadnje menstruacije, te kontrolni UZV pregledi.. sa potpisima liječnika.
Pa u koju god bolnicu da dođe, doktori (znaš po sebi) razgovaraju papirima a ne usmeno.
Pa postoji nešto što se zove dokumentacija, pa pregledi, pa papiri.. nije ona sa neba pala i prvi put došla na UZV sa 27 tjedana..

2 tjedna su u pitanju da ti komisija odobri porod (papiri se predaju oko 21/22 tjedna) da bi sa 23 tjedna dobila odobrenje za porod i do 24/25 pobacila odnosno rodila dijete. i to je na knap odnosno na jedvite jade uz vezu i poznanstvo.

Tvitica je ganjala sa 23 tjedna komisiju pa su se nekako nećkali ali njoj je na kraju bebica umrla u njoj.

Ona ne kasni 2 tjedna nego punih 6 tjedana po proceduri.

Ja razumijem da želiš sve najbolje i da razmišljaš na neki pozitivan i svoj način ali nije to tako u praksi i nije to baš tako kada ti imaš takav problem.
Ja se isto snebivam i sve ne vjerujem.

Zašto i kako netko može pomisliti da bi bilo koji privatnik radio POROD, ne kiretažu,izvan zakonskog roka...?


Znam kretena koji je glupači koju poznajem ambulantno radio kiretažu u 13 tjednu(indikacija-glupa sam,pa mi je dugo trebalo da shavtim da ne želim dijete)pa je skoro otišla Bogu za kurira,a ovaj u bajbuk.

zar biti privatnik uvijek asocira na nešto tipa na crno i lažiranje papira?

Pa za takvu stvar se ne gubi smo radna dozvola,završiš na sudu,u zatvoru....

Žena je u groznoj situaciji i na žalost živi tu gdje živi,da je u većini država EU kozilij odobri uz medicinsku indikaciju i završi se drama.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 19:00   #20
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Ja se isto snebivam i sve ne vjerujem.
Zašto i kako netko može pomisliti da bi bilo koji privatnik radio POROD, ne kiretažu,izvan zakonskog roka...?
baš ste sve babe tračare i samo tražite nešto da se dalje raspričate. ako vam je dosadno, odite nekome na kavu dalje tračat.

malo se osvjestite da smo na forumu i da sam svojim komentarom samo izvlačila jedino što se uopće može u hrvatskoj izvesti.

a mislim da je svima jasno da može otić van, ako treba i u SAD, platiti 5-10 000 eur i stvar će joj biti riješena.

eto, to je moj komentar na vaše.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.