Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 16:25   #2001
Strijelci se našli pametovati kod Jarca, ma krasno
__________________
How come no one told me, all through history - the loneliest people were the ones who always spoke the truth... the ones who made a difference by withstanding the indifference; I guess it's up to me now: should I take that risk or just smile... :)
Moral is offline  
Old 30.12.2010., 16:32   #2002
Quote:
Sapientia kaže: Pogledaj post
Naravno!
I jos malo s tvojim strijelcem u paketu ascedenta...
Bolje ne moze!
Ne, ja sam ti Strijelac/Škorpion.
Imam tipičnu sco psihu, to sam ovdje napisala tisuću puta.
Znači u 12. kući (psiha), imam konjukciju Ma i Pl u sco.
Pl mi je na ASC (u Sco).
I Me (um) mi je u Sco, isto na ASC.
I da, želim sve, odmah i sada!
I što sam dobila?
Panični poremećaj i anksioznost.
Kladim se da mi se to s istim ovim pozicijama u Jarcu NIKAD ne bi dogodilo, jer bih prije hladnokrvno razmislila o svemu i čekala povoljne trenutke, a ne se punila bijesom i (auto)destruktivnošću, što je so tipical za znak Sco i prepustila se bujici osjećaja, a sve to pod krinkom "ja sam opasna, meni nitko ne može ništa).
Kladim se da bih uz jednom odmjerenog, promišljenog jarca u ovoj situaciji prošla puno bolje.
Užasno zavidim svojoj seki Jarčici koja tu energiju može kontrolirati, za razliku od mene koja ju usmjeravam protiv sebe.
Ja niam jedna od onih koja opravdava sve ono što je moje, nego nastojim biti objektivna, i da, Jarac je daleko promišljeniji, a ja sam živi primjer.
I zato neću Sco pripisivati neke dobre osobine koje imaju Jarci, samo zato što ima puno toga Sco u meni.
Jer vidim kako mi se odrazilo kroz život.
MOgu čuda raditi, ali u pauzama sjebavam sama sebe, ma koliko se hladna pravila.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Old 30.12.2010., 16:34   #2003
Quote:
Moral kaže: Pogledaj post
Strijelci se našli pametovati kod Jarca, ma krasno
Kao što sam napisala, kladim se da je moja psiha više škorpionska nego tvoja, bez obzira što sam Strijelac.
A opet je zanimljivo kako se s jarcima ovdje prepiru najviše Škorpioni, koji imaju poprilično Jarca u svom Škorpionu.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Old 30.12.2010., 16:36   #2004
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje o znaku Škorpionu je to kako oni zapravo žele postići hladnokrvnost, koncentraciju i okrutnost kakvu može imati jarac, ali im ne da pretjerana emotivnost, zbog vode.
Škorpion zapravo radi sve da bi mogao staviti pod kontrolu svoje emocije, što Jarcu ide bez pol muke.
Ok, tu me imaš
__________________
...praćen tercom suvog lišća s jednog hrasta kraj Belišća
Badi'a is offline  
Old 30.12.2010., 16:41   #2005
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Ne, ja sam ti Strijelac/Škorpion.
Imam tipičnu sco psihu, to sam ovdje napisala tisuću puta.
Znači u 12. kući (psiha), imam konjukciju Ma i Pl u sco.
Pl mi je na ASC (u Sco).
I Me (um) mi je u Sco, isto na ASC.
I da, želim sve, odmah i sada!
I što sam dobila?
Panični poremećaj i anksioznost.
Kladim se da mi se to s istim ovim pozicijama u Jarcu NIKAD ne bi dogodilo, jer bih prije hladnokrvno razmislila o svemu i čekala povoljne trenutke, a ne se punila bijesom i (auto)destruktivnošću, što je so tipical za znak Sco i prepustila se bujici osjećaja, a sve to pod krinkom "ja sam opasna, meni nitko ne može ništa).
Kladim se da bih uz jednom odmjerenog, promišljenog jarca u ovoj situaciji prošla puno bolje.
Užasno zavidim svojoj seki Jarčici koja tu energiju može kontrolirati, za razliku od mene koja ju usmjeravam protiv sebe.
Ja niam jedna od onih koja opravdava sve ono što je moje, nego nastojim biti objektivna, i da, Jarac je daleko promišljeniji, a ja sam živi primjer.
I zato neću Sco pripisivati neke dobre osobine koje imaju Jarci, samo zato što ima puno toga Sco u meni.
Jer vidim kako mi se odrazilo kroz život.
MOgu čuda raditi, ali u pauzama sjebavam sama sebe, ma koliko se hladna pravila.
Vjeruj mi ne bi ti jarac pomogao,ni je ni jarac imun na takve stvari..
Prosla sam i ja brdo toga tjeskoba depresija itd...itd...
Neptun u 12 na ascedentu...
Mjesec cmoljavi u biku...
Merkur u jarcu u 1 u kvadratu s plutonom...
Ali valjda me sunce u 1,drzi nekako ipak kad padnem jaca se dignem.

I da imam pluton na mc-u i jupiter u 10 kuci u skorpionu-toliko o mom prilagodjavanju skorpionima !


Mislim da taj tvoj strijelac ipak iz svega toga vadi vani i vraca u zivot!

A gjde ti je mjesec i venera?
Sapientia is offline  
Old 30.12.2010., 16:44   #2006
Quote:
Sapientia kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi ne bi ti jarac pomogao,ni je ni jarac imun na takve stvari..
Prosla sam i ja brdo toga tjeskoba depresija itd...itd...
Neptun u 12 na ascedentu...
Mjesec cmoljavi u biku...
Merkur u jarcu u 1 u kvadratu s plutonom...
Ali valjda me sunce u 1,drzi nekako ipak kad padnem jaca se dignem.

I da imam pluton na mc-u i jupiter u 10 kuci u skorpionu-toliko o mom prilagodjavanju skorpionima !


Mislim da taj tvoj strijelac ipak iz svega toga vadi vani i vraca u zivot!

A gjde ti je mjesec i venera?
Da, taj Ne iz 12.je najzeznutiji.
Uz njega ti džabe svi jarci ovog svijeta.
A Mo Vodenjak, a Ve Strijelac.
Ma luda.

Quote:
Moral kaže: Pogledaj post
Još uvijek pametuješ
Pa kad sam pametna, što ću, nisam sebe mogla birati, jbg...
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Old 30.12.2010., 16:46   #2007
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Škorpija opet vezuje seks uz emocije. (voda)
Vatreni znakovi ne vezuju seks uz emocije.
Malo tko je punokrvna Škorpija ili bilo koji drugi znak.
Zapravo, ako ti je Mars (koji je suvladar tvog sunčevog znaka) u Jarcu, tad imaš i neku jaku crtu jarca u sebi, više nego što ti misliš.
A ukoliko ti je još uz to Pl u sco može ti dati i crtu sadizma u krevetu, jer su pl i ma seksualne planete, a sco i jarac zajedno, ukoliko su u izazovnom aspektu daju sado igrice.
ako ne, onda voliš divlji seks ili možda više voliš voditi glavnu riječ u krevetu.
1. Da, osobno ne mogu zamisliti čisto seksualan odnos, bez emotivne komponente

2. Ne me vući za jezik, rekoh punokrvna kao figure of speech, referirajući se na stereotipe o seksualnosti Škorpiona

3. Pluton jest u Škorpionu, u 5. kući, ne radi nikakve aspekte sa Marsom, ali postoji konjunkcija Mjesec-Pluton i Neptun-Pluton.

4. Sve čekam opomenu zbog off topic-a

5. Mislim da sam negdje pročitala da i ti, kao i ja imaš Veneru u Strijelcu, pa htjedoh pitati kako ju doživljavaš?
__________________
...praćen tercom suvog lišća s jednog hrasta kraj Belišća
Badi'a is offline  
Old 30.12.2010., 16:52   #2008
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Da, taj Ne iz 12.je najzeznutiji.
Uz njega ti džabe svi jarci ovog svijeta.
A Mo Vodenjak, a Ve Strijelac.
Ma luda.
Ma ti si pravi slobodni duh....nije lose,opet vodenjak mjesec, venera strijelac-sve u svemu volis svoju,a i tudju slobodu i ne smije te se sputavati.
Imas svega pomalo,vatre,vode,zraka,a zemlje nista?

Jedino te skorpion iz dvaneste opasno promatra...

Zapravo nisi luda,a to znas i sama naravno,jer "ludi"(glupasti) zapravo ljudi za sebe kazu da su pametni,dok pametni govore da su ludi-pa sad ti reci!
I ludi ne postoje,postoje samo bolesni i kad vidis takve osobe shvatis koliko si zapravo sretan u zivotu!
Sapientia is offline  
Old 30.12.2010., 17:01   #2009
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Kao što sam napisala, kladim se da je moja psiha više škorpionska nego tvoja, bez obzira što sam Strijelac.
A opet je zanimljivo kako se s jarcima ovdje prepiru najviše Škorpioni, koji imaju poprilično Jarca u svom Škorpionu.
De meni desifruj cijih ja osobina imam najviseMeni su So, Me(vladar 7) i Ma u Jarcu u 1,podznak sam Strijelac,vladar podznaka Ju mi je u Biku u 5,Vladar znaka Sa i Mo su u 8 u Lavu,Pl mi je tacno na Mc u Vagi,Ur u 11 u Skorpiji,Ve u 2 u Ribama i Ne u 12 u Strijelcu.Reci mi ko sam ja,sta sam ja
Facies is offline  
Old 30.12.2010., 17:04   #2010
Quote:
Badi'a kaže: Pogledaj post
1. Da, osobno ne mogu zamisliti čisto seksualan odnos, bez emotivne komponente

2. Ne me vući za jezik, rekoh punokrvna kao figure of speech, referirajući se na stereotipe o seksualnosti Škorpiona

3. Pluton jest u Škorpionu, u 5. kući, ne radi nikakve aspekte sa Marsom, ali postoji konjunkcija Mjesec-Pluton i Neptun-Pluton.

4. Sve čekam opomenu zbog off topic-a

5. Mislim da sam negdje pročitala da i ti, kao i ja imaš Veneru u Strijelcu, pa htjedoh pitati kako ju doživljavaš?
1. znala sam :cheers:
2. Ma ne vučem te, opušteno.
3. Naglašena seksualnost (seksualna planeta u kući seksa), a ako je u konj s Mo(majčinstvo), a Pl je puno, onda može značiti i više djece, jer je peta i kuća majčinstva, i još je u konj s Ne koji je viša oktava venere i mjeseca, ženski planet.
4. ako idem u propast, skupa ćemo u propast!
5. Venera je pokazatelj tvog pogleda na veze. Znači, sobodoumna si, ne voliš da t enetko kontrolira, a ni ti ne voliš kotrolu u vezi, pa po mom mišljenju, bez obzira na Sunčev znak, nisi control freak.
Ve u Strijelcu daje hedonizam, jer je ve i užitak, a Srijelac je hedonist, mada uz lijepe aspekte može dati i sreću u špekulaciji, posebno ako radi lijepe aspekte prema petoj, vl pete ili tom pl u tvojoj petoj.

Quote:
Moral kaže: Pogledaj post
Evo ti tipična Strijelčevska pjesma da se opustiš malo:

http://www.youtube.com/watch?v=jiJrbtgswuk

Inside I found myself in haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaappinesssssssssssss with you TURURURU
Tnx, moj DJ.

Quote:
Sapientia kaže: Pogledaj post
Ma ti si pravi slobodni duh....nije lose,opet vodenjak mjesec, venera strijelac-sve u svemu volis svoju,a i tudju slobodu i ne smije te se sputavati.
Imas svega pomalo,vatre,vode,zraka,a zemlje nista?

Jedino te skorpion iz dvaneste opasno promatra...

Zapravo nisi luda,a to znas i sama naravno,jer "ludi"(glupasti) zapravo ljudi za sebe kazu da su pametni,dok pametni govore da su ludi-pa sad ti reci!
I ludi ne postoje,postoje samo bolesni i kad vidis takve osobe shvatis koliko si zapravo sretan u zivotu!
Zemlje slabo, jedino što imam stelijum u drugoj, zemljanoj kući.
A osim što si DJ, mogla bih te uzeti i za svog gurua.
Prvo što si jarac, a drugo što ti je Ne na ASC iz 12.
Kažu da takav ne daje ili "luđaka" li genijalca, jer je tanka linija između ludosti i genijalnosti.
A pošto si ti Jarac, s Me (um) u jarcu, tada si prije genijalac.
Sco me opasno promatra jer je u sjedištu u svim svojim planetama, još je i na ASC, mislim da bi mi život bez njega bio puno jednostavniji.
Zato bih dala pola glave za kakvog jarca u natalu.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Old 30.12.2010., 17:21   #2011
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post

Tnx, moj DJ.



Zemlje slabo, jedino što imam stelijum u drugoj, zemljanoj kući.
A osim što si DJ, mogla bih te uzeti i za svog gurua.
Prvo što si jarac, a drugo što ti je Ne na ASC iz 12.
Kažu da takav ne daje ili "luđaka" li genijalca, jer je tanka linija između ludosti i genijalnosti.
A pošto si ti Jarac, s Me (um) u jarcu, tada si prije genijalac.
Sco me opasno promatra jer je u sjedištu u svim svojim planetama, još je i na ASC, mislim da bi mi život bez njega bio puno jednostavniji.
Zato bih dala pola glave za kakvog jarca u natalu.
O joj da ti je barem malo zemlje da te spusta kad zapadnes u takva stanja svijesti...
Ja DJ po cemu?
Mislis li fashion gurua posto mi je venera u vodenjaku u 2 kuci,pa mi je zarada kroz estetiku ili?

Bojim se da ce ovaj moj neptun iz dvanaeste na kraju krajeva donijeti ludjaka!

Malo te zeza taj ASC skorpion istina, jos mars u skorpionu pa u 12 kuci,pa merkur(um)uh uh...moras malo smiriti strasti,ako je to ikako moguce!
Sapientia is offline  
Old 30.12.2010., 20:33   #2012
Quote:
Moral kaže: Pogledaj post
"Ni ja dugo nisam pročitala glupost prema kojoj su FIKSNI znakovi oni koji se prilagođavaju. " <--- Ovo u životu nisam napisao niti nataknuo.

Gotovo, nemogu više, ignoriram nadalje. Nema smisla.
Nisi shvatio.
MOraju se prilagodjavati okolnostima DA BI ZADRZALI POZICIJU KOJU IMAJU i koja im je odredjena.
Kao npr.obitelj koja i dalje zivi pored rijeke iako svakih 10 godina naidje neka poplava. Prilagodjavaju se: imaju camac, vrece za pijesak, njihov donji kat je napravljen skoro kao naftna platforma, ALI OSTAJU uz rijeku i imaju nacin zivota koji zadrzavaju skupa sa kucom i okucnicom.


To je samo primjer. Oni koji se ne prilagodjavau okolnostima idu na druga mjesta, odnosno mijenjaju svoje prvobitno fiksno i onda nisu vise fiksni.
Fiksno kod nekog znaka je nacin na koji prihvata zivot i njegove okolnosti, nacin na koji procjenjuje je li nesto uspjesno ili neuspjesno.
Slizim is offline  
Old 30.12.2010., 20:46   #2013
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje o znaku Škorpionu je to kako oni zapravo žele postići hladnokrvnost, koncentraciju i okrutnost kakvu može imati jarac, ali im ne da pretjerana emotivnost, zbog vode.
Škorpion zapravo radi sve da bi mogao staviti pod kontrolu svoje emocije, što Jarcu ide bez pol muke.
To je djelomicno ispravno, medjutim postoji jos jedna strana medalje.
Skkorpion je potrebna "radna temperatura" na kojoj on funkcionira besprijekorno.

Moj natal mi je kriv sto sam najveca postignuca i najvece ciljeve dohvatila upravo zahvaljujuci radom u hladnom pogonu koji je toliko vruc da bi se neko skuhao.

Dakle, bio mi je potreban motiv - dovoljno velika prepreka da bi se uopce probala preskociti, malo teskoca sa strane da me naljute i onda nastupa - hladno promisljanje i nakon toga postupanje u potunom usijanom miru -

To je tesko objasniti da neki ljudi tek kada dodju u usijanje mogu proizvesti pravi rezultat.
Skrorpion ce stvoriti takvo ozracje u kojem ce doci do usijanja koje mu je potrebno za savrsno funkcioniranje, dok se drugi u tome tesko mogu snaci.

Jarac to isto radi svojom hladnocom.
I jarac ce stvoriti takvo ozracje u koem ce doci do zamrzavanje koje mu je potrebno za savrseno funkcioniranje.

Vaga ce dodatno olabaviti sve spone i onda i zemljani i vodeni i vatreni nece moci plesati u zraku po kojem ona moze lijepo stvarati i leprsati. Problem je kada je ona cas u usijanju, cas u smrzavanju, cas u gustoj vodi. Takva vaga je onda neko sa 5 lica i ona se MORA osjecati dobro u svakoj toj pojavi.
Slizim is offline  
Old 30.12.2010., 20:48   #2014
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Kao što sam napisala, kladim se da je moja psiha više škorpionska nego tvoja, bez obzira što sam Strijelac.
A opet je zanimljivo kako se s jarcima ovdje prepiru najviše Škorpioni, koji imaju poprilično Jarca u svom Škorpionu.
Ali to ti nije cudno.
Ko god iima saturna u jarcu taj nece odustati ma gdje mu sunce bilo.
I do sada je uvijek tako bilo.
Slizim is offline  
Old 30.12.2010., 20:53   #2015
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje o znaku Škorpionu je to kako oni zapravo žele postići hladnokrvnost, koncentraciju i okrutnost kakvu može imati jarac, ali im ne da pretjerana emotivnost, zbog vode.
Škorpion zapravo radi sve da bi mogao staviti pod kontrolu svoje emocije, što Jarcu ide bez pol muke.
iako mi s godinama ide sve bolje i bolje a ne pomaže škorpion u podznaku
nevanevičicaa is offline  
Old 31.12.2010., 10:15   #2016
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje o znaku Škorpionu je to kako oni zapravo žele postići hladnokrvnost, koncentraciju i okrutnost kakvu može imati jarac, ali im ne da pretjerana emotivnost, zbog vode.
Škorpion zapravo radi sve da bi mogao staviti pod kontrolu svoje emocije, što Jarcu ide bez pol muke.
Sve potpisujem. Imam dvije starije škorpije u užoj obitelji. Ne odstupaju ni milimetar od svojih stavova i po tome su vrlo slične nama jarčevima. Međutim , ja im znam slabe točke i uvijek ih mogu isprovocirati čak i kad se radi o beznačajnim stvarima. Jarac može izvana biti hladan kao led bez obzira koliko kuhao unutra dok to škorpijama ipak ne uspijeva.
__________________
"Tko trazi cilj, ostat ce prazan kad ga dosegne. Tko pak nadje put, cilj ce uvijek nositi u sebi." Nejc Zaplotnik (1952 – 1983)
Marsay is offline  
Old 31.12.2010., 10:31   #2017
Quote:
Marsay kaže: Pogledaj post
Sve potpisujem. Imam dvije starije škorpije u užoj obitelji. Ne odstupaju ni milimetar od svojih stavova i po tome su vrlo slične nama jarčevima. Međutim , ja im znam slabe točke i uvijek ih mogu isprovocirati čak i kad se radi o beznačajnim stvarima. Jarac može izvana biti hladan kao led bez obzira koliko kuhao unutra dok to škorpijama ipak ne uspijeva.
Da, da. To je pravi jarac. Škorpioni više provociraju a hladnoća im dođe kao maska za ključale emocije, negoli je to slučaj s jarčevima kojima hladnoća dođe kao nešto prirodno, apriori. naravno, kada to žele, jer se vrlo lako mogu staviti u tu poziciju.
Imposter is offline  
Old 31.12.2010., 11:41   #2018
ženski jarčevi su mi osobno puno temperamentniji od muških.Nisam baš doživjela neku hladnoču od Jarčica,njima možda treba više da se otvore svojim partnerima emotivno ali ovako da ih nemožeš isprovocirat baš nebi rekla o hoooo hooo al ih možeš isprovocirat,ali muškarci su malo drugačiji oni samo mirno šute.
i da se razumijemo to da vas se može isprovocirat ne stavljam pod lošu osobinu,zašto bi netko šutio ako mu nešta smeta.
x files agent is offline  
Old 31.12.2010., 12:20   #2019
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
ženski jarčevi su mi osobno puno temperamentniji od muških.Nisam baš doživjela neku hladnoču od Jarčica,njima možda treba više da se otvore svojim partnerima emotivno ali ovako da ih nemožeš isprovocirat baš nebi rekla o hoooo hooo al ih možeš isprovocirat,ali muškarci su malo drugačiji oni samo mirno šute.
i da se razumijemo to da vas se može isprovocirat ne stavljam pod lošu osobinu,zašto bi netko šutio ako mu nešta smeta.
Ovo je istina da su ženske jarčice puuuno temperamentnije od muških pripadnika znaka.I još samnešto primjetila kod ženskih jarčica,a to je da znaju biti baš vulgarne u verbalnom izražavanju,pogotovo kad se naljute.
yuma is offline  
Old 31.12.2010., 12:40   #2020
Quote:
Imposter kaže: Pogledaj post
Da, da. To je pravi jarac. Škorpioni više provociraju a hladnoća im dođe kao maska za ključale emocije, negoli je to slučaj s jarčevima kojima hladnoća dođe kao nešto prirodno, apriori. naravno, kada to žele, jer se vrlo lako mogu staviti u tu poziciju.
Strast = Marsovski aspekt
Praktičnost = Saturnovski aspekt

Nije ni čudo
__________________
How come no one told me, all through history - the loneliest people were the ones who always spoke the truth... the ones who made a difference by withstanding the indifference; I guess it's up to me now: should I take that risk or just smile... :)
Moral is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.