Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 22:07   #1641
Je li tko pio antidepresive? Danas sam išla po terapiju i pogledam nuspojave, a tamo piše tinitus. I sad, piti ili ne tablete koje mogu uzrokovati ono zbog čega bih i i trebala piti? Paradoks. I sad naravno nemam ideju što i kako..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 23:38   #1642
,ja sam pio antidepresiv xanax 0,25mg,naravno toksicni lekovi mogu da ostete sluh i eto tinitusa. . .http://www.stetoskop.info/Toksicno-o...ickness.htm?b9

Zadnje uređivanje DexY090 : 19.11.2014. at 23:52.
DexY090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 23:45   #1643
po kakvu si to terapiju isla zbog chega ? kolko dugo imas tinitus? kako to da se nisi jos navikla? ja jos malo godinu dana i navikao sam se cujem samo u tisini taj zvuk,izbegavam tisinu,mozak je cudo mozes da iskljucis taj zvuk da ga ne registrujes,al jos ne mogu spavam u tisini samo da se jos tu naviknem i bice milina,gledao sam snimke na youtube sluh nema veze sa tinitusom vec neki nerv i neuroni, mozak mnogo ljudi ima ostecen sluh a nema tinitus???cudno zar ne? https://www.youtube.com/watch?v=VxcbppCX6Rk cujem do 15,000hz
DexY090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 13:50   #1644
Xanax nije antidepresiv.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 17:28   #1645
Nema konkretnih dokaza da antidepresivi izazivaju tinnitus. Ima nekih slucajeva kad su se pacijenti pozalili na tinnitus, no to su rijetki slucajevi. dr. Hubbard pise o tome ovdje http://www.tinnitustalk.com/threads/...tinnitus.5317/
Ako te strah klasicnih antidepresiva mozes probati sa Gospinom travom aka aktivan H.
Sto se tice privikavanja neki ljudi se priviknu nakon 6mj do 12m., no nekima treba pomoc. Da bi se osoba privikla na zvuk i na kraju ga iskljucila treba prihvatiti zvuk i ne pokusavati se oduprijeti njemu. Mozak ga treba prestati dozivljavati kao prijetnju. Neki ljudi to sami po sebi mogu, neki ne.
Dr. Hubbard prica da mu je trebalo vremena uz pomoc KBT metoda.
Vise o tome ovdje http://www.tinnitustalk.com/forums/dr-bruce-hubbard.76/
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 20:55   #1646
Ne znam izazivaju li, ali pod nuspojavama je naveden i to pod manje čest - što je dosta, nije recimo jako rijestko.. odnosno više od 1 od 1000 osoba se žalila..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 15:22   #1647
slucajno nabasao na temu, pa reko da se javim, mozda ce nekom pomoci...

2000te sam bio na redovnom sluzenju vojnog roka...nakon gadjanja bojevom municijom, ostalo je konstantno zujanje u lijevom uhu...

nakon mjesec dva pretraga, da nekoga ne preplasim, to je samo moj slucaj, otkriven mi je tumor na mozgu, koji je odmah bio operiran...prva pretraga gdje je uoceno nesto izvan normale je bilo na EEG-u glave, nakon cega su me poslali na CT glave gdje je otkriven tumor...dobrocudni, hvala bogu...

15 godina poslije, meni i dalje zuji u lijevom uhu, kao i prvog dana, prije operacije

neznam dal je na ovih 83 stranice nadjeno kakvo rjesenje, pa ako ima koja dobra dusa da mi rezimira
Bezimeni11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 17:34   #1648
Čeka se lijek koji je trenutno u 2. fazi kliničkog ispitivanja. Ostalo je sve individualno i nepotvrđeno.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 20:27   #1649
Evo još neke novosti: Novi oblik liječenja tinitusa pomaže u nošenju s fantomskom bukom http://bit.ly/1xY7CWG
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 00:00   #1650
pa da,zvuk u mozgu neuroni ostecenj slusni zivac,ne znam kad ce biti leka za tinitus nije normalno 2014,a da ne znaju jos uzrok i nemaju leka za tinitus,a tolko ljudi ima ovaj problem,ja se mirim polako sa tim i sad mi je normalno da cujem u tisini tinitus
DexY090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:30   #1651
Pa ako ga čuješ samo u tišini i nemaš neki problem s tim
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 16:54   #1652
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Je li tko pio antidepresive? Danas sam išla po terapiju i pogledam nuspojave, a tamo piše tinitus. I sad, piti ili ne tablete koje mogu uzrokovati ono zbog čega bih i i trebala piti? Paradoks. I sad naravno nemam ideju što i kako..

Ja sam pila Zoloft u nadi da će se smanjiti zujanje. Ništa se nije dogodilo , čak nisam bila ni manje depresivna
Blago onima čuju zujanje u tišini , ja čujem u prenatrpanom trmvaju, užas. I mogu reći da mi se ovih dana pojačalo. Kao da imam košnicu u glavi,kaos
Jasna 1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 17:14   #1653
Znaš li, ima li Zoloft u nuspojavama tinitus? Koje si doze pila?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 11:33   #1654
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Znaš li, ima li Zoloft u nuspojavama tinitus? Koje si doze pila?
Pila sam 50 mg dnevno, jednu tabletu. Piše u uputama da su slušne/vestibularne nuspojave česte. Ali kad pročitaš što sve piše u nuspojavama nikad nebi progutala tabletu.
Jasna 1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 22:42   #1655
tinitus

Quote:
Denpa001 kaže: Pogledaj post
Evo jedna stranica na kojoj ti je najbolje objašnjen Tinitus i načini na koje se može liječiti,ja sam svoj uspio smanjiti za 95 % tako da ga nisam ni primječivao tokom dana,eventualno navečer prije spavanja ali toliko slabog intenziteta da je bilo praktički zanemarivo.Kod ORL sam ustanovio da imam oštećenje sluha u visokim frekvencijama zahvaljujući čestim izlascima u noćne klubove i slušanju glasne glazbe u autu i to je uzrok mog tinitusa s time da je stres na poslu bio okidač...nadam se da će pomoć

http://www.t-gone.com/
imam tinitus od 2008 kao poslijedica gripe.
izbacio sam masnu hranu, čokoladu, griclalice, uzimam kombinaciju meso sa povrćem,grah,kupus,slanutak i mješanu salatu,..prehrana uglavnom zdrava (koliko može bit)
godinu dana zaredom B kompleks od solgara, magnezij klorid nigari u ohlađenoj prokuhanoj vodi-čaša svaki dan,C vitamin u obliku praha natrij askorbat iz DM-a,beta karoten tabletice 1 tbl na dan (pauza mjesec dana između kutije), koštice od marelica 4 dnevno,riba vikend sa špinat krumpirom.
radim 10 sati dneno pa ne obavljam baš tjelovježbu ali kad se uhvatim utega u teretani odmah mi se zujanje pojača a pojačano čujem i otkucaje srca (pulsirajući tinitus) tako da više i ne idem u teretanu.
Obavezno vježbam pomicanje glave u svim smjerovima do 20min dnevno.
Uglavnom zujanje mi ne prestaje.

Pitanje za Denpa001
Vi ste uzimali tabletice preko www.t-gone.com? Da li je vrijedilo kupiti te tabletice i da li su vam zaiste pomogle?
Kakva vam je situacija sad sa tinitusom?
hvala na odgovoru
mobikom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:37   #1656
ja treniram 7godina idem u teretanu i u pravu si posle treninga cujem malo jace tinitus,a sta me briga to je deo mene,vitamnine ne pijem vise nista,samo cavinton u februaru kontrola,cujem normlano samo slabije kad je buka
DexY090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 22:04   #1657
Pozdrav ljudi.

Odlučio sam se prvo informirati, prije nego potražim liječničku pomoć.

U lijevom uhu mi pišti (piiiiiiiiiiiiiii) što je donekle podnošljivo, ali iritantno kada sam u tišini. To mi se događa valjda otkad znam za sebe.

U desnom uhu...ljudi ja ne znam šta je to! Njabliže kako mogu opisati taj zvuk: mačka kako prede...podrhtava u tim intervalima. Događa mi se već mjesec dana. Prvo sam mislio da su vanjski zvukovi. Ne prestaje, pojačava se i strah me, iskreno.

Redovito čistim uši, nisam imao problema s njima. Što da radim?
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 10:13   #1658
Quote:
akirakurosawa kaže: Pogledaj post
Evo javljam se na ovu temu poslije 5 mjeseci,tamo od 6 mjeseca odkada mi je radi slusanja glasne muzike preko slusalica pojavio se tinitus prestao sam na 3 mjeseca sa slusanjem mjuze i sum se jako smanjio.
Jos uvijek imam tinitus i opet prije par mjeseci sam poceo slusati glazbu preko slusalica ali sada je puno lakse nego prije.Sada me zanima mogu li bubnjic ostetiti radi tinitusa i ima li to jedno s drugim uopce veze?
Moram napomenuti da par sati nakon slusanja muzike mi se zna dogoditi da me uho na sekundu zaboli i moram priznati da su mi usi postale osjetljivije znaci kada je zima moram imati kapu na glavi a prije nisam moro, jesu li mi usi postale osjetljivije od muzike preko sluski ili tinitusa
Od 90 dB pa nadalje je covjek vec izlozen visokom riziku. Ako kroz duzi period pretjerujes sa glasnocom na slusalicama, naravno da je ostecenje za ocekivati. Tinitus nije nuzno znak ostecenog sluha. On moze recimo biti simptom problema sa vratom, moze biti prouzrokovan stresom i drugim neuroloskim problemima. Kada je uzrok osteceni sluh, konkretno je rijec o ostecenju celija dlacica u unutarnjem uhu. Mozak preko njih prima sve sto cujemo i ako su ostecene, on reaguje tinitusom kao zvukom "nesporazuma". Uzmimo kao primjer radio. Ako imamo problema sa hvatanjem signala, cujemo zujanje i pistanje. Analogija nije bas prikladna, ali mozda pomaze u jednostavnijem razumijevanju.

Tinitus nema veze sa bubnjicima. Njih ne mozes povrijediti slusanjem glasne glazbe nego iznenadnim pucnjevima i eksplozijama ili jakim udarcima po uhu. Bubnjici se po obicaju oporave nakon dva tjedna, ali celije dlacice nikada.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:30   #1659
nisam našla temu, pa da pitam ovdje. di i kako se testira sluh? imam dojam da sve lošije čujem na lijevo uho. inače to slabije kužim, ali kad npr pričam na telefon na poslu, jako loše čujem sugovornika, a neugodno mi je tražiti da mi se i tri puta ponovi ime. kod svake prehlade, čak i one najmanje, to isto uho mi se začepi čak i do te mjere da ništa ne čujem na njega. odnosno čujem šumove i zvukove, ali ne mogu razaznati što mi netko govori npr.
dosta mi je to iritantno, čak i do te mjere da sam počela izbjegavat javljati se na telefon na poslu jer naprosti nikad ne čujem dobro ni prezime, a kamoli cijelu poruku.
(i ista je stvar na svakom telefonu u firmi, a nisu svi iste marke, tako da nije do telefona)
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:58   #1660
Slab sluh preko telefona, pojačavanje TV-a i slično je prvi simptom slabljenja sluha u govornim frekvencijama (nižim). Odeš kod LOM-a i tražiš uputnicu za pregled ORL (audiolog) i audiogram, naručiš se, napraviš tamo tonsko testiranje i to je to. Prije toga ti LOM pogleda uho i isključi opciju da ti se nakupilo cerumena koji biisto mogao biti uzrok manjoj čujnosti i šumu.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.