Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2008., 18:01   #201
ljudi moji imam istu situaciju, nekako mi lakše kad vidim da nisam sama...
samo ja nemam gdje -nemam starce, nezaposlena.... gdje da odem, a situacija se neće (znam) popraviti -jer je svaki dan sve gore....

jedina stvar koju imam su moje suze, i žaljenje što sam si to naprvila u životu.

natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 01:15   #202
Suze i samosažaljenje su ti najgori neprijatelji u toj situaciji!
Gubiš samopouzdanje i to ga još više potiče da i dalje pije.

Obriši suze,stisni zube i zgrabi si život u svoje ruke!

Za početak si nađi bilo kakav posao.
Dobro će ti doći da vratiš samopouzdanje,družit ćeš se s ljudima i razmišljati i o drugim stvarima osim o svom jadu,a osim toga,stvorit ćeš si zaleđe ukoliko dođe do rastave.
A najvažnije je da će te on početi drugačije doživljavati,cijeniti i vrednovati.

Ovak je on gazda jer te hrani pa može radit kaj hoće...
lajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 21:03   #203
Evo baš sam se naježila čitajući ovu temu. Meni je također stari žešči alkoholičar ali sva sreća mama je na vrijeme digla ruke od njega. Nije joj bilo lako ali dugoročno gledajući najbolja životna odluka. Ja sam sada udana žena, uskoro mama i moram priznati da se strašno zabrinem kada vidim da moj dragi otvara drugu pivu. Postigli smo dogovor da nema alkohola tokom tjedna, piva, dvije tokom vikenda nekako i prolazi. Užasavam se tipova koji svaki dan poslije posla završe u birtiji i dolaze doma sa "svjetlečim okicama" nabrijani na ženu i djecu. Probleme s alkoholom treba srezati u startu, kada tip već zaglibi u bolesti teško se izvući iz nje. Moj stari još uvijek loče ali sada sam kao pas dok je mama bila i ostala dama.
Jedino što mogu reći svim ženama koje vide da razgovor i moljakanje ne pomaže, okrenite se i bježite.
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 08:18   #204
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
Probleme s alkoholom treba srezati u startu, kada tip već zaglibi u bolesti teško se izvući iz nje.
Upravo tako!
Ja nisam uspjela, jer u početku nisam vidjela problem. Svi se ponekad napiju, pa šta. Volim i ja povremeno popiti. Nisam imala alkoholičara u obitelji pa nisam vidjela problem dok nije bilo prekasno.

Sad više ništa ne pomaže. Nema šanse da ode doktoru, ultimatume ne doživljava ozbiljno, čak i ponekad prijeti da će on otiči ako ga budem zajebavala.

Seksa nema već godinama jer mu se ne diže. A još je u tridesetima.

U dugovima smo i nikako se izvući. U početku veze smo išli na zajedničke financije i to je bila velika pogreška. Ja imam dobru plaću, on mizernu. Mogao bi zaraditi više jer je u slobodnjačkoj profesiji, ali onda ne bi stigao lumpati.

Svi ti dugovi čine me nervoznom. Štedim na sebi, kupujem samo nužno, ne šminkam se, ne idem frizeru. A on mi se još usudi prigovorarati kad si kupim cipele koje koštaju manje od 100 kuna jer su mi se stare raspale. Da nemamo novaca.

U društvu ga obožavaju. Čak i mene zna još uvijek dobiti na šarm. I obećanja.

Da, razmišljala sam o tome da raskinem, ali sam odlučila mu dati još jednu priliku (o tome sam već pisala).
Nažalost, taj prijelomni događaj (selidba u drugi grad) što bi ga trebao motivirati (jer on cijelo vrijeme priča da ovdje nema motivaciju nizašto) da počne manje piti a više raditi, nikako da se dogodi.

Zato se trudim šutjeti, ali se ne mogu uvijek suzdržati pa planem i sve mu stresem u lice. I u tim svađama on uvijek uspije sve okrenuti tako da ja ispadnem kriva.

Ali, eto, mislim da mu je fer dati još jednu priliku. (Tu ćete me sigurno popljuvati, ali odlučila sam). Samo da se preselimo, pa ću vidjeti što će biti. Možda stvarno misli ozbiljno, ne bi imalo smisla da odustanem tik pred rješenjem problema.

A tu je i ljubav, koje još ima iako s obje strane. (Znam da tako ne izgleda. Ali ne radi on sva ta sranja iz zloće nego zato što je glup.)

ja sam očito još gluplja. vidjet ćemo.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:02   #205
Quote:
way2go kaže: Pogledaj post
ima li itko neku pozitivnu priču? da je kućni alkos shvatio da si šteti i bacio to sranje, bez ikakvih prijetnji i ultimatuma? da je jednom uspio održati obećanje dulje od tjedan dana?
Imam i ja! Ali s aspekta djeteta čiji je otac bio alkos.
Naravno da je cuga normalna, ali do koje granice? Niti moji starci nisu znali dok nije bilo kasno. stari je pio povremeno, nekad cijeli tjedan svaki dan, nekad par dana u tjednu,nekad bi se nalio ko' svinja, ali je najčešće bio polutrijezan i bazdio na cigarete i ispare alkohola.
Ne volim o tome pisati (ni pričati), jer mi je to lošiji dio života.

Uglavnom, da skratim priču, nakon niza svađi (čitaj dugogodišnjih) mama je odlučila rastati se i zaprijetila da ako se ne bude liječio ona i mi odlazimo.
Do tog trenutka se tata mogao izmotavati da će prestati piti, ali sad je bio stjeran u kut. Mislim da je to jedini način da se osobu natjera na liječenje, osoba koja nije ovisnik mora biti odrješita, stroga i nepopustljiva!

Tata je otišao na liječenje (naravno i cijela obitelj s njime, jer obitelj je potpora u procesu liječenja -ne bolničkog). Pio je neke tablete od kojih povraćaš ako popiješ i trunku alkohola.

I to je to. Moj tata već 10-13..sad više ne znam...ne pije Nikad ništa više nije popio. Jer se to naziva recidiv (a i iz straha da opet ne bi počeo)!

Obitelj je sretna , mama je sretana , djeca su (bar neko vrijeme-a možda i kritično-pubertet) imala normalnog oca s kojim se ponose najviše na svijetu!!! Strašno sam ponosna na svog tatu! I mamu! Volim ih najviše i dragno mi je da su oboje smogli snage da se bore protiv alkoholizma, i to uspješno!

I tako, od jedne situacije loše emocionalne, financijeske, moralne...postali smo obitelj puna ljubavi, razumjevanja, financijski odlično...itd.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 21:22   #206
budala!slušaj....pokušaj sebi naci neko zadovoljstvo jer ceš poluditi.


ili mu pokušaj pokazati da se tako ne živi ...ti se isto pocmi opijati i drogirati...


šala...
ali nešto smisli da mu docaraš da tako ne ide.

ili ga prijavi i ostavi
univerzalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 19:33   #207
Ne razumijem. Spreman je sve uništiti, samo da nastavi piti. Volim ga kad je trijezan, a kad je pijan, sve ga više mrzim. Još uvijek mu to nije jasno. Kao ni to da ću stvarno otići ako tako nastavi. Ne želim graditi život s alkoholičarom.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:27   #208
Quote:
mole30 kaže: Pogledaj post
Kako da mu dokažem da to nije život i da nam je brak na jako tankoj niti,ako ne prestane piti?Kako da budem jaća od alkohola?
Ne mozes biti jaca od alkohola.
Ali imas dobar argument. Jedino zasto on moze prestati piti je da zadrzi tebe. On mora birati izmedju alkohola i tebe. Morat ce ostaviti jedno. I vjerujem da je jos dovoljno mlad/zdrav/razuman da izabere tebe. Ali ako izabere alkohol, ti znas sto moras ti izabrati. Naucila si u djetinjstvu. Nema natjecanja s alkoholom. Ako si izgubila, izgubila si. Gradi svoj zivot ispocetka. Njega ostavi alkoholu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:32   #209
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
mama je odlučila rastati se i zaprijetila da ako se ne bude liječio ona i mi odlazimo.
Do tog trenutka se tata mogao izmotavati da će prestati piti, ali sad je bio stjeran u kut. Mislim da je to jedini način da se osobu natjera na liječenje, osoba koja nije ovisnik mora biti odrješita, stroga i nepopustljiva!
To je to.
Treba mu se ponudit ta jedna sansa. Ako je uzme, odlicno! Ako ne, nazalost ostatak obitelji ce ionako imati puno problema i trebat ce energije za izgraditi novi zivot. Bolje danas nego za pet godina, nakon petnaest propustenih sansi, petnaest praznih prijetnji i petnaest iznevjerenih obecanja.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:49   #210
Upravo sam takav jedan "ultimatum" dala svom suprugu sinoć nakon godine dana plakanja i moljakanja...Nešto je u meni puklo, otvorila su mi se vrata razuma i shvatila sam da ne želim više živjeti s alkoholičarem i da je jedini način dat mu to do znanja biti odlučna i odrješita i postaviti jasan uliumatum...znači, ili ja ili pijaća!
Divim se samoj sebi kako sam bila jaka i kako me je on u nevjerici gledao i nije shvaćao da sam to stvarno ja (inače bi histerizirala i plakala i moljakala ga da prestane piti....nije doprlo do njega godinu i pol).
Ali divim se i činjenici da se ja zaista tako i osječam, da to nije samo taktika već sam stvarno spremna otići ako on ne prestane piti.
Mislim da je sinoć i on sam to shvatio....
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:04   #211
Quote:
sanchy kaže: Pogledaj post
Divim se samoj sebi kako sam bila jaka ...


I nemoj se ustručavati potražiti stručnu pomoć u klubu za liječene alkoholičare ili nekoj bolnici koja se time bavi. Znam da je to tabu tema i izaziva određeno zaziranje ljudi od toga, ali stvarno su od pomoći svima koji prestaju piti i koji daju podršku tim osobama!
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:13   #212
Quote:
sanchy kaže: Pogledaj post
Upravo sam takav jedan "ultimatum" dala svom suprugu sinoć nakon godine dana plakanja i moljakanja...Nešto je u meni puklo, otvorila su mi se vrata razuma i shvatila sam da ne želim više živjeti s alkoholičarem i da je jedini način dat mu to do znanja biti odlučna i odrješita i postaviti jasan uliumatum...znači, ili ja ili pijaća!
Divim se samoj sebi kako sam bila jaka i kako me je on u nevjerici gledao i nije shvaćao da sam to stvarno ja (inače bi histerizirala i plakala i moljakala ga da prestane piti....nije doprlo do njega godinu i pol).
Ali divim se i činjenici da se ja zaista tako i osječam, da to nije samo taktika već sam stvarno spremna otići ako on ne prestane piti.
Mislim da je sinoć i on sam to shvatio....
Bitno je sta je on tebi na to rekao?
Nesto je morao.
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:17   #213
kako znat koliko je puno??
Moj dragi voli popit pivu...skoro pa svakodnevno...2-3 dana ništa pa jedan popije par komada, za vikend malo više...
Nikad nije pijan, niti se ponaša drugačije kad pije, najnormalnije....u principu mi smeta samo ta činjenica što je to njemu normalno pipiti 2 litre pive u jednoj večeri.

ne napije se često, eventualno jednom mjesečo kad izađe van...
nemam nikog u obitelji tko pije, nikakvih alkoholičara i u principu nemam s kim razgovarati o ovome...

Bojim se da ne pređe u nešto više jer je najdvniji dečko, najbolja osoba i želim cijeli život provest s njim...
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:26   #214
Quote:
Sorrela kaže: Pogledaj post
Bitno je sta je on tebi na to rekao?
Nesto je morao.
Ovako, rekao mi je da je svjestan koliko je pogriješio i da želi prestati piti, promjeniti se jer je to jedini način da nama krene. Jedino mu je bitno da mana bude bolje i da zna da će mu biti teško promjenit navike ali ima volje i naveo mi je primjere nekih ljudi koji su se promjenili i rekao da oko su oni mogli, može i on.
Kad sam ga pitala zašto pije odgovorio mi je da se uopće nije snašao da je sve to uzelo previše maha i progutalo ga...
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:58   #215
Quote:
mole30 kaže: Pogledaj post
Svjesna sam ja svega toga,ali zasad se moram zadovoljiti s ovim što sam dobila.Kolikogod bi ja htjela da potraži stručnu pomoć on to neće niti ga mogu natjerati,ali bar sad ja više nemam dilema,jer ako nastavi više neću razmišljati dali da ga ostavim ili ne.Ima ovu jednu šansu drugu neće dobiti sigurno.
Draga Mole, evo ponovo sam se sjetila tvoje priče i sada sam vidjela da si imala i s prošlim mužem problema. U zadnje vrijeme sam dosta posvećena problemu alkoholizma u obitelji jer sam i osobno zainteresirana za njega, pa ti mogu reći da si ti u obrascu ponašanja karakterističnom za djecu alkoholičara. Otac ti je bio alkoholičar i osjećala si se nevoljeno, i sada svjesno ili nesvjesno tražiš iste takve muškarce, koji te neće poštovati niti ti dati dovoljno ljubavi. Ponavljaš loše obrasce koji su te oblikovali kao osobu. Ne znam hoće li ti se muž oporaviti, držim ti palčeve, ali ako se ti sama ne oporaviš i ne potražiš pomoć, šanse su da će i sljedeći muškarac kojeg pronađeš jednostavno biti loš za tebe. 40% djece alkoholičara završi u vezi s alkoholičarem iako su se vjerojatno cijeli život zaklinjali da si neće dopustiti da im se to dogodi. Ne znam imaš li djece, nisam sve čitala, ali nemoj im dopustiti da žive u istom strahu u kakvom si i sam živjela.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 03:46   #216
Quote:
mrsavicaaa kaže: Pogledaj post
kako znat koliko je puno??
Moj dragi voli popit pivu...skoro pa svakodnevno...2-3 dana

Umjereno piti alkohol je popiti dva pica (ako je muskarac) i jedno pice (ako je zena)

Jedno pice =

1,5 dl vina
3.3 dl piva
33ml zestokog

Sve preko toga je previse.
Ako zbog pica zapostavlja svoje drustvo, posao i ostali zivot... onda je ovisnik.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:35   #217
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Umjereno piti alkohol je popiti dva pica (ako je muskarac) i jedno pice (ako je zena)
Svaki dan?

Mozda je to mjera, ali samo za vikend. Ja imam nultu toleranciju na alkohol. Svaki frajer /žena koji pije svaki dan za mene je alkos.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:38   #218
Slažem se! Svakodnevo unositi određenu dozu alkohola, pa bilo to i minimalnu isto je jedan oblik ovisnosti jer očigledno organizam ne može i ne zma funkcionirati bez alkohola.
Za vikend ok, ali svaki dan...?????
sanchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:10   #219
Quote:
antonio17 kaže: Pogledaj post
muško je pusti ga nek pije bolje ti je takav nego neki njonjo
Daj ne laprdaj gluposti. Ako se trebaš napiti da bi bio "muško" tek si onda njonjo i papčina. Kad alkohol otpusti kočnice, isplivavaju frustracije i glumiš frajera, jer ti je mozak isključen. Ako si stvarno muško i frajer, onda ćeš takav biti trijezan.
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:14   #220
Quote:
mole30 kaže: Pogledaj post
U braku sam nepune dvije godine i imam veliki problem,naime ja svog muža obožavam,pametan je,duhovit,vrijedan,ali voli popiti.To samo po sebi nebi predstavljalo neki veliki problem da ja nisam odrasla uz oca alkoholičara,moje život je bio pun svađa,tuća,istjerivanja iz kuće uzrokovana alkoholom da sam ja od toga pobjegla.Sad prolazim isto jer je i moj muž agresivan kad popije,samo što je razlika što on još uvijek može bez alkohola ali se bojim da je na dobrom putu da se skroz navuće,jer bez obzira na tisuće razgovora koje smo vodili,bio je svjedok kakav moj otac bude kad je pijan on ne prestaje.Koristi svaku priliku da se napije a ja to sve teže podnosim.On misli da je u redu napit se,napraviti frku u kući i sutradan se izviniti i sve 5 a ja moram zaboraviti bljuvotine koje izgovori.Ponekad se osjećam kao da puno tražim jer sve ostalo štima ali ja jednostavno nemogu to podnijeti.Nije meni život kad ja se više ne radujem kad dolazi kući već mu gledam u oći da vidim dali je pijan,što ne volim ići na slavlja,rođendane i sl. jer znam da će se napiti.Ne želim se rastati,ali ako ovako nastavi morat ću.Kako da mu dokažem da to nije život i da nam je brak na jako tankoj niti,ako ne prestane piti?Kako da budem jaća od alkohola?
Razvod. Znam, meni nekom nepoznatom je to lako reči. Ali, kada počnu šamari i batine postajati pravilo, (a napisala si da je agresivan), sa svakim će udarcem tvoje samopouzdanje kopniti. I jednog ćeš se dana naći da sebe okrivljavaš za sve što on napravi.
Ako ste razgovarali, a on i dlaje pije - kronični je alkoholičar.

Nitko ne zaslužuje biti ponižavan od strane alkoholičara. I spasi svoj život i dostojanstvo, dok ti njegov alkoholizam još nije uništio samopuzdanje.
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.