Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2009., 15:01   #5241
ma nemamo racun, nazalost zvala sam komoru on nema licencu vec par godina neg tak radi frendovima u fusu, a ordinaciju vodi njegov sin
noklica is offline  
Old 03.08.2009., 15:08   #5242
Duboki zagriz - zubi

Imam 33 godine i lošije zube u smislu da imam plombe na gore 1 i 2 i lijevo i desno te mostove gore i lijevo i desno 4,5,6. Dolje imam plombe na 7 i lijevo i desno.
Osim svega toga, stomatolog mi je rekao da mi se prednji gornji zubi s plombama 1,2,3 lijevo i desno troše i da imam tzv. duboki zagriz pa me zanima što je to i kako to riješiti, kome se javiti i sl.
Hvala puno
brazilac 5 is offline  
Old 03.08.2009., 15:42   #5243
Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
PozdraV;
Pukao mi je zub i zubar mi je stavio unutra lijek i cimenat. Meni od tada zub reagira na hladno?! Je li to znači da živac još nije crko, i da ću dobiti novu dozu ,ili će mi vaditi živac sljedeći tjedan? Mene je jako strah, ne volim imati išta u ustima i imam velike probleme sa zubarima. Anestezije me nije strah, ali mi je nikad ne daju...
Volim sve doznati prije tako da se mogu psihički pripremit. Imam dobre zube, šteta da propadnu. Imam volju poći u zubara, ali jednostavno, strah je veći, pa se uvijek ukočim, pocrvenim, oznojim se do te mjere da mi daju tabletu za smirenje...
ako reagira na hladno to znači da je živac živ i da je malo podražen,ne znači da će ga vadit
Gutaperka is offline  
Old 03.08.2009., 17:02   #5244
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ako reagira na hladno to znači da je živac živ i da je malo podražen,ne znači da će ga vadit
a što će mi zapravo zubarica radit? strah me, moram pitati... staviti novi lijek ili...
Phoebos Apollon is offline  
Old 03.08.2009., 23:05   #5245
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
najveća je razlika u cijeni ispuna,a što se tiče kvalitete svaki imaju svoje prednosti i nedostatke.

Lasersko izbjeljivanje nije štetno.A što se tiče razlike u boji te jedinice to se ovako ne može reć,sve ovisi koja ti je početna boja zubi,koliko će se izbijeliti,...uglavnom to ti može samo taj stomatolog reć jer uživo vidi kakva ti je situacija
hvala

a to me baš i zanima, kvaliteta,
koje najviše duraju, a koje seu to koje se baš one nevide?
ugl, meni paše samo da su bile, one se ionako neće primjetit,,, kvaliteta mi je na prvom mistu pa ako mžeš poredat tim redosljedom npr

a šta se tiće jedinice, vidim s stomatologom, nije nešto strašno žuto,,



PS
dobila sam baš neke preporuke za dr bilanđić, ježinu i perkovića, no mislim da su one među skupljima,
ima li netko tko radi kvatitetno a da nije tak skupo

ps kako da znam da mi je stomatolog uvalija dobar materijal?
i koja je cijena kod privatnika npr za obićan karijes, onako normalna cijena?
hvala
tupe is offline  
Old 04.08.2009., 01:03   #5246
Quote:
tupe kaže: Pogledaj post
hvala

a to me baš i zanima, kvaliteta,
koje najviše duraju, a koje seu to koje se baš one nevide?
ugl, meni paše samo da su bile, one se ionako neće primjetit,,, kvaliteta mi je na prvom mistu pa ako mžeš poredat tim redosljedom npr

a šta se tiće jedinice, vidim s stomatologom, nije nešto strašno žuto,,



PS
dobila sam baš neke preporuke za dr bilanđić, ježinu i perkovića, no mislim da su one među skupljima,
ima li netko tko radi kvatitetno a da nije tak skupo

ps kako da znam da mi je stomatolog uvalija dobar materijal?
i koja je cijena kod privatnika npr za obićan karijes, onako normalna cijena?
hvala
šta se tiče kvalitete kompozitni ispuni su kvalitetni.

šta se tiče kolegica ne bi komentirao,ti sama procjeni u koga imaš povjerenja.Ne znam ko se sve u našem gradu bavi izbjeljivanjem,ja osobno to ne radim,barem ne još,pa ti ni ne mogu preporučit nekoga za to.

A za materijal ti nikako ne možeš znat nego tek s vremenom se pokaže kakve je kvalitete bio
Gutaperka is offline  
Old 04.08.2009., 01:05   #5247
Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
a što će mi zapravo zubarica radit? strah me, moram pitati... staviti novi lijek ili...
ne znam,može samo stavit plombu a može i nešto drugo radit.Ovo šta si naveo obično nisu simptomi nekog ozbiljnijeg problema
Gutaperka is offline  
Old 05.08.2009., 00:24   #5248
ovako.. postoji li negdje u hrvatskoj zubar koji ne popravlja zube ko da će me ubit? mene je užasno strah, zub me ponekad boli, imam lijek već preko pola godine, ali me strah ići.. strah me anestezije, brušenja, ma stah me svega.. jel postoji negdje neki drugi način? ili je moguća opća anesetzja pa nek kopa kak hoće i nek odmah sve provjeri i eventualno popravi?
__________________
..sjećanja ostaju i samo ona su mi spas..
umorna is offline  
Old 05.08.2009., 00:39   #5249
Quote:
umorna kaže: Pogledaj post
ovako.. postoji li negdje u hrvatskoj zubar koji ne popravlja zube ko da će me ubit? mene je užasno strah, zub me ponekad boli, imam lijek već preko pola godine, ali me strah ići.. strah me anestezije, brušenja, ma stah me svega.. jel postoji negdje neki drugi način? ili je moguća opća anesetzja pa nek kopa kak hoće i nek odmah sve provjeri i eventualno popravi?
ne treba ti opća anestezija nego neki stomatolog kojeg se ti nećeš plašit.Ako budeš blizu Splita svrati do mene.

Ako si u Zagrebu znam nekog ko dosta bezopasno djeluje ali nisam siguran jel ima dovoljno živaca za nekog ko se panično boji stomatologa
Gutaperka is offline  
Old 05.08.2009., 21:05   #5250
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
ne treba ti opća anestezija nego neki stomatolog kojeg se ti nećeš plašit.Ako budeš blizu Splita svrati do mene.

Ako si u Zagrebu znam nekog ko dosta bezopasno djeluje ali nisam siguran jel ima dovoljno živaca za nekog ko se panično boji stomatologa
baš ću biti u splitu ovaj mjesec..
da, ja se jako bojim.. plačem, vrištim i tako to.. ko malo dijete, ozbiljno..
__________________
..sjećanja ostaju i samo ona su mi spas..
umorna is offline  
Old 05.08.2009., 22:06   #5251
ja imam jedno pitanje ako mi neko moze odgovoriti!imam jedan pokvareni zub,onako vidi se da je crnji nego ostali,supalj je i stalno osjetim pulsiranje u njemu,malkice mi je otekla celjust na tom mjestu gdje je korijen tog zuba,onako malo je ukoceno.sad me zanima dali moze doci nedaj Boze do ispadanja ostalih zubi od toga,jer se zaista bojim vađenja zuba i stalno nekako odgađam ici zubaru iako znam da cu kad tad morat to napravit!?ako neko zna nek pomogne
__________________
°°A ti heroj nikad nisi bio,opraštam ti to,jer izdajice vole sebe jedino...°°
ella__17__sb is offline  
Old 05.08.2009., 22:48   #5252
Quote:
ella__17__sb kaže: Pogledaj post
ja imam jedno pitanje ako mi neko moze odgovoriti!imam jedan pokvareni zub,onako vidi se da je crnji nego ostali,supalj je i stalno osjetim pulsiranje u njemu,malkice mi je otekla celjust na tom mjestu gdje je korijen tog zuba,onako malo je ukoceno.sad me zanima dali moze doci nedaj Boze do ispadanja ostalih zubi od toga,jer se zaista bojim vađenja zuba i stalno nekako odgađam ici zubaru iako znam da cu kad tad morat to napravit!?ako neko zna nek pomogne
jadnaaaaa
ne bi ti bila u koži, ali nije ni meni bolje..
__________________
..sjećanja ostaju i samo ona su mi spas..
umorna is offline  
Old 05.08.2009., 22:49   #5253
Quote:
ella__17__sb kaže: Pogledaj post
ja imam jedno pitanje ako mi neko moze odgovoriti!imam jedan pokvareni zub,onako vidi se da je crnji nego ostali,supalj je i stalno osjetim pulsiranje u njemu,malkice mi je otekla celjust na tom mjestu gdje je korijen tog zuba,onako malo je ukoceno.sad me zanima dali moze doci nedaj Boze do ispadanja ostalih zubi od toga,jer se zaista bojim vađenja zuba i stalno nekako odgađam ici zubaru iako znam da cu kad tad morat to napravit!?ako neko zna nek pomogne
kod zubara ćeš svakako doć.Ako odeš prije onda će ti popravit taj zub a ako odgađaš i odeš kasnije onda će ti ga vadit.

Dakle samo je pitanje vremena hoćeš li ostat bez tog zuba ili ćeš ga i dalje imati
Gutaperka is offline  
Old 05.08.2009., 22:53   #5254
Quote:
umorna kaže: Pogledaj post
jadnaaaaa
ne bi ti bila u koži, ali nije ni meni bolje..
onda svrati do mene pa će bit bolje
Gutaperka is offline  
Old 06.08.2009., 09:15   #5255
meni je taj zub supalj skroz,ostalo je samo okolo ovo,a poceo je crnit,korijen me boli i malo je poceo oticat,i rekla je zubarka da se taj zub nemoze spasit da ga treba izvadit,al vjerujte mi da ja nemam hrabrosti sjest na onu stolicu i da mi cupa kljestima prosli put kad sam tjela vadit taj zub sat vremena sam se drmala pred telefonom i gledala u njen broj da ju nazovem,i kad sam skupila hrabrosti i nazvala nje nije bilo,to ja zovem baksuzom uglavnom,mene sad zanima moze li mozda celjust oslabiti zbog tog pokvarenog zuba pa da mi ostali zubi pocinju ispadati il nesta??stvarno me strah vađenja zuba,nikad nisam vadila
__________________
°°A ti heroj nikad nisi bio,opraštam ti to,jer izdajice vole sebe jedino...°°
ella__17__sb is offline  
Old 06.08.2009., 15:31   #5256
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
onda svrati do mene pa će bit bolje
išla bi bilo kud kad me ne bi bilo strah.. a i zubari su grozni.. i onaj njihov alat, ko da će me ubit.. i kak sve smrdi.. fuuuj..
nikad nijedan zubar kod kojeg sam do sad išla nije imao vremena objasnit mi šta će raditi, pa da znam šta da očekujem.. uvijek im se žuri, ja mislim da će nešt zajebat, 100 baba vani čeka.. i zato plačem
__________________
..sjećanja ostaju i samo ona su mi spas..
umorna is offline  
Old 06.08.2009., 15:40   #5257
Quote:
umorna kaže: Pogledaj post
ovako.. postoji li negdje u hrvatskoj zubar koji ne popravlja zube ko da će me ubit? mene je užasno strah, zub me ponekad boli, imam lijek već preko pola godine, ali me strah ići.. strah me anestezije, brušenja, ma stah me svega.. jel postoji negdje neki drugi način? ili je moguća opća anesetzja pa nek kopa kak hoće i nek odmah sve provjeri i eventualno popravi?
Tak mi je i samoj, trebam vaditi 6-icu jer mi je pukla, ali imam loše uspomene na vađenje umnjaka od prije 2 godine tako da odgađam i odgađam....trajalo je sat vremena, bio je zacvikan ko sa klamericom, duboki korjen, rečeno je da traje najviše 30 min...a koštalo me 1.780,00 kn kod privatnika...jer se upalilo pred blagdane naravno!!!
Vodenna is offline  
Old 06.08.2009., 15:48   #5258
Quote:
waterlily kaže: Pogledaj post
Tak mi je i samoj, trebam vaditi 6-icu jer mi je pukla, ali imam loše uspomene na vađenje umnjaka od prije 2 godine tako da odgađam i odgađam....trajalo je sat vremena, bio je zacvikan ko sa klamericom, duboki korjen, rečeno je da traje najviše 30 min...a koštalo me 1.780,00 kn kod privatnika...jer se upalilo pred blagdane naravno!!!
donji umnjak je nešto sasvim drugo.Ostali zubi,pogotovo oni koji su dugo pokvareni ni približno ne prave problema kao donji umnjak niti su komplikacije nakon vađenja tako izražene
Gutaperka is offline  
Old 06.08.2009., 18:51   #5259
moja zubarka je ovako ok,ja dodem,uvalim se u ono,znoj me pocne oblijevat cim vidim busilice i brusilice i ostali alat,odma me pita "dušo koji zub popravljamo danas?" ja pokazem,ona se baci na posao,mene znoj i dalje probija od zvuka bzzzz.Sasvim je u redu zubarka,radi perfektno sve,nema toga da sto prije napravi samo da joj ispadne iz ruku,jednom prilikom mi je rekla čak da moram smirit crvenilo zubnog mesa jer kad stavi plombu malo pocne krvarit pa plomba malkice primi boju,kaze ja radim profesionalno sve i mogu jos bolje od ovoga sto sam ti sad napravila samo da je meso zdravo,odma sam pomislila ko zna sta mi je napravila sad sa zuba kad kaze mogla sam ja i bolje reko sad kad dodem kuci a ono groblje u ustima,kad ja pogleda u ogledalo ono se ni ne vidi da je plomba na zubu,potpuno neprimjetno stvarno zena rastura al nesmijem ja i dalje otic izvadit ovaj bolesni zub,čim priđe onim kljestima ja sam vec vani
__________________
°°A ti heroj nikad nisi bio,opraštam ti to,jer izdajice vole sebe jedino...°°
ella__17__sb is offline  
Old 06.08.2009., 21:03   #5260
Danas sam slikao zube, a sutra idem vidjet što će biti s time!
Javim sutra što sam sredio, a možda i pobjegnem... Držite fige, lp!
Phoebos Apollon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.