Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2010., 21:54   #7281
jel može netko pogledat slikicu ortopana da vidi jel to uredu?
helena30i is offline  
Old 06.06.2010., 21:55   #7282
Quote:
helena30i kaže: Pogledaj post
radi se o petici, nema sliku baš tog zuba ali sam radila ortopan, pa ako se može na njemu to vidjeti. jel mi to može stvarat još neke dodatne probleme oko tog zuba ako jedan dio nije napunjen jer trenutačno nisam u mogučnosti otići kod svog zubara tj nisam u gradu još mjesec dva?
meni osobno se ne svida punjenje...
Chain is offline  
Old 06.06.2010., 22:05   #7283
Quote:
helena30i kaže: Pogledaj post
jel može netko pogledat slikicu ortopana da vidi jel to uredu?
ne vida mi se jer izgleda da je prerjetko punjenje...ko da ti je stedila na materijalu dok je punila....pa po kanalu imas samo po jedanstapic gutaperke, a u kanale se uvijek stavlja koliko god stapiamoze stati....
to je razlika kompaktnog i rahlog punjenja...
zato mi se ne svida
Chain is offline  
Old 06.06.2010., 22:07   #7284
znači to može biti uzrok boli, jel to može stvarat dodatne probleme? jer mi je rekla ako bude kakvih problema da ga dođem izvaditi
helena30i is offline  
Old 06.06.2010., 22:12   #7285
Quote:
helena30i kaže: Pogledaj post
znači to može biti uzrok boli, jel to može stvarat dodatne probleme? jer mi je rekla ako bude kakvih problema da ga dođem izvaditi
IZVADITI???? nadam se da nije mislila izvaditi zub jer to bi bilo LUDILO!!!
Ovaj zub je samo lose napunjen, i vjerojatno lose ociscen....to treba napraviti kako spada....osobno bi preporucio PRO TAPER strojnom tehnikom instrumentacije jer se kanali brtve savrseno....
ali vadenjene dolazi u obzir!!!!
samo treba izvaditi to i knala, a vjeruj mi, ovo ce izaci bez problema...inapuniti kako spada...
Chain is offline  
Old 06.06.2010., 22:43   #7286
da zub bi vadila,jer kao da je njegovo ponovo liječenje dosta skupo a i ona to ne radi nego bi morala ići drugom zubaru-privatniku,,zato sam i htjela tražiti još nečije mišljenje. hvala puno na odgovoru. još samo jedno pitanje, jel to ponovno punjenje tj prvo pražnjenje bolno i hoću li opet morat prolazit one bolove i procedure od prvi put. sorry što te gnjavim
helena30i is offline  
Old 06.06.2010., 22:49   #7287
Quote:
helena30i kaže: Pogledaj post
da zub bi vadila,jer kao da je njegovo ponovo liječenje dosta skupo a i ona to ne radi nego bi morala ići drugom zubaru-privatniku,,zato sam i htjela tražiti još nečije mišljenje. hvala puno na odgovoru. još samo jedno pitanje, jel to ponovno punjenje tj prvo pražnjenje bolno i hoću li opet morat prolazit one bolove i procedure od prvi put. sorry što te gnjavim
ajme koja tije objasnjenja dala...
uglavnom...ne boli nista jer s obzirom da te jos boli, svako odgovoran ce ti dati anestetik...dakle stvarno ne osjetis nista....
ni vadenje, ni punjenje....
skupo????
pa dal je skuplje dat par sto kn za dobronapunjenio zub, nego izvadit ga, pa placati most od 3 clana...dakle kojih 2500-3000 kn ili da radis implantat od kojih 1000 eura???
i kad se dobro napuni...ti si onda GODINAMA mirna s tim zubom...
Chain is offline  
Old 06.06.2010., 23:02   #7288
da to svakako, mislim da vlastiti zub nema prave zamjene. pa koliko su onda otprilike te cijene ponovnog punjenje i koliko bi dugo to trajalo, jer razmišljam da ipak se zaletim doma idući vikend dok nije postalo još gore. e hvala ti stvarno puno :-)
helena30i is offline  
Old 06.06.2010., 23:06   #7289
Quote:
helena30i kaže: Pogledaj post
da to svakako, mislim da vlastiti zub nema prave zamjene. pa koliko su onda otprilike te cijene ponovnog punjenje i koliko bi dugo to trajalo, jer razmišljam da ipak se zaletim doma idući vikend dok nije postalo još gore. e hvala ti stvarno puno :-)
cijne svakog punjenja idu po kanalu...plus plomba...
a koliko su...cijene ti stvarno dosta variraju...strojna po kanalu zna ici do par sto kn...200-300...ovisi o ordinaciji...
nemoj gledati cijenu...jer ako sad das...karikiram...sto eura da to posteno napravis...dugorocno ce te ispast DALEKO jeftinije!!!
Chain is offline  
Old 06.06.2010., 23:28   #7290
U utorak trebam ići stavljati cirkonsku krunicu pa me zanima koliko vremena ću potrošiti na to? Sat, dva, tri? Više??? Zubarica mi je neodređeno rekla da to dugo traje jer ima puno posla, ali nije precizirala koliko. Već su mi uzeli otiske, izbrusili zub, poslali na izradu tu krunicu pa me sada samo zanima koliko će mi otići vremena na ovo. I radi li se sve kod zubara ili kod tehničara? Hvala!
Snooch is offline  
Old 06.06.2010., 23:30   #7291
chain još jedno zahvaljujem na svim odgovorima puno su mi pomogli!
jel ima netko slučano iz slavonije točnije iz broda s preporukom za dobrog zubara
helena30i is offline  
Old 07.06.2010., 00:32   #7292
Pozdrav...

Počeo me bolit već popravljani zub. Prvo je počelo (sad za vikend) kao i svaka druga bol. Nisam mogao otkrit koji me zub boli, samo sam znao stranu. Ali evo sad podvečer dobro osjećam da se radi o jednom zubu (doljnjoj četvorki) koji već ima plombu. Boli me i na dodir (jučer još nije). Sutra zovem zubaricu, ali se bojim da ne izgubim zub. Nešto sam negdje čuo da je malo veći problem ako boli već popravljani zub i to na dodir. Pa sam sad zabrinut...
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Old 07.06.2010., 15:05   #7293
Zubarka želi vaditi četvorku!

Prije 8 dana upalio mi se zub, gornja desna četvorka. Dobila sam antibiotik klavocin. Danas bila na kontroli i zubarka kaže da nema spasa zubu, odn. polovici (vanjskoj) zuba, jer je dio zuba puknuo u korjenu prije god. dana - taj dio je izvadila (prije god. dana), a korjen je ostao jer se može izvaditi samo kirurškim putem - rekla je da može ostati unutra. Sve je bilo ok do prije 8 dana. Rekla je da se zub ne smije puniti jer je bila upala. Predložila je da mi ostane kako je s rupom i da pazim da hrana ne ulazi unutra i tako do nove eventualne upale ili vaditi zub i napraviti polumost sa peticom. S obzirom da meni s vanjske strane taj zub izgleda o.k. šteta mi je vaditi ga, a isto tako ne može mi biti s rupom (rekla je da je duboka oko 1 cm) jer mi hrana ulazi unutra. Molim vas da me savjetujete da li ima smisla ići kod nekog privatnika da provjerim da li se taj zub ipak može bar popuniti ili nešto... Hvala na odgovorima!
suncelh is offline  
Old 07.06.2010., 15:45   #7294
Quote:
suncelh kaže: Pogledaj post
Prije 8 dana upalio mi se zub, gornja desna četvorka. Dobila sam antibiotik klavocin. Danas bila na kontroli i zubarka kaže da nema spasa zubu, odn. polovici (vanjskoj) zuba, jer je dio zuba puknuo u korjenu prije god. dana - taj dio je izvadila (prije god. dana), a korjen je ostao jer se može izvaditi samo kirurškim putem - rekla je da može ostati unutra. Sve je bilo ok do prije 8 dana. Rekla je da se zub ne smije puniti jer je bila upala. Predložila je da mi ostane kako je s rupom i da pazim da hrana ne ulazi unutra i tako do nove eventualne upale ili vaditi zub i napraviti polumost sa peticom. S obzirom da meni s vanjske strane taj zub izgleda o.k. šteta mi je vaditi ga, a isto tako ne može mi biti s rupom (rekla je da je duboka oko 1 cm) jer mi hrana ulazi unutra. Molim vas da me savjetujete da li ima smisla ići kod nekog privatnika da provjerim da li se taj zub ipak može bar popuniti ili nešto... Hvala na odgovorima!
ako je zub pukao u korijenu onda mu nema spasa....s tim da i to ovisi koliko je pukao u korijen...nije isto dal je 1-2 mm il 5 mm
a sto se tice polumosta....takvi viseci mostovi nisu bas idealna rjesenja...dal ti je petica zdrava? jer ako je, definitivno ti savjetujem da ostavis taj zub zdrav i napravis implantat na mjestu cetvorke...tako ce ti petica ostati netaknuta a u protivnom ces ju morati brusiti.
Chain is offline  
Old 07.06.2010., 15:50   #7295
U utorak trebam ići stavljati cirkonsku krunicu pa me zanima koliko vremena ću potrošiti na to? Sat, dva, tri? Više??? Zubarica mi je neodređeno rekla da to dugo traje jer ima puno posla, ali nije precizirala koliko. Već su mi uzeli otiske, izbrusili zub, poslali na izradu tu krunicu pa me sada samo zanima koliko će mi otići vremena na ovo. I radi li se sve kod zubara ili kod tehničara? Hvala!
Snooch is offline  
Old 07.06.2010., 18:58   #7296
Zubobolja - razlog

Jel moguće

Jel moguće da me zubi ( zubi koji drže most od 8 umjetnih) bole od vibracija, tj. od udaranja čekićem u komad željeza na oko 30 cm udalejnosti? ili me to bole tako?

i ako je tako, jel doktor može napisati kako potvrdu da radnik nemoze pobavljati taj posao zbog tog razloga?

hvala
deceiverOfFools is offline  
Old 07.06.2010., 19:28   #7297
ne....te vibracije se ne mogu prenesti na taj nacin....moguce su...kako ja vidim 2 varijante....
prva....bole jer nesto s njima ne valja
druga...dok radis i udaras prejako stisces zubima...ajmo rec kao da skripis zubima...i ako kontakt tih zubi sa suprotnim zubima nije savrsen, i ako neki kontakti malo previse "strse" da je uzrok tvojih problema nedovoljno podesena visina zagriza....ali...ova druga solucija je puno manje vjerojatna. Vjerojatnija je ako ti je most skroz nov...ali ako vec neko vrijeme stoji u ustima...otpada...
Chain is offline  
Old 08.06.2010., 16:17   #7298
Dobar dan.

Prije godinu dana sam vadio cetvorku gore.Sada me zanima jel se mogu zubi aparaticem pomaknuti bar nesto da mi ne bude tu rupa ako ne onda implantant bi stavljao.

Sada me zanima ako bi stavljao implantant zub kolika je vjerojatnost da necu dobiti neku upalu oko toga za par godina te koliko se krece cijena toga.Procito sam također negdje nesto vezano za alkohol i cigarete kada imas implantant iako ne pusim ali znam popiti,pa ne zna jel se smije onda piti ili sta.nista mi nije jasno u vezi toga pa ako ima neko da mi objasni to malo Hvala.
Simke88 is offline  
Old 08.06.2010., 17:42   #7299
a šta mi je pametnije, da odem privatniku, il nekom prek hzzo-a, al drugom? :S
lost_angel is offline  
Old 08.06.2010., 18:11   #7300
Quote:
lost_angel kaže: Pogledaj post
a šta mi je pametnije, da odem privatniku, il nekom prek hzzo-a, al drugom? :S

Ako si u mogućnosti, u svakom slučaju ti preporučujem privatnika.

Ne mora značiti da tebi neće dobro biti i preko hzzo-a, ali ja sa zubima nebi puno riskirao, jer greške se skupo plaćaju.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.