Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2008., 11:56   #21
Daj nam nešto napiši o tim bazenima, koliko koštaju, kakav je sistem uradi sam, kakve su garancije u svemu tome itd, daj link pa da se vidi jel to vrijedi!
migi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 13:39   #22
www.bazeni.info
3,75x6,5 dubine 1,20 20.000kn, dubine 1,5 29.500kn sa svom opremom plus neka dodatna poput usisavača, reflektora i sl.
bobson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 18:52   #23
Cool filter-pumpa

Haj ljudi,

Lijepo molim pomoc. Imam montazni bazen u vrtu - krug sirine 3,6 m i dubine 90cm i nakon 3 godine pokvarila mi se pumpa koja je ujedno i filter za bazen. Ona uvlaci u sebe vodu - propusti kroz filter i vraca s drugim crijevom cistu vodu u bazen. Da li je netko kupio takvu filter-pumpu i gdje, da li je netko vidio zamjensku pumpu za takvo nesto - bila kakva pomoc je dobro dosla.
Jer ako se bazen ne filtrira odnosno ako se voda ne vrti kroz tu filter-pumpu voda se vrlo brzo pocne kvariti, dolazi do stvaranja algi i onda 8,5 kubika vode mogu baciti. Pa ljeto je tek pocelo, ako mi tko moze pomoc....bila bi vrlo vrlo zahvalna.
Benstona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 10:37   #24
imas u obi,konzum,pevec te pumpe........

da ne otvaram novu temu immam pitanje o odrzavanju......u bazenu imam 10 kubika vode,filtriram ga i stavio sam za tu kolicinu klora koliko je potrbno,nisam kupio algicid jer ga ne mogu nigjde naci,sve pro,dali bi bilo dobro baciti u bazen 5 kg soli kuhinjske radi kamenca,primjetim na dnu da ga ima,sta napravit za unistavanje algi???dali ce klor biti dovoljan???
neki savjeti
pliz...trebam pomoc brzo.......klinci oce u bazen
Porucnik31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 17:58   #25
Algicid možeš naći na

http://www.bazeni-fontane.com/Nasa-djelatnost/
2917-953

još ti ga dostave doma, dođe oko 80-90 kuna
Atomski mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 08:47   #26
MONTAŽNI BAZEN - KOJI OD PONUĐENIH KUPITI?

Otvorena je tema, ali nije baš bilo neke rasprave, pa ajde ljudi, nije valjda da nema nitko bazen u dvorištu!

Mene zanima okrugli bazen kakav se može kupiti i u Pevecu, Metrou, Baumaxu, čak i u Konzumu, svi su slični, visine 90-122 cm, promjera 450-550 cm, ali su neki gumeni na napuhavanje, a drugi su sa čvrstim stranicama.

Nekako mi se po visini najviše sviđa najviši (122), promjer - naravno što veće to bolje, ali me zanima što je bolje, sa čvrstim stranicama ili gumeni?
Što je lakše za održavanje?
Da li je kod gumenog bazena prednost što su stranice mekane pa se možeš nasloniti? Da li mu je mana što se lako probuši?
Da li bazen sa čvrstim stranicama ima doista čvrste stranice (da se to ne raspadne čim se malo naslonim)?
Koliko se zapravo može i plivati u takvim bazenima?
Da li jednom složeni bazen može i ostati na dvorištu i preko zime?

Takvi bazeni stvarno nisu skupi, od 1500 do 3000 kuna!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 23:39   #27
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Otvorena je tema, ali nije baš bilo neke rasprave, pa ajde ljudi, nije valjda da nema nitko bazen u dvorištu!

Mene zanima okrugli bazen kakav se može kupiti i u Pevecu, Metrou, Baumaxu, čak i u Konzumu, svi su slični, visine 90-122 cm, promjera 450-550 cm, ali su neki gumeni na napuhavanje, a drugi su sa čvrstim stranicama.

Nekako mi se po visini najviše sviđa najviši (122), promjer - naravno što veće to bolje, ali me zanima što je bolje, sa čvrstim stranicama ili gumeni?
Što je lakše za održavanje?
Da li je kod gumenog bazena prednost što su stranice mekane pa se možeš nasloniti? Da li mu je mana što se lako probuši?
Da li bazen sa čvrstim stranicama ima doista čvrste stranice (da se to ne raspadne čim se malo naslonim)?
Koliko se zapravo može i plivati u takvim bazenima?
Da li jednom složeni bazen može i ostati na dvorištu i preko zime?

Takvi bazeni stvarno nisu skupi, od 1500 do 3000 kuna!
mi smo prošle godine kupili taj čvrsti bazen i super je. Širine je 4.5 m i može se zaplivati. Jedino što ispod njega treba čvrta,ravna podloga da se ne iskrivi kao moj prošle godine,ali bar sam se uvjerila da je stvarno čvrst.Nismo ga ostavljali preko zime zbog smrzavanja,a i nije ga problem rastaviti ni sastaviti.
miana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 12:54   #28
Quote:
miana kaže: Pogledaj post
mi smo prošle godine kupili taj čvrsti bazen i super je. Širine je 4.5 m i može se zaplivati. Jedino što ispod njega treba čvrta,ravna podloga da se ne iskrivi kao moj prošle godine,ali bar sam se uvjerila da je stvarno čvrst.Nismo ga ostavljali preko zime zbog smrzavanja,a i nije ga problem rastaviti ni sastaviti.
Na što misliš kad kažeš čvrsta podloga? Ne bih baš željela betonirati nešto nasred vrta.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 12:15   #29
pa bilo bi najbolje kad bi se izbetoniralo,jer one stope oko bazena propadnu u zemlju od težine.dobije se snjim neki najlon koji se stavi ispod ali je on tanak pa probije kroz to.mi smo mislili ove godine ubaciti nekave daske ispod tih nogu od bazena...
ne mora značiti da će i kod tebe propadati,mi smo friško nasipali dvorište pa je zemlja još mekana,ali vidjela sam kod dosta ljudi da su betonirali ispod bazena,vjerovatno su imali istih problema.
miana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 20:46   #30
koji bazen...?

Miana, imaš montažni sa čeličnim okvirom i od pvc stijenki (npr INTEX) ili imaš onaj sa alu metalnim stjenkama? Ovih sa alu metalnim baš i nema nešto u ponudi - jedino ne znam što ima u Baumax-u - ali ovaj sa čeličnom konstrukcijom i pvc stjenkama je prilično povoljan - već od 1.500,00 kn, pa ni sama ne znam.
Sestra mi je u njemačkoj imala taj alu stjenke i koristili su ga 5 godina - oko 9 m3 veličina bazena.
Pumpa koja joj je došla u set-u joj je trajala koliko i bazen - filter pumpa, ne pjesak pumpa.
U sezoni jednom (2) mijenja vodu i potroši možda 2 zamjenska filtera (cca 20 - 30 kn). U početku su imali one testere za ph, ali kaže da se brzo naučiš samim pogledom na vodu skužiti koliko klora i koji (sporo ili brzo otapajući) staviti.
Mislim da je i razlika što ovaj s alu stjenkama, zimi može ostati vani, dok ovaj Intex-ov treba pospremiti.
Ne znam ni sama što je bolje - u svakom slučaju - ovi sa napuhanim rubom ni slučajno - u njemu moraš vodu mjenjati svakih 4 do tjedan dana...
Da li je tko vidio ovih bazena sa alu stjenkama - gdje i koliko novaca?
scad456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:13   #31
Quote:
scad456 kaže: Pogledaj post
Miana, imaš montažni sa čeličnim okvirom i od pvc stijenki (npr INTEX) ili imaš onaj sa alu metalnim stjenkama? Ovih sa alu metalnim baš i nema nešto u ponudi - jedino ne znam što ima u Baumax-u - ali ovaj sa čeličnom konstrukcijom i pvc stjenkama je prilično povoljan - već od 1.500,00 kn, pa ni sama ne znam.
Sestra mi je u njemačkoj imala taj alu stjenke i koristili su ga 5 godina - oko 9 m3 veličina bazena.
Pumpa koja joj je došla u set-u joj je trajala koliko i bazen - filter pumpa, ne pjesak pumpa.
U sezoni jednom (2) mijenja vodu i potroši možda 2 zamjenska filtera (cca 20 - 30 kn). U početku su imali one testere za ph, ali kaže da se brzo naučiš samim pogledom na vodu skužiti koliko klora i koji (sporo ili brzo otapajući) staviti.
Mislim da je i razlika što ovaj s alu stjenkama, zimi može ostati vani, dok ovaj Intex-ov treba pospremiti.
Ne znam ni sama što je bolje - u svakom slučaju - ovi sa napuhanim rubom ni slučajno - u njemu moraš vodu mjenjati svakih 4 do tjedan dana...
Da li je tko vidio ovih bazena sa alu stjenkama - gdje i koliko novaca?
moj je intex,ali je sa željeznim stjenkama,platila sam ga 1100 kn u konzumu,bila je nekakva akcija,sada su takvi 2500.ima isto filter pumpu u koju se stavlja klor,i pisalo je u uputama da ako se redovito filtrira da voda može 5 godina biti da se ne mijenja. A ovaj na napuhavanje,isto intex-ov,ima isto takvu pumpu tako da se ni njemu ne mora voda mjenjati.
miana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 20:52   #32
Miana, to je mrak cijena - super si to pogodila!
Sada me muž nagovara da platimo i više, ali da uzmemo taj sa metalnim stjenkama... stvarno ne znam što je pametnije...
A u vezi onih bazena sa napuhanim rubom - voda se sigurno više zaprlja iz vrlo jednostavnog razloga - kada je više ljudi i/ili djece - teško je kontrolirati - zbog napuhanog ruba ulazi se sa svih strana, a kod ovih montažnih - moraš koristiti ljesve, pa je dovoljno staviti neku posudu (vanicu) sa vodom za noge, pa je ipak čišće nakon trčanja po travi...
I da, kako sam spominjala sestru - oni su prošlo ljeto kupili novi taj sa čeličnim stjenkama i ugradili ga (ukopali). Sve skupa nije ih koštalo više od 500 EUR, a sasvim pristojno izgleda. Iako mora se priznati - šogor mi je prilično sposoban i pedantan.
Ako nekog zanima kako izgleda....
http://picasaweb.google.com/scad456/...36524380877746
http://picasaweb.google.com/scad456/...37040250123650
scad456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 22:51   #33
super izgleda
miana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 12:13   #34
Quote:
scad456 kaže: Pogledaj post
Miana, to je mrak cijena - super si to pogodila!
Sada me muž nagovara da platimo i više, ali da uzmemo taj sa metalnim stjenkama... stvarno ne znam što je pametnije...
A u vezi onih bazena sa napuhanim rubom - voda se sigurno više zaprlja iz vrlo jednostavnog razloga - kada je više ljudi i/ili djece - teško je kontrolirati - zbog napuhanog ruba ulazi se sa svih strana, a kod ovih montažnih - moraš koristiti ljesve, pa je dovoljno staviti neku posudu (vanicu) sa vodom za noge, pa je ipak čišće nakon trčanja po travi...
I da, kako sam spominjala sestru - oni su prošlo ljeto kupili novi taj sa čeličnim stjenkama i ugradili ga (ukopali). Sve skupa nije ih koštalo više od 500 EUR, a sasvim pristojno izgleda. Iako mora se priznati - šogor mi je prilično sposoban i pedantan.
Ako nekog zanima kako izgleda....
http://picasaweb.google.com/scad456/...36524380877746
http://picasaweb.google.com/scad456/...37040250123650
slike su fenomenalne! točno tako ja želim sebi složiti, ali se bojim da montažni bazen ne bi izdržao ukpovanje i takvo korištenje.

molim te da mi opišeš kakva je podloga bazena, da li ste npr. betonirali samo temelj ili sve okolo u krug prema promjeru bazena!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:49   #35
Najprije – nesporazum – to je dvorište kod moje sestre u Njemačkoj. Opisali su mi kako su to napravili...

Radi se o bazenu 3,5 x 0,9 sa čeličnim tankim stjenkama (na kraju sam našla takav u Baumax-u – definitivno najpovoljnije – cca 1.700,00 kn). Šogor je iskopao rupu tako da je imao 20 cm lufta u širini (znači promjer 3,90) i dubinu oko 0,80. Kako je zemlja na toj dubini prilično tvrda – nije ništa sabijao, samo je postavio podlogu - ovaj bazen iz Baumax-a nema tu podlogu u setu – to je nekekav materijal koji propušta vodu. Mislim da se može staviti ono kao platno koje se stavlja kod polaganja kamena za staze – ono da ne raste korov. Tip u baumax-u nam je rekao da može ispod ići i ona spužvica koja ide ispod laminata, ali ne znam da li ona propušta vodu. Nije ništa betonirao – bitno je da je ravno. Znači na tu platnenu podlogu je stavio donju okvir bazena i u biti sklopio stjenke – taj čelični dio.
Sad – ovo je dosta bitno – unutar bazena još ide ona plava folija u koju u biti ide voda, ali prije folije on je uz unutarnji rub – dno i stranice - nasuo malo pijeska i rasporedio ga uz stranice, a tek na to ide folija. Kada bi gledao presjek bazena – donji unutarnji rubovi nisu oštro pod devedeset, nego zaobljeno kao kod slova U.
Znači na to ide ta plava folija i gornji okvir bazena učvrsti foliju. Dobro je da bazen viri iznad zemlje tipa osam ili više centimetara, jer se vremenom još slegne. Njima se slegnuo i sada viri iz zemlje 5 centimetara.
Nakon toga je nasuo zemlju direktno na stranice bazena – kažu mi da nisu ničim zaštitili jer im je takav već stajao vani 5 godina i uvjerili su se da je nehrđajući. Ja bih ga možda zaštitila samo onim građevinskim najlonom koji kupiš u Bauhaus-u ili Pevecu. Znači nasuo je zemlju i neko vrijeme ju je dobro zaljevao i lagano sabijao da se slegne. Na kraju je postavio kamene kocke.

E sad – još ostaje pitanje pumpe za čišćenje bazena. Ovaj set u Baumax-u ne sadrži pumpu, nego čisti nekako preko skimera što je bez veze (skimer je nekakva plastična naprava koja pliva pa površini i u koju se stavljaju tablete klora i nešto kao i čisti) – znači treba kupiti pumpu kojoj se može mijenjati filter. I šogi si je kupio pumpu – kao što se može vidjeti na jednoj od fotki – on ju je nekako do pola ukopao. E sad – inače kod tih pumpi idu dva fleksibilna crijeva i na klasičnim se montažnim bazenima spaja na stjenku bazena jedna cijev gore – nešto ispod razine vode – ona ubacuje vodu u bazen, a druga cijev je spojena niže i isisava vodu u filter ili odvod. Kako uz ovaj bazen iz Baumax-a ne ide pumpa – na stranicama nema rupe, na što mi je sestra rekla da je i bolje, jer jedino gdje su oni vidjeli koroziju u toku 5 godina kada im je bazen bio vani – je na tim spojevima.
Šogor je to složio prilično lukavo. Uzeo je 5cm širine čvrste plastične vodoinstalaterske cijevi.Nije uopće bušio stjenke. Pitanje je samo kako ih je spojio na pumpu jer je promjer cijevi iz pumpe trideset i nešto milimetara – u biti ih je možda samo proturio kroz ove čvršće. Uglavnom – onu cijev iz koje dolazi voda iz filter pumpe u bazen – on je postavio tako da završava iznad površine vode, pa voda pada u bazen i obogaćuje se kisikom (što je isto kao bitno – nemam pojma zašto), a druga cijev koja usisava vodu – postavio ju je dosta duboko kako bi pokupila što više nećistoće sa dna. Samim time što su to čvrste plastične cijevi – ne moraju se nikako pričvrstiti na stjenku – pa se ona ne oštećuje.
Ove izmjenjive filtere treba redovito čistiti - oprati.

Na kraju ostaju kemikalije. Rekli su mi da s vremenom sam naučiš skužiti ph vode – kao to se da vidjeti – tako da ti onih listića za provjeru ph treba tek toliko da skužiš. Treba ti taj neki klasični klor u tableticama koji stavljaš normalno, a ako profulaš i voda ti počne „kuhati“ – znači razvoj bakterija, a onda i algi – odmah stavljaš taj brzootapajući klor kao šok terapiju. Još ti treba ona mrežica za čišćenje nećistoće sa površine, a za dno – postoje ti tzv. usisavači koji se pomoću flexi cijevi spoje za cijev koja usisava vodu – ali za prvu ruku – to možeš posisati tako da samo spojiš neku flexi cijev.
Imaš dosta podataka o održavanju vode na
http://www.intex.com.hr/hr/negavoda/dezinfekcija
pod – Njega vode – ali uzmi u obzir da ti oni žele štošta prodati...

Eto – mislim da sam sve napisala, pa ako nekome pomogne – super!

Baumax:
Bazen 1.700,00 kn
Set kemikalija 200,00 – 300,00 kn

Metro:
Pumpa sa filterom – tip 1000 – 300,00 kn
Rezervni filter 2kom, 30,00kn/kom
Set za održavanje bazena (mrežica za lišće, teleskopska drška, četka za dno na koju se može prikačiti usisno crijevo – crijevo nije priloženo) – 70,00 kn

Bila sam u Metro-u, i još mi muž treba otići danas ili sutra po bazen i kemikalije u Baumax. Ja bazen neću za sada ukopavati – moramo još svašta u dvorištu...

Ako netko još ima iskustva sa kemikalijama i gdje se mogu kupiti povoljno – dajte savjet - zanimaju me iskustva i savjeti u vezi održavanja vode!
scad456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 15:21   #36
puno hvala na detaljnom odgovoru i objašnjenju, odmah sam copy-paste u word dokument da informacije ostanu na sigurnom kad ćemo mi slagati takav bazen!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 15:53   #37
Ma bravo ljudi.

Ajde dajte još info, kupuje se bazen ovih dana!!!!
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 08:31   #38
..pa vjerujem da većina ljudi u ovo vrijeme razmišlja o bazenu u vrtu, sasvim logično

Imam frenda koji je neko vrijeme radio u jednoj poznatoj građ. tvrtki koja se, izmežu ostalog bavi izradom bazena, i baš je bio voditelj tog, bazenskog odijela....

Uglavnom, nije to baš tako jednostavno kako se čini ovdje na forumu, ali, nije ni tako komplicirano i skupo kako će vam to prezentirati tvrtke specijalizirane za gradnju bazena.

Naime, budući da se bazeni grade svega nekoliko mjeseci u godini, marže koje ostvaruju specijalizirane firme su izuzetno visoke....Uglavnom, ovo je vrlo loše vrijeme za početi raditi bazen. O tome razmišljajte na jesen....Baš kao što ćete i kabriolet ili motocikl povoljno kupiti na jesen, a ne sad kad je sezona...

Razmislite kakvu opremu želite, razmislite za što Vam bazen treba, želite li bazen u pravom smislu te riječi ili samo korito ispunjeno vodom koja cirkulira kroz nekakvu kinesku pumu i kartonski filter....

Netko je gore napisao da je "čišćenje bazena preko skimera bezveze"......Pa kvalitetan skimmer je jedna od ključnih stvari za filtraciju vode, osim ako se ne radi o bazenu s preljevnim sistemom...

Vrlo je važna i kvaliteta folije ako se radi o "liner" bazenima....Sve ispod 1,5 mm je dječja igra....Ove folije iz baumaxa i bauhausa su tanki najlonići debljine najviše 0,8mm. Kvalitetnu foliju (DLW ili slično) možete kupiti za cca 25 eura po kvadratu....

..i tak....sve ima svoje zašto i zato....

Zadnje uređivanje damir9 : 01.06.2009. at 08:38.
damir9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 17:43   #39
slažem se sa damirom ovo je dječija igra,za koji dan budem stavio par slika pravih bazena.
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 16:57   #40
Super – napokon action!
Iako ovi mali montažni bazeni možda djeluju neozbiljno u odnosu na zidane, ali nekome će taj mali bazenčić pružiti više sreće i veselja nego nekom drugome olimpijski... nemojmo biti oholi...
Osobno, za par godina kad na to dođe na red, radili bismo veći bazen, poluukopan jer bi bio u sklopu veće drvene terase (teren je na blagoj kosini). Gledala sam kako to radi waterair i to mi djeluje nekako slabašno sa onim relativno tankim stjenkama, opet zidala ne bih jer mi to se to čini preskupo, i onda mi se na kraju jako svidio sistem gradnje prikazan na www.jerkic.hr pod Izgradnja. Djeluje čvrsto... da li itko zna kako se kreće cijena jednog takvog projekta cca 4x 6 ili 7, vjerovatno ovalni ili oblik baš takav kakav su prikazali u izgradnji...
Kritika na skimer je upućena za određeni paket montažnog bazena koji ne sadrži pumpu, nego čisti nekako samo preko skimera – što meni neupućenoj djeluje slabašno...
damir9 napiši nam za što u biti služi skimer i što je to uopće...! Kakve ti je frend radio bazene – daj nam ukratko opiši neki projekt sa ciframa ako je moguće.
Ovo za gradnju na jesen je odlična sugestija – u biti vrlo logično
Dajte vi koji znate o velikim bazenima – napišite malo i općenito – kao npr. kakav je to liner bazen?
Da li je preljevni skuplji od onoga sa skimerom (-ima) i kako to otprilike ide?
scad456 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.