Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2014., 07:52   #4801
Ne da možeš nego moraš. Inače ti radi toga mogu odbiti izdavanje vize.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 19:33   #4802
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Pitanje postavljas na krivom mjestu jer ti ocito pokusavas emigrirati (pdf Dijaspora -> Emigracija je ono sto ti treba), ali pokusat cu ti svejedno odgovoriti.

Sanse da dobijes turisticku vizu su ti male do nikakve jer mi se cini da nemas nacina na koji bi im dokazao namjeru povratka.

Sanse da dobijes useljenicku vizu su ti s opisanom situacijom nepostojece.
Jednostavno za nju nemas apsolutno nikakve osnove.
Aplicirao bih na turisticku vizu.

Zaboravio sam napisati, od travnja 2014. do danas radim na ugovoru o djelu, jel to ima ikakvu tezinu?

Sto jos moram ispunjavati da bih i uvjerio da cu se vratiti?
imam kucu i obitelj u Hrvatskoj.

Zadnje uređivanje putnikcro : 12.11.2014. at 19:38.
putnikcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 20:12   #4803
Quote:
putnikcro kaže: Pogledaj post
Aplicirao bih na turisticku vizu.

Zaboravio sam napisati, od travnja 2014. do danas radim na ugovoru o djelu, jel to ima ikakvu tezinu?

Sto jos moram ispunjavati da bih i uvjerio da cu se vratiti?
imam kucu i obitelj u Hrvatskoj.
Dobit ćeš vizu. Pomoglo bi još, za svaki slučaj, da imaš love na računu.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 20:40   #4804
Odobrena mi je viza za SAD. Budući nisam iz Zagreba zatražio da mi se putovnica s vizom dostavi DHL-om. Zna li netko koliko dana treba DHL-u da dostavi putovnicu nakon što je viza odobrena?
bonima is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 21:58   #4805
Quote:
bonima kaže: Pogledaj post
Odobrena mi je viza za SAD. Budući nisam iz Zagreba zatražio da mi se putovnica s vizom dostavi DHL-om. Zna li netko koliko dana treba DHL-u da dostavi putovnicu nakon što je viza odobrena?
meni je dosla za 2 dana.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:05   #4806
Opet ja..
Mislio sam da necu imati problema oko vize zbog jedne potvrde iz saveza ali nisam vise siguran ( neiskustvo jel, prvi put putujem)

Nezaposlen sam i neozenjen. Sta sve mogu napraviti pozitivno da mi povjeruju da necu gore ostat?
Izvadak s mog racuna gdje cu staviti dosta love? izvadak zadnjih placa roditelja ?
perloni072 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 21:38   #4807
Da sumiram, imam 27 god. i zelim turisticku vizu za USA:
-imam ustedjevine na racunu
-nekretninu od roditelja
-radim na ugovoru o djelu od travnja 2014.

To bi trebalo biti dovoljno da dobijem turisticku vizu.

Posto nemam nikakvog iskustva s vizama, zanima me tko pokrece postupak za vizu, rodbina u USA ili ja?

Jel na intervju moram donijeti izvadak o zadnje 3 place?
Stanje na racunu?
putnikcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 23:02   #4808
Quote:
putnikcro kaže: Pogledaj post
Da sumiram, imam 27 god. i zelim turisticku vizu za USA:
-imam ustedjevine na racunu
-nekretninu od roditelja
-radim na ugovoru o djelu od travnja 2014.

To bi trebalo biti dovoljno da dobijem turisticku vizu.

Posto nemam nikakvog iskustva s vizama, zanima me tko pokrece postupak za vizu, rodbina u USA ili ja?

Jel na intervju moram donijeti izvadak o zadnje 3 place?
Stanje na racunu?
Vec se nekoliko puta spominjalo da se rodbinom ne treba hvalit. Dobro, mozda ce te pitat gdje ces odsjest, pa trebas reci kod rodbine/prijatelja.

Naravno da ti pokreces zahtjev, ovdje u Hrvatskoj. Donosis dokaze o svemu sto si spomenuo, pa tako i stanje racuna, vlasnicki list o nekretnini (sad vidimo da je od roditelja, a no od tebe). Inace se jos predaje i potvrda o koristenju godisnjeg odmora, ali ti to ocito nemas, ali radis po ugovoru o djelu, pa treba neki dokaz o tome.

Sve ti pise:

http://zagreb.usembassy.gov/vize/neuseljenike-vize.html

Ajde, mozda ih uvjeris da se mislis vratiti.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 06:03   #4809
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Vec se nekoliko puta spominjalo da se rodbinom ne treba hvalit. Dobro, mozda ce te pitat gdje ces odsjest, pa trebas reci kod rodbine/prijatelja.

Naravno da ti pokreces zahtjev, ovdje u Hrvatskoj. Donosis dokaze o svemu sto si spomenuo, pa tako i stanje racuna, vlasnicki list o nekretnini (sad vidimo da je od roditelja, a no od tebe). Inace se jos predaje i potvrda o koristenju godisnjeg odmora, ali ti to ocito nemas, ali radis po ugovoru o djelu, pa treba neki dokaz o tome.

Sve ti pise:

http://zagreb.usembassy.gov/vize/neuseljenike-vize.html

Ajde, mozda ih uvjeris da se mislis vratiti.
Hvala.

Da, nekretnina je na cacino ime. Ako nije na moje ime, to se ne broji?

Jel trebam potvrdu poslodavca da imam njihovo dopustenje izbivati s posla mjesec dana i da me ceka posao nakon povratka?

Doduse, mozda me poslodavac prijavi na papire, pa ne znam jel u ovoj situaciji bolje raditi na ugovoru o djelu ili na papire, s obzirom da pocetkom sljedece godine zelim posjetiti USA. Ono, prijavi me na papire, radim mjesec dva i odmah zatrazim da me pusti na mjesec dana?

Zadnje uređivanje putnikcro : 14.11.2014. at 06:20.
putnikcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 12:21   #4810
Cak ni tvoja vlastita nekretnina ti nista ne znaci ako neki drugi uvjeti nisu ispunjeni- a kamoli tudja.

Ne znam iskreno kakvu tezinu ima ugovor o djelu, ali ako mozes ishoditi potvrdu na kojoj pise da te posao ceka- definitivno je nabavi i nosi sa sobom.
Mislim da ti nitko ovdje ne moze pomoci s problemima s poslodavcem/prijavama/godisnjim.

Sto se tice novaca na racunu, imaj na umu da ce te pitati koliko mislis ostati te da za svaki dan boravka moras imati cca $100, a pitat ce te i tko ti placa avionsku kartu i slicno.

Sto se tice obitelji koju ostavljas u RH, tu tezinu imaju samo supruznici i djeca (eventualno ostarjeli roditelji o kojima se sluzbeno skrbis)- inace mama, tata, sestra necak, pas i slicno njima ne znace bas puno.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 10:24   #4811
Pozdrav svima,
Imam jedan problem pa ako je netko bio u ovakvoj situaciji, molim pomoć..
Predala sam zahtjev za vizu eVisitor za Australiju i čim sam predala, skužila sam da jedno polje nisam ispunila pa sam u izborniku za tu kliknula Remove.
Nakon što sam radila novu prijavu, u jednoj fazi mi je javilo da ne mogu nastaviti jer imam jednu "unfinalised" prijavu. Znači, meni ona prijava nije obrisana, već samo izbrisana s mog popisa?
Poslala sam im mail, ali lagano me hvata panika jer sam na knap s vremenom.
Pretpostavljam da izrada novog računa i prijava preko njega nije dobra ideja? Čekam dok mi se ne jave?
Hvala!
Pozdrav
Kray is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 01:21   #4812
Viza iz pakistana za hrvatsku

Bok! imam par pitanja ako netko moze odgovorit . prvo me zanima dali mogu ja za decka napraviti vizu i predati il mora on osobno njemu je hrvatska ambasada predaleko posto sam ja totalni dumi nikada nisam radila vizu niti imam pojma apsolutno o icemu neznam sta trebam prvo i koliko uopce to sve traje ako mi moze itko objasnit bila bih zahvalna kog god sam pitala kaze drugacije . ja sam iz splita a ambasada za pakistan je u zg .
Iviivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 19:55   #4813
Pozdrav ekipa,naime isao bih s curom u posjet rodbini u ameriku.Popunio sam obrazac i idemo sljedeci tjedan na razgovor
Naime ja imam 24 ona 21 godinu.Stalni smo sezonci,od firme sam uzeo papire da ce nas zvat i sljedece godine.Rodbina nam je poslala garantno pismo da nam oni placaju sve troskove puta,da cemo zivit na njihov racun bla bla
Al mi svejedno imamo svak oko 5000 kn na racunu
Zanima me kolike su sanse da oboje dobijemo turisticku vizu i sta konkretno pitaju na tim razgovorima

Zadnje uređivanje zuti14 : 07.12.2014. at 20:30.
zuti14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 01:13   #4814
Bilo bi vam pametnije da ste otkantali to garantno pismo- ali ako si u obrascu napisao da ce vas oni uzdrzavati onda moras i donijeti dokumentaciju.
Inace je najgore sto mozes napraviti upravo ovo sto vec jesi: reci da tamo imas nekoga na ciji ces racun zivjeti.
Mladi ste, nemate stalni posao (inace "stalni sezonac" je definicija oksimorona ), imate rodbinske veze- moli se da na salteru bude netko tko je taj dan iznimno dobre volje.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 17:35   #4815
Evo da se pohvalim da smo ja i cura dobili vizu na godinu dana
zuti14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 18:26   #4816
Jeste bili zajedno na razgovoru? Ja sam danas s frendom odabrao termin i odabrali smo jedan 15 minuta poslije drugog makar nam je nudilo da u isto vrijeme odaberemo, pa nismo znali dal je to greška ili se može
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 19:20   #4817
Nije greska ne mozete oboje imat razgovor u isto vrijeme.Svak uzme svoj broj i cekasbdok te ne pozovu na razgovor
zuti14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:30   #4818
jel zna itko :/ dali ja mogu napravit tu vizu za decka ili ne dumi sam sto se tice toga :/ da bi on napravio treba ici u drugu drzavu jer ambasade za hrvatsku tamo vise nema
Iviivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 21:48   #4819
Quote:
Iviivi kaže: Pogledaj post
jel zna itko :/ dali ja mogu napravit tu vizu za decka ili ne dumi sam sto se tice toga :/ da bi on napravio treba ici u drugu drzavu jer ambasade za hrvatsku tamo vise nema
nebi bilo loše napisat o kojoj vizi se radi
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 23:56   #4820
turisticka visit visa
Iviivi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.