Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2013., 12:58   #1
galerija slika u blogger

Pozdrav

Trebala bih savjet oko postavljanja galerije slika u blogger. Kako da napravim galeriju? Molim vas samo nemojte me uputiti na google jer već dva dana pokušavam putem raznih tutoriala, ali ne uspijevam . Nešto radim pogrešno ali ne znam što
onome tko pokuša pomoći.
petronella is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 10:57   #2
Nisam bio na nekom blogu ne pamtim, no mislim da imaš opciju i dodavanja scripti i slično. Ja osobno sam ovaj koristio - galerija. Jednostavan je za implementacija. Jesi radila ikada web stranicu? Ili makar upoznata s html/css-om?
mihajloWR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 16:48   #3
A ako ce zatrebat albume unutar galerije? onda pocinje festa
fatalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 18:53   #4
Nije nikakav problem možeš imati unutar galerije galeriju, samo napravi strukturu kako treba.Pazi kojoj galeriji dodaješ koju klasu/id i sve će biti u redu.
mihajloWR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 19:12   #5
itekako je problem, nema sortiranja, nema ispisa naziva slika, nema gdje uploadat slike, nemos prikazat slike na drugim mjestima tj da vuces slike.. uglavnom bez baze nista. ubiti, ovisi koji su zahtjevi... ja imo dosta problema s tim.

i ako netko se muci s jednostavnom galerijom da moze samo uploadat slike i da mu se automatski slaze albumi kreiranjem foldera.. trazi-> folio galery, samo sortiranja nema!
fatalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 19:15   #6
Stvarno ne znam o čemu pričaš..Naziv možeš dodati, galerije radiš po principu grupiranja, slike uploadaš ručno a povezivanje mislim da također radi, tj da možeš galeriju pozvati na drugom dijelu sitea. Nije potreban php i baze.
mihajloWR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 19:19   #7
pa mozes rucno pozvat svaku sliku bilo gdje, dovoljno je url, a sto ako nrp bi netko na indexu sajta htio prikaz slike zadnje koju je uploadao negdje u galeriji? bez baze mos se slikat... pa nece covjek stalno ic nutra u kod mjenjat kod urla do slike. Ili kreacijom novog albuma, url se automatski mora prilagoditi. To su vecinom realne situacije. A ovako ako bezveze stavljas neke slikice i netreba pozivanje po sajtu s linkovima, mos bilo sta stavljat
fatalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 19:23   #8
Osobi koja je došla na forum tražiti pomoć za jednu galeriju ćeš ići objašnjavati ajax, jquery itd? za početak neka uči, ako želi, neke osnove, kasnije neka razvija logiku itd. Nije pametno uvijek drito u srž što se znanja tiče.
mihajloWR is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 20:30   #9
Quote:
mihajloWR kaže: Pogledaj post
Nisam bio na nekom blogu ne pamtim, no mislim da imaš opciju i dodavanja scripti i slično. Ja osobno sam ovaj koristio - galerija. Jednostavan je za implementacija. Jesi radila ikada web stranicu? Ili makar upoznata s html/css-om?
Hvala ti, hvala, hvala.... ovakvu galeriju kakvu si predložio sam baš i zamišljala. Iako, onih dana između moga pitanja i tvoga odgovora pokušala sam se nekako snaći pa sam napravila albume pomoću PhotoSnack servisa i ubacila ih na blog. Kako će to funkcionirati ...vidjeti ću. Iako, ova galerija koju si predložio bi mi bila idealna za postove u kojima ima samo par slika, pa pokušati ću ju napraviti, kakogod. Iako, (odgovor na tvoje pitanje je) ne, nemam pojma o html/css-u ali se jako trudim pohvatati za početak bar osnovne konce . Pa mihajloWR, ako si zainteresiran zaviriti u moj blog mogu ti poslati link na pp...svakako bih cijenila mišljenje znalca jer ja sam hm....početnik i nemam pojma kako to što sam zamislila i napravila oko bloga izgleda znalcima.
petronella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 20:50   #10
Javljeno na PP.
mihajloWR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.