Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 21:26   #41
Preletila sam al mislim da ove još nisu spomenute.
1.Mi smo se igrali neke igre gdje se nas dvoje-troje drži za ruke, a jedan stoji pred nama. Onda nas par u glas izgovara: "Mama, mama mi smo gladni."
"Idite u špajz imate pekmeza"
Odemo nekud, dotrčimo nazad i kažemo "Mama, mama u špajzu je duh."
"Ma to je samo moja stara haljina"
Onda opet odemo i vratimo se s pričom o kosturu.
"Ma to su samo moje stare gaće."
I dalje se ne sjećam

2. Igrali smo Limuna i naranči, al se isto ne sjećam što je točno bilo. Znam da su bila dva tima, da je jedan crtao kartu i onda se sakrio, a drugi je tražio.

2. Bila je neka igra gdje se pjeva nešto s lastama. Dvoje je jedno nasuprot drugom i drže se za ruke u zraku, a ostali u koloni prolaze između njih. Pjeva se to nešto i kad dođe do kraja spuste ruke i uhvate nekog, a onda ga se nešto pita. Ma joj, opet se ne sjećam dalje

Jel tko igrao te igre da me podsjeti?
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:30   #42
Joj e i brojalice uz pljeskanje. Znam da je jedna bila dugačka i imala u sebi nešto tipa: Široko, usko, pinokio je muško, nešto, pašteta, štrumfeta se šeta.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 14:29   #43
evo koke moje da vam se pridružim,se sjećate one pjesme :šetala se cici-mici gore dolje po ulici,oči uske sive noge malo krive,ćao bejbi to sam ja,imam muža inžinjera glava mu je ko bandera....i tak uz to je išao i ples...pa došla majka s kolodvara a dija dija de...a gumi-gumi pa male mature pa ajska fe đo,pa garfild,pa engleska školica...jel se sjećate onih kauguma efekta....jbt ispada ko da imam godina ko moja baba al se svega sjećam...
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 22:29   #44
Quote:
backtoblack kaže: Pogledaj post
naletila sam na to trazeci "dosla s majka kolodvora", jer se ne mogu sjetiti svih detalja. jel zna netko to opisati od pocetka do kraja?
stane se u dvije vrste, jedna nasuprot drugoj, primi se za ruke, pa ide pjesmica i sta onda? jesi sam birao "zanimanje" ili su ti protivnici birali? sta se dogadjalo ako nisi htio preci k njima? sta? sta?
E ovo i mene ful zanima.. to su cure stalno igrale u prvom razredu, a nikad nisam uspio shvatit misao toga.. nitko se vise ne sjeca kad pitam, a sad bar znam naziv igre

Sto se tu tocno radilo?

Quote:
a i ove mi nisu jasne crvene, ledene, crne kraljice i marice. kaj nije bila i drvena marija? ili marica?
Crvena kraljica - netko stoji okrenut prema zidu, naslonjen na zid... ostali su cca 10 m iza njega stoje u vrsti (pocetno mjesto).. on se okrene prema zidu i govori "Crvena kraljica, 1, 2, 3..." i naglo se okrece.. a za vrijeme dok on to izgovara ovi uz vrste mu se priblizavaju.. njihov je cilj doci do njega i tko prvi stigne zauzima njegovo mjesto.. a fora je u tome sto on ne smije vidjeti kako mu se priblizavaju i oni se moraju polako pomicati dok on to izgovara..

Sad, on se moze okrenuti prije nego pocne izgovarati i ako se netko pomaknuo, vraca se skroz na pocetak... (od kuda vrsta krece)

On moze to izgovoriti jako brzo i naglo se okrenuti, pa tako uloviti neke u pokretu... i onda se ti koje ulovi opet vracaju na pocetak...

to je obicno bilo.. "Crvenaaaa... kraljica... 123!" Pocnes polako, pa razvlacis i onda 123 ful brzo i okrenes se i uhvatis nekog kako se mice...

A Ledena.. mi smo to zvali Ledena Baba je igra lovice.. Netko u grupi je ledena baba i taj lov ostale i kad nekoga dotakne taj ostaje nepomican u tom polozaju (zaledjen) dok ga netko od drugih igraca ne dotakne i odledi... ako ledena baba uspije svih zaledit onda pobjedjuje, a ako netko bude tri puta zaledjen onda on postaje ledena baba...

Ovdje je dobro ograniciti polje kretanja na malo, jer ako je veliko nema sanse da se ikoga zaledi.. to smo na faxu bili igrali, pa smo se ogranicili na komad hodnika sa stepenicama s dvije strane, pa je full zabavno bilo trcat po stepenicama stalno.. umrli smo

a to smo morali igrat jer smo bili preglasni dok smo igrali Crvenu kraljicu, pa smo ometali predavanja... a sa skakavcem smo se previse izgazili medjusobno... i onda smo otkrili cari ledene babe po stepenicama
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 23:13   #45
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
onda đava s neba, ono "tko je, đava s neba, što ti treba, jedno jaje, koje boje i onda ta boja trči "
kukala (hide and seek)
laštik
je bio glavni (engleske, onda one titove parade mislim da se tako zvalo, zatim brojalica i sl.)
franje
gluvi telefon


Ide maca oko tebe
Školice

Ali, da, lastiš je bio glavni...
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 23:17   #46
Quote:
awia kaže: Pogledaj post

2. Bila je neka igra gdje se pjeva nešto s lastama. Dvoje je jedno nasuprot drugom i drže se za ruke u zraku, a ostali u koloni prolaze između njih. Pjeva se to nešto i kad dođe do kraja spuste ruke i uhvate nekog, a onda ga se nešto pita. Ma joj, opet se ne sjećam dalje

Jel tko igrao te igre da me podsjeti?

"Laste,prolaste,kroz goru nam dolaste,nasa gora uvela a vasa je zelena..." Je l' na to misliš?
I mi smo to igrali.
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:45   #47
predobra tema
mi smo kao djeca stalno visili vani i evo ćega se sjećam. većina je spomenuta već.
* skrivača najviše, znalo nas je biti preko 30, pa ti nađi sve
* školice, više ne vidim vani djecu uopće da to igraju, šteta
* crna kraljica
* trula kobila
* ledena baba
* care, care, gospodare
* došla majka s kolodvora
* ona igra sa bojama i kada pitaš smiješ li prijeći rijeku, krokodil mislim da je bio u pitanju
* gumi - gumi
* vidim da je netko spomenuo i oduzimanje polja – zakon igra
* graničara, između dvije vatre
* stavljali bi boce pa bi se igrali kuglanja
* lanca probijanca
* preskakali smo vijaču
* kipići
* policajci i lopovi ( naprave se dvije grupe, u jednoj su policajci u drugoj lopovi, lopovi se sakrivaju i bježe policiji koja ih traži)
* ono nešto kada jedna osoba kaže recimo kiša, pa drugi traže zaklon, kaže poplava pa se penješ na bilo šta, mi smo to zvali vremenske prilike, a kako se zove sad nisam sigurna
* ide maca oko tebe, pazi da te ne ogrebe, čuvaj mio rep, da ne budeš slijep

i mene zanima za ovo za došla majka s kolodvora, sjećam se da sam to igrala sa djecom kada sam još išla u vrtić, ali kako je išlo ne mogu se sjetiti
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 07:56   #48
Quote:
lost_17 kaže: Pogledaj post
predobra tema
mi smo kao djeca stalno visili vani
* preskakali smo vijaču * kipići
Ja je preskačem i dalje. Samo više nije šarena.
Super vežba za noge.

Inače, da - danas se deca uopšte više ne igraju po dvorištima i igralištima... Okej, ne baš uopšte, ali puno manje nego što smo mi.
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 17:23   #49
Quote:
AlBali kaže: Pogledaj post
"Laste,prolaste,kroz goru nam dolaste,nasa gora uvela a vasa je zelena..." Je l' na to misliš?
I mi smo to igrali.
sjetila se moja seka nekidan. naša je išta slično: "laste, prolaste, kroz goru nam prolaze, prvi put ćeš proći, drugi nećeš moći" i onda spuste ruke. to dvoje koje se drže za ruke se ranije dogovore što će biti tipa: cipela i tenisica, crveno i crno i onda ovaj uhvaćeni mora birati jedno od to dvoje. koje odabere mora stati iza toga. tako se igra dalje dok ne ostane samo 1, a onda se te dvije strane vuku za ruke pa koja pretegne je pobijedila.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 23:24   #50
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
sjetila se moja seka nekidan. naša je išta slično: "laste, prolaste, kroz goru nam prolaze, prvi put ćeš proći, drugi nećeš moći" i onda spuste ruke. to dvoje koje se drže za ruke se ranije dogovore što će biti tipa: cipela i tenisica, crveno i crno i onda ovaj uhvaćeni mora birati jedno od to dvoje. koje odabere mora stati iza toga. tako se igra dalje dok ne ostane samo 1, a onda se te dvije strane vuku za ruke pa koja pretegne je pobijedila.

To je to. Nijanse se razlikuju.
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:16   #51
- Son-makaron -stane se u krug, stave se dlanovi tako da ti npr. lijevi bude na dlanu lijevog susjeda, a desni ispod dlana desnog susjeda, i onda ide prvo pjesmica, i tako se udara dlanovima, i onda se broji do 10, i onda moras probat udariti susjedov dlan. ako ne uspijes, tj. ako ga on izmakne ispadas iz igre.

-Koncentracija : nesto sa nekom pjesmicom i pucketanjem prstima. Ne sjecam se tocno.

-Ljepljiva baba- "baba" lovi ostale igrace, koga ulovi taj je zalijepljen i ne smije se pomaknuti dok ga drugi igrac ne odlijepi.

-Dan-noć : kada je dan moras stajati, kada je noc moras cucnuti. Onaj koji govori obicno bi blefirao, a bilo ako i imalo trznes ispadas iz igre.

-Igra sa plesanjem oko stolica. Uvijek je jedna stolica manje nego sto ima igraca, kada se glazba zaustavi mora se sjesti na stolicu. Tko ne uspije- ispada.
- Papir,skare, kamen : sa prstima se prave oblici. Skare tuku papir, papir tuce kamen, kamen tuce skare, skare tuku papir itd.
A bas bi se voljela sjetiti kako ide dosla majka s kolodvora, ali ne ide nikako.
Sjecam se samo da je pjesmica isla: dosla majka s kolodvora a dija dija de.
jojachica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:36   #52
Ja sam cijeli vikend razbijala glavu s ovim došla majka s kolodvora i evo čega sam se sjetila barem smo mi igrali na ovaj način

dakle pjevalo se:
Došla majka sa kolodvora dija, dija de.
Što će majka s kolodvora dija,dija de.
Ona traži jednu kćerku dija,dija de.
Kako će se kćerka zvati dija,dija de.
Nek se zove ____ (onda kazes ime) dija, dija, de.
Što će ona biti dija, dija, de.
Ona će biti _____ ( majka kaže zanimanje) dija, dija, de.
I mislim da onda "ekipa" odlučuje hoće li dati kćerku majci ili ne. (mi smo gotovo uvijek davali , a kada nismo htjeli onda bi majka tražila novu kćerkU)
I ta osoba onda prijeđe u red kod majke i tako do posljednjeg se proziva ako se ne varam i onaj koji ostane hvata ostale ili žmiri, bar smo mi tako igrali
A za vrijeme cijele igre smo se držali za ruke i išli smo prema igračici koja je bila majka i ona je išla tako prema nama

__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 22:52   #53
Jel spomenuto Okoš bokoš?
E i Cin can sandokan
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 00:57   #54
Hmmm ne znam jel netko spomenuo Crni Petar-sjećam se da je to nešto sa kartama,ak se ne varam bile su to neke posebne....
Kao što je netko već napisao sjećam se kako mi je ulica bila puna djece i igrali smo se vani svi skupa,a sad su uglavnom u kućama na kompjuterima ili PS.
Jednog dana kad budem imala svoju djecu voljelas bih ipak da se kao i ja igraju vani......
OsicA965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:31   #55
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
Preletila sam al mislim da ove još nisu spomenute.
1.Mi smo se igrali neke igre gdje se nas dvoje-troje drži za ruke, a jedan stoji pred nama. Onda nas par u glas izgovara: "Mama, mama mi smo gladni."
"Idite u špajz imate pekmeza"
Odemo nekud, dotrčimo nazad i kažemo "Mama, mama u špajzu je duh."
"Ma to je samo moja stara haljina"
Onda opet odemo i vratimo se s pričom o kosturu.
"Ma to su samo moje stare gaće."
I dalje se ne sjećam

2. Igrali smo Limuna i naranči, al se isto ne sjećam što je točno bilo. Znam da su bila dva tima, da je jedan crtao kartu i onda se sakrio, a drugi je tražio.

2. Bila je neka igra gdje se pjeva nešto s lastama. Dvoje je jedno nasuprot drugom i drže se za ruke u zraku, a ostali u koloni prolaze između njih. Pjeva se to nešto i kad dođe do kraja spuste ruke i uhvate nekog, a onda ga se nešto pita. Ma joj, opet se ne sjećam dalje

Jel tko igrao te igre da me podsjeti?
..Smrt bijele kosti..Iliti po nekima ''Prvi sat je proš'o, kostur nije doš'o''
Zakon igra

Igrali smo ''Laste'', ali ''limune i naranče'' baš i ne..
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:57   #56
Mame i tate - neko bude mama a neko tata, ćelava lutka beba.

Žmure

Limuna i narandže- nacrtaju se krugovi, jedna ekipa se sakrije i vodič te ekipe se vrati i nacrta put kojim su išli i gdje su se skrili. Ukoliko ih se pronađe svi trče nazad i pobjednik je onaj ekipa čiji su članovi prije utrčali u krug.

Graničara

Aberečke - Abertude aber koga, i koga odaberu on trči i mora probiti zid spojenih ruku protivničke ekipe.

Emaessesa-gume

Kuc, kuc,tko je, đavo s neba, šta ti treba, jedno jaje, koje boje, pa pogađaš boju.

Škole- kad nacrtaš polja pa skakućeš

Klikera
palčicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 01:11   #57
Olimpijada

Sjećam se da je išlo nešto "Olimpijada, iz Novoga Sada", pa je nas učiteljica pitala zašto Novi Sad kad smo mi u Vinkovcima i da bi logičnije bilo koristiti naš grad. Onda smo mi smislili "Olimpijada, iz Vinkovaca grada, u Vinkovcima gradu tri budale kradu mliječnu čokoladu."

Dobra stara vremena
Da mi se bar vratit.
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 01:46   #58
mi smo non stopigrali na laštik!!! to mi je bilo najdraže! igrale bi 2 protiv 2 i imale bi 'lutu' - ona je kao ispravljala! pa bi same zadavale što se triba napravit! joj, koliko je tu klanja bilo

onda je bilo na laštika igra na brojeve! bile su određene radnje za svaki broj od 1 do 9...i onda se igralo do 100, kombinirajući te radnje od 1 do 9 (a jesam ga objasnila )

grupa traži grupu! crtali smo kredom po ulici strelice, oni drugi su nas tribali nać prije nego mi dođemo na početno misto i spasimo se!

lanac! igra se više djece na nekom igralištu! počne jedna osoba, hvata nekoga, i onda se drže u lancu i hvataju ostale jednoga po jednoga! smije ga uhvatiti smao sooba na kraju lanca, dakle ako bježiš možeš se provlačit ispod ruku, bitno da te ovi krajnji ne uhvate!

graničara! nikad nisam mogla uvatit loptu, al sam je uvijek vješto izbjegavala!

između dvije vatre, varijacija na temu graničara, igralo se u 2 grupe!

navečer bi sjedili pred portunom i igrali magarca na karte!!

...
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 00:06   #59
Olimpijada iz Novog Sada, a u Novom Sadu tri budale kradu mlijecnu cokoladuuuu
BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 00:47   #60
ajme slatke li teme

meni najdraža lopova i graničara

e ovako, lopovi bi imali one "ponice" ( bicikle ) i morali bi sakrit, pazi sad - drogu negdje u biciklu. "droga" je bila nekakav papirić. znaći, razmontiraš ručke, sic, što god i sakriješ i pokušaš preći "granicu" bez da te čope graničari.

joj što smo bili napredni
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.