Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 16:17   #21
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
... Vatreno oružje se nije spominjalo u pitanju...
Nismo govorili o ovom konkretnom slučaju, nego "što ako" sa samo dvije okolnosti - napadom i pucanjem.


Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Otkad treba postojati krajnja nužda da bi ubio psa koji te napadne?...
Od psa se ne braniš terminom "nužne obrane", nego "krajnje nužde". Iako su slični uvjeti, radi se o opasnosti koja ne potječe o čovjeka. I da, bez problema se može dogoditi i da pretjeraš, te da ispadne da se nije radilo o krajnjoj nuždi.


Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
... Mislim, ja bih ubio psa i za puno manje od ovakvog krvoločnog napada...
Onda bi ti šanse za prekršajnu ili kaznenu odgovornost ble puno veće.


Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
... ne želiš valjda reći da postoji prekoračenje nužne obrane prema životinji?
Da sad ne ponavljamo termine, odgovor je da. Možeš pretjerano postupati i prema životinji i biti kriv za posljedice.


Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
... a nitko ne govori o ljudskom cudovistu koje ga je vjerojatno zlostavljalo...
Spomenuto je, pogledaj malo bolje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 20:16   #22
Quote:
kkrriiss kaže: Pogledaj post
GIRLING sta ti je trebalo za odvjetnika? vidim da ej slican slucaj, i mene je dakle zakacio al srecom nis strasno!
ja imam dakle zapisnik od policije, zapisnik od vet di sam psa vodio i zapisnik iz hitne di sam ja otisao... jel treba jos nesto?
to ti je dovoljno, ne znam dali ga je policija prijavila SZP, ako je to je plus.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 22:04   #23
kaj napraviti kad ti pesa terorizira drugi pes?

evo kaj nam se dogodilo (tj. našem psu): već nekoliko mjeseci u šetnji povremeno srećemo izvjesnog psa koji iz nekog razloga ne voli našeg psa, a uvijek se šeta ili sam pušten ili ako vlasnik/ca i je u blizini, taj pes uopće nema ogrlicu tj. oni ga nikako ne mogu kontrolirati. Do sada smo ga uvijek uspjevali otjerati, dok ga jednom nije napao dok je bio meni na lajni, naravno da mi se istrgnuo iz ruke, ovaj ga je složio pod sebe i izgrizao mu uho. No to nije bilo tak strašno, tj. nismo potražili veterinarsku intervenciju jer je ozljeda bila površinska. Prekjučer ga je šetao moj dečko i taj se pas opet zajurio na našeg psa koji ga btw nije niti primjetio jer je nešto jako zainteresirano njuškao, srušio ga i izgrizao ali ovaj put tako da je pas završio na šivanju (6 šavova, anestezija, kura injekcija i antibiotici u tabletama). Vlasnike smo pokušali upozoriti na to da ako oni i smatraju da im pas nije agresivan, ne mogu ga ipak puštati bez nadzora ili izvoditi bez ogrlice, no vlasnica se prezrivo smijala, spomenula kako je ona svom psu rekla da naš pas nije neki drugi kojeg ovaj navodno ne podnosi, a vlasnik je rekao da je to njegov pas i dalje nije htio uopće slušati (pokušali smo mu pokazati zakrpu na našem psu koji ima zavoj na zašivenoj rani), naprosto je odšetao dalje kao da ga se to uopće ne tiče. Pritom je moj dečko opet skidao njegovog psa sa našeg jer ga je opet bio startao...Osobno sam protiv sankcija i sl. ali do đavola, moram li biti u strahu kad god idem u šetnju, mora li moj pes postati isfrustriran i agresivan zato kaj ga neki pas o kojemu nitko ne vodi propisnu brigu terorizira? Ne znam šta napraviti...Prijava policiji sigurno ne bi urodila plodom (nemamo čak niti svjedoka za napad, nitko poznat se nije zatekao u blizini kada se to dogodilo zadnji put...) Na prvom mi je mjestu naravno dobrobit mog psa, ali sve te veterinarske usluge i zahvati i koštaju, a i tak jedva krpamo kraj sa krajem...Any ideas? Pls!
renpen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 22:08   #24
Dopis komunalnom redarstvu i veterinarskoj inspekciji. A ako ti opet napadne psa za vrijeme šetnje, nazovi 192. Iako možda neće imati osnove za konkretnije postupanje, možda sama pojava policajaca povoljno djeluje na rješenje problema.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 22:56   #25
Quote:
kkrriiss kaže: Pogledaj post
ARVENA o cem ti pricas???
cek sad mi (JA) tu ispadam ko neki mrzitelj zivotinja i psa??? pa sve bi dao za svog psa...
jel mene zbilja treba pola falit, sta trebam ostat bez noge il ruke pa da bi se to tretiralo ko napad na mene?!
taj pas je napao svih oko sebe, na mene je krenuo i krenuo me ugrist za nogu, srecom nekak sam se izmaknuo pa me samo zakacio po trapkama i imam ogrebotinu, udario sam ga pa se dao na mog psa... i sad da ja tom psu idem pomoc il da ga zalim?!
mislim znam i ja da nije pas kriv koliko gazda, ako ga vec odgoji tako da ga nepusta iz boxa i da bude SAMO cuvar, pa onda nek ga i drzi u boxu, nemozes ti njega nakon 8 godina pustit da se seta ulicom! i kako se tom psu vise pomogne? kad mu se nitko ne smije ni priblizit?
kazes da nema vet troskova??? naravno da ih ima, 2 dana sam s psom isao kod vet i jos pije antibiotike 2 put dnevno!
stavio bi slike od psa tu da ga vidis al neznam kako, tj kaze mi da je prevelika slika, a nemogu je toliko smanjit da se normalno vidi, il neznam kako

GIRLING sta ti je trebalo za odvjetnika? vidim da ej slican slucaj, i mene je dakle zakacio al srecom nis strasno!
ja imam dakle zapisnik od policije, zapisnik od vet di sam psa vodio i zapisnik iz hitne di sam ja otisao... jel treba jos nesto?

metropolitan - ma nisi me shvatila, slazem se ja s tobom da nije pas jedini krivac, tj pas je takav postao zbog gazde!
al ti mislis da pas zna da je to sta je napravio da je krivo? sta da mu ja napravim? (inace koliko ja znam tom psu to nije prvi napad)
i svatko odgovara za svog psa naravno, pa moj je miroljubiv al opet nikad ga ne pustam bez nadzora! svasta se moze dogodit...
kazes da je tvoj muz odlazio vlasnicima? to sam i ja mislio, da! al sta, dodjem tamo, polomim budalu i onda jos on mene tuzi? jer bi, jer je kreten kojeg ni rodjena majka ne voli!
nemoj se živcirati. Tu i na internetu općenito ima sve više ljudi koji puno više vole bilo koju životinju nego čovjeka! Ljudi koji su se razočarali u ljude, zamrzili ih, pa ljude mrze, a svu svoju ljubav su dali životinjama.
I ja imam kućnog ljubimca i volim ga kao čovjeka, ali to je MOJ kućni ljubimac i volim ga radi njegove osobnosti.

TUĐE kućne ljubimce pogotovo ako su agresivni ne volim toliko..

I ja sam se bila razočarala u ljude itekako, pa znam tko ima prednost, da li ljudi ili životinje.

Na žalost tom psu mislim DA SE VIŠE NE MOŽE POMOĆI.

Predugo je bio kod lošeg gospodara...

Quote:
renpen kaže: Pogledaj post
.....
Očito su vlasnici debili i to možeš riješiti samo tužbom. Naravno da ni pas ne bi bio takav debilan, da ima normalne gazde... A takvih ljudi ima ( čini mi se sve više) i na žalost s njima ne možeš normalno razgovarati budući su sociopate i nemaju osjećaje za nikog doli sebe. Za sebe bi i ubili da mogu, budući preziru i mrze čitav svijet.
Tuži ih, jer ti nema druge ako hoćeš da ti pas drugi put izvuče živu glavu!

Zadnje uređivanje Perica79 : 15.11.2011. at 23:03.
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.